Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

laola
1. pro 2011

@vavenka držím pěsti 😵

kackark
1. pro 2011

@laola
@lenka5731 Holky, díky moc za rady. A modřinky jsou asi normální, že?

lenka5731
1. pro 2011

@kackark mně se někdy udělají, někdy ne ... ale mají jen tak 3 mm v průměru.

laola
1. pro 2011

@kackark modřiny prý závisí na šikovnosti píchání.... V tom případě jsem levá jak šavla, páč su jedna velká podlitina 😀 Asi je to i tím, jak moc na modřiny trpíš. Mně stačí trošku někde zavadit a je to...

kackark
1. pro 2011

@laola
@lenka5731 To já právě trpím na modřiny hodně, takže za chvilku budu jedna velká modřinová slitina 😀 Předevčírem mě píchala mamka do paže a tam nemám nic (holt zdravotní sestra se pozná 😀 ) no a ze včerejška na stehně mám o něco větší než je padesátikoruna. Jsem už ve 30tt. Takže mě čekají necelé 4 měsíce píchání (s šestinedělím), jen přemýšlím, když se budu většinou píchat sama, tak to dám max. do toho stehna. Nebo jak to děláte vy holky? A ještě se chci, prosím, zeptat, po porodu s Tádou jsem hodně krvácela, dr. mi vytáhl placentu násilím, za dva dny jsem dostala dvě transfuze a za další den jsem šla na revizi, dost dlouho jsem se z toho hrabala, tak se teď bojím, když budu mít krev zředěnou, aby to nebylo ještě horší. Doposud mi nikdo neosvětlil co mě čeká 😖

good
1. pro 2011

@zuzulik 160 Náhradní matku mi doporučili na klinice reprodukční medicíny, ale to si nechávám jako úplně poslední variantu. Prý se to u mě asi bude opakovat. A je pravda, že tolik nervů zase nemám, abych to zkoušela do nekonečna a bez dobrého výsledku. Teď ale věřím, že se to musí povést, tak uvidíme. Držím ti pěsti, ať se brzy dočkáš zdravého miminka 🙂

laola
1. pro 2011

@kackark, já píchala docela dlouho do břicha, ale teď už to valím do stehen, střídám každý den jednu nohu a nějak to doklepu... tam je mííísta😀
Teda s placentou atd. hrůza ☹ ☹ Co to ti doktoři s tebou prováděli??!!! 😠 😠
Z naředění snad strach mít nemusíš, hlavně aby to věděli, pak by měli příp. upravit dávkování dle okolností... Taky sama nevím, co bude. Je tu někde téma: Porod s fraxiparinem, tak budem muset mrknout🙂)

lenka5731
1. pro 2011

no já jedu zatím jen do břicha, na různá místa ...

spíš mě překvapilo, že mi hematoložka řekla, že ty injekce budu mít jen v 1, trimestru a pak 2-4 týdny před termínem porodu. Mám Leidena, ale výsledky krve byly úplně v pořádku. Jakou diagnózu máte vy, že si pícháte pořád?

@laola Jak se to vyvíjí v březňatech? Jsou tam nějaké zásadní novinky? Všichni v pořádku?

kackark
1. pro 2011

@laola Já na celý porod mám krásné vzpomínky, měla jsem skvělou PA, a to měl malý 4460g, ale to co bylo po porodu bych nejradši zapoměla. Právě, že jsem vůbec v té době netušila, že nějakou poruchu krve mám, a pak jsme se dočetla, že to mohlo mít vliv na placentu a možná by dr. tenkrát udělal líp, kdyby udělal revizi rovnou, než kdyby jí vytáhl za pupečník, ale těžko soudit. Takže se teď vlastně bojím mnohem víc než před tím. Jak mám doma malého cítím o hodně větší zodpovědnost. A taky tak trochu bojuji s manželem, vůbec mi to neulehčuje. Myslí si, že píchání je zbytečné, když máme zdravého Tádu a nenechá si vysvětlit, co vše by se mohlo stát. A já na vysvětlování nejsem nejlepší, protože o tom, že tuhle nemoc mám vím cca tři týdny, takže jsem zatím pořádně nehledala a nepátrala. A ty sis u malého nepíchala?

lenka5731
1. pro 2011

@kackark a jakou máš diagnózu? já mám první dceru taky bez injekcí, pak jedno ukončení těhotenství ve 13 TT pro vady neslučitelné se životem (po tom mi zjistili Leidena) a teď jsem zas na začátku.

kackark
1. pro 2011

@laola Díky moc za odkaz. Začetla jsem se jen do začátku a radši jsem to neměla dělat. Já si totiž nechci představovat vyvolávaný porod. Zažila jsem to, když jsem musela jít ve 23tt na UPT, naše holčičkka měla VVV neslučitelnou se životem a nejradši nikdy víc.
U malého mi pak taky píchali oxitocin, ale bylo to jiné, věděla jsem, že když odtekla plodová voda, že je připravený jít ven 😵

laola
1. pro 2011

@lenka5731 ježiš Leni, to jsi ty 😀 Já si říkala, že mi tvůj nick přišel povědomý 😀 Gratuluju a držím pěsti 😵 😵 V Březnu všichni v pořádku.
Tys toho leidena měla zjištěného už předtím, nebo ti to zjistili až teď?
S tím pícháním asi záleží na tom, co ti dělají výsledky krve, ono asi nějvětší riziko je na začátku a pak na konci těhotenství.
Já mám Leidena a MTHFR.

hhranolka
1. pro 2011

holky, tak uz mam flexik 0,6 a po 0,6 se mi delaji hrozne boulicky .... po 0,4 jsem boulicku nemela nikdy,... picha me manzel do ramenou .... doktor rekl, ze po vpichu dele drzet a mackat,... ale nejak to nepomaha ... no a modriny mam ukazkove - presne v tom miste, jako by me manzel vzal pod ramenem a cukal se mnou 😀

kackark
1. pro 2011

@lenka5731 Mám dvě v heterozygotním stavvu C677T v genu MTHFR a A1289C v MTHFR, ale vůbec tomu nerozumím. 2006 jsem prodělala samovolný potrat, 2008 UPT s Natálkou a na konci 2009 se narodil Táda, těhu poměrně v pohodě, až na otoky, vysoký tlak, šílené nevolnosti atd., ale ty poporodní komplikace.

A přišlo se na to úplnou náhodou, diagnostikovali to mamce, a jak řekla, že jsem těhu, hned jsem šla na odběry taky.

lume
1. pro 2011

@kackark Ja pri Clexane dostanem vzduchove bubliny do tej hornej casti a pri samotnom vpichu vlastne do tela dostanem tekutinu a vacsia cast vzduchovej bubliny sa potom uz neda vytlacit. Je tam ta poistka ako si uz zistila, kde ihlu vlastne nemozes dotlacit nadoraz. Preto nemozes tie vzduchove bubliny odstranovat, lebo potom by si si nevpichla celu davku.

lenka5731
1. pro 2011

@laola děkuju, zatím nám radost kazí hematom 5 x 3 x 2 cm, tak jen ležím, prostě nic nemůže být normální ... minulý týden jsem hodně krvácela, tak jsem byla i v nemocnici, 3 dny.

toho leidena právě zjistili až po potratu, měli jsme štěstí, že ty problémy zjistili v Gennetu při NT a Gennet se k tomu postavil hodně aktivně, tak nechali udělat hned po 1.potratu spoustu vyšetření včetně genetiky mojí i muže. O tom leidenovi vím 5 týdnů.

no jinak tu krev jsem měla naprosto v pořádku, prý všech 20 ukazatelů bylo ok.

lume
1. pro 2011

@vavenka Drzim palce. Bude to teda porod cisarskym rezom?

kackark
1. pro 2011

@laola
@lenka5731 Právě, že já mám teď krev taky v pořádku, dr. si nebyl úplně jistý zda injekce nasadit nebo ne. Dělal ještě testy na lupus, ten sice vyšel negativní, ale přesto nakonec injekce 0,4 dal.

A teď nevím, jestli jsem si to náhodou včera nepíchla špatně, chytla jsem jakoby tu tukovou řasu a držela jí celou dobu píchání, neudělala se ta modřina proto 😖

@hhranolka Já si říkám, že je dobře, že je zima a nikde se nemusíme svlékat, viď?

lume
1. pro 2011

@kackark Ja mam modrinu akurat vtedy, ked si trafim nejaku zilku alebo cievu. Inak nie. Teraz sa mi to podarilo 2 dni za sebou a mam modriny na oboch nohach 🙄

kackark
1. pro 2011

@lume Díky za vysvětlení, já si to právě říkala, že to je asi kvůli dávce.

lenka5731
1. pro 2011

@kackark mně dali 0,2. já to tak dělám vždycky, chytnu sádlo, držím a píchnu. teda břicho mám takové, že by dostatečná vrstva tuku byla i bez toho držení 🙂

laola
1. pro 2011

@kackark Kači, manželovi řekni, že si prostě zapícháš a basta 😀 😀 Nene, není to žádná sranda a to že by tě minulo pár injekcí za to nestojí.
S prvním miminkem je mi to líto 😢 Ono ale to vyvolávání je trochu o něčem jiném, když víš, že mimčo je v pořádku.

laola
1. pro 2011

@lenka5731 neboj, hematom se dá do rychtyku 😉 Hlavně opravdu hodně lež, tím nemůžeš nic pokazit a teď prostě není nic důležitějšího 😵 😵
Haha se sádlem, to znááám 😀 😀 😀

lume
1. pro 2011

@hhranolka To je divne, ze po vpichu to mas stlacat. Prave to sposobuje modriny. Vpich sa vobec nema masirovat, lebo prave tym si to nejako nariedis a urobi sa modrina. Ja som mala hrcky aj po najnizsom fraxiparine. Teraz picham Clexane a hrcky vobec nemam. Preco Ti zvysovali Fraxiparine. Mne to moja hematologicka nechce zvysit, hoci sa mi zvysuju hladiny dimerov a fibrinogenu a som v 33.tt.

lume
1. pro 2011

Dievcata, na moju otazku mi zatial odpovedala len jedna kocka a neviem presne ako sa mam k tomu postavit. Zvykol Vam hematolog v 3.trimestri zvysit davku Fraxiparinu alebo Clexanu? Lebo moja hematologicka mi tvrdi, ze vydrzim s najnizsom davkou, hoci sa mi krv zahustuje po kazdej kontrole.

laola
1. pro 2011

@kackark taky držím špek celou dobu...

good
1. pro 2011

@lume Pokud nemáš problémy, tak většinou hematologové dávky nechtějí navýšit. Já jsem měla horší průtoky placentou, tak mi Clexan navýšili (i tak to nepomohlo), ale pokud nemáš žádné problémy a vše je v pořádku, tak to asi není potřeba. Hematoložka by nejlíp měla vědět, zda navýšit nebo ne, podle výsledků tvé krve.

hhranolka
1. pro 2011

@lume Dr. mi zvyšil davku z důvodu zvyšení koncentrace D-dimeru - maji byt v rozmezi od 0-0,5mg/l a mě se už blížila hodnota k te 0,5 - taky rikal, ze to souvisi s vahou,... od cca 80kg se pry vetsinou dava 0,6....

hhranolka
1. pro 2011

@kackark presne tak,... takove modriny bych v okoli vysvetlovala jen velmi tezko

jinak jeste dotaz, taky se vam nekdy stane, ze vytece trosku flexiku(clexanu) po vyndani injekce?