Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

pet.s
21. únor 2013

@sarafortuna prosím co to je cevní gymnastika?

sarafortuna
22. únor 2013

@pet.s
http://zena.sme.sk/c/2663141/cievna-gymnastika....

cviky na prekrvenie dolných končatín, zároven na vzpruženie ciev, žíl atď

sarafortuna
22. únor 2013

@pet.s , mna na to dr. upozornovala - pri dlhom sedení, ležení a pod. je potrebne trochu pocvičiť a prekrviť

chirabell
23. únor 2013

@inivana Ja mam za sebou tiez len jeden potrat a dokonca som nesla na hematku ani cez gynekologa (aj ked ten potom akozistil ze som tam bola mi povedal ze by ma aj on poslal...bolo to v case ked som stareho menila za tohoto a nejak som to vzala do svojich ruk) ...napisala som primarke u nas na hematke (lebo sestricka po telefone ma odbila ze potrebujem sprievodku od ineho dr a caka sa dlho) v maili som primarke napisala co sa stalo, kolko mam rokov a o co mam zaujem, ona sa ma spytala na rodinnu anamnezu a dala mi termin...do 3t som bola u nej, porobila vysetrenia a doteraz som jej pacientkou..resp nateraz mam na chvilu pauzu, kym sa nezacneme snazit o druhe...to mam vraj hned prist. Ale stretla som sa aj s tym u kamosiek, ze nevzali inak ako s odporucanim...myslim ze je to mesto od mesta...skus si zistit priamo na hematke kam chces ist...ak ta neposle gyn a budu trvat na srievodke, moze ta odoslat aj obvodak...ale je blbost, ze musis mat 2 a viac potratov aby sa to riesilo...

nicolnik
23. únor 2013

Holky prosím, mám trombofilii F V do toho mutaci MTHFR 1298 a ještě mutaci alel genu 4G/4G. Chci se zeptat, jestli vám normálně píchli vyvolávačku na MS, nebo to nepíchaj když máme tohle.

andrea76
23. únor 2013

@nicolnik
Mne gynekológ odmietol pichnúť vyvolačku, endokrinologička mi pichla, keďže som si práve pichala fraxiparine. Inak asi tiež by mi nepichla, ak by som nemala niečo na riedenie

nicolnik
24. únor 2013

@andrea76 děkuji za odpověď, já si momentálně nepíchám nic...

andrea76
24. únor 2013

@nicolnik
Ja som si pichala kvôli tomu, že som šla na gastroskopiu, lebo lekár mi nechcel spraviť to bez žiadnej liečby, keďže som bola na liekoch, tie som musela vymeniť za fraxiparine na týždeň

anmaria
24. únor 2013

Zdravím baby, vedel by mi niekto poradiť? Mám leidena heterozygot a MTHFR AC homozygot a potrácam hlavne v 10 tt, začne to špinením v 6 tt, ale plod rastie, akcia srdiečka je, len v tom 10 tt sa zintenzívnia bolesti a koniec... Zatiaľ som si nepichala nič, pretože moja hematologička ma presviedča, že príčina bude inde, nie trombofília. Mali ste niekto podobný priebeh? Nejde mi do hlavy, ako je možné, že na sone je napriek špineniu všetko o.k. , plod rastie a dopadne to zle. Mám veriť hematologičke a pátrať dalej alebo to skúsiť s injekciami? Dakujem za každý názor.

vavrenka
24. únor 2013

@anmaria ja sice tento problem (potracanie v 10tt) nemam, ale som prekvapena psotojom tvojej hematologicky, ze si berie na triko tvoje potraty 😅 , ja mam leiden heterozygot a mthfr homo a musim pichat uplne od zaciatku - od zistenia tehu.. divim sa tvojej hematologicke, vela kociek si picha vyslovene preventivne..

petah82
24. únor 2013

@anmaria pichat. Ja som potratila v 6tt a 10tt. Mutacia protrombinu. Aj dr vravela, ze to mutaciou nebude a cuduj sa svet, s inj sme donosili do terminu. Zmen dr, pytaj si inj. Urcite. To nie je normalne. S tyzdnami rastu hormony, cim viac, tym 'hustejsia' krv a upcha sa babu cievka a missed ☹

reikina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
grace90701
25. únor 2013

@anmaria podla toho co pises, tak si myslim, ze pricina potratov moze byt prave trombofilia...nechapem, co doktor, to iny nazor...pozeram, ze na tu istu trombofiliu jeden odporuci injekcie, druhy zasa nie...no je to zvlastne...skus zmenit dr.

chirabell
25. únor 2013

@reikina ja ssom to vysetrenie absolvovala kedysi kvoli inemu problemu a na zaklade toho sa posyupovalo s liecbou ale nemozem oovedat ze by to moj problem vyriesilo....takze nejak som ostala voci tomu skepticka...
@anmaria aj ja patrim k tym ktore pichaju v tehu preventivne...mne hematologicka doslova povedala ze vsetky mutacie a problemy krvy v tehu sa riesia rovnako v zaklade a to riedit krv a v pripade potreby v specifickych pripadoch sa pridava este anopyrin alebo iny liek a samozrejme davka je individualna....to plati na zistitelne mutacie aj tie co este su akoze skryte neobjasnene....takze sa naozaj divim hematologicke..na tvojom mieste by som to konzultovala s inym hematologom

anmaria
25. únor 2013

Dakujem všetkým za názor, budem to musieť riešiť zmenou hematologičky, tá moja dookola opakuje, že príčina bude inde, nie trombofília. A vraj mám prísť, ked budem v 4. mesiaci. No len keby som sa do toho 4. mesiaca nejakým zázrakom dostala! Ešte raz vdaka za odpovede.

anmaria
25. únor 2013

@reikina môžeš napísať o tej diagnostike niečo viac? Kam na to chodíš a v čom ti to pomohlo?

grace90701
25. únor 2013

@anmaria ta hematologicka zrejme nemala problem s potracanim, mozno keby bola v podobnej situacii, tiez by si pichala injekcie... ved je este aj vela inych veci, ktore sa nedaju bezne vysetrit...ja som presvedcena, ze su rozdiely aj v tom, co vsetko da lekar vysetrit...trombofilia, to nemusia byt len o trombofilne mutacie, moze to byt napr. zvysena hladina urcitych faktorov zrazania krvi, z praxi veim, ze nie vsetko sa vysetruje, nevysetruje sa castokrat ani to, co sa vysetrit da.

beruska2327
26. únor 2013

Ahojte baby. Picham si Clexane, zatial sa mi viac-menej dari bez velkych modrin. Dnes som si vsak prvykrat napichla cievku a zistila som to, az ked som vytiahla ihlu a z vpichu mi isla krv. Moze to nejak ublizit, ked som to zle pichla, pripadne znizit ucinok latky?

kacoorka
26. únor 2013

@beruska2327 ahoj ja som v 23tt a od dnes picham clexane, nemma s nim skusenost lebo predosle tehu som pichala fraxiparine, kde pichas do brucha?

beruska2327
26. únor 2013

Ano, picham do brucha, tam je to minimalne bolestive - az bez bolesti. Zalezi, ako sa podari pichnut. Sestricka u lekara mi raz pichla do ramena, tyzden ma bolela ruka a tri tyzdne hrca a modrina. Takze ja hovorim, treba si najst "peknu slaninku", tam to vobec neboli 🙂))) Inak, medzi podavanim Fraxiku a Clexane by nemal byt ziadny rozdiel, takze mozes cerpat zo skusenosti ;)

chirabell
26. únor 2013

@anmaria urcite zmen...ja som dostala fraxiparin preventivne napriek tomu v 16tt mi musela dr upravit davku lebo krv sa vyrazne zhorskla a dr mi vtedy povedala ze bez fraxika by to bol koniec...takze ked opakivane potracas v skorsom tyzdni je na mieste porobit vsetky vysetrenia a riesit to skor ako v 4.mesiaci

izkaa
28. únor 2013

Zistila som, ze mam trombofiliu, ale este neviem presne aku, o tyzden idem k lekarovi, ale viete mi povedat o co ide? co ma caka? na co si davat pozor? dakujem

jankahanka
1. bře 2013

ahojte, ja mam MTHFR A1298C heterozygot a PAI-1 4G/5G heterozygot. Uz dvakrat po sebe som mala MA, vzdy v prvom trimestri. Moja gynekologicka povedala, ze by to nemalo byt z toho. Mate niekto taketo mutacie a sleduju vas na hematologii? Vdaka.

jankahanka
1. bře 2013

A este vas chcem poprosit o odporucenie dobrej hematologicky/hematologa v Bratislave. Dakujem.

inivana
2. bře 2013

@chirabell Tak už to mám za sebou testy a vyzerá to na trombofíliu...akurát to ešte nemám potvrdené, takže stále čakám. Nakoniec som si nechala spraviť testy u môjho gyn a ten ma poslal rovno na hematológiu...
Ak sa môžem spýtať.. ty si mala v ktorom tt potrat? Je vôbec možné aby som potratila už v 6tt kvôli trombofílii?

valkyrjar
4. bře 2013

@anmaria ahojky, já jsem prodělala 2 poprvé v 6tt a po druhé ve 12tt - srdíčko nám už bylo a vše bylo v pořádku a pak jsem začla špinit a pak přišli bolesti a potratila jsem znovu, po té mi na genetice zjistili leidenskou mutaci, ale než mi stihli udělat vyšetření a zjistit jakou dávku injekcí mi dají, tak jsem potratila po třetí v 8 tt, takže si myslím, že by jsi rozhodně měla zkusit příště injekce, já si je píchala ve čtvrtém těhotenství hned po tom co jsem zjistila, že jsem těhotná a teď už máme malýho 4 měsíce na světě, nebylo to bohužel bez komplikací, ale jsem ráda, že vše vyšlo. Byla jsem už dost beznadějná. Jo a byla jsi s manželem na testech na alergologii?

anmaria
4. bře 2013

@valkyrjar Ahoj, na testoch na alergológií som ešte nebola, pretože lekári to nechcú riešiť, sama surfujem po internete a hľadám informácie. Gynekológ tie potraty uzavrel slovami, že nemám šťastie a hotovo.Nič mi neporadil ani ma nikam neposlal. Našla som si teraz iného, síce 2 hod. cesty, ale dohodli sme sa zatiaľ, že mi pomôže riešiť aspoň tie mutácie. Aké vyšetrenie na alergológií si konkrétne myslela? Inak ďakujem za povzbudenie, veľmi ma tvoj príspevok so šťasným koncom potešil.

valkyrjar
4. bře 2013

ahojky, požádej svého gynekologa ať Tě pošle s manželem na genetiku pokud jste ještě nebyly a pokud ano, nech si napsat žádanku na alergologie pro zjištění, zda nemáte na sebe s manželem alergii. Pokud už Ti zjistili leidenskou mutaci, tak ať Ti zkusí v dalším těhotenství hned nasadit injekce na ředění krve. Většinou totiž dávají ty injekce až na konci těhotenství, ale já mám silnou srážlivost krve a díky tomu se mi ucpali cévy, které živí plod a plod odumřel. Po čtvrté až už jsme měla všechny doktory oběhané a věděla jsem co a jak taky jsem si hlídala jestli jsem neotěhotněla testama pokaždé tak do 4 dnů, hned jak jsem to zjistila, dali mi injekce a teď máme doma malého Jarouška🙂 Tak se hlavně drž a určitě si vše vydupej u doktorů a na nic nečekej, vím jak to bolí a jak se cítíš. Zatím ahojky a dyžtak napiš jak jsi dopadla u lékaře.

valkyrjar
4. bře 2013

@anmaria ahojky, požádej svého gynekologa ať Tě pošle s manželem na genetiku pokud jste ještě nebyly a pokud ano, nech si napsat žádanku na alergologie pro zjištění, zda nemáte na sebe s manželem alergii. Pokud už Ti zjistili leidenskou mutaci, tak ať Ti zkusí v dalším těhotenství hned nasadit injekce na ředění krve. Většinou totiž dávají ty injekce až na konci těhotenství, ale já mám silnou srážlivost krve a díky tomu se mi ucpali cévy, které živí plod a plod odumřel. Po čtvrté až už jsme měla všechny doktory oběhané a věděla jsem co a jak taky jsem si hlídala jestli jsem neotěhotněla testama pokaždé tak do 4 dnů, hned jak jsem to zjistila, dali mi injekce a teď máme doma malého Jarouškaemoticon Tak se hlavně drž a určitě si vše vydupej u doktorů a na nic nečekej, vím jak to bolí a jak se cítíš. Zatím ahojky a dyžtak napiš jak jsi dopadla u lékaře.

valcicka
5. bře 2013

Ahojte žienky, chcela by som sa spýtať či je tu niekto kto má ANTYFOSFOLIPIDOVY SYNDROM a v prvom tehotenstve prekonal HELP syndrom. Zaujímalo by ma či ste sa pokúšali o druhé tehotenstvo a ako to dopadlo. Ďakujem