Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lina3
17. srp 2007

Ahoj baby 🙂
Friducka,to je mi luto ze patris k nam.Musela si si teda svoje uz odtrpiet,ja som potratila 2 krat a teraz mi zistili tu MTHFR mutaciu ☹
Je mi luto co sa Ti stalo a musis byt silna baba ked si to vsetko zvladla.Ja viem,ved co nam ine ostava? 😒 Neboj,spolu sa nam tu bude lepsie bojovat...

Lenoc,2 krat denne listovka je v poho.Mne povedala hematologicka ze organizmus poriadne zbombardujeme listovkou a tak beriem 2rano,2vecer.Mne to teda vobec nevadi,ved tabletka hore dole 😉 .Inak mna este caka kontrola hormonikov a hematolka koncom mesiaca,potom vysledky a uvidime 🙂

Zulok,pozdravujem miminenko.Dufam ze vela spinkas 🙂 🙂 🙂

verca
17. srp 2007

Ahoj,mě tuto mutaci zjistili asi před měsícem.Mám 2 zdravé děti+1 zamlklé těhotenství.Genetické odběry jsem musela absolovat z důvodu prodělané plicní embolie u mé sestry.Minulý týden leidenskou mutaci zjistili i u mého 15-ti letého syna.

zulok
17. srp 2007

Ahoj Verca, je mi lúto, že máš tú potvoru ☹ naššťastie si donosila tie dva zázraky milučké, je mi lúto toho jedného anjleika. ALe určite na vás dáva velký pozor a teší sa, keď sa vy tešíte. Dúfam, že sestričke je už lepšie a už ju nebudú takéto záležitosti trápiť. ☹ Jeeejda, a ešte aj synček.
Jeeej Linocka, tak trombofilke nedáte šancu, supeeeer 🙂
Lenocka, verím, že teraz mimísek príde, čakal na dobu neurčítú 😉 hodíš na PN a bude 😀
Držte sa , cmuuuk

lenoc
17. srp 2007

Ahoj Verca, to babo aj sestra, to mi je luto. A este aj syn.... ☹ Ale donosila si dve zdrave deti bez toho, ze by si o chorobe vedela. Si dokazom toho, ze zena moze mat deticky aj s trombofilkou.
Vidis Zulocka, tak to ma nenapadlo, ze pockat si na dobru zmluvu. To nase mimi - este to je len na plane a uz je to ake prespekulovane! 😀
co to bolo za zamestnanie, kde si bola ten jeden den? Ozaj, modrinka uz ziadna nepribudla?

Poctivo papam listovku rano aj vecer a keby som musela zjest dvakrat denne aj plnu krabicku, neva. 🙂 Hlavne, ze to pomoze.

Linuska budem velmi drzat palceky na tych vysetreniach, aby ti uz nic viac nenasli, aby ste mohli zacat snazilkovat. 😉

zulok
18. srp 2007

Lenocka, mimísek bude riaden špekulant a prekabáti aj trombofilku 😉
Tá moja 1dňová práca, to by som robila také dačo, aby boli na školách tlačivá cez internet a nemali plné šuflíky starých tlačív... vôbec mi ale nevadí, že ju nemám, toto je ooovelaaa lepšie, za chvílu uvidííš 😉 Modrinky pribudli, také čapaté, žlté, tak sa nedajú robiť z nich obrázky, ale ani to mi nevadí. 🙂
Už sa tešííím, aklosa tu bude tehotnieť. Držííím palceeeee 😉

lenoc
19. srp 2007

Ahojte, ozyvam sa az teraz. ☹ Nejako nebol cas. No. veru, bude to potvorka. 🙂 Takze zlte modrinky.... ziadne zlte kvetinky ani modre nezabudky..... No, aj ja sa veeeeeeeeeeeeeeeelmi tesim, ked tu budeme viacere tehulky. figu viacere, vsetky!!!!!
Zulocka, aj tvoje babo sa u teba ma ako v bavlnke. Jeho mamina papa vitaminy, oddychuje, nestresuje sa v praci a picha si injekcie, aby babenko bolo zdravucke. super pohlad na teba, ako ti tie tyzdne krasne pribudaju. Tento tyzden ta tusim znova caka navsteva lekara, ze? Tesis sa? 😉
Moc sa mi do tej skoly nechce, ale rychlejsie to potom prejde do oktobra. Teraz este tyzden prazdnin, potom tyzden skoly bez deti, poom rychlo prejde september a....... uz je to tu!!!Tesim sa uz teraz. Velmi.
papa. Cmuk vsetkym maminam, buducim maminam aj malemu chrustikovi.

zulok
19. srp 2007

Ahoooj Lenocka 😀 K doktorovi idem v piatok, veľmi sa tešíím, ja mám dobrého dr. aj predtým som sa tešila, lebo som dúfala, že budem o krok k tehu, že sa vyrieši, prečo to nešlo... a teraz sa vždy teším, ako mimísek pekne rastie. Musíme pekne veriť, že sa nám to podarí a ono to pomôže 😉
Lenocka, ty budeš tehu v krásnom období, september utečie akovoda, to je všetkého vyše hlavy a akurát sa to ukludní v novembi a tvoje bruško nezostane prázdne. A to sa dozvieš tak v novembri a šuup ho domov. A budete si spolu piecť koláčiky na Vianoce a tešiť sa 😀
Ja sa táák tešíím na Vianoce, to by tu už mohli byť samé tehulky a maminky a to budú tie najkrajšie Vianoce, aké môžu byť. 🙂

lenoc
20. srp 2007

Veru moja, budeme vypekat a papkat a urcite to budu nadherne Vianoce. No a este pockaj na tie dalsie - uz s babatkom - to este len bude nadhera!!! 🙂
Aj ja som sa tesila k doktorovi a aj k hematologicke. Rovnako ako ty som mala pocit, ze ma to posuva dopredu.
Inak, v maji som sa vracala z nemocnice s tym, ze najblizsie tam pridem az rodit a este s tym, ze na Vianoce nic nebudem robit, zadne upratovanie. Ja budem len lezat v posteli a dirigovat ostatych pri upratovani, lebo vtedy budem uz urcite tehulka. 😀 Velmi dufam, ze naozaj budem. Ale, ked mam pravdu povedat, uz sa vidim, ze budem aj tak upratovat a doma ma vsetci budu od toho odhanat.
Nenudis sa velmi doma?
🙂 🙂 🙂

zulok
20. srp 2007

Lenocka,verím, že budeš mať na Vianoce drobčatko v brušku 🙂 A nebudeš nič robiť!!!! Iba tak ozdobovať medovníčky a to tak jeden ozdobiť a druhý šup do bruška 😉 žiadne velké upratovanie 😉
No, aj sa dakedy nudím, ale veľa času spím, potom jem 😅 vkuse cikám, a teraz som lúštila krížovky, čo mi manžel doniesol. 😕 no, ale povedala som si, že sa budem učiť cudzie jazyky... 😀 hahaha, vtip storočia, neviem, nejak ten deň aj uletí. A ráno pozerám kreslené rozprávky, tie milujem 😀
A ako prázdninuješ, aj milučký má volno, či si doma sama.

lenoc
20. srp 2007

Zulocka, velmi podobnym stylom zdobim medovnicky stale - do bruska nejde kazdy druhy ale mozno kazdy piaty. 😀 No a tento rok to bude takto: jeden drobcovi, jeden mne, jeden ozdobit, jeden drobcovi, jeden........ 😀 A potom pri vianocnej veceri nebudem oblecena sviatocne, ale vo vreci, lebo uz nic neobleciem vdaka medovnickom.
Ty si doma sama? ☹ Byvate v bytiku? Sami? 😔 ked uz som taka zvedava..... 😔
Ja som doma so svokrou, neterou a synovcom. Svokra je na dochodku, decka maju prazdniny. Nad nami v dome byva manzelova sestra s rodinou, takze je takmer nemozne byt sama doma, co mi niekedy aj chyba. Prazdninovala som pracovne, kedze sme prerabali. V podstate aj teraz je to tak, ze nejakarobota sa furt najde.... No a moj drahy chodi do prace, vracia sa domov okolo siedmej. 😒 No, ale je to tak v podstate odjakziva, takze to neberiem az tak tragicky.

zulok
20. srp 2007

Lenocka, myslím, že aj vo vreci budeš peknučká. 🙂 Dáš si okolo krku mašličku a budeš sviatočná 😉
Hej, doma som sama, s manželom bývame v 3izbáčiku sami dvaja + 2 morčiatka. Tak máme teraz jednu izbu volnú, no verím, že sa na jar zaplní. 🙂 No, ale letné prázdniny vedia byť oničom, keď sú všetci v práci. Ale záhradka vie zaplniť čas. Milý chodí našťastie skôr, tak o pol šiestej a naštastie si doobeda trochu píšeme cez net.
No, to máte dobré, že nie si sama, ale zas dobre poznám to, keď je človek šťastný, že je doma sám 😉 ono všetko má 2 strany 😉
Cez leto si si tuším moc neoddýchla, ked ste prerabali, ale zas aspon si nemala taký hluk, ako v práci a všetko to okolo. Ale v práci sa dlho neohreješ 😉

zulok
21. srp 2007

Kukuk, dnes som bola na hematologii, na krv. Vôbec mi nechcela tiecť krv 😠 teraz som ako látka na vyšívanie. Že mám veľa piť a zajtra idem do ambulancie po výsledky a že dúfa, že budú, keď sa mi to tak pozrážalo 😒 Tak zajtra vám poviem, ako som dopadla 😉
A sranda, v čakárni som bola na začiatku zďaleka najmladšia a tie debaty tam, o zdravotníctve, aké je zlé, babičky s atam sťažovali a rozprávali si, čo im je. jooj 😒 ale ako sa vedeli rozhorčiť, tooolko energie, čo v sebe nabrali, hihi 😵

lenoc
21. srp 2007

Ahojky. Aj ja verim, ze v praci dlho nebudem. Zrovna dnes som bola pozriet v skole. Celkom fajn, budeme mat nove stoly,.... Len som sa dozvedela, ze jedna kolegyna je po operacii chrbtice, nenastupi asi pol roka, dalsia chce odist. Tak to bude sranda, ked aj ja..... Ale myslim, ze su situacie, kedy treba byt trochu sebec a mysliet na seba, nie? ak mi lekar navrhne rizikove, nebudem proti.
Aj my sme kedysi chovali morciatka na byte, aj psika, aj rybicky.
Presne ako hovoris, raz padne dobre byt doma sam, inokedy je lepsie s ludmi.
Kolko mas rockov, ak to nie je tajne? Ja coskoro 25 (priblizne o 2 ty).
Uvidis, ze zajtra na teba budu cakat vysledky a budu dobreeeeeeeee. 😉
Babicky 😅
Pekne vela pi, dzusiky, vodicku, ovocne cajiky,.... Len neviem, ci sa ti potom neoplati prestahovat sa na WC, ked uz aj tak tam travis dost vela casu. 🙂
Idem do pivnicky varit slivkovy lekvar. Ten nemam moc rada. 😖

lina3
21. srp 2007

zulocka,lenoc ahoooojte 🙂
Zulok,neboj vysledky budu dobre,budeme veeelmi drzat palce.Aj mne sa raz nejak zrazila krv a museli odber zopakovat.Uz zajtra budu vysledky?Jupiii 😉 Aspon to cakanie Ti zjednodusia 🙂 Urcite daj vediet co nove a nezabudni pit vela vodicky.Pozdravujeme miminenko 🙂 🙂 🙂

Lenocka ako? Slivkovy lekvar?Mnaaaam ten je vyborny.Ja si myslim ze by sme mali ostat doma ked budeme tehulky,hm? Ved uvidime.Napis potom ako dopadol lekvar 😉

Baby,ja hladam nejaku dovolenku,koncom mesiaca by sme radi sli na nejaky last moment,tak surfujem po nete a hladaaaaam.Zatial sa majte a drzte sa

lenoc
21. srp 2007

Ahoj Linus!!! Sa tesim, ze si sa ozvala. 🙂 Ja moc slivkovy nemusim, taky jahodkovy aj s kuskami jahod...mnamky. A navyse, slivkovy ako jediny varime bez gelfixu, take cely den pomaly... 😖
Veru moja, zostat doma hned, ako zistime, ze sme tehu, by bolo super. ale radsej na to nebudem prilis mysliet, aby som potom nebola sklamana.

Dovolenka by bodla, v dobrom ti ju zavidim. 😎
aj my sme chceli ist tento tyzden, ale akosi to casovo nevyslo. Boli sme aspon na tri dni v juli pri Banskej Stiavici. urcite napis, ci si nieco nasla, kam, .... Drzim palce pri hladani. 😉

zulok
21. srp 2007

Lenocka, Linuska , určite zostante doma. Je to ovela väčší klud, a hlavne si môžete laškať, keď vás dačo zabolí a cikať , kedy chcete. Ono fakt vkuse cikám 😅 A Lenocka, v práci tam máš tresu ajajaaj, a aj tie všetky chrípkové epidemie sa tam zídu, škola je nabily ako lep a hlavne, nie vždy sa človeku podarí ísť cikať, keď potrebuje.

Lenocka, no ono je iné lekvár papať a variť, že? ja lubim všetky takéto , mňaaam. Pekne vela navarte a v zime budeš hryzkať 😉

Linuska, juchuu, hor sa na dovolenku, dúfam, že dačo nájdete, držím palce.
Lenocka, ja mám tiež 24, na jesen budem mať 25 🙂 A ty Linuska?

A zajtra dám vedieť 🙂 jeejda a že s týmto sa musí vela piť, ja stále ločkám. 😒 Takže aj vy pekne pite. 🙂 Pri lekváriku človek vysmädne a aj na dovolenke 😉

lenoc
21. srp 2007

Tesim sa na zajtra na super vysledky!!!!
Lekvar je hotovy, je celkom mnam. Pijem tu moju cajikovu zmes kazdy den a potom tiez chodim cikat.
S liekmi si pripadam pomaly ako narkoman, rano aj vecer potrebujem svoju davku. 😀

zulok
21. srp 2007

Lenocka, počkaj, keď si budeš pichať 😉 to len bude...
Super, že sa lekvárik podaril a pekne cajickuj, aj ja som cajikovala, najprv mi to nechutilo, ale človek si zvykne 🙂 ako aj na to množstvo liekov. 😉
Ďakujem vááám, že na mňa a mimíska tak veeľmi myslííte . cmuuuk 🤐

lenoc
21. srp 2007

Zulocka, mne ten cajik celkom chuti, ale uz mi dlho nebude....
Dobru nocku!!!
Zajtra budem na teba mysliet. Ale precitam si az ked sa vratim s neterou od lekaraa este zo Sale, tak to bde aj okolo obeda. 😖

zulok
22. srp 2007

Lenocka, jasnéé, zachvílu čajík nebude treba 😉
Už som naspäť z hematologie, Veľkáá vďakaaa za držanie palcov, výsledky sú na 1 😀 aj D-dimery, či ako sa to volá. Len fibrinogen , že mam trochu inšiu hodnotu, akoby som mala mať, ale že je to u tehuliek bežné 🙂 no a homocystein - to ešte neboli výsledky 😒 tak tam idem za 3 týždne 🙂
Ešte raz Ďakujeeeeeemeeee . cmuuk 🤐

lenoc
22. srp 2007

Ahoj Zulocka, spomenula som si na teba, ked som behala po obchodoch, ze uz urcite mas vysledky. Velmi sa tesim, ze su ok. 🙂 🙂 🙂
Teraz ma napadlo, ze ja som mala na tych vysledkoch trolilinku zvysene nejake bazofily. Nemam sajnu, co to je, ale na nete som sa docitala, ze obsahuju heparin. Tak mozno je aj fajn, ze ich je trosku viac. Uvidime, co povie hematolgicka.
cmuk.
Pila si dnes poriadne? 😉

zulok
22. srp 2007

Jeej, no to je možno fakt dobré, že je ich viac 😉 Držím palce 😀
Myslím, že som pila dosť. 😀 A tyyyy? nebehala si viac po wc ako po obchodoch? 😀 Ako si sa mala? Dúfam, že si zohnala, čo si chcela 🙂

lenoc
22. srp 2007

NO, moja bilancia na dnes: asi liter mineralky a jedna kava. Nic moc. 😖 Idem si este spravit cajik, aby som to dohnala. Rano sme cakali asi dve hodky u lekara, aspon som si precitala noviny. 🙂 A zohnala som v podstate vsetko - drahemu topanky, potraviny,... sebe neplanovane bižu... 😀 Bola pekna a lacna, tak kto by odolal? 😀
Ako si sa mala dnes ty? Lekvar nebol na ranajky?

zulok
22. srp 2007

Lenocka, si šikulka, že si všetko zohnala a supeer že aj bižu, veď treba sa o seba starať , no nieee? 😉 A šup šup piť, nech žblnkáš viac ako akvarko 😉
Nemala som lekvárový chlebík, nemáme maslo, a bez neho to nie je ono 😒 😵
JA som sa mala dobre, tiež som čakala u tej lekárky a potom som doma lehnila a jedla 🙂

lenoc
23. srp 2007

Ahoj moje, pekny den prajem!!! Tebe je ale dobre. 😉
Tak dnes pekne do obchodu kupit masielko a budes mat super lekvarovy chlebik.
Ozaj, nevadi ti pach morskych prasiatok? Mne vadili vsetky zapachy. Alebo som citila nieco(napr. spenat), co v tej chvili vobec nebolo nablizku.
Cajik mam uz zaliaty, tak aj ty si urob nieco chutne, cim sa budes cez den nalievat. A teskaj sa na zajtra, uvidis svoje babenko v plnej krase. 🙂

zulok
23. srp 2007

Lenocka, prasiatka mi nevadí, ale seno, keď chrúmu, ale nejak si to skúšam nevšímať. A vadia mi dosť daktoré voňavky, a minule som cítila cez balkón cigary , ale z balkona sme nikoho fajčiaceho nevideli, hm, mám asi vidiny, teda čuchiny.
Ďakujem Lenocka, teším sa na zajtra, ale aj trochu bojím 😕 ale verím, že všetko bude vporiadku.
Pekný dník prajem a pekne sa nalievaj čjíčkom 🙂

lenoc
23. srp 2007

Vidis, aj ja som vtedy citila spenat, kolegyne sa mi smiali. Bolo nas v miestnosti asi 10 a nikto okrem mna spenat necitil. No a navyse, spenat moc nemusim, takze to bolo "velmi prijemne".
Moja, nebudem ti hovorit, aby si sa nebala, lebo viem, ze strach budes mat aj tak. Ale budem velmi drzat palceky a verim, ze to dobre dopadne. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ten strach, ci uz vacsi alebo mensi, bude s nami asi pocas celeho tehotenstva. Ja viem. Aj ja sa uz teraz velmi tesim na tehotenstvo a takmer v rovnakej miere sa aj bojim, ze co ak.... ale verim, ze to bude uz v poriadku. 😉 Tak, ako aj u teba.
Cajik som dopila - vysmadla som pri vareni pretlaku. Zajtra mam posledny den prazdnin, tak bude hadam aspon trochu oddychovy...
Co porabas? Lezkas? c 🤐 muk.

lenoc
23. srp 2007

vlastne: cmuk 🤐

zulok
24. srp 2007

Ahoooojte zlatííčka. Ďakujemeeeee, že ste na nás tak mysleli a držali palce, drobčiatko sa ukázalo a bilo mu aj nádherne srdiečko. Juchuuuuu, šťastnejšia som v živote nebola. 😀 Verím, že bude drobčiatko ďalej pekne rásť.
Lenocka, tak to ťa musel špenát riadne potrápiť 😒 zachvílu bude znova 😀 Joooj a pekne si užívak poslendý deň prázdnin a poriadne sa vyblázni, lebo v práci to budú robiť decká 😉
No a strach vždy bude, ale tá radosť, tá je neuveritelná. cmuuuuk. Ďakujemeee a držte sa. Ideme sa tradične rozvaliť na gauč 😉

mandragora
24. srp 2007

ahojky,dneska mně přišly výsledky z rozboru krve na homocysteiny a mám tam hodnotu 6,2.nevíte náhodou některá,jestli to je nízké nebo vysoké,na hematologii jdu až v uterý.