Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenoc
24. srp 2007

Zulocka, velmi sa tesim, jupiiiiiiiiii. 😀 😀 😀 Uz je to na dobrej ceste. Tak len lezkaj a oddychuj. Aj manzel sa urcite velmi tesi s tebou, ze? A babatko si lebedi, lebo jeho mamina ma dobru naladu. 😉
Dnes mam zas na programe natieranie radiatorov a kosenie travy. ale nevadi, ja mam dnes tiez dobry den. Rano ma kamoska navstivila a teraz ty mas dobre spravicky.
Mandragora, ahoj, neboj, hodila som do googlu "hladina homocysteinu" a podla jednej z tych stranok je v norme 5 - 12. Skus si to pozriet aj ty, mozno najdes aj nieco viac, ja som len tak narychlo... 😉

mandragora
24. srp 2007

lenoc děkuju,mrknu na to

zulok
24. srp 2007

Ahoj MAndragorko, dúfam, že tie výsledky sú vporiadku 😉
Lenocka, ďakujeme, všetci sa veľmi tešíme a manžel úúplne veľmi. 😀
Joj, no ty máš riadne pracovný, super, že si bola aspoň na chvílu s kamoškou.
Dúfam, že cez víkend si viac oddýchneša aj sa trochu pozabávate. papaaa

friduca
25. srp 2007

Ahojte,tak sa po dlhej dobe vraciam,bola som na dovolenke na Orave sa troska odreagovat.Mne zistili trombofiliu po 2 potrate.Az pocas 4 tehotenstva som si zacala pichat fraxiparine.Babatko zacalo rast,aj mu bilo srdiecko,ale vzdy v tom 10-11 tyzdni prestane,zacnem spinit a je zle.Beriem aj kys.listovu aj pred otehotnenim aj pocas neho.Robi sa este jedno specialne vysetrenie imunologicke v Cechach,treba to platit.neboli ste niektora na takom vysetreni a neviete,ci sa to nahodou uz nerobi aj niekde na Slovensku?Zatial viem,ze sa to robi len v Prahe a Plzni.papa 😵

lauritka
25. srp 2007

friduca vysetrenie na trombofilne mutacie uz robia aj na slovensku. mozno myslis to ?

lauritka
25. srp 2007
mandragora
25. srp 2007

našla http://www.prirodnilekarna.cz/web.aspx?page=1af... docela pro mně zajímavý odkaz.

mandragora
25. srp 2007

nějak se mně to tam špatně vložilo.Psala jsem,že jsem našla docela zajímavý odkaz,aspon pro mně

lenoc
25. srp 2007

Friduca, to je smutne.... 😢 Bohuzial, neviem o ziadnom takomto vysetreni. Napis nam nieco blizsie o nom, ak vies. Ktoru mutaciu mas?
Zulocka, ako travis vikend, zase na gauci? 🙂
Mandragorka, ten odkaz mi nejde otvorit. 😒
Lauritka, zaujimavy clanok.

zulok
25. srp 2007

Friducka, je mi to veľmi ľúto. Viem, že sa v Prahe robia nejaké imunologické testy. Skús sa spýtať v našich centrách, v Gyn-Five, Iscare- tie su v Blave, Helios v Martine, tel. čísal sú na stránkach, určite ti budú vedieť povedať, aby ste nemuseli ísť až do Prahy. Mne sa totiž zdá, že sa robia už aj tu.
tu ti dávam stránky, kde máš aj telefonne čísla:
http://www.novedieta.sk/
http://www.iscare.sk/kontakt/kontakt
http://www.sanatoriumhelios.sk/

Ahooj Lenocka, klasika na gauči, práve som sa prežrala pizze 😅 len aby som drobčiatko neumágala tolkým jedlom 😔
Lauritka, super, že si sem dala ten článok, verím, že sa tu všetky vyhneme problémom.
Mandragorka, ani mne nšelo otvoriť článok, škoda, isto bol zaujímavý. ☹

mandragora
25. srp 2007

omlouvám se nějak se mně to tam špatně dalo

zulok
25. srp 2007

Mandragorka, ale to niiič. 😉

lenoc
25. srp 2007

Mmmhm, pizza, mnam. Dala by som sa nahovorit. A gaucovo - papucova kultura este lepsie. 😅
Manzel je aj dnes v praci? Alebo je doma a venuje sa ti? 🙂 Moj isiel pomahat s niecim mojmu strykovi.

soffik
25. srp 2007

bambulky ja som bola v Prahe na imuno vyšetrenie u dr. Madara, ale neviem či máte na mysli to. Vyšetrujú sa tam protilátky. Máte na mysli takéto imuno vyšetrenie?

lenoc
25. srp 2007

ahoj soffik, dlho si tu nebola. Ako sa mas? A ako sa maju babatka? 🙂 Vsetko ok?

lenoc
25. srp 2007

Zulocka, jeeej, pozerala som tvoje fotocky. Vyzeras strasne mladucko. To ste drobca naozaj zarobili na dovolenke? Aj ja mam take brusko, niekedy aj vacsie a to som ani neni tehu. 😀

zulok
25. srp 2007

Lenocka, manželík šiel pomáhať kamarátovi na stavbe, ale bola u nás sestra, tak sme gaučovali spolu 🙂 Joooj, tak aj ty si bola dnes bez milého. ☹
oooo, ďakujem, a drobčeka máme z dovolenky, ani sme nedúfali, že sa zadarí, lebo som mala ísť do novej práce... a zrazu ahaaa, velmi sme sa tešili, že sa zadarilo a to som mala začať brať na ďalší mesiac clostilbegyt, hihi.
No, aj ja mám bežne veľký bruch, hlavne keď ma z dačoho zduje 😒 no teraz mi už vôbec nevadíí.
Už sa tešíííím Lenocka na jeseň, keď sa budete môcť snažilkovať, hneď bude svet krajší. 🙂
Ahooj Soffik a drobčiatka 😀 ako sa máte

lenoc
25. srp 2007

Nas den D sa blizi milovymi krokmi, zachvilu je tu. 🙂 Volal mi drahy, musim mu ist nieco odviest, tak zatial pa.

zulok
25. srp 2007

Papaaaa a pekný večer s milučkým 🙂

friduca
26. srp 2007

Ahojte,vdaka za tie adresy.To vysetrenie nie je na tu trombofiliu(mam leiden 5),ale jedna sa o imunologicke vysetrenie.Popozeram na tych adresach a uvidim ci nieco najdem.Prajem peknu nedelu.

bugsy
26. srp 2007

Ahoj holky,já jsem konečně po 3a1/2 letech v 11.týdnu.Mám za sebou také 2 spont.potraty,genetiku...Mám Leidenskou mutaci-heterozygotní formu.Kdybych nebyla těhotná kontrolovali by ě 1 za rok,takže asi to zas tak hrozné není.Nosím sebou kartičku,že mám trombofilii kdyby něco-úraz,operace atd.Injekcí se nebojte ,já si je píchám už skoro 3měsíce.Pro to mimi to člověk udělá.A nemusí to být jen do břicha,ale nejmíň to tam bolí a nedělají se tolik modřiny,jako třeba na stehnech či pažích.Příjemné to není,ale co by člověk pro zdar těhotenství neudělal.Všem přeji ať to zvládnete.Pa 🙂

zulok
26. srp 2007

Bugsy, juuuj, 11 týždeň, verím, že to kráásne zvládnete do úspešného konca 😀 Je mi lúto, že máte dvoch anjelíkov, určite teraz pekne strážia drobčiatko. Viem to, lebo aj naši dvaja anjelikovia nám veeľmi pomáhajú 😉
Drž sa náááám a prííď častejšie. papaa a pohladkaj bruško

Friducka, držííím palce, nech sa už problémy vyriešia.

lenoc
27. srp 2007

Bugsy, to je fajn 🙂 🙂 🙂 Dalej to pojde ako po masle!!!!
Baby, o chvilu odchadzam do prace, tak chcem popriat pekny den!!!! Uz som ako zavislak, este aj rano to tu zapnem.... 😀
Zulocka nebudete musiet kupovat novy gauc, ked porodis? 🙂 😉 Ale nie, len pekne na nom oddychuj. Dufam, ze v nedelu ste s milym stravili pekny den.
Nepoculi ste nahodou nieco o tom, ze zeny s trombfilkou nemozu mat pri porode epiduralku? 😖

kapp
27. srp 2007

Ahojte babulky, oddýchnutá po dovolenke, vypratá v "jacussi" (aspoň dúfam, že sa to tak píše 😝 ), totálne zvibrovaná z whirpoolky, baby - bolo super, mrcha dorazila vtedy, kedy mala, takže som sa aj kúpala 🙂, malá vyjašená, manžel oddýchnutý, čo by som viac chcela? No mimíska - to je jasné! 😝

Len škoda, že dnes už do práce - ale tešila som sa na vás všetky.

Zuločka, supeeeeeeeer, srdiečko bije!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Jupíííííííí, myslela som na teba a na diaľku posielala pozitívnu energiu. Dušička zlatá, vliala si nám všetkým trombifilkám nádej, za čo ti ďakujem. 😎

Lenočka, aj tebe začala práce - si tuším učiteľka, že? To ti nezávidím, tí drobci vedia niekedy riadne potrápiť ... Ale čo už, keď zadarmo nám peniaze dávať nechcú, potvory jedny! A že práca šľachtí, pcha ... 😝

Bugsy, neboj, teraz to výjde, 11tt je už dosť, ešte nejaký ten týždnik, a si "za vodou" 😉

Babulky - zajtra o 9,00 na mňa myslite - idem na trhačku toho zahnisaného zuba ☹ , bojim, bojim, bojim = dúfam, že to pôjde ľahšie... Ja viem, anestéza zase neprejde cez zápal a hnis, takže bude veselo... Dúfam, že po tejto poslednej patálii už všetko bude napredovať tým správnym smerom ...

zulok
27. srp 2007

Kapp, no to si prešla celým pracím programom, perfektnééé. No, teraz sa určite drobček rýchlo zabýva 🙂 bude ako v bavlnke 🙂
Ďakujeeemeee, že si na nás myslela, veeľmi nám to pomohlo 🙂 vy ste tu tak zlatunké. cmuk
Jeejda, a vy budete s Lenockou teda z práce ušlachtilé, hotové šlachtičné. Len nech vám rýchlo ujde.
ojojooj, trhačka zubu, zvláádneš to, mysli si na niečo pekné, alebo si vduchu spievaj, to pomáha.

Lenočka, no už prááca, ale rýchlo to utečie, a šup na PN 😉
A gauč, veru, asi ho riadne zoderiem 😅 keď sa budem na ňom stále vyvalovať, ale to vyzerá byť taký nezmar, keď bude chladnejšie, šupnem naň deku, hádam dačo vydrží 😔
A inak, o tej epidurálke som počila, au , au. ešte to vyzistíme dovtedy 😉

ahoojte
😀

kapp
27. srp 2007

Ďakujem za podporu Zuločka, keď to nepôjde inak, asi pohryziem zubára 😝 , ešte že som zaočkovaná proti besnote 😀 , spievanie je v mojom prípade beznádejné - mám absolútne čistý hudobný hluch 😝 , takže sa obávam, že keď by som aj v duchu spievala, stomatológ by to aj tak začul, a zutekal... A čo by mi potom zostávalo - jedine uviazať milý zúbok o kľučku, urobiť prievan, a ideeeeš ... 😀 Však počkajte babuľky, mňa ten optimizmus zajtra pred 9,00 prejde - jaj - bojim, bojim.

Lenoč - jasné na PN, a máš pokoj 😝

kapp
27. srp 2007

Zuločka - peknučký album - nech len rastie babuliatko malinké... A jeho maminka - Zuloč - veď ty si ešte mladé žieňa!!!
Aj Lenočka je ešte "mladucha - vysmiata od ucha po ucho" - To len mne, už uplynula záručná doba???

lina3
27. srp 2007

Ahoj babulky 🙂
Zulooooockaaaa,strasnu radost ste mi spravili,ze miminenko sa ma dobre.Urcite si sa velmi bala,poznam ten pocit,ale vsetok ten strach vynahradi pohlad na babatko 🙂 🙂 Super spravicky,huraaaa 😀 😀 😀
Uz to bude dobre,uvidis 😎

Kapp, vitaj po dovolenke,dufam ze si sa mala super a uzila si pohodicku 😎

Friducka, je mi luto co si vsetko zazila.Ja ma za sebou 2 potraty a teraz mi zistili MTHFR homozygotnu formu 😒Inak tie imuno vysetrenia sa uz robia aj v Kosiciach,okrem asi 2 protilatok vysetreuju vsetko co v Prahe.Hradi to poistovna.Ak chces vediet nieco viac napis,ja som to absolvovala.

Mandagora,Inak ten homocystein je ok,ja mam v papieroch ze ma byt od 5-13umol\l.

Lenocka,neboj,trosku popracujes a od oktobra si doma s fazulkou 😉 😉 😉

kapp
27. srp 2007

Ahoj Linka - jasné užívala som si jedna radosť, nazvala by som to zaslúženým oddychom. Linuš - aj tebe robili imunologické testy, na čo konkrétne sa zamerali - alebo "len" všeobecne - myslím ako imunológia celok=klasika? A ešte jedna otázočka: Máš "len" MTHFR - homozygot, iné mutácie nie?
Sorry, Linuš, ja som zvedavá ako myš!!! 😀

lenoc
27. srp 2007

Ahoj cicusky, uz som domkov z prace. Bolo celkom fajn, s kolegynkami a tak... Zulocka mi da urcite zapravdu, ze tento prvy tyzden je v skole najlepsi zo vsetkych, lebo tam este nie su deti. 😀 No a potom aj tie prazdninove skolske tyzdne su nadherne. 😀 😀
Kapp, to je super, ze ste sa mali super!!!! Inak, ja ucim uz take vacsie det - 5. az 9. rocnik, ale dokazu poriadne brnkat na nervy. Aj tebe "hrozi" pri dalsom USPESNOM tehotenstve PN? A kolko mas rockov, ked si po zaruke? Len neviem, ci budeme uslachtile alebo preslachtene? Velmi velmi drzim palce u zubara. Zubky mas dost ostre v pripade potreby? Hlavne, aby si nepotrebovala antibiotika, aby ste mohli pracovat na fazulke. 😉
Praca na fazulke bude urcite ovela prijemnejsia ako ta v zamestani.... 😉
Linka, no co, nasli ste nejaku dovolenku?