Mé zdraví
kejka
12. únor 2008

Trpím nízkym tlakem. Co s tím?

Už delší dobu trpím nízkým tlakem.V těhotenství to bylo asi normální,většinou to bývá,ale i teď při každé změně počasí se mi začne motat hlava,jsem jako namazaná,je mi na omdlení a nic nepomáhá.Zkoušela jsem si dát panáka,silný kafe,hodně piju a neustále se mi to vrací.Přijde to najednou,ráno je mi dobře a za chvíli se mi udělá na omdlení.Tlak si měřím,takže vím,že je to tím.Trpím tím už od mlada.Prosím,nemáte některá stejné problémy a hlavně nějakou pomoc,jak ulevit a zlepšit to?Pohybu mám dost,prcek vyžaduje procházky,takže chodíme každý den. :-S :-S :-S
Předem děkuji za rady.Třeba něco zabere.
Strana
z4
Dolů
PředchozíStrana
z4
Další
janamydlova
22. čer 2010
@adele Nie nie si trafená ja mám to isté a ešte horšie.Práve to idem riešiť asi pri psychologičke lebo ma z toho klepne.Ked dlho sedím tak sa asi zníži a potom to začne srdce byť a nalakám sa že sa dačo stane a je to horšie .Takže uvidím dám ti vedieť.
alenka000
13. črc 2011
ahojte, no mne hodne dlho trvalo kým som prišla z čoho mi býva zle a som stále unavená/ povedala mi to len jedna múdra osôbka/ vždy som si myslela že je to z trávenia a teraz ked som o tom kúsok čítala vidím že to presne sedí na kolísavý najmä nízky tlak.............únava, špatne, bolesti hlavy, sem tam odpadnutie, atd.............poradte aké homeopatiká na to pomáhajú? /ja totiž ešte kojím malého, podotknem že všetko som už skúšala preparáty veľa piť atd a nič nepomáha; mám to už zo 15 rokov, všetky výsledky u doktorov výborné/ Čítala som vraj je na normalizovanie tlaku výborné imelo nemá niekto skúsenosť s tým, môžem ho vôbec skúšať keď kojím.......................ďakujééééééééém
viera27
14. črc 2011
Coca Cola je dobra, ta vas hned napumpuje cukrom a kofeinom, Pepsi Cola je slabsia, ale aj ta pomoze. Odporucam.
Inak "stabilna" hypotenzia nie je nebezpecna, nebezpecne je kolisanie. Lebo ked ma niekto stale tlak 90/60 je to OK. Ale ked sa mu jednorazovo dviha hoci aj na ideal 120 - 130/80 tak je to akoby normalny clovek mal napr. 180/120.
Taketo stavy ake popisujete vsak nemusia suvisiet len s tlakom. Moze ist aj o poruchy travenia, pripadne neurologicke problemy (cerberalna ataxia, hypoglykemia atd atd.). Kedze vsetko sa odohrava v mozgu a mozog pracuje na cukor (glukoza, fruktoza) je potrebne dodat mu ho v dostatocnom mnozstve. Stava sa ze telo nevie stiepit cukry v potrave dostatocne rychlo, pripadne v dostatocnom mnozstve. Najlepsim riesenim je dopovat sa hroznovym cukrom (cista fruktoza) a vela ovocim, v pripade popisovanych nevolnosti vytiahnut aj cokoladu 😃 😃 😃. A nedietovat!
Takze v "problemovych stavoch" skuste rychlo zjest nieco sladke a zistite ci to pomaha. A najidealnejsia je vazne ta cola, ta ma aj cukor aj kofein, cize ci je to tlak, ci nedostatok cukru tak zaberie.
sarzan
14. črc 2011
@kejka skus to cervene víno veru-kazdy den 2 deci to odporucaju aj fajciarom-cisti to zanesene cievy
berenika39
14. črc 2011
@sarzan myslím, že za tři roky už to má kejka vyřešené a ví, jak na to :-p .
jinak to červené funguje 100%...léčím se tím už od cca 25let, denně sklenku a občas mi i nějaký tlak naměří....
sarzan
14. črc 2011
@berenika39 🙂 no vidíš to-in vino veritas-vo vine je prevda a tlak 🙂
ani_sama_neviem
14. zář 2011
ahojte chcela by som nejake tipy na zvysenie tlaku a spytat sa ze ako je mozne ze niekto povie ze vraj nizky tlak nieje zly ze to sa liecit neda a ani na to neije liek?! ved to je takisto nebezpecne ako vysoky tlak aspon podla mna.. ja mam nizky tlak od nepamati. neviem preco ....a dost mi to brani v normalnom fungovani ( caste zavrate,nevolnost, slabost, pocit ospalosti, najhorsie je to v lete vtedy odpadnem ked sotjim 5 minut na mieste ) a este k tomu som aj stranse vychudnuta uz odmalicka ( ci to ma nejaky suvis to vychudnutie) a tento nizky tlak mi dost zneprijemnuje zivot pri dietati kde musim byt aktivna a vzdy v pohotovosti ( co pri nizkom tlaku nejde kvoli nevolnosti) zaujimalo by ma teda ako vy , mamicky ste to riesili, kedze podla lekarov neexistuje liek na nizky tlak... cesnak, cola, a podobne veci to mi nezabera, dakujem za rady a odpovede
ani_sama_neviem
14. zář 2011
a aby som nbezabudla som aj anemicka v tehotenstve som teda aspon bola a aj ked som bola mala som bola anemicka mozno to ma suvis aj s tym ci?
akzuzs
14. zář 2011
@ani_sama_neviem vraví sa že nízky tlak je tichý zabijak ja ho mám tiež a tiež sa vtedy blbo cítim a k tomu aj tachikardia, aritmia. Viem že na nízky tlak je dobrý šport a mnoho tekutín lebo pri športe sa prekrvuju cievy a tekutiny ich okysličuju Ja som aj brávala neaké lieky ale už si napamätám. Mala som aj šelesť ale to mi už dáááávno zmizlo a tiež som anemická a na to je dobrá červená repa, čučoriedkový kompót a včetko čo s čučoriedkami súvisy, makovník je vraj na to dobrý a samozrejme červené kvalitné víno. Anémia má s tým súvis ale či si chudá alebo nie neviem. Ja mám 67 kg a nie som žiadná laň práve naopak a mám nízky tlak, anémiu a podobne a som biela ako smrtka 😃
alenka000
23. led 2012
ahojte môj nízky tlak súvisel s častými prechladnutiami a teda problemy s obličkami ...načo som začala piť čajik kručinku farbiarsku a mne to pomáha cítim sa lepšie aj drobčeka si konečne užívam.........
kaselka
23. led 2012
ja mám tiež nízky tlak okolo 80/55. Ja od určitej doby pijem ráno nalačno (rada od jedného liečiteľa) ešte predtým ako zložím z postele nohy pohár čistej vody okolo 2 - 2,5 dcl (dám si ho na nočný stolík už večer aspoň sa vyparí aj chlór) a mám pocit, že odvtedy je to s mojím tlakom podstatne lepšie. Zo začiatku to bol pre mňa problém, no rýchlo som si na to zvykla. Vyskúšaj sama veď za to nič nedáš 😉 Samozrejme tekutiny treba dopĺňať aj počas dňa min. 1,5 - 2 l neráta sa vraj káva, polievka ani džúsy, ale len voda a čaje (tiež info od toho liečiteľa no na toto sú názory rôzne...), ale to robíš ako píšeš. A ešte ma napadla guarana tá tiež obsahuje kofeín, no mal by sa uvoľňovať postupne nie ako pri káve prudký náraz a potom pokles, ale toto vyskúšané nemám. A tiež mi bolo povedané, že nízky tlak je vždy lepší ako vysoký.
alenka000
25. led 2012
pri nízkom tlaku je nutné všeobecne veľa piť ....
Strana
z4
PředchozíStrana
z4
Další