Únava a citelná změna energie v průběhu MS. Taky to tak máte?

nika110818
21. kvě 2023

Ahoj, jen ciste ze zajimavosti by mne zajimalo, jak to mate vy a pripadne, co vam pomaha? Ja jsem clovek, ktery porad neco dela, mam i s 2-letou dcerkou zabehly rezim, hezky zvladame domacnost, krouzky, setkani s kamoskami, vsechno zaridit a podobne. Ale jakmile dorazi menstruace, tyden se citim jako vymenena, na nic nemam energii, casto ani naladu, citim se jinak, jinak veci vnimam. Pak je to zase postaru. Jak to mate vy? 😊 dekuji

konidana
22. kvě 2023

@nika110818 ja jak kdy. Ale urcite ty zmeny behem cyklu vnimam. Ale prislo to az pozdeji s vekem, mozna kolem 40? Ve 35 asi jeste ne. Často mne pred ms boli zada, jindy zase treba ne. Posledne mi bylo blbe jak v zivote ne, první den jsem jen lezela a chtela umrit, ibalgin to trochu spravil, ale dalsi den taky jeste nebyl dobry. Silena unava. Cim jsem starsi, tim jsou ty stavy horsi. Nebyla jsem na to zvykla, nic moc mi nebyvalo. Po 40 a zejmena ted po 45. Bych potrebovala idealne nekam zalezt aspon na 2 az 3 dny a vůbec nevylejzat.

lauriak
22. kvě 2023

@nika110818 ja mam to iste ale tak 4-5 dni pred menstruaci a pak kdyz uz prijde menstruace tak je dobre. Ale hlavne ty zmeny nalad, nemam energiu, citim sa unavena, nafuknuta, vyrazky mi vyskocia. Ale ja celkovo vnimam kazdu fazu cyklu, ze je ina.

nika110818
autor
22. kvě 2023

@lauriak to rada slysim, ze v tom nejsem sama. 😊 taky vnimam ruzne fazy cyklu, zejmena po porodu se to zintenzivnilo, ale to je asi normalni. Zivot je zmena, tak to asi chce jen najit zpusob, jak s tim pracovat. 😊

lauriak
22. kvě 2023

@nika110818 doporucuji knizku Cyklicka zena ☺️

tereza0111
22. kvě 2023

uz pred menstruaci zacnu brat vice magnesia a beru i zelezo. Pak je to dobre 🙂 kdyz se zapomenu, tak jsem uplne vyrizena.. Ale mam obojiho malo a ms hodne silnou, tak je to asi opravdu znat

biciklissie
22. kvě 2023

Jj, taky to tak mám. Já celkově nejsem žádná motorová mys, spíš nižší temperament a ještě bojuju s nizkym tlakem. Ale před a při MS je to úplně extrém. Nejsem, že nemám energii, ale ještě jsem taková jako zpomalená. Mám problém přidat na rychlosti i na přechodu na silnici. Zkoušela jsem brát železo, ale nepozorovala jsem žádný rozdíl.

skerdik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz