Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

eloana
10. kvě 2009

aha no ja druhy den po iui a mam ho brat dokud nesestnu

alzbeta.hod
10. kvě 2009

nevím teda co je IUI, ale asi je to nějaká léčba ne?

eloana
10. kvě 2009

IUI je inseminace. ja ho beru na podporu tehotenstvi pokud se nasly🙂)). zkus mamatest ty byvaji spolehlivy.

alzbeta.hod
10. kvě 2009

ten jsem chtěla a měl jen tento ale taky jsem ho dělala asi moc brzy. Jsem z toho nějak mimo. Břicho stále pobolívá a usínat na břiše jak jsem zvyklá nehrozí. Ani nemám nejmenší chuť na sex..... ještě že manžel taky nějak ne. 😅

eloana
10. kvě 2009

tak uvidis🙂 ja nevim ja mela ms vzdy pravidelnou -pri maly jsem testla 3 den vynechani a byly tam // ted nevim zda se jeste nekdy dockam

alzbeta.hod
10. kvě 2009

jak říkám já ho dělala před MS tak taky nevím....
ale utrogestan mi s pravidelností pomohl. Když jsem byla u doktora a řekla mu že jsem u provery měla mS jednou jeden den tak řekl že to může být těhotenství ale nebylo... teď ale nevím....

eloana
10. kvě 2009

tak zkus jeste treba zitra test uz by ti to melo ukazat🙂

alzbeta.hod
10. kvě 2009

to si taky myslím ale dostanu se do města až tak ve středu, bohužel mám odpolední a manžel noční takže musíme do města ve středu tak to spojím... ale je to daleko

dablikolik
10. kvě 2009

Ahoj holky já ho vždy brala asi tak od 15dne cyklu a teď ho beru od transferu embryí asi až do třetího měsíce

alzbeta.hod
10. kvě 2009

holky mějte se tu krásně, já letím něco uvařit... pa pa pa

mabe
12. kvě 2009

Ahoj holky, chci se zeptat. Zabral vam Utros hned na spineni nebo az nekolikaty cyklus. Beru ho prvni cyklus a mozna je to trosicku lepsi, ale cekala jsem od toho vic. Nevim, jestli muze mit vliv spineni na tehu. Pokud by otehotnela, aby se neco nepo. Uz me to 2x stacilo. Diky za nazor

luucciinnkkaa
18. kvě 2009

Karol, mě je dneska už lépe než když jsem brala utrog. a medocriptin dohromady,to mi bylo opravdu na zvracení a byla jsem fakt hotová, ted jsem dobrala utrog a už třetí den čekám na MS a stále nic, dr.mi neřekl kdy se má ta mrcha dostavit ☹ a já se bojím že když si koupím test že se tam nic neobjeví ale na druhou stranu bych hned věděla, to je těžký...

jane86
19. kvě 2009

Holky nemáte některá zkušenost s práškama jménem Clostilbegyt?

miluse
19. kvě 2009

Jane, o clostilu je tu přímo samostatná diskuse 😉

Jinak já s ním zkušenost mám, brala jsem ho od začátku roku 3 cykly a teďky zase, neb se chystáme na IUI 😉

lucek83
25. kvě 2009

Holky, muzete mi poradit? Snazime se o miminko prvni mesic. Merim si teplotu + delam ovulacni testy. Vcera a dneska jsem mela ovulaci. Dneska odpoledne uz je testik svetlejsi. Takze si myslim, ze zitra mi stoupne teplota. Doktor mi rekl, ze mam brat utrogestan od 16 DC - 25 DC. Muzu ho zacit brat hned zitra jakmile mi stoupne teplota? Nebo mam radsi jeste jeden den pockat?

mabe
25. kvě 2009

Ahoj Lucku, jak me tady holky radily, jakmile budes vedet, ze mas ovu, tak zacni brat. Me dr. rekla 3 den po vzestupu, ale holky rikaly: cim driv tim lip. Ja mam taky prvni mesic od utrose. Je to zabiracka na spani, aspon pro me, ale snad to pomuze. Drzim palecky, at ti to co nejdriv pomuze. 🙂

lucek83
25. kvě 2009

mabe, diky za radu. Takze kdyz mi zitra stoupne teplota, hned vecer jeden zobnu. 🙂 Jestli budu jeste vic unavena nez ted, tak to nechci videt. Uz ted bych spala nonstop a to tehotna nejsem. 😀 A ty ho polykas nebo zavadis? Co je lepsi? Doktor mi rikal, ze si mam vybrat, ze se muze oboji.

mabe
25. kvě 2009

Me dr. rekla, ze mam polykat. Ze se toho vic vstreba. Zavadenim se to pry muze vyplavit. Ja beru 3x denne 1 tabletu a je to teda zahul. Ale nekdo nema zadny priznaky.

mabe
25. kvě 2009

Ja mam po HA rozhasene hormony a aji po tech dvou MA. Prvni mesic se znova snazime, tak snad to bude vsechno ok.

lucek83
25. kvě 2009

Tak v tom pripade preju hodne stesti!! 😵 Ja mam brat jen 1x denne -je to vicemene preventivne proti potratu a proti bolestem pri MS a hlavne, aby mi naskocil pravidelny cyklus. Tak uvidime. Ovulku jsem mela uplne presne 14 DC, tak jsem zvedava, co se mnou udela utrogestan. Uz jsem slysela od hodne lidi, ze se jim po tom mota hlava, je jim spatne, hrozna unava apod.

lucek83
26. kvě 2009

Tak mam jeste jeden dotaz. V noci jsem mela velke krece a nebylo mi vubec dobre. Teplota zustala stejna. Ale vcera odpoledne uz jsem melana ovulacnim testu tu carku slabsi nez v poledne. Pokud bude carka dneska uz slaba, ale teplota porad nestoupla, mam si vzit Utrogestan uz dneska nebo pockat na teplotu a zacit treba od zitra?

len
26. kvě 2009

Lucek, já ti asi podám zcela protichůdné info než Mabe 😀
Jednak mi teda v CARu opravdu vtloukali do hlavy, že radši o dva dny později než o den dřív, takže ho prostě vzít až když je ovulace jistě proběhlá. Druhak mi bylo všude doporučováno, že mám určitě zavádět - jednak jsou po něm menší vedlejší účinky, nezatěžuje trávicí trakt, no a pak že se z pochvy vstřebá lépe tam, kam patří. Ano, část ho sice vyteče (pokud zavádíš 2, při 1 ne), ale bylo mi řečeno, že co se má vstřebat, vstřebá se, co ne, tak prostě vyteče - povětšinou ta spojovací hmota. Tělo si vezme, co potřebuje. A to nejsou info od jednoho gynekologa, ale od mnoha lékařů od Apolináře, kde se tím zabývají opravdu dlouhodobě 😉

chrobacek
26. kvě 2009

lucek souhlas s Len vydrž do zítra jestli ještě stoupne teplota je ovu 100% a zaváděj !!

len
26. kvě 2009

Jo, ještě bych dodala, že tyto informace se u nás podávají i holkám, co Utr. potřebují opravdu nutně a bez něj by téměř jistě potratily. Takže pokud ho bereš jen preventivně, tak to nemusíš tak hrotit a radši ten den-dva počkej 😉 A taky tě můžu ujistit, že jakmile proběhne ovulace (navíc tak vzorně jako 14.DC), tak MS pak taky na 99 % dorazí (pokud nebudeš těhu 😀 ), takže řešit, jestli bude cyklus pravidelný nebo ne je celkem zbytečné 😉 Držím palce 🙂

lucek83
26. kvě 2009

diky moc za vycerpavajici odpovedi! 😵

mabe
26. kvě 2009

Lucku, ja byt tebou, tak verim len. Je zbehlejsi nez ja. 🙂 Ja utros beru jakmile si sem jista. 🙂

Leni, ses lepsi. 😉

lucek83
26. kvě 2009

Kazdopadne dekuju moc za rady! 😉

lucek83
27. kvě 2009

Holky, tak tady je muj graf: http://www.fertilityfriend.com/home/2786e2 Teplota stoupla, ale ne o moc. Myslela jsem si, ze po ovulce mi vyleti nahoru najednou. Ale merim prvni mesic, takze fakt nevim. Myslite, ze dneska si teda uz muzu vzit Utros? Vcera jsem si delala test a testovaci carka byla o hodne svetlejsi nez v pondeli. Tak jeste zkusim dneska a pokud bude zase svetla, tak si myslim, ze by melo byt uz urcite po ovulce. Co myslite?

chrobacek
27. kvě 2009

luc neblázni to fakt stačí ovule jak vyšitá jestli se ti teda už bude držet nahoře 🙂 už si ho vem 😉