Vlhký strup. Máte někdo zkušenost?

bong
14. únor 2023

Ahoj, omlouvám se za nechutnou fotku,jsem zoufalá. Polila jsem si prsa vařící vodou, udělal se mi tam velký suchý strup. Podle doktorky bych musela na strzeni pod narkózou( to mi neva) ale chtěla jsem se domluvit že bych to chtěla co nejvíce ,, ambulantne,, a to prý vubec. Mám doma děti , jedno malé a tohle bych fakt nedala. Ted se strup ,, rozpustil,, a udělal se z něj hnusný blemc s bílým povlakem, tak bych ráda vyčkávala,zda se vstreba dál. Má někdo zkušenost?

majena39
14. únor 2023

@bong zkušenost osobní nemám, ale pokud je na tom bílý povlak, je to infikované ta rána. Chce to dezinfikovat. Například přikládat Inadine Čtverečky. Ale asi bude velká spotřeba na tak velkou ránu, měl by se měnit pokaždé když zbělá...
Mimochodem jak se podařilo takový neštěstí? 😔

bong
autor
15. únor 2023

@majena39 popálila jsem se vařící vodou. Mám to obvazane, chodím na prevazy ale chtěla bych se vyhnout ,,vyřezávání,, toho strupu, tam se ptám na zkušenosti, zda je to nezbytné nutné dík y

te_reza
15. únor 2023

Zkus oplachovat řepíkem, ten hojí rány

barulina
15. únor 2023

@bong upřímně, v tomto případě bych jednala na základě rozhodnutí lékaře. Vím, že jsem nedala radu, ale raději zeď chvíli třeba hospitalizace neznpak dlouhodobý vleklý problem

lentilkah
16. únor 2023

Ja mela loni popalenou nohu. Nejsem doktor, ale co vidim, mela jsem to stejne jako ty.
Dvakrat jsem byla na prevazu- prvni v pohode, pri druhem jsem to mela prilepene skrz ten mastny tyl, takze to pri sundavani slo i se zbytky kuze a misty az do ziveho. Takze lahudka.
S dr jsem se domluvila, ze si to budu prevazovat sama doma- prvni hezky odmocit ve sprse, aby sel obvaz pryc.
Pak vzit to bile- starou kuzi do pinzety a odstrihat co pujde. Vse samozrejme dezinfikovat. Na to pak mastny tyl. Klidne ve vice vrstvach, aby se to neprilepilo. Na to pak ctverecky a obvaz.
Ono jak se bude delat nova kuze, tak ta stara pujde postupne pryc- bezbolestne, brat jen co pujde. Takhle opakovat dokud nebude stara kuze pryc. Ale jak rikam, nejsem doktor a tezko ten stav posuzovat.
Na dohojeni je super CICA krem od Topicrem. Muze to i do ziveho- nepouzivat hned, az kdyz je to trochu zatahle.
Kdyby si chtela, muzu poslat fotky prubehu lecby.

bong
autor
18. únor 2023

@lentilkah ahoj, děkuji moc za info. Už jsem byla na jednom převazu,dnes jdu zas. To bílé je tedy asi sekret,co jsem pochopila. Maji sice zatím pořád řeči, že jsem pro ně komplikace ale už snad začínají respektovat,že tam prostě zůstat nemůžu. To bys byla hodná, kdybys mi pro uklidnění poslala,žes to taky měla v začátku hnusne😁

lentilkah
18. únor 2023

Pisu sz 😉