Vyrážky na těle. Co by to mohlo být?

leontyna23
28. srp 2019

Ahoj. V podpaží a tříslech se mi udělaly tato vyrážky...jsou lehounce vystouplé. Občas zasvědí,jinak to nijak zvlášť nepociťuji. Přisuzuji to horku a potu, dělám v hale, kde je přes léto šílené vedro a Dusno jako ve skleníku.po chvíli z vás leje. Zkousela jsem několik mastí a nic nepomáhá 😭 kožní mě objednal až za měsíc. Nevíte někdo, co to může být?🙂

merope
29. srp 2019

Nějaká alergie?

zuzajulie
29. srp 2019

Může být kvasinka,jukni do Poradny pro atopicky ekzém,tahle vedra tomu jedině nahrávají

jitule_hrachule
29. srp 2019

Ahoj, nemůže to být i z nešetrného oholení? Dost podobné flíčky se mi objevily, když jsem měla poslední, ale sakra tupou, žiletku a nutně jsem potřebovala mít oholené podpaží a třísla, protože jsme jeli ke známým koupat se do bazénu a nechtěla jsem budit pohoršení a místo toho jsem si přivodila fleky co svědily, bolely a pocení tomu moc nepomohlo, mazala jsem sudocrem a za 3-4 dny se flíčky vysušily a zmizly.

leontyna23
autor
29. srp 2019

@jitule_hrachule to bohužel určitě ne. Mám už to skoro dva měsíce a začalo to v době, kdy začaly ty tropy. :-/

klarka36
29. srp 2019

Tak úplně stejné fleky jsem objevila v podpaží v pondělí večer.....ale taky nevim, co by to mohlo být...opruzeniny?....hlavne proč? Horko bylo i predtim a nikdy nic......nosila jsem ted dva dny volné šaty bez podprsenky, aby ta kůže mohla dýchat a celkem se to zlepšilo, ale jsem doma.....v praci by to nešlo...

leontyna23
autor
29. srp 2019

@klarka36 to netuším 🤔 na netu jsem nic podobného zatím nenašla. Nejhorší, že kožní mě objedna až za měsíc. Jdu teď alespoň k mé obvodní Dr., Pokud bude něco vědět, dám vědět i já 🙂

zuzajulie
29. srp 2019

První pomoc-zinkova mast,větrat,jen oplachovat vlažnou vodou,jíst probiotika a omezit cukr.pridat na zelené zelenině 🙂

martaskaaa
29. srp 2019

Mě se to samé objevilo na břichu, ale jen jeden takový vystouply flek. Myslela jsem, že mě něco stiplo. Ale vypadalo to jako co máš ty, taky mě to trochu svědilo. Mazala jsem to konopnou masti a nic, ani framikoin nepomohl. Zmizelo to asi za měsíc samo a nevím z čeho to vlastně bylo. A vedra taky v tý době nebyly. Ty to máš ale hodně no, jako za měsíc to je dlouhá doba čekat 🙄

leontyna23
autor
29. srp 2019

@leontyna23 byla jsem u paní doktorky. Je to plísňové. Z horka, holení. Tu balterii živí vlhko. Takže u mě je to z té práce a horka. Předepsala mi Imazol plus. Ale stejně je lepší prý si k tomu kožnímu zajít. Je to dlouhodobé léčení říkala 🙄

leontyna23
autor
29. srp 2019

@martaskaaa jak mi řekla dnes paní Dr. Je to plísňové, u ne je to z horka. Živi tu bakterii vlhko a horko. Dala mi Imazol plus🙂

martaskaaa
29. srp 2019

@leontyna23 aha tak díky za info. Já měla jen jeden flek naštěsti na břichu pod prsem, ale měsíc to skoro trvalo než to samo zmizelo a naštěstí se to už nevrátilo