Zvýšená tělesná teplota. Jít k Dr.?

barus7
21. bře 2024

Ahoj,mám týden od nachlazení zvýšenou teplotu,36,8 ,36,9 ...teploty nemivam ,moje standardní je 35,8 až 36,1...takže tohle už je pro mě teplota a stav,kdy mi není úplně fajn...ok ,měla jsem rýmu kasel...jenže to už vymizelo a dnes mám teplotu 37,1 ..jsem už nervózní,chtěla jsem jít v pondělí do práce...kdyby h to měla tři dny neřeknu...ale takhle ...je ok jít k dr ? A na co na krev? Jaký příčiny by mohly být? Infekce ,rakovina,autoimunitni je základ co mě napadl ...teď nám i přes ms ...ale nikdy jsem si nevšimla no teploty ...nemá někdo uklidňující zkušenost?

marry94
21. bře 2024

@barus7 já mám od září stále zvýšenou teplotu v klidu 36,5 a když doma uklizim nebo něco tak 37,2 doktor vzal odběry vše ok říkal že to není tak vysoké

lencaa11
21. bře 2024

@barus7 37,1 není teplota to je jen lehce nad když tělo třeba něco dělá ,nebo stres atd....

reeeza
21. bře 2024

Tak si zajdu na krevní testy pokud máš strach, rady ti to neřekneme...🤷‍♀️

ee.liska
21. bře 2024

Jestli se necítíš dobře, běž k lékaři. Tady ti nikdo neporadí lépe než lékař. Pokud máš tak přesný přehled o své tělesné teplotě, určitě víš zda a jestli se děje něco nestandardního,

cilkat
21. bře 2024

Měla jsme týden "lehce zvednutou teplotu + přecitlivělý žaludek". Když se to po tom týdnu nijak nelepšilo, šla jsem k doktorce. Její první dotaz byl, jestli jsme si dělala těhotenský test a kdy mám mít MS. Tak jsem jí potvrdila, že test negativní, ale že MS mám mít 'každým dnem'. Tak mi napsala na týden neschopenku s tím, že odpočívat a zopakovat test. Když se po týdnu stav neměnil a test stále negativní, začali jsme teprve řešit nějaká gastro vyšetření... Nenašlo se vůbec nic. Nakonec konstatovala že "asi rozhozená střevní mikroflora . ... odeznělo to po nějakých 3-4 týdnech (a pak za další dva týdny vrátilo - jenže to už to bylo těhotenství)

rosalindamelinda
22. bře 2024

Tak tohle je moc. Říkala jsem to manželovi a ten se hned ptal, jestli tuto otázku náhodou nepokládá muž 😅 protože s tímhle obvykle hodně nadělají muži a všude je plno vtipů o tom, jak je pro ně teplota nad 37 málem smrtelná... Tohle je opravdu nesmysl, nezlobte se na mě, ale najděte si na internetu nějaký článek o tělesné teplotě, najděte si normální hodnoty X zvýšené X vysoké hodnoty. Tohle je směšné. Teplota může KOLÍSAT. Hodnoty do 37 jsou normální, zvýšené nad 37 a od 38 je to horečka. Manžel mívá horečky 39 a jeho kolega měl dokonce letos 40/41 a šel s tím do nemocnice. Takže to chce hlavně klid 🙏😇

marge_s
22. bře 2024

@rosalindamelinda ja myslela ze je to preklep.

Teplotu nemas a tyden po viroze se jeste nemusis citit ok 🤷🏾‍♂️

hezz17
23. bře 2024

Beznou teplotu mam 35.3-35.6. Kdyz mam 36.9 tak vim, ze uz se neco deje, nad 37 me boli i vlasy a pri 39 pisu zavet.
A samozrejme jsou i lidi co s 39 jdou v pohode do prace. Kazdy to ma jinak.
Rakovina to nebude, ale stav po viroze klidne.