Máte nějako prima vychytávku pro mytí hlavičky miminka?

linola_pavlina
26. bře 2015

Tuším, že to stresuje hlavně novopečené maminky a tak bychom mohly poradit těm, které si neví rady nebo se na mateřství teprvě chystají.
Když nesedí, ale i když pak děti začnou sedět.... Jak na to?

zanri
26. bře 2015

s mytím hlavičky zatím problém nemáme, malý má rád sprchu - snaží se tu vodu z ní chytat🙂, a tak když ještě neseděl, ležel na lehátku a nechal si opláchnou hlavičku sprchou, a teď když sedí, tak už se sám jak vezmu sprchu zaklání a já mu šampon opláchnu, spíš bych měla dotaz (ale asi to sem nepatří), teď když už má víc vlásků, zda se může malému dítěti fénovat hlava, protože ručníkem už to dosucha utřít nejde a nechci, aby byl s mokrou hlavou

palomitacheca
26. bře 2015

U syna teda myti hlavy hodne dlouho provazel krik a pokusy utect z vany a nic nezabiralo. Pak jsem narazila na ochranu pri myti vlasu - chvili teda trvalo, nez si syn zvykl, ale postupne se mu to zacalo libit natolik, ze si sam pri koupani hlavu poleval.

linola_pavlina
autor
27. bře 2015

@zanri taky jsme používali lehátko molitanové.... Ale zaklánění nám teda moc nešlo ☹.
Já bych se fénu nebála. Když to bude jen lehounce hřát, tak proč ne?!

linola_pavlina
autor
27. bře 2015

Tak nám to šlo nejlíp.... 🙂 Pak jsme zápasili a trochu bojujeme až do teď....

linola_pavlina
autor
27. bře 2015

@palomitacheca To mi přijde super.
Teď bych na to kluky asi nedostala, ale kdybych o tom věděla dřív....

palomitacheca
27. bře 2015

@linola_pavlina ja na to narazila nahodou, kdyz jsem si v nejakem detskem eshopu nechala vyhledat vsechno zbozi s pandami. A vzhledem k tomu, ze jsme zrovna s mytim vlasu meli problem, tak jsme to zkusili koupit a hodne nam to pomohlo 🙂 jeste vim, ze se prodava kyblik na splachovani vlasu, ale ten uz jsme neporizovali.

marssyy
30. bře 2015

hlavně mít dobrou protiskluzovou podložku 🙂