Co koupit pro 4letého kloučka k Vánocům?

kofinka21
26. zář 2014

dobrý den,prosím o radu co koupit synovi kterému jsou 4,5 roku k vánocům,kolo už má tak nevim co koupit spíše nějaké hrasky ktere by ho zabavily doma,děkuji za tipy popripade foto.prosim poradte uvazovala jsem nad drevenou vlackodrahou s motorovou masinkou,s mosty atd.ale vubec se v tom nevyznam.nemate nejaka zkusenosti?prosim o tipy jakou hracku??

renca_hanych
26. zář 2014

taky dumám, ale jelikož náš skoro 4 letý syn je čtenář tak to jistí nejaká vzdělávací encyklopedie, ještě přesně nevím, je jich spousta ale miluje takový ty knihy, kde se dají hledat rozdíly, nebo hledat nějaký detaily, a jsou to rúzná témata.....strašně mě mrzí že jsme kdesi ztratili bezvadnou knížku - jmenovalo se to nějak Valdík a to bylo super, tam se plnily různý úkoly a na netu jsem to nikde nenašla a přesný název si nepamatuju. Ted třeba u nás frčí velký naučný slovník - je tam x témat - na farmě, ve městě, v obchodním domě, u rybníku - nejen že už umí všechny věci pojmenovat ale i všechny bleskurychle na obrázcích najít, dá se o tom pak dlouho povídat a je to moc fajn 😉 hračky jako takový kupovat a dostávat od někoho pro kluky odmítám 😉 jo a myslím že v albu uživatelky tuliberka najdeš tu encyklopedii nad kterou uvažuji 😉 tak hodně štěstí při výběru dárku. u nás je to složitejší o to, že syn má ještě na začátku prosince narozeniny takže taky budu tápat 😉

7504
26. zář 2014

Ahojky.Dřevěná vláčkodráha s motorovou mašinkou je super.My jsme kupovali před lety staršímu synovi,když byla v akci v Penny marketu,ale dá se sehnat i na internetu s různými mosty a křižovatkami.Dají se i potom dokupovat další koleje apod.Poslední dobou kupuji nejraději vzdělávací hračky.Mladšímu synovi jsem nedávno k svátku koupila pěknou knížku,jmenuje se:Zábavný semafor.Je tam skutečný semafor,dítě si ho samo ovládá,má to 5 stran,na každé je jiné auto,se kterým si může jezdit po té stránce.Pokud váš synek není velký divoch tak mu vydrží.Náš je raubíř a už auto vytrhnul,ale dá se zase přidělat.Jinak se mu knížka moc líbí.Sehnala jsem ji na www.juniorcz.cz.Anebo máme výborné zkušenosti s rámečkem Logico Primo a k tomu různé kartičky.Existuje několik balíčků karet,v každém je jich 16 a každý balíček je zaměřen na určitou tematiku.Je to odstupňované podle věku.Např.pro nejmenší: barvy,nebo Na statku,Ve školce.Pro větší:V ZOO,V cirkuse apod.Lepší je se podívat na:www.amosek.cz. Mladšímu synovi sice budou 4 roky teprve v lednu,ale co dostane on s tím si hrozně rád hraje i starší desetiletý syn.Takže si myslím,že vašeho kloučka by to taky mohlo zajímat.

irous
26. zář 2014

Pokud si rád staví a skládá, doporučuju stavebnici SEVA - Vojtík to má od téměř 4 let (dostala jsem od kamarádky po jejím synovi) a vyhraje si s tím ještě dnes. Vezme si plánek a vydrží u toho kolikrát i hodinu. Ze začátku jsme samozřejmě stavěli složitější věci spolu, teď už to zvládá s přehledem sám (bude mu 5). Taky má rád techniku, takže byl moc spokojený s jeřábem, traktorem, kombajnem - kupovali jsme od značky Bruder. Hračky jsou sice dražší, za to vydrží, jsou opravdu kvalitní a bytelné. 😉

ludmilad
26. zář 2014

@kofinka21 vláčkodráhu jsme ze začátku koupili obyčj. z Ikea a moc si s tím vyharje - super nápad! Drželo ho to asi 2 roky. Teď jsou hitem letadla, tak se asi už neubráním nějakému legu. Mrkni ke mně do alba, mám tam nějaké tipy a budu přidávat - případně mám i loňské, kdyby tě tam něco zaujalo. Fajn jsou knížky ze série Jak to chodí....na stavbě, na železnici, u popelářů, na letišti, u hasičů.....moc si s tím vyhrajou oba kluci.
Dobrý je i hrací koberec se silnicema a ktomu nějaké angličáky 😉
@renca_hanych o encyklopedii taky uvažuju, jen v tom dost tápu jakou.

kofinka21
autor
26. zář 2014

dekuji za tim vsem za tipy od prave samy hasic sam a masinka Tomáš nic jinyho ho nezajima ted tedy uz ho to drzi rok.tak porad nevim,loni dostal hasicce auto se strikackou na ven a stim si vyhral,ale doma nevim ty knizky s tim semaforek jsem take koukala,knizky prohlizi nejvice se vhral s takovou knizkou z lidlu co se soupali obrazky jakovy menily ale uz to roztrhal,tak snad neco vyberem 😀