Dárek pro 3letou holčičku, poradíte?

lenaj
8. led 2015

Řeším teď jeden problém a snad mi někdo poradí nebo dá tip z vlastní zkušenosti. Moje malá bude slavit 3narozeniny a přemýšlím co jí dát. Zatím ji hračky moc nezajímají, proto jich moc nepořizujeme. I když dle manžela má hraček až až(no ale když jdu na návštěvu ke kamarádkám, tak jen žasnu, jaké hračkářství mají a přijde mi to zbytečné), a stejně si s nima nehraje, jen rozháže, u ničeho moc nevydrží a když už, tak jen když u ní sedím.... spíš ji zajímají skutečné věci, které vidí u nás. Jinak má hrozně ráda plyšáky, kterých už má hromadu, ale všechny má ráda a musí s nima spinkat 😉
Na Vánoce dostala Doktorský kufřík, klávesy (ne ty vyloženě dětské, už na ně opravdu hrajeme) a panenku, od babiček knižku, plyšáka a jiné maličkosti.
Kdy jste kupovali první kočárek a panenky? Má pár panenek, které se jen někde válí. Mám s tím počkat ještě rok? Když jsem se jí ptala, co by chtěla. Odpověděla "nějaké hračky" a když jsem se zeptala jaké hračky tak řekla "třeba autíčko" Tím nahrála manželovi, který by nejradši pořídil autodráhu. Je fakt že má několik aut velkých i malých a jsou to fajn hračky. Ale chtěla jsem něco holčičího. Většina známých mi říká, ať ještě vydržím, že je na větší hraní stále ještě malá. Je fakt, že já jsem si taky víc hrála s bráchou se stavebnicí nebo s autama, kočárek a panenky jen ležely.
Rozepsala jsem se pěkně 😀 Budu vděčná za jakýkoliv tip. Děkujíííí 😀

michaela_2
8. led 2015

Naše Adrianka dostala třeba lyže 🙂 hned den na to jsme jeli na hory, kde na nich stála a strašně jí to bavilo. Máme v plánu jet lyžovat ještě tak třikrát, takže je užije.
K svátku, který měla ve 2,5 letech dostala od babičky a dědy kolo, ještě v létě se na něm krásně naučila, baví jí to. Jezdila tedy rovnou bez postranních koleček, takže to chvilku trvalo, ale stálo to za to 🙂. Teď sice na kolo moc počasí není, ale pokud by jí to bavilo, klidně ho může dostat jako ,,hlavní'' dárek a začít na jaře 🙂.

Z ostatních dárků, pokud si vzpomenu i na Ježíška dostala třeba dřevěnou vyřezávanou dětskou šperkovnici se zrcátkem. Dává si do ní gumičky a sponky 🙂. Plavky, měsíční modelínu, knížky, barbíny.....No a je blázen do koní už úplně odmalička, takže k tomu houpacímu, kterého měla doma, přibyl jeden na kolečkách 😎

Kočárek s panenkou dostala už dříve, nevybavuji si kdy přesně a vím, že když se narodil náš syn ( to jí bylo 22 měsíců), bavilo ji jezdit s ním a napodobovat mě. Ale od doby, co malej běhá nebo jezdí ve sporťáku, už se ke kočárku moc nemá 🙂

michaela_2
8. led 2015

@lenaj Ale úplně klidně bych jí koupila tu autodráhu, pokud by se jí líbila a k tomu třeba nějakou sukýnku, aby měla i ten holčičí element 🙂

terinda
8. led 2015

Lego - vláčky 😉
Panenku na česání, koupání, starání apod.

Když nemá moc hraček, tak se nedivím, že ji moc nezajímají 😅

lenaj
autor
8. led 2015

Ne že by neměla moc hraček, ona jich má dostatek, ale s ničím si moc nehraje. Máme velkou krabici s legem, když stavím já tak vydrží, má tam i vláček a autobus a domeček atd. Ale to fakt musím u ní sedět a stavět. To samé s malováním nebo plastelínou. Maminka malovat, maminka stavět atd. Mám od známé spoustu značkových hraček, které jsem už zredukoval, prostě proto že nezaujaly. Máme různé skládačky, knížky, kuchyňku, skákacího koně i houpacího. Ale ona si vezme nakonec třeba vršek od mléka a ruličku od nití a třeba ještě něco a jako že zpravuje. Když manžel něco opravuje, je u toho.
Na lyže my nejsme, to raději v létě kolo. Má motorku a koloběžku, koloběžka se zatím taky neujala. Chtěla jsem odrážedlo, ale zjistila jsem, že na to nemá ještě výšku, ale tak do léta ještě povyroste.
K panence co dostala na vánoce jsem jí koupila vaničku a nočníček apod., že to dostane i s kočárkem na narozeniny. Ale jak ji tak sleduju, tak to bude jen krátké nadšení, a pak to zas bude někde ležet.
Jinak je blázen do oveček, ale těch už taky má, že nemá ani kde spát 😀
Nejlepší zábava je pro ni v léte písek. A jak jsem viděla, družila se s klukama a přetahovali se o auta. kočárky a panenky vůbec, nezájem. Ale je fakt, že k tomu třeba ještě dozraje.
Sourozence nemá, tak zábavu musím obstarávat já, ale taky potřebuju navařit. A nelíbí se mi, že ji čím dál víc baví televize.

lenaj
autor
8. led 2015

Jinak opravdu to není tím, že bych jí nedopřála hračky. Spoustu jsem jich zredukovala a dala třeba i k babičkám. Jak to já vidím, tak všechny ty drahé hračky jsou naprosto zbytečné. U babičky se zabavila na hodinu tím, že lepila obyčejné samolepky (takové ty malé kancelářské) a lepila si je na papír.
To pravé vymýšlení co by chtěla ještě určitě přijde, až bude straší.
Odmítá nám sednout i na boby, a sáňky. Raději postavit sněhuláka...

betelgeuzz
8. led 2015

Starší dceru panenky moc nezajímají a nezajímaly. Líbily se jí, když je dostala, když je vidí v obchodě, tak se jí líbí, ale pak skončí v krabici s hračkami. Nejvíc ji zaujala panenka s vaničkou a sprchou, to si brala do vany, nebo v létě na balkon a koupala tam. V kočárku vozila hlavně tu mladší 😀
U nás jedou hodně tvořivé věci – plastelína, foukací fixy, raznice. Pak lego, te´d hlavně lego friends, to skládá 5letá, ale i ta mladší si s tím vyhraje. Nebo z dupla ty sady s princeznama mají úspěch.
Odrážedlo je dobrý nápad, existuje několik malých, je potřeba vybírat. obě holky jsou prcci a jezdily od 2,5 let.

tanak
8. led 2015

@lenaj Pokud má ráda písek, tak na doma by ji mohl zaujmout magický písek (kinetický, chytrý - každá firma to nazývá jinak). Jinak moje dcera taky není panenkovský typ, na Vánoce si přála dřevěnou garáž na auta (a dostala ji 😀 ). Jinak co se týče odrážedla, tak můžu doporučit First bike, malá ho dostala na 2. narozeniny s tím adaptérem, takže krásně dosáhla na zem, byla a je z něho nadšená pořád.

elielizabeth
8. led 2015

@lenaj Už pomalu taky začínám uvažovat nad dárky pro dcerku ke 3. narozeninám. Naše děti už toho mají doma docela dost kvůli tomu, že jsou to jediné maličké vnoučata, takže k Vánocům a narozkám... chtějí všichni tipy na dárky 😀
Nejlepší "dárek" jaký jsme mohli dcerce dát je její malý bráška 🙂 Měla jsem obavy a nikdy bych neřekla, že bude dvou a půl leté dítě tak pečovat o miminko. Ona mu utírala počůraný zadek při přebalování, mazala krémem, masírovala bříško, hladila, pusinkovala, koupala, dokonce jsem musela odstříkávat párkrát za den do flašky, aby ho mohla nakrmit 😀 Ale mám tipy i na normální dárky 😀 😀
Taky ji moc baví dělat vše, co děláme my a pomáhat... Nejlepší je pořídit jí, to co by chtěla dělat s vámi, ale v dětském. Klidně i to nářadí, aby byla taťkovi plnohodnotným pomocníkem 🙂 Dcerce koupíme uklízecí vozík, ať mi může pomoct zametat a vytírat nebo utřít prach. Zatím si to užíváme, než mě s těmi pracemi začne posílat někam 😀 😀 😀 Taky ji moc baví puzzle, už jich má několik doma, tak kupujeme další a další a složitější. Takže takové hry děláme spolu a když potřebuju, aby si hrála sama, tak je pošlu se synem do dětského koutku, kde mají v bednách plyšáky, různé drobnosti a blbiny a bazén s 300 balónky, houpacího koně, klouzačku,... takže si pak tam hrají i hodiny sami. Ke 3. narozeninám asi zatím vede hluboký kočárek na panenky. Ona už totiž nebude v kočárku se synem, takže bude moci vozit. A ještě asi i klokanku na miminko, protože si ji budu pořizovat na nošení syna, takže bude chtít taky 😀 K dalším Vánocům pak dostanou se synem společný dárek a to trampolínu do bytu. Chtěli jsme ji už teď, ale odložili jsme to, protože syn už začíná všude vylézat, tak aby se nezranil a neřval, že tam nemůže...
Kupodivu ji v obchodě zaujal i ten mluvící pejsek od Fisher Price.

tarra27
8. led 2015

@lenaj kolo, popřípadě odrážedlo /kolo bez šlapek/, kuchynku, u nás mají rády auta na dálkové ovládání, velký domek pro panenky (cca130cm), kde je kuchynka, ložnice, koupelna, schody, výtah atd.....to byl nejvetší uspech...a kočarek je jasná volba, holky vozí o 106...telefonky, nebo vysílačky....a pokud máte xbox doma nebo playstation, tak pořidte takové to tancován s kinectem...ale to je už drahé.....pokud kinect nemáte....holky tancují podle paní a já často s nima....na písničky....pak kufřík s pastelkama, vodovkama, fixama atd....modelínu....bublifuky....máme stroj, který dělá moc bublin :D z toho jsou vubec hotové....miminka s postýlkou.....qa ruzné stavebnice, kostky....my máme teda taky hraček hafo.....a vláčkodráhu s vláčkama.....to je co me tak napadlo..... 😉 panenky z ledového království.....olafa.....a minie...od mamky dostaly velkou minnie...a to bylo radosti...a šaty, ty holky milují....a taky pokladnu s mikrofonem, kde muže hlásit a mrkovat (kalkulačka se zvuky) a i platit kartou.....s nákupním košíkem....a pak máme budku s ptáčkama - jsou teda umělé, ale zpívají meldoie na zapískání píštalkou....a otáčí hlavičkou...jsou nádherní...kouzačka, pískvište, balonky s bazenem, stan s prulezkou......trampolínu...

lenaj
autor
8. led 2015

Teda vidím že těch hraček máte 🙂 jestli si s tím vším opravdu hrají tak klobou dolů. Mě přijde, že čím víc toho má, tím víc neví s čím si hrát a co dělat.
@betelgeuzz Vedou zatím spíš ty tvořivé věci jako lego, puzzle, malování, plastelina apod. Ale musím u ní sedět vyrábet s ní. Čím dál víc přemýšlím nad tím odrážedlem. Kolo se šlapkama by asi ještě nezvládla.
@tanak dík za typ na odrážedlo. Zkusím ještě pohledat nějaké vhodné. A taky dík za typ na tvoření, ten písek zatím neznám 😉
@elielizaberh sourozence zatím nemá, ale snad se brzo zadaří. Mám ale obavy, že už si moc nepohrají, už ten věkový rozdíl bude velký. My bydlíme ve 2kk takže tady na nějaký dětský koutek moc místa není. Už tak bojujeme s místem na hračky. Skluzavku má u babičky. Občas zajdeme na hernu, ale tam malá jen lítá a běhá od ničeho k ničemu. Prostě u ničeho nevydží a já začínám přemýšlet, jestli nebude hyperaktivní.
@tarra27 playstation zatím nemám, ale do budoucích let s tím asi počítáme. Přece jen jí nemůžeme dát všechny dárky hned. V létě má svátek, budou další Vánoce a pak hned narozeniny...bublifuky kupujeme v jednom kuse 😀 ostatní věci jako trampolína, bazén s balonky, stan, na to v 2kk fakt místo nemáme. Museli jsme aj koupit sušičku, bo není kde rozložit sušák na prádlo...

betelgeuzz
10. led 2015

@lenaj jsem o tom přemýšlela a nezdá se mi, že by 3letému dítěti bylo malé odrážedlo. Kolik měří? Moje holky jsou extra malé, ve 3 letech 91 cm.A obě jezdily na odrážedle od 2,5 let, máme Davídka, to je normální odrážedlo, ne určené pro malé děti. na podzim, ve 3 letech jsme zkusili dát mladší na šlapací kolo 12, ale to je jí trochu ještě velký. Sice zvládala jet, ale bylo pro ni náročný skoordinovat řízení, držení rovnováhy a šlapání, byla hned unavená. Ale počítám, že v létě už bude jezdit.
A ještě k dárkům oběcně, já hodně kupuju i vzdělávací hračky, klasických panenek a plyšáků mají dost od babiček. Pár oblíbených dárků jsem nafotila do svého dárkového alba, tak se můžeš inspirovat.

lenaj
autor
10. led 2015

@betelgeuzz asi jsem jen nenašla to správné odrážedlo. Teď jsem v obchodě našla klnečně to co hledáme. Na kolo si myslím, že je ještě brzo. Jak ji znám, odradilo by ji, že neumí vše zkoordinovat a ležely by to nakonec doma jak ta koloběžka.
Přemýšlíme s manželem nad autodráhou. Na Vánoce dostala panenku a když uviděla u bratranců transformers, zahodila panenku a hrála si s nima. Včera jsme si taky hrály s taťkovýma starýma autíčkama.
Nám každý dává spíš peníze a kupování dárků je na nás, bohužel. Já jsem spíš na ty hudební dárky, trumpeta, fletnička, harmonika, xylofon, klavírek apod....to zas nemusí manžel, nemá rád kravál. Ale mě to nevadí, hlavně že se s něčím zabaví. A sama hraju na několik nástrojů, tak bych ji ráda vedla k hudbě. 😉
Dík zkusím ještě popřemýšlet. To odrážedlo ale bude určitě.

handulkak
29. říj 2019

Holky poradíte, co tříleté pod stromeček?
Máme už doma kuchynku, miminko v kočárku, takový domeček pro panenky, vláček, teepee a mraky plyšáku. Ale v podstatě u ničeho nevydrží déle jak dvě minuty. 🙈

zelenaesmolda
25. bře 2021

Obnovim diskuzi-jake hracky kupujete tri letym holcickam?

pmendy
25. bře 2021

@zelenaesmolda u nás dcera 3,5 roku má ráda pejsky s auty z tlapkové patroly, kočárek s panenkama, kuchyňku s nadobickem a potravinami, teď tedy už i stolní hry vytáhne a nosí sama... Venku ráda jezdí na kole, houpacka, zahradní domeček kde vaří 😉 z praktických veci třeba měla radost z hezkého povlečení do postýlky

janina228
25. bře 2021

Různý pracovní sešity (malování, stříhání, lepení,...). Z hraček hlavně poníci a z čeho měla asi největší radost,tak kostým čarodějnice 🙈😄..

emaxik1982
Odpověď byla odstraněná
Zobraz