Dětská helma. Máte tip na ověřenou značku?

pampeliska1313
2. únor 2023

Ahoj holky, poprosím o radu, Kiliána už začíná zajímat odrážedlo, nějakej tip na ověřenou značku dětské helmy? Max do dvou tisíc, jestli by to šlo.:D na bezpečnosti šetřit nechci, ale do tohohle rozsahu by to bylo ideál :D
Aby šla polohovat, měla kšiltík kvůli obličeji aby byl chráněnej při pádu, nějaký odvětrání, dobře vystuženej vnitřek atd. Líbila se mi tahle, ale jestli mate tip na něco lepšího, sem s tím 🙂 Moc Vám děkuju.🙂

https://www.snowboard-online.cz/helma-uvex-oyo-...

journals
2. únor 2023

S uvexem máme špatnou zkušenost, při pádu syna ošklivě zranila. Za sebe doporučuji koupit s magnetickým zapínáním

pampeliska1313
autor
2. únor 2023

@journals Ježiši marja, to je přesně to, co by se nemělo stávat..🫣 Já se v tom vůbec nevyznám prave.. mne se líbila ta blikacka ze tam jde dat, ale jinak nevim. Moc dekuju .🙂

journals
2. únor 2023

@pampeliska1313 blikačku si tam klidně dáš svojí, to je to nejmenší

pampeliska1313
autor
2. únor 2023
pinkninja
2. únor 2023

@pampeliska1313 Mám vyzkoušený helmy Alpina, Abus i Uvex jsme meli. Abus ma také integrovanou blikacku (některé typy). Nemam moc rada zapínání na klasickou prezku kvuli skripnuti, ale vsechno lze natrenovat. Ale o magnetu (viz. vyse) slysim prvne. Tipuji, ze moc helem timto zapinanim nedisponuje a nebo se pletu. Rozhodovala váha a jak helma sedla. Nestandardum se kupuje proste hur…

patypresdevaty
2. únor 2023

Chce to prostě zkoušet. Syn má nějakou atypicky sisatou hlavu asi, protože mu skoro nic nesedelo

slunea
2. únor 2023

Je dobré vybírat i podle tvaru hlavy. Moje děti mají šišatou, helmy mají Abus.

swan42
2. únor 2023

@pampeliska1313 Uvex je jedna z nejbezpecnejsi helem, spolecne s Giro nebo Woom.
Nejdulezitejsi je ale, aby helma spravne sedela a byla spravne utazena 🤷

fifina86
6. únor 2023

@pampeliska1313 musíte vyrazit vyzkoušet, určitě ne online. Každý má jiný tvar hlavy. A pak dbát na to, že je dobře utažená, jak na hlavě, tak pod bradou.

veronicka89
6. únor 2023

podle hlavy ..my jsme spokojeni s ked a starsi ma puky

adelkaaa
26. únor 2023

My máme Uvex a super.

zelenaesmolda
26. únor 2023

Oxelo z decathlonu jsou fajn

elesse
26. únor 2023

Zkouseli jsme v Radotine a mame Giro