Dětské kolo vel. 16 pro 4 letou. Jaké kolo máte vy?

monaberuska1
19. říj 2011

Ahojky maminky,
rozhodla jsem se spolu s manželem, že koupíme naší dcerce kolo, dcerka je Markétka a budou jí o Vánocích 4 roky, chtěla jsem vás poprosit jestli by jste mi neporadili jaké kolo třeba máte vy nebo jaké budete pořizovat vy a jestli velikost je správná 16 a nebo větší?
Budu ráda za jakékoliv rady a tipy.
děkuji

krystalka
4. říj 2017

@cajomilka - my jsme taky sháněli lehké kolo, syn měl tedy v 5 letech asi 17 kg, ale všechna kola s ním mávala a ta lehká byla drahá....nakonec jsme vyzkoušeli na dopravním hřišti kolo 16 Author Vital a pak jsem projela inzeráty na S-bazaru a sehnali jsme přesně to samé, v naprosto super stavu, vypadalo jako nové (neměli jsme ho teda jako dárek, ale i kdyby, tak syn tohle neřeší, byl ho s námi i koupit, na místě si ho vyzkoušel...) - vyšlo nás tehdy na 2 tisíce a za tu stejnou cenu jsme ho o 2 roky později prodali během 2 dnů 🙂, další jsme pořizovali 20 Author Cosmic, taky lehoučké, taky nejdřív vyzkoušené....a taky na inzerát, to už bylo sice za 4 tisíce, ale po těchhle kolech je dost velká poptávka, když se objeví někde v inzerátech, tak jsou hned pryč, takže myslím, že ho prodáme taky snadno....

pavka55
5. říj 2017

Byli jsme už raději i v obchůdku a 14 bude dobrá. Dcera přišla s tím, že chce k Vánocům kolo, není týden, aby o tom nemluvila. Taky jsme si říkali, jestli to je dobrý nápad k Vánocům jí dávat kolo... Ale jde nám hl.o to jí koupit praktický dárek než nějakou nesmyslnou věc... Nevíme ani, co jí koupit, páč co potřebuje, tak vše má... A to kolo nám přišlo jako dobrá věc... hold bude muset 3, 4 měsíce vydržet, něž sedne za řídítka... to se nedá nic dělat.. doma si ho může hýčkat a jak ji znám, tak by si ho brala i do postele nejraději :D :D Jinak author mě také zaujal, ale na žádný jsme nenarazili a kupovat ho za 4000kč se nám nechce, takže máme také Leader Fox.
Děkuji vám za rady a typy 🙂

krystalka
5. říj 2017

@pavka55 - tak to je super....jenom bych se trochu bála, aby do toho jara z něj nevyrostla, do Vánoc je ještě docela dlouho a pak do jara, než začne jezdit....a člověk nikdy neví, kdy ty děti zrovna povyrostou....syn teď třeba jen přes letní prázdniny vyrostl o 5 cm....

cajomilka
5. říj 2017

@pavka55 Taky jsem uvažovala o Authoru, ale vypadá to, že dětská kola teĎ dělají až od 16. Menší nové Authory jsem nikde nenašla. Dcera taky dostala kolo k Vánocům a jezdila na něm v našem paneláku kolem výtahu 🙂 A hned v lednu, když úplně nemrzlo, vyzkoušela ho i venku.

petajansa
14. lis 2017

Zdravím dámy (a pánové? 🙂),

chtěla bych zdejší odborníky poprosit o radu. Malá ( čerstvě 3 roky) se zatím jen odráží, ale dělá scény pokaždé, když vidí nějaké jiné děti na kole. Já si myslím, že je na to malá, ale manžel by jí rád udělal radost. Někteří výrobci uvádí jako doporučený věk i 1,5 roku ( třeba whoom - https://www.cyklospeciality.cz/woom ) a to teda fakt nepobírám. V kolika letech jste dětem pořídili kola vy? Mám strach, že si jednou namele a pak to zahodí, zadarmo to není :( Děkuji za jakékoliv rady!

krystalka
14. lis 2017

@petajansa - syn měl od 15 měsíců plastovou motorku, od 2,5 let takové to koloodrážedlo bez šlapek a od 3 let klasické kolo (ovšem začal na něm jezdit až skoro v 5, do té doby ho moc nebralo a měl radši to koloodrážedlo), od 4 let měl klasickou kovovou skládací koloběžku a od 5 větší koloběžku s nafukovacími koly... jo a někde mezi 3. a 4. rokem jsme měli ještě klasickou tříkolku, na které se naučil šlapat 🙂

petajansa
14. lis 2017

@krystalka Já se právě bojím, že z toho pak vyroste, potřebovala by dle mého 14 a to bude za 2 roky určitě malé. Asi počkáme 🙂

pavka55
14. lis 2017

Syn mojí kamarádky jezdil už ve 2,5 letech na kole. Každé dítě je jiné. My dětem (dvojčátka) kola už koupili a dostanou je k Vánocům. Přejí si moc šlapací kolo. Takže uvidíme, až z jara nebo až nebude prostě sníh, zda to zvládnou nebo ne. Ale co sem viděla u kamarádů a sousedů, tak je to vše o trpělivosti rodičů to dítě to naučit. Asi nějaké pády třeba budou, ale toho se nesmíme bát... Kupovali jsme jim 14 a je jim 3,5 roku. Pokud by nechtěli jooo jezdit, tak se z toho hroutit nebudeme a kola pošleme dál, kdyby jim pak už nebyly.... 🙂

krystalka
14. lis 2017

@petajansa - tak my kupovali ve 3 letech tu 12 a nakonec se na ní naučil jezdit až skoro v 5...ještě na ní chvilku jezdil a pak jsme pořizovali 16....tj. těsně po tom 5.roce....první kolo měl nové, ze Sportisima asi za 1200,- (prodali jsme ho pak během dvou dnů), tu 16 měl z druhé ruky, Author Vital, za 2 tisíce a bylo jako nové, jezdil na něm 2 roky a pak jsme ho za stejnou cenu opět během několika dní prodali (po tomhle typu je velká sháňka)....potom v těch cca 7 letech jsme pořizovali 20 (Author Cosmic) - taky z druhé ruky, za 4 tisíce, už na něm jezdí skoro 3 roky a kolo pak ještě určitě poputuje k někomu dalšímu.... Jinak ohledně těch velikostí hodně záleží na tom, jak je které kolo stavěné a jak je dítě velké, respektive jak má dlouhé nohy, tělo, ruce apod., každému sedne něco jiného.... Jinak celkově myslím, že ty menší kola je lepší kupovat z druhé ruky (pokud je nebude dědit sourozenec), protože jim to vydrží krátce a ty malé velikosti tím pádem bývají docela v dobrém stavu, jelikož nejsou používané dlouho....my jsme obě kola měli fakt v super stavu, vypadaly jako nové....

petajansa
14. lis 2017

@krystalka fíha, musím pořádně pohledat po bazarech a fórech a najít nějakou pěknou 14, když se dají pořídit za takto dobrý peníz, Eliška je drobňoučká, tak jí to snad vydrží do 5-6 let, zatím to vypadá, že by to nikdo nepodědil, tak vsadím na druhou ruku, děkuji moc za tipy!

krystalka
14. lis 2017

@petajansa - jo, ona je to náhoda, já jsem koukala třeba několikrát denně, když jsem se dostala k PC, nejvíc na S-bazaru, nebo na bazoši....a hned jsem tam psala, nebo volala....tu 20 jsem takhle našla dva inzeráty, na jeden jsem odepisovala v noci a ráno už bylo pryč i to druhé, ony totiž jak Vital, tak Cosmic jsou kvalitní a hlavně lehká kola a je o ně dost zájem....u nás byla třeba i ta váha byla dost rozhodující, protože náš 9 letý má třeba teď 25 kg 🙂