Jaké první lyže koupit pro 5letého syna?

nuonuon
3. říj 2013

Chtěla bych pro syna 5 let (107 cm) letos koupit nějaké starší lyže, aby si vyzkoušel lyžování. Poradíte jak velké a případně jakou značku? Nebude to na žádné velké lyžování, spíše, aby si to jen vyzkoušel.

Děkuji

edeltraut
3. říj 2013

Lyže v délce cca po bradu - značka je celkem jedno, hlavně vybrat dobré boty 🙂. Já osobně bych brala délku 90cm 🙂

berenika39
4. říj 2013

@nuonuon ahoj, tak jsme to měli vloni, synnovi byli čtyři a měl 105cm, lyže měl po ramena a bylo to ok, chodil do lyžařských školek a všude délku schválili, lepší krátké, lépe se ovládají. vyrostl o 7cm a lyže mu ještě necháme, vyzkoušíme, a pak bychom koupili delší. opravdu pod bradu max. značka fuk, obvykle se dají sehnat fajn v bazarech, tohle mají děti rok a je to malé, takže se to dobře točí, staré pordáš, vezmeš delší. každopádně - i na zkoušení a učení to chce kvalitní vybavení, jinak ho to odradí, kdyby mu to nešlo pro blbě zvolenou délku lyží nebo zmrzlé nohy v botách, tak ho příště na lyže nikdo nedostane🙂. tak at dobře vyberete.

p.s. my jsme první tři výlety na jeden den na hory půjčovali malému v půjčovně, když jsme viděli, že jezdit chce a bude, tak jsme koupili. letos možná ježuch🙂)))))

myskyva
4. říj 2013

za sebe určitě doporučuju hlavně klasické lyže s vázáním a ne ty plastové na boty.Nechci se nikoho dotknout,určitě se tu najdou maminky které dětem pořizují tyto a nikomu to neberu,ale za sebe jen lyže kteté v případě pádu vyhazují.

dlabinecka
4. říj 2013

Vzhledem k tomu, že pocházím z lyžařské rodiny bych doporučila zajít si někam, kde tomu rozumí. dýlka lyží je relativní, hodně záleží na tom, jak je lyže tvarovaná -čim více vykrojené, tím kratší. Zcela určitě na pevné vázání, značku a kvalitu lyží bych na první lyžování neřešila, ale určitě bych řešila boty - špatná volba může dítěti nožičku zrychtovat během jediné jízdy 😉

johankadl
Odpověď byla odstraněná
Zobraz