Jaké sáně máme pořídit ročnímu dítěti?

26. listopadu 2010 
Chceme pořídít ročnímu dítěti klasické dřevěné sáňky s výpletem. Maminky máte zkušenosti? Jakou nám poradíte značku?(zvažujeme Lion nebo Sulov). A nemáte tip, kde bych je sehnala za super cenu? děkuji.
3. lis 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nám byl rok v únoru a na sáňkách se nám to loni moc líbilo. i když letos to bude bez fusaku asi akčnější ale každopádně sáňky jsme měli no name 30 let staré ještě po mě. myslím že na značce moc nezáleží.
3. lis 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@beponka já kdybych měla sáně po nás, taky neváhám a použiju je,ale někomu jsme je pujčili a už se nevrátily tak přemýšlím,jaké nové, chceme dlouhé 125 cm, ale značku nevím, ale asito bude fakt jedno
4. lis 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme loni koupili sáně Tako .Můžeš je táhnou za sebou ale také tlačit před sebou a to je suuuppeer jízda můžu doproučit.Ti sáňě jedou samé,lehké ovládaní ,je to úplně něco jiného něž klasické dřevěné. Nadměrná spokojenost .Zakoupili jsme je také s fusakem na sáňky.www.mipesa.kvalitne.cz super cena
4. lis 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme Lionky lavina...ty snad největší teda a ohrádku taky přímo Lion... Sáně jsme tenkrát koupili v nějakém Hypermarketu (v zimě jsou snadno k dostání), jinak jsou i na netu a s ohrádkama je to horší, prodává se jich dost druhů a my zkoušeli asi 4 a žádná nepasovala, tak sem pak objednala z netu přímo od Lionu . Ve sportu by taky mohly být k sehnání, i s ohrádkou.
4. lis 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kikimaruska jéé fotečy jsou bombastické, takpřímo na tyto sáně jsme se dívala v auflandu,měli je za 1300,jenže jsmenebyla autem a ta jsem je nevzala.

holky, děkuju!
5. lis 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raada jo jo, jsou pěkný, jen výplet je podle akt.nabídky. my máme ty s červeným, ale jsou i s modrým a žlutým, oranžovým...chtěla sem taky ty největší...A vejde se na ně v pohodě velký dospělý a mimi, aby mělo natažené nožky-viz foto. Je fakt, že jsou dost dlouhý a i já mám co dělat, by se mi vešli do auta dovnitř
5. lis 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kikimaruska no to mě s těmi výplety dost štve, mi se líbí ty modré alenikde je nemaji.
6. lis 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máte někdo zkušenost s těmito boby?? Podle obrázku mi nepřijdou moc stabilní

http://www.boby-sanky.cz/detske-boby-alpenbambino-cervene.html
14. lis 2010 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě tyto sáňky:

http://www.ebazeny.cz/zbozi/detske-sanky-snow-crazy-bob-comfort-1417

Nějak se mi nezdá ani jedno. Nejlepší byly klasické dřevěné za našich mladých let
14. lis 2010 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
my pořídili tyto sáňky nejdřív můžem vozit jako kočárek a apak sundat rukojet můžeme táhnout jako obyč. sáňky a pak jak doroste budou uplně obyčejné, Výhodou jsou že jsou odlehčené a dobře kloužou po sněhu . už se těšíme na sníh. Kamarádka je má a jsou užasné
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/brusinka-pusinka/album/nase-druhe-vanoce-co-uz-jsme-poridili-pro-nasi/5678260/
15. lis 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, ty boby od berušky by nemuseli být špatné, ale asi jen na to tahání za sebou-není možné, aby na nich seděl ještě rodič...jako je možné např.u těch obyčejných bobů, s nosností 60 kg - kamarádka na nich každoročně bobuje s dítkama taky a celkem mají 75-80 kg a i její manžel s dítkem a drží . Ty saně, ty asi taky nee. Taky jen na tahání, ale mají nosnost 35 kg, takže dospělý by tam jak váhově, tak asi celkem rozměrama nemohl sedět s dítkem. Já brala saně hlavně i na to, že s malým mohu jezdit sama. Ještě potrvá, než ho z kopce pustím samotného...Tyto varianty vidím jako posunovadla do sněhu místo kočárku, ale ne jako dovádění pro celou rodinu... (já tedy brala saně pro všechny , ale každý je chce na něco jiného )
15. lis 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikimaruska - máš pravdu v tom, že tyto varianty jsou jen pro dítko. To mi před půlnocí fakt už nedošlo
A jaké sáně jsi kupovala?? Můžeš hodit typ?? Napadlo mě koupit je malé k vánocům, ale ty kovové se mi moc nelíbí. Nejradši bych klasické dřevěné s výpletem. Asi budu muset ještě pořádně pohledat
15. lis 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruska24.9.Máme Lionky, LION Lavina-ty největší.Maj je v mnoha sportech. Mám i fotky tady nahoře v diskuzi . Dřevěné s výpletem a dokupovala sem ohrádku.
15. lis 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikimaruska - tak jsem nakonec vybrala tyto:

http://www.nejlevnejsisport.cz/sane-rohacky-delka-p-8398.html

Sice jsou menší, ale ty se mi líbí Navíc jsou celkem lehké, takže se nebudeme muset tahat s žádnou velkou váhou
A ohrádku k nim také budeme objednávat.
15. lis 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme pro naši malou koupili tyhle:
http://www.babysport.cz/zimni-sporty/sane-khw-snow-tiger/?refId=1172
vypadají super a dá se k tomu dokoupit i ohrádka, cena přijatelná, dostane pod stromeček
15. lis 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ty vaše saně taky vypadají super...a rohačky..jé, kdyby tenkrát měli v tom supermarketu rohačky, beru je hned taky(ale saně teda kupovala babi s dědou). Tady máme ještě starý, menší, s celodřevěným sedem (ten je ale rozlámaný ), ještě po dědovi , taky jsme na nich jako děti jezdily. Pak se třeba podělte o fotečky s Vašema dítkama, aspon se i další maminky můžou podívat, jak saně vypadají v reálu ..a jak jste spokojené . tak at se prckum pod stromečkem líbí
16. lis 2010 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruska24.9.
Ba naopak, Alpen Bambino (http://www.boby-sanky.cz/detske-boby-alpenbambino-cervene.html) jsou velmi stabilní, vždyť jsou 55cm široké. Hamax, nebo Eda jsou mnohem užší, stejně tak sáňky, ty jsou navíc i vysoké, takže stabiita ještě o to horší.

Mám přesně tyto boby a mohu jenom doporučit, jsou lehké, oproti sáňkám i skladné, při tahání se nezvedají, a jsou za vemi dobrou cenu. Našel jsem ještě další fotografie bobu Alpen Bambino (modré) zde http://www.decathlon.co.uk/EN/alpen-bambino-9876190/
20. lis 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daddy10 - děkuji za info, ale už jsem se rozhodla pro ty rohačky. Jak psala @kikimaruska je to i o tom, že dítko stejně nebude moct nějakou dobu (roky) jezdit samo a u nás je to spíš o sjíždění terénu (prostě zábava na kopci). Na silnici bych ty boby těžko využila
20. lis 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruska24.9. no tak jasně tyhle boby jsou jen tak na dva roky vlastně, prostě pro malý dětičky, my jsem se s tím taky potřebovali vejít do auta, tam sánky nenarvu leda na zahrádku, mimochodem sáňky máme taky a když si vezmu jak špatně se tahají po silnici )
20. lis 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak jsme jeli do tesca pro sáňky,v katalogu měli lionky 125 cm a v tescu jedny jediné a ještě totálně křivé sáňky bez jména jen na nich byla nálepka sulov, ale to tam mohli nalepit cokoliv. ohrádkyco tam měli k tomu nepasovaly. tak budeme shánět dál
24. lis 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, snad Vám trochu pomůžu při výběru - pracovala jsem v Bohemia Sportu 3 roky - saně LION . Pokud mohu doporučit pro děti volte vyplétané saně Lavina 125 cm - pasuje na ně ohrádka ohýbaná, dřevěná pásková a pásková dřevo plast - vše najdete u nich na netu. Byly to nejvíce prodávané sáně a reklamace skoro nebyly. Pokud byste chtěly rychlejší sáně pro větší děti, tak jim kupte saně Rekord ( tenkrát se dodávali do Makra ), ale pozor na tyto saně jde pouze ohrádka plastová ABS, jinou na ně nedáte. Já mám také už připravené Laviny a moc se těšíme, až napadne sníh. Šťastnou ruku při výběru .
26. lis 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, přesně tyto saně máme doma- Lavina 125 cm. Vybírala sem je pak hlavně podle toho, aby na ně šla dřevěná ohrádka, přímo od Lionu... Kupovali jsme jich totiž asi celkem 5 ks, vždycky nám je naštěstí vzali zpět, protože žádná na naše saně nepasovala (byly větší, menší, špatné upínání, které nesedělo a plastovou jsem nechtěla), tak jsem napsala rovnou do firmy a objednala ohrádku přímo od nich na jejich saně .
26. lis 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek