Kniha her pro batole, jakou byste doporučili?

belliss
11. lis 2014

Ahoj holky,
jakou knihu byste mi doporučily - chci zkusit s malou nějaké hry a aktivity doma. Abych ji zabavila a zároveň se i něco třeba naučila 🙂 Která je dobrá? Máte s ní zkušenost? Má skoro 16m.
Děkuji

myskin
12. lis 2014

@belliss asi bych zkusila na procvičování spíš nějaké didaktické hračky. Ty jsou nejlepší na motoriku, představivost,...Dobrou nabídku mají na bambinot.cz nebo spravnahracka.cz (ty už jsou dost drahé, ale pro inspiraci fajn). K nám jezdí paní z centra pro děti, co nám vždy pár hraček tohoto typu půjčí a jsou to super hračky, v běžných prodejnách Pompo, Sparkys,...je nemají. Taky se nám osvědčily prstové barvy nebo modelína Play-doh. A knížka byla fajn taková magnetická, obsahovala asi 20 magnetických obrázků, které se museli dát na prázdná místa (měli tvar těch obrázků) na stránkách. Dítě se tím učilo rozlišovat tvary a taky logiku co kam patří (loď na vodu, listí na strom,...). Ale nevím jak se ta knížka jmenovala.

jejule
18. lis 2014

Nemá někdo tuto knihu - 160 her a cvičení pro první tři roky dítěte? Jaká je? Má cenu ji kupovat?

bclk
18. lis 2014

Ahoj, mohu vřele doporučit tyto knihy: http://www.paseka.cz/bernerova-rotraut-susanne-.... Jsou to 4 velké knihy - 4 díly pro jaro, léto, podzim a zima. Jsme z nich uplně nadšené, jak můj 1,5 roční syn, tak já s manželem, když s s ním v knihách ukazujeme třeba před spaním. Synka ani po 3 měsících neomrzely, na obrázcích z všedního života jednoho města a okolí je stále co objevovat. Spousta postaviček, staveb, zvířátek a tak. Krásně a vtipně namalované. Syn si na nich krásně rozšířil slovní zásobu, už sám popisuje co vidí a tak. Opravdu stojí za to..🙂

myskin
18. lis 2014

@bclk tak tohle je přesně to, co jsem dlouho hledala. Dcera má vývojovou dysfázii a najít knížku, která má více obrázků a méně textu nebo čistě obrázkovou, pro děti co tolik nerozumí je nadlidský výkon. Takže díky za tip 🙂

myskin
18. lis 2014

@bclk prosím tě a je to klasická knížka nebo nějaká tvrdší leporelo a tak?

bclk
18. lis 2014

Je to tvrdá kniha, materiál jako leporelo, ale jinak normální kniha, otevírá se klasicky...

myskin
18. lis 2014

@bclk díky, už jdu objednávat, dneska mají některé eshopy poštovné zdarma, to se hodí.

bclk
18. lis 2014

@myskin těší mne, že jsem mohla dát tip. My máme doma Jaro a Léto a k Vánocům už máme u dědy a babičky objednané další dva díly Podzim a Zima. Časem pořídíme i Noc. .. Krásné detailní ilustrace, ještě teď nacházíme nové a nové postavičky, obrázky a souvislosti, co kdo dělá, co se děje v okně.... Opravdu krásná, promyšlená kniha, písmenek zde netřeba... 🙂

myskin
18. lis 2014

@bclk už mám pod stromeček objednané všechny roční období. Už se těším. A to jsem nedávno strávila moře času v kamenných knihkupectvích a na nic zajímavého jsem nenarazila. Tyhle knížky tam neměli ani jeden díl. Je to přesně to co jsem si pro dceru představovala 🙂 .

pabka
18. lis 2014

@myskin
@bclk
ahoj holky, vypada to zajimave 🙂 jen prosim vas, nasli jste nekde dil Jaro skladem? Dekuju 🙂

myskin
19. lis 2014

@pabka já jsem objednala Jaro a Léto na Martinus.cz, u Jara píšou že posílají do 8 dnů, teď koukám že Léto už mají vyprodané - asi jsem včera objednala poslední.

myskin
19. lis 2014

@pabka ještě ji mají na dumknihy.cz

pabka
19. lis 2014

Dekuju, podivam se tam...

myskin
19. lis 2014

@bclk ta Noc ještě v češtině nevyšla? Nikde jsem ji nedohledala.

bclk
19. lis 2014

já nám pocit, že jsem viděla Noc v knihkupectví Kosmas na v Praze Florenci. Ale na webu ji každopádně nemají, tak nevím... 😒

myskin
19. lis 2014

@bclk teď mi došel email že Léto co jsem objednávala nemají 😠 tak se musím poohlédnout jinde abych to měla kompletní. Dneska jdu do kamenného knihkupectví tak se tam na tu Noc zeptám.

pabka
19. lis 2014

@myskin nevím, odkud jsi, ale dneska jsem byla v knihkupectví Dobrovský Arkády Pankrác a měli tam léto, podzim, zima.
Já si předem po netu objednala léto, ale na místě jsem koupila podzim 🙂 je tam na obrázku nově postavená školka, to budeme brzo řešit, tak mi to přišlo k věci 🙂
Jinak jsem do knížky nakoukla na místě a musím říct, že je fakt zajímavá 🙂

myskin
20. lis 2014

@pabka včera jsem koupila v knihkupectví Dobrovský Léto. Měli pouze 1 kus, čekal na mě 🙂 . Ještě měli podzim, ten jsem nekupovala mám ty další díly objednané. Knížka se mi moooc líbí. Až vyjde Noc tak mám hned dárek k narozeninám 🙂 . Ještě jsem koupila knížku stejného typu Co se děje o Vánocích, aby to ta mladší pochopila. Knížka je hezky kreslená, pouze místo Ježíška je tam Santa, ale to bych ještě skousla. Ale je tam průřez domem, kde se v každém pokoji něco odehrává a v jednom pokoji maminka balí dárky 😖 . V obchodě jsem si toho nevšimla, ale doma starší dcera se na to hned ptala. Tak jsem to zamluvila tím, že Ježíšek nosí dárky pouze lidem a maminka balí pro zvířátka. Naštěstí na obrázkách taky zvířátka pak něco dostala, takže to byla věrohodná výmluva. No ale to je vážně trapný dát to do knížky pro malé děti 😠 .

pabka
20. lis 2014

@myskin ty Vánoce jsem tam taky viděla... Ale říkala jsem si, že nám pro začátek stačí jedna kniha a pak uvidím.... Ale to mi přijde taky pitomý, jak píšeš, že je tam ta maminka s dárky... ☹ Ale vylhala jsi se moooc pěkně a ještě k tomu naučně (že se taky obdarovávají zvířátka) 🙂 🙂 Naše malá letos poprvé tak nějak vnímá co se kolem děje, vloni jí byly Vánoce ještě jedno, ale taky si v hlavě přemýšlím, jak to utajit před dítětem, jak to vlastně všechno je, ale je fakt, že ve svým věku jí spousta věcí ještě nedocvakne 🙂 např. slogany v reklamách - kupte, nadělte apod. nebo že v obchoďáku se balí dárky nebo že se lidé ptají "a co máš pro mámu k Vánocům" apod. Ségry dvojčata věřily na Ježíška do 11 let, to mi přijde rekord 🙂

myskin
20. lis 2014

@pabka starší holka chodí do 1. třídy a mám obavy že to jsou jedny z posledních vánoc kdy věří na Ježíška ☹ . A bude se mi hodně stýskat po tom jak děti píšou dopis Ježíškovi, jak se na něj těší a večer čekají až zazvoní. Takže si to chci letos ještě užít, včetně pečení, zdobení, koled a hory dárečků 🙂

myskin
20. lis 2014

@achjonetusim tuhle knížku máme, je fajn pro nejmenší. Dceru bavila a ráda skládala ty malé knížečky do té velké.

myskin
21. lis 2014

@pabka tak mi po x dnech přišel email že nemají ani Jaro 😠 , takže jdu hledat jinde. A to měli den dopravy zdarma a ani jednu objednanou knížku (uvedenou že lze objednat) neměli, to jsou služby 😠

pabka
21. lis 2014

@myskin No, to naštve.... Tos to mohla v tom knihkupectví koupit všechno, když jsi tam byla, co? ☹
Taky mi to už dva internet prodejci udělali, objednala jsem zboží a až za několik dní mi napsali, že ho nemají, přitom na www měli napsáno "skladem"...

myskin
22. lis 2014

@pabka v knihkupectví právě všechno neměli, paní říkala že o to byl velký zájem a dotisk zatím nedělali. Ale objevila jsem knihkupectví kde mají všechno a lze to objednat po netu a nemusela jsem takhle složitě. No ale už je objednáno tak to snad klapne. Vánoce se blíží a jelikož jsme doma na střídačku už přes měsíc nemocní tak to asi objednávání po netu jistí ☹ .

pabka
22. lis 2014

@myskin aha... Totiz v tom knihkupectvi na Arkadach meli krome Jara vse, i ty Vanoce... Tak hlavne, ze to budes mit 🙂