Odrážedlo nebo kolo s kolečky? Poraďte

pepibubu
29. zář 2010

Zdravím, koukám že poslední dobou se hodně ptám 😀 Ale dobrá. Pro 2 a 1/4 roku starého Pepína, k němuž nakonec domů Mikuláše volat NEBUDEME 😉 chceme pořídit k ježíšku kolo. Je pravda, že na hřišti a v parku po kolech hodně kouká, i si párkrát vyzkoušel od hodných dětí. A v čem je problém? No Honza myslí už rovnou koupit kolo s kolečky, já se spíš přikláním k variantě typu odrážedlo ala kolo bez šlapek (viz přiložené fotky). Říkám si, aby na něj klasický kolo nebylo moc složitý a ve finále ho to od toho ještě neodradilo. Na svůj věk je hodně vysoký, má 95cm, možná to bude důležitý údaj pro radu 🙂

zlababa07
16. říj 2014

@zouzelin Udělám ti v tom maglasj, jo 😀 Za mne určitě odrážedlo ano 🙂 Můj mladší přesně takhle na motorky prděl, ujel tak 300 m a pak slezl, motorku mi přinesl a šel radši pěšky. Tak v nějakých 19-20 m přesedl na first bike a od té doby ho z něj nemůžu sundat 🙂 V listopadu mu budou 2. Na rovnováhu je to ta nejlepší průprava 🙂
@metallico_mondo naopak, na odrážedle dítě získá jistotu co do rovnováhy a pak na škapací kolo přesedne naprosto v pohodě a klidně rovnou bez postranních koleček. Jen musíte zvolit správnou velikost šlapacího kola, aby nebylo moc vysoké a dítě z něj nemělo zbytečně strach 😉

pajafra
16. říj 2014

Tak za mě odrážedlo a potom hned přesednout na kolo bez koleček - dcera takto asi do půl hodiny jezdila na kole bez koleček sama🙂

cacenka_d
16. říj 2014

Na nektera odrazedla ze sportissima jde pry prestavba pak na kolo poptej te se tam ted mi to rikala souseda 🙂 ajinak vemte ho at si vybere me nechce holka treba nic a brachanec chtel rovnou jen kolo

krystalka
16. říj 2014

U nás měl syn plastovou motorku od 15 měsíců a pak kolo odrážedlo od necelých 3 let a miloval ho, naučil se na něm jezdit hned na prodejně...pak jsme časem pořídili i to nejmenší kolo 12, ale na tom nechtěl jezdit ani s kolečky...dlouho lítal jen na tom odrážedle, až pak v necelých 5 letech jsem ho přemluvila, jestli nechce zkusit to kolo, ale že sundáme kolečka...jemu to totiž s těmi kolečky připadalo moc pomalé a neobratné, koloodrážedlo bylo rychlejší 🙂 , no tak souhlasil, sednul na kolo a během ani ne půlhodiny jezdil sám bez koleček, za druhou půlhodinu natrénoval nasedání a otáčení a od té doby jezdí a kolo miluje 🙂 , ale jak už tu bylo psáno, možná pomohlo, že to kolo bez koleček už mu v té době bylo prakticky téměř malé, takže v pohodě dosáhnul na zem a cítil se bezpečněji....

eldam3
30. čer 2015

Urcite odrazedlo, dite si nesmi zvyknout na ty hrozne kolecka vzadu ! 🙂 moje princezna ma odrazedlo a super ! 🙂

sabca21
16. dub 2020

já teď budu pořizovat první odrážedlo FirstBike a určitě bych řekla, že je to lepší než kolečka, takhle to dítě samo chytne nějakou rovnováhu

skorinka423
22. dub 2020

odrážedlo je rozhodně pro začátek lepší, zkoušeli jsme kolo, ale přišlo nám to jako tlačení na pilu