Opalovák pro 9měsíční miminko - jaký je dobrý?

macekzmalacek
29. črc 2018

Chystame se k mori, jaky opalovak pro 9m mimi? Zvazuju badger nebo wooden spoon.. mate zkusenost? Co se tyce roztiratelnosti, ochrany, fleku na obleceni? Dekuji

jana_toula
29. črc 2018

Osobně tyhle neznám, ale ze zdravých je výborný buď Dr. Mercola a nebo úplně obyčejná zinková mast (může být v poměru např s malinovým nebo olivovým olejem 50/50). Nemá to v sobě ty sajrajty, co běžné opalovaky. Studovat jsem to ale začala až po tom, co mi opalovak i pro atopiky udělal ze syna jednu velkou červenou a plačící hromádku neštěstí. I ve vedrech v Bulharsku naprostá pohoda. A naučil se to už i manžel a nedá na to dopustit 😊

katka900
29. črc 2018

Děláme si svůj doma🙂

hope09
29. črc 2018

@jana_toula A zinková mast pohltí UVA a UVB záření? O tom malinovém oleji jsem také slyšela, že funguje jako opalovací krém, ale že to ještě testují, jestli opravdu pohlcuje. A dá se použít Sudocrem? Díky ☺

mmirik28
29. črc 2018

Badger jsem nezkousela, wooden spoon jsem mazala uz na pulrocniho atopacka a ok. Je tuzsi, takze se musi vic roztirat, ale krasne voni, chrani podle me dostatecne a fleky nam na obleceni neudelal.

aktakd
29. črc 2018

Mame wooden spoon a jsme spokojeny, testovali jsme ho jen v nasem podnebi. Fleky nedela a proti beznym opalovakum se o malinko hur roztira, je takovy hutnejsi. Muzu ho urcite doporucit.

jana_toula
30. črc 2018

@hope09 Hele nepohltí to záření, ale udělá to bariérovou ochranu, takže se pak musí trochu častěji mazat. Ale jak říkám, nám krémy z lékárny pro atopiky a na doporučení Mudr. udělaly ze syna jen červenou plačící kouli. A zinková mast úplně v pohodě. Je tady na koníkovi skupinka řešící atopiky a tam se toho případně hodně dozvíš i o opalovacích kréméch 😉 Co se sudocremu týče, na mě osobně je už moc "hustý" na používání jako opalovák. Já ho dávám synovi jen když má opruzeniny na prdelce. Ještě k zinkovce (a zde můžeš použít i sudocream), když by se ti dítko třeba drbalo, tak právě zinkovka má tu schopnost, že pomáhá zastavit svědění. Podle mě je to lepší než používat třeba Locoid apod (kortikoidní masti).

hope09
30. črc 2018

@jana_toula Super, díky moc za info!! My Sudocrem taky používáme na zklidnění proti škrábání, to opalování mě překvapilo 🙂

bayt
30. črc 2018

@macekzmalacek My máme Biodermu a nebo myslím Ladival. Já jsem ujetá, možná to je tím, že sama jsem bledule a muž to samé, a máme citlivou kůži, ale malýho mažu naprosto každý den, i kdybysme jen vyšli s kočárem na hodinku ven v sedm večer. Ozónová vrstva je na tom bledě a nějakýmu malinovýmu oleji bych teda absolutně nevěřila. Samozřejmě má taky nějaké SPF, ale mizivé, odhaduji tak 7-10.

ivuska1986
31. črc 2018

@macekzmalacek ahojky, do roka jedine opalovak od La roche Posay- pouzivam ho i ja - mám u more vzdy silnou alergickou reakci, od doby, co se matlam timto je to v cajku. Je sice drazsi, ale super, mrkni na recenze, urco doporucuji

zdenkarud
1. srp 2018

Já používám Alverde 30 z DMka. Přírodní a nikdy se mi drobek nespálil.

hope09
3. srp 2018

@zdenkarud A jaký konkrétní to je, prosím? Nebo jsou všechny Alverde přírodní? Děkuji