Panenky...

10. dub 2021

Předem mého dotazu chci upozornit, že rozhodně nechci brát babičce radost z vnoučátka. A abych se dostala k jádru "problému". Když jsem byla malá, nesnášela jsem panenky. Bála jsem se jich. Moje rodiče to ale nechápali, a dostávala jsem panenky k Vánocům. Když jsem si jich ale nevšímala, akorát jsem dostávala vynadáno. Hlavně mamka mi to vyčítala do dospělosti, že jsem nesdílela stejnou vášeň k panenkám jako ona.
Vzala jsem si manžela, který má přímo fóbii z panenek. Když jsem byla těhotná, moje mamka se smála co budeme dělat, když budeme mít holku, a bude chtít panenky. Těšila se že když bude mít vnučku, jak bude milovat panenky jako ona. No opravdu máme dceru. Já bych jí nikdy panenky nerozmlouvala, ale ona k nim zatím netíhne. Mamka jí je vnucuje na každé návštěvě, ale moje dcera je nechce. Dneska mi to mamka vyčetla, že jí určitě říkáme jak jsou panenky zlé. Přitom dceři bude teprve rok. A nevím zda je to náhoda, po každé návštěvě kdy je naše dcera obklopena panenkama, tak potom v noci spí neklidně a pořád má ze spaní hysterické záchvaty pláče. Je mi líto mamky, ale nemůže takhle hračky vnucovat ne? Navíc některé panenky má co mluví nebo zpívají, a když to zapne u naší dcery, akorát se lekne a vyděšeně kouká.

bassetlady
10. dub 2021

Tohle nechápu, proč “týrat” dítě něčím, co ji nezajímá. Dceři budou 3 roky a nemá ani jednu panenku. No možná někde jednu, hozenou v bedně. Jede v bagrech a míchačkách. Tak jí kupuju co jí dělá radost. Proč bych jí měla cpát něco, co jí nebere. Ať si hraje s čím chce. Ať si s panenkama hraje máti sama.

pani_haf
10. dub 2021

Naše dcera 17mes taky nemá rada panenky, momentálně zbožňuje plyšové psy...všechny, které dostala jsem uklidila do garaze😊

autor
10. dub 2021

@bassetlady Fakt mi je líto, že nemá nikoho kdo by s ní panenky sdílel, ale taky mi je líto mojí dcery, protože sama vím jak bylo mě, když mi je vnucovali 😞

autor
10. dub 2021

@pani_haf To jsem ráda že jsou i jiné holčičky co nechtějí panenky.

evcounek
10. dub 2021

Naše dcerka (7 let) má max. 10 panenek. Přála si je a hrála si s nimi max. 14 dni po tom co je dostala. U nás jede plyšový medvídek Cocolino (když ji bylo asi rok dostala jsem ho k nákupu aviváže a od té doby je to její mazel). Meďu Nelinku obléká jako panenky a vozí v kočárku a panenky jsou v krabici někde na dně skříně.

kafr
10. dub 2021

Zkus mamce vysvětlit, že ji proti panenkám opravdu nenávidíte a že tímto svým přístupem ji panenky akorát sama zoškliví a je vlastně sama proti sobě.
Dcera si s panenkami začala hrát až daleko později a to jen s jednou malou, která měla měkké tělíčko. Teď ve 3letech začíná nosit i větší panenku s pevným tělem. K tomu musí dorůst.

zoyee
10. dub 2021

Naše si jich začíná víc všímat až teď, v červenci ji budou 4. Do teď ani ťuk, spíš výjimečně, bavili ji spíš auta, hasiči a doktor. Možná je to tím, že za chvíli rodim nebo k tomu dozrala. První dostala na Vánoce v 1,5 roce s kočárkem a bavil ji spíš ten kočár, vozidla v něm plyšáky

izz76
11. dub 2021

Nedělala bych ukvapene závěry, to že roční dítě nechce panenku, neznamená že časem to nebude jinak.. Babička by měla být trochu soudna a chápat, že dítě je ještě malé, ať si počká jistě si s panenkama v budoucnu vyhrajou dost.

terezia10
12. dub 2021

Moje dcera si začala hrát s panenkou až se ji narodila segra jinak auta bagry u nás jednou víc