Pro aktivní rodiče. Co všechno se dá dělat s dětmi?

heligona
25. lis 2019

Ráda bych shromáždila tipy na různé aktivity, sporty, akce, výlety a podobné činnosti, které budou bavit v první řadě nás dospělé, ale dají se provozovat i za přítomnosti dětí, ideálně společně s nimi. Mám tři děti od 1 do 6 let, proto uvítám každý nový nápad.

heligona
autor
25. lis 2019

A rovnou sama něco přidám - pořídila jsem si koloběžku s dětskou sedačkou. Samotnou mě jízda baví, navíc mám podobnou rychlost jako starší děti na svých přibližovadlech (oproti kolu). Koloběžka se dá složit a strčit do auta, takže se můžeme přiblížit k zajímavějším místům a pokračovat vlastními silami.

heligona
autor
25. lis 2019

Lanová centra - v lanáčích mají trasy i pro menší děti (cca od 4 let), takže je možnost zaplatit dětem jejich trasu a sami si zalozit na dospělácké, nebo využít rodinné trasy pro větší děti, které jsou celkem zábavné i pro rodiče.

konidana
25. lis 2019

My jsme cestovatelé, takže s dětmi jsme jezdili a jezdíme na vodu a na kolo - to jsou dvě aktivity, kde to jde s různě velkými dětmi úplně v pohodě. Na kolo jsme děti brali postupně ve vozíku, na sedačkách na tyči a od cca 4 až 6 let už jezdily pouze samy.

heligona
autor
25. lis 2019

@konidana vodu jsme ještě nezkoušeli, ale od cca 2,5 roku jsem brala děti na paddleboard.

adelka951
25. lis 2019

Mám také tři děti, od 1 do 7 let. Letos jsme zvládli lyže ( jeden dospělý jezdil se staršími dětmi, druhý hlídal mimčo), potom kolo ( nejstarší sám, prostřední na tyči a mimčo ve vozíku), lanový park také fajn, starší dva už zvládli dospelackou trasu. Fajn byl také Aquapark, nebo horské túry ve Slovinsku (mimčo bylo v nositku). No, myslím, že se s nimi dá podniknout cokoliv, pokud je to baví.

konidana
25. lis 2019

@heligona tak paddlboard vyzkoušely děti až kolem 10.roku-záleží na možnostech a preferencích každé rodiny 🙂 Jinak s dětmi se dá dělat téměř cokoli, co si rodiče troufnou 😉 Další tip lezení po skalách, treky, zajištěné cesty (to děti, sotva chodící, bavilo mnohem víc než procházky po upravené cestě)

heligona
autor
25. lis 2019

@adelka951 to je super. Já jsem si letos po dlouhé době dobře zalyžovala. Malá teda moc nespí, ale v mrazu v kočáru jak zabitá. Takže já s nejstarší na velké sjezdovce, prostřední s mužem na dětské a mimino vyspávalo u hospody. Jen jsem vždycky nakoukla cestou okolo 😀
u nás v lanáči je ta dospělácká až od 140cm, to asi ještě dlouho mít nebude. Ale i ta rodinná se dá, když jdu třeba bez držení 🙂

heligona
autor
25. lis 2019

@konidana na skálu se taky chystám, ale pro tu malou to asi ještě moc nebude. Tak třeba za 2-3 roky je někde upíchnu všechny 😅

heligona
autor
25. lis 2019

A ještě přidám tip na plavání - některé plavecké školy mívají k dispozici dráhu pro rodiče, nebo trénují ve veřejných bazénech, takže dítě je uklizené v kurzu a rodiče si můžou zaplavat.

adelka951
25. lis 2019

@heligona Tak k tomu plavani u nas. Obe starsi deti chodi 2x tydne do plav. oddilu, ale draha pro rodice volna bohuzel nema. U jinych kurzu mozna ano, ale nechce se mi davat 5000 kc (obe deti) za 10 lekci, kdyz to ted mame za 2500 kc(obe deti) za cele pololeti, 2x tydne.(tj. cca 40 lekci) a plavat se tam taky naučí

heligona
autor
25. lis 2019

@adelka951 to je skvělá cena😊 ty dráhy mají asi jak kde, mě vždycky pobavilo, když jsem šla plavat a v kavárně u bazénu seděly maminky a stěžovaly si, jak pro samé ježdění po krouzkach nemají čas si jít zacvičit 🤣

cilkat
13. pro 2019

Klasická Sokolská cvičení rodičů s dětmi asi znají všichni... A můj ctyrletak miluje takové ty venkovní posilovny.