Tvoření s nejmenšími dětmi. Dáte tipy?

michaela666
9. srp 2022

Blíží se podzim a začínám pokukovat po zábavě v deštivých dnech. Malá ( 18měsíců) miluje pastelky. Uvažuji o prstových barvách a vodovkách, vybarvování vodou, netoxická plastelína ( možná písek - do pusy si nic nestrká, tak snad nezačne ).

Dáte mi nějaké tipy co se osvědčilo u vás? Jediná podmínka - dobře umýt a vyprat z oblečení. 😃

veru181
9. srp 2022

U nás se určitou dobu chytly tyhle fixy: https://www.rohlik.cz/1383729-djeco-prstove-bar.... Dělají se tím takové ťupky (jako razítkem), ale dá se i kreslit. Teď po druhém roce nálepky, viděla jsem i od roka 🙂 U prstových barev pozor, velká zábava, ale úklid a praní teda docela náročné 😀

radkazenklava
9. srp 2022

@michaela666 máme cca od toho 1,5 roku omyvatelné pastelky stabilo, omyvatelné fixy maped, dále play doh plastelinu a vykrajovatka, prstove netoxicke omyvatelné barvy, k tomu tupovaci štetce, i to vybarvovani vodou...malého baví a bavilo všechno, ale musela jsem tvořit s ním...od Djeca máme potom dostal prstove barvy v tubě...ty jsou super a nalepovani bambulek, dále se nám osvědčily znovunalepovaci samolepkove sešity Mellisa & Doug, kde je třeba silnice a my tam dáváme auta...nejsou to přímo samolepky,ale fólie ..ty se dají znovu použít...

jana_zofie
9. srp 2022

Stabilo pastelky, voskovky, play doh plastelina s vykrajovatky, kridy (vyhradila jsem jedny dvere, no...), razitka.

michaela666
autor
9. srp 2022

@veru181 Počítám s nepořádkem. Máme pogumovanou zástěrku až po kotníky a velký ubrus, tak snad mě z toho netrefí. 😃

martiniquest
9. srp 2022

Za nas doporucuju razitka. Krasna maji na Agatinsvet. A je k nim barva na razitka, kterou lze vyprat.

veru181
9. srp 2022

@michaela666 Mě právě překvapila míra nepořádku, jakou s tím syn dokázal 😀 A že “omyvatelné a pratelné” jdou docela špatně dolů. Ale ta radost za to stojí 🙂

michaela666
autor
15. srp 2022

@martiniquest Tak jsem včera vyndala tiskátka a malá byla nadšená. Já dělala 3 hodiny přesnídávky a ono minimálně půlku času strávila u nich. Díky 😊