Kočárek Bebe Confort High Trek. Máte zkušenosti?

mar.mr
6. dub 2008

ahoj maminky,
nemáte někdo zkušenost s kočárkem Bebe Confort high trek?
Líbí se mi, ale potrebovala bych poradit.

ikula2
29. únor 2012

Ahojte my tiez pouzivame sportak high trek a teraz cakame druhe babo a potrebujem hlboke lozko a neviem sa rozhodnut na zivo som videla windoo a zdala sa mi riadne mohutna, ale tu druhu korbicku streety vobec nikde nemaju len na nete. A rozmery su take ze jedna je uzsia a dlhsia a druha presne opacne. Prosim vas ma niekto z vas STREETY hlboku vanicku? Ako vyzera v nutri tiez je tak pekne vypolstrovana a ma bezpecnostne pasy? ALebo nevie mi niekto poradit, kto ich videl nazivo obe, ktoru vybrat. DAKUJEM

mam4
29. únor 2012

@ikula2 ahoj, ja som mala obe, takze windoo je naozaj mohutnejsia, tazsia, ma vetracie otvory, matrac je antialergicky, nove modely maju uz 3-bodovy pas na priputanie babetka, streety je lahucka, rozmerovo vo vnutri sa mi videla rovnaka, dokonca sirsia v strede lebo sa prenasa madlom na strieske zatial co windoo ma zasuvacie rucky vo vnutri, takisto ma pas na priputanie babetka, ale neviem ci sa uz robia tiez s 3-bodovymi, nema vetracie otvory, matrac je tensi, len taky molitan, vo windoo bol antialergicky, kvalitou sa mi windoo zdala premakanejsia, aj strieska bola dvojita, taka masivna ... ak sa rozhodujes len koli velkosti tak ja by som si vybrala streety

mam4
29. únor 2012

a zabudla som ze obe maju vzadu vetracie okienko, streety annoznik sa rozopinal na 2 zipsy a windoo bol z vnutra pogumovany aby nepremokol a len sa zapinal na 2 cvoky

ikula2
29. únor 2012

@mam4 Jejda velmi ti dakujem rozhodujem sa aj koli cene ale aj velkosti lebo streety jenaozaj sirsia o 10cm ale zasa kratsia ako windoo. Kedze budemem mat babo na leto tak som myslela ci aj neusetrit a nekupit streety, ale ako vzdy sa mi neskutocne pacila windoo, ale ta velkost ma mierne odradila je aj o dost tazsia ako streety, ale zasa do zimy by bola urcite vhodnejsia. Prosim ta ako je to s tymi pasmi to ked ides kocikovat dietatko tak ich nejak odmontujes ci co?

chirabell
29. únor 2012

@mam4 Dakujem krasne za popis windoo a streety vanicky, viem ze to nebolo pre mna ale tiez riesim tuto dilemu. Babatko pojde do zimy, takze pre mna je lepsia asi windoo ak som spravne pochopila, aj vzhladom na nepriaznivejsie pocasie...aj ked dizajnovo sa mi viac paci streety 🙂

mam4
29. únor 2012

@ikula2 tak o 10cm urcite nie, mala som ich sucastne a ked som vymenila matrace tak tam nebol skoro ziadny rozdiel... na dlzku a sirku asi tak 3cm ... ta streety je na konci taka skosena z vysky a windoo zase zuzena na sirke ako vajicko... moja mala sa narodila v zime a vosla mi do 2 fusakov 🙂 tie pasy sa nedaju dat dole, aspon ja osm to nevedala vybrat, len som ich tak zastrcila po bokoch matraca ...

@chirabell za nic 🙂 no a ak budete mat prsiplast tak je uplne ok aj ta streety do zleho pocasia ... podla mna bola jedina nevyhoda voci windoo to odvetravanie, v lete sa mala viac potila v streety ...

chirabell
29. únor 2012

@mam4 tak ja mam taky blby termin na toto, myslim na vanicku...zaciname v najvacsich horucavach a koncime v najvacsich mrazoch, termin mam v strede leta, no a v december-januar ked su najvacsie mrazy zas uz ma pol roka...takze idealne aj odvetravanie aj pevny material aby neprefuklo, nepremoklo...jasne ze na dlho sa v nepriazni von nepojde, ale my sme dost akcna rodina, tak sa moze stat, ze nas zmena pocasia zaskoci niekde vonku a nerada by som potom dieta lovila vo vode 😀

mam4
1. bře 2012

@chirabell aj nas andrejko je letny (koniec juna) a uz v septembri bol v sportaku na lezato lebo mu bolo vo vanicke tesno (iny kocik), kristinka bola zas kludne babetko ta vela priestoru nepotrebovala, takze vo vanicke bola spokojna aj ked sa tam uz ledva pohla 🙂 no v lete som uz aj tak vytiahala sportak, zdalo sa mi to vzdusnejsie a mala sa chcela pozerat von...
a ak sa dietako uz nezmesti do vanicky tak sa da nababusit pekne do sportaka, ja som si na high trek dala usit aj nanoznik, strieska sa da preklapat takze podla mna uplna pohoda 🙂 my sme sportak kupovali pre andrejka ked mal 8m, akurat bol februar, hnusna zima a strasne fukalo, doteraz si to pamatam lebo predosly kocik nemal taku striesku a na tomto som mu ju stiahla pred tvar aby mu nefukalo a bol iba vo fusaku bez nanoznika a po 3 hodinovej prechadzke som ho vytiahla tepluckeho 🙂

ikula2
1. bře 2012

@mam4 aha ja som citala len na nete rozmery a tam pisu tych 10cm no ale na jednej strane 5 a na druhej, ale urcite to skresluje. V streety bol pas cez brusko dietatka? Inac do auta sa upevnuju rovnako? A este raz dakujeme za ochotu 🙂

mam4
1. bře 2012

@ikula2 hmmm mozno merali vonkajsie rozmery alebo neviem lebo vnutro bolo skoro rovnake podla tych matracov ale zas metrom som to nepremeriavala 😅 ja som mala starsie modely, u oboch bol pas len cez brusko, s takym makkym calunenim, uchytene to bolo v konstrukcii vanicky asi koli bezpoecnosti, ja osm to nvedela vybrat ... upevnovali sa rovnako, mali z vonka take cvoky a tie sa pripinali k takym suciastkam ktore sa pripevnovali k pasom auta, na mna to bolo dost zdlhave takze som vanicku len opasala pasom auta 😝

ikula2
1. bře 2012

@mam4 ved to som pozerala na youtube ze ako sa to uchyti v aute a nie velmi som rozumela 😀, pozeram ze mame roznaky rozdiel medzi detickami aj my budeme mat 2 roky. Tak mate aj vy dve sedacky vzadu. Som to este chcela premerat ze ci sa isto zmesti autosedacka s malym aj ta vana vedla seba. Ale s tym ste nemali problem vsak?

mam4
1. bře 2012

@ikula2 my sme vtedy mali kratku feliciu a zmestilo sa to na chlp uplne to bolo narvate s windoo, streety je o nieco kratsia, konce ma viac hranate a plasty nie su take masivne ale tiez zabrala 2 sedadla 😅 ono to nie je az take tazke to upinanie, ak to budete mat stale na rovnakych sedackach tak si tie spony pripevnite k pasom tak aby vam sedeli a potom uz len budete zacvakavat, ale my sme menili auta, kociky, takze sme to vobec nepouzivali lebo keby som to mala zakazdym upevnovat tak pridem o nervy 😀 neskor som koli miestu v aute predala high treka, lebo sportovu sedacku sme v aute nemali kam dat ked uz boli decka v sedackach 😝 teraz mi je za nim straaaasne smutno ☹

mam4
1. bře 2012

a pozeram ze tiez babu budete mat 😀

ikula2
1. bře 2012

@mam4 prave aj ja mam tu dilemu ze ked budu vzadu sedacky obsadene, ja budem v predu a kde bude High trek 😀 , tak by som chcela kupit nejaky golfac, lebo auto nemame velke, kym bude babo male tak sa da iba konstukcia brat so sebou a potom golfac. A ozaj ako si pochvalujes taky mali rozdiel medzi detmi? Zvladas, Andrejko ti pekne spava?

mam4
1. bře 2012

@ikula2 ano to teda je dilema 😀 my sme nosili v kufri len konstrukciu, viac sa nevoslo 😝 ked som sla po maleho do skolky tak som brala len autosedacku, tu som mala tiez streety a na dlshie vylety windoo/streety, no ked sme zacali sportakovat tak som ho mohla vziat iba ak sme sli bez starsieho alebo bez tatika 😅 lebo inak to proste do auta nevoslo 😝
ked sa narodila kristinka tak to bolo dost narocne, manzel musel na skolenie tak mi prisli na pomoc sestry, mala nechcela spavat stale sa chcela nosit a ked andrejko nastupil do skolky tak zacal soplit alebo kaslat, takze odvtedy su zase kazdy druhy tyzden nachaledni ... ale uz aspon mame nejaky rezim, starsi este spava ale vacsinou nespia naraz, to by som este chcela zmenit 🙂

chirabell
1. bře 2012

@mam4 ja to vidim tiez tak, ze v tom februari uz budeme vytahova sportak...nanoznik a pod budem riesit asi neskor, bude cas kym zacne zima 😀 teraz musim poriesit tu vanicku, ale eda asi windoo,lebo babatko sa narodi na prelome jula a augusta, tak aby sa mi tam neuvarilo....to odvetravanie vidim ako velke plus oproti tej streety...no a v zime uz bude starsie, tak presne ako pises, verim ze aj v sportaku zababusene bude v bezpeci. dakujem za referencie a pomoc 🙂

mam4
1. bře 2012

@chirabell no ved uvidite, zalezi aj od babetka ake je velke, vela maminiek dava uz 4 mesacne babteka do sportaka lebo sa im s fusakom nevojdu do vane ... ja som dnes videla 8 mesacnu baculku vo fusaku a vo vanicke, skoro som odpadla lebo to dieta nie je ziadny drobcek 😀 no darmo tie polske kociky maju nieco do seba, my mame podobny po synovi a kvalitou je naj, uplne nerozbitny ako rusky tank 😀

chirabell
1. bře 2012

@mam4 no hej, polske maju velke vanicky, ale u nas v rodine nemaju zrovna najlepsie skusenosti s polskymi kocikmi, tak ze mi sme polsky rovno zavrhli, dufam, ze toto bude dobra volba a vydrzi nam este aj pre druhe dietatko 🙂

mam4
1. bře 2012

@chirabell vazne ?? lebo v mojom okoli boli vsetci s polskymi spokojny, akurat jedna znama stale reklamovala ale to bolo asi aj 5 rokov dozadu, tak ma prekvapuje vasa skusenost 😕 ale aj tento je podla mna dobry, nam vyzdrzal a aj by sme ho dalej pouzivali ak by sa vosiel cely do auta ... ja som zas zas pocula samu chvalu na quinny buzz a ked som si ho kupila tak po 3 dnoch aj vratila lebo bol uplne hrozny 😠 ale vsetko su to asi subjektivne dojmy, kazdemu vyhovuje ine... len mne sa proste zdal uplne nekvalitny 😝

chirabell
1. bře 2012

@mam4 presne, kazdy ma ine poziadavky a podla mna zalezi aj od toho kde a ako sa kocik pouziva 🙂

luucia
1. bře 2012

My máme Sofi narozenou v srpnu, je z větších dětí a v pohodě se i ted do korby s fusakem vleze 😉 čekám na oteplení a půjde do sporťáku, protože už chce spíš koukat 🙂

Upevnění v autě využíváme a je to super..nemusím jí budit, když usne v kočárku a pak jedem někam autem, abych jí přendala do vajíčka 😵 podle návodu mi to přišlo strašně komplikovaný, ale na konec je to strašně jednoduchý 😀

mam4
2. bře 2012

@luucia a aky mate fusak ? my mame eisbachen alebo nejak tak sa to pise 😅 a koniec som musela akoby zrolovat lebo sa tam cely nevosiel a tiez to zaberalo z miesta 😝 vy mate original ten do vanicky ??

@chirabell tak to ano, niekto kocikuje len v meste alebo v nakupnych centrach a tam uplne postaci golfac s tymi mini kolieskami 😀 my to striedame takze nam sa osvedcili 2 kociky podla toho kam sa ide 😎

chirabell
2. bře 2012

@mam4 tak nam mesto velmi nehrozi, bez babatka tam chodim minimalne (roky som zila v hlavnom meste a posledne 2 som na dedine a neviem si to vynachvalit), takze u nas vacsinou dedina, luky za dedinou (aj ked casom isto bude skor manduca na vychadzky) a rozne akcie so psami ako vystavy, skusky a tak, dost cestujeme, cize hladam kocik ktory je lahky, stabilny, zvladne teren, dobre a rychlos a sklada a je aj pekny a moderny 😀 okrem teda dalsich specifickych poziadaviek ktore mam a myslim ze tento splna vsetko co od kocika ocakavam...ale pravda je, ze som ho zatial videla len na nete a videach a na zivo len sportak u 2 mamiciek, takze moznost vyskusat si ho som este nemala...takze len co si ho v obchode riadne popozeram a poskusam, tak sa definitivne rozhodnem, ale myslim, ze sa to rozhodnutie nezmeni 🙂

mam4
2. bře 2012

@chirabell aj u nas je to podobne akurat ze sme byvali v KE a v maji to budu 3 roky co sme na dedine a odvtedy tiez len obcas chodime do mesta, vacsinou iba ak nieco treba vybavit alebo k doktorovi a potom sa neviem dockat domov na cerstvy vzduch mimo ludi 😀 uz si obcas robim srandu ze sa tu zo mna stal asocial 😀
ale ja som taky idealny kocik este nenasla, taky co by splnal uuuuuplne vsetky moje poziadavky 😝

chirabell
2. bře 2012

@mam4 no ja som isla z extremu do extremu, teda vramci slovenska, z jedneho konca na druhy 😀 ale nelutujem...a kocik...uvidim v praxi, papier znesie vela, ale te veci co od kocika ocakavam podla popisu splna, tak uvidim ked ho budem skusat...ale zas...nemam velmi na vyber, lebo pri dalsich co sa dostali do uzsieho vyberu, tak by som musela urobit viac kompromisov....

Este ma napadlo...ked si spomenula kosice...nevies da sa high trek kupit niekde vramci vychodneho slovenska? Lebo co som pozerala cez net eshopy, tak som nic nenasla...vsetko stred a zapad...ako nevadi, na pozretie sa da zastavit cestou na zapad, kam chodim za rodicmi a objednat cez net...ale zas keby sa dalo tu, mozno by to bolo jednoduchsie.

mam4
2. bře 2012

@chirabell takze ste teraz tiez "vychodnare" ?? 😀 vacsinou je to naopak a vela ludi odtialto odchadza na zapad koli praci ...
mne na high treku vadilo len to ze po zlozeni aj so sedackou sa nam nezmestil do auta a ze nozicky sa nedali polohovat inak u mna maximalna psokojnost a naozaj by som si ho este raz kupila 😀 teraz zase pokukavam po graco treko, neda mi v noci spavat ...

chirabell
2. bře 2012

@mam4 hej hej sme..my sme taka rodinka, ja z juhozapadu, mm zo severovychodu aj ked zijeme kusok juznejsie ako on pochadza...no ale mas pravdu, vacsinou je to opacne...a obcas ked som menila doklady sa veru ludia velmi divne tvarili 🙂 ale okrem toho som sa nestretla so ziadnou negativnou reakciou, ja stale vravim, ze je to vzdy o ludoch a nie o tom, kto je odkial a kde zije...dost sme pocestovali, zazili, takze ked o porovnam, naozaj mi tu nic nechyba a co naaahodou chyba riesi internet 🙂 (obchody myslim)
My mame nastastie dost velky kufor, takze toto mi dufam problem robit nebude...ja sa skor trochu bojim toho ze je to trojkolka...ale tak co som citala tak vacsina nemala problem so stabilitou kocika.
A ten co ti nedava spavat, si uz aj nazivo videla ci len na nete?

mam4
2. bře 2012

@chirabell veru, aj podla mna je to o ludoch, my mame polku rodiny v zahranici kazdy na inom konci a tiez nas obcas este presviedcaju aby sme aj my odisli ale nam je na slovesku dobre aj ked s pracou je tazko a velakrat chybaju aj peniazky ale tu mame rodicov, zazemie, proste domov 😵 nakupy tiez riesim cez internet lebo uz ani v meste neviem najst co hladam, obchodov pribuda ale nic nove v nich 😀
videla som ho ale neskusala, ja teraz do mesta pouzivam graco quatto a som spokojna, zvladne aj lahsi teren len tie predne kolieska buchocu ak idem napriklad po "macacich hlavach", malu to sice uspava ale ludia sa za mnou obcas obzeraju 😀

luucia
2. bře 2012

@mam4 Máme Lodger bunker 😉 a u první dcery jsme měla Emitex a taky se do půl roku vešla. Pak už bylo jaro a stejně už chtěla spíš koukat kolem sebe, tak šla do sportáku, ale ještě by se vešla 😉

mam4
2. bře 2012

@luucia hmmm tak ten je urcite krasny 😵 velmi sa mi pacia ale naozaj su take teple ??