Kočárek Bexa Ideal, máte některá zkušenost?

bublina91
18. lis 2016

Zdravím maminky, nemáte některá zkušenosti s kočárkem BEXA Ideal s bílou konstrukcí? Chci se zeptat na vaše zkušenosti a názory... bojím se ho objednat jen na základě obrázků. Nikde se o něm nic nepíše a v prodejnách ho u nás v Teplicích a okolí také nemají. Předem moc děkuji za odpovědi Petra 🙂 🙂

jankajaneczka
13. led 2017

Já ho viděla na prodejně, ale objednali jsme ho, protože byl nejhezčí a vhodný pro nás vysoké. Jen při skládání si manžel všiml, že se konstrukce až moc nasouvá k prostoru zadních koleček, což by po delší době mohlo vést k poškrábání. Nemáte jej náhodou už doma? Nemáte už nějaké zkušenosti?

starbucks
13. led 2017

Ja mam bexa line, podle obrazku mi prijde skoro stejny a muzu doporucit 🙂

jankajaneczka
13. led 2017

a máte už tam gelová kola?

bublina91
autor
16. led 2017

Tak jsem si ho nakonec objednala a je super.🙂 Jsem s ním spokojená. Jen se na něj zatím práší u našich na půdě.:D Gelová kola nemám, v nabídce nebyli...🙂 Reálné fotky 🙂

xjulinkax
17. led 2017

@bublina91 Mohla bych vědět, jaká je šířka hluboké korbičky? Děkuji. Taky uvažujeme o Bexe.

xjulinkax
17. led 2017

@bublina91 A ještě prosím, odkud jste kočárek objednávali? U nás taky není nikde k vidění.

jankajaneczka
18. led 2017

Já byla pro kočárek v Polsku a na jejich stránkách bexa.eu se dočtete že ideál je jen do vyprodání skladových zásob a pak už je jen ideál new.. pokud uvažujete nad koupí, tak ať vás to nepřekvapí ...jinak na jejich stránkách jsou perfektní informace, pokud to zvládnete v polštině.

bublina91
autor
18. led 2017

Já koupila v Kifiku. Měli jsme původně v Teplicích, ale zrušili u nás prodejnu a nebyla jsem se tam podívat... a nechali si prodejnu jen v Jablonci...teď koukám na stránky a už ho mají jen v béžovém a tyrkysovém. https://www.kifik.cz/kocarky/zbozi/kocarky/komb...

bublina91
autor
18. led 2017

Jinak tady jsou míry a váhy kočárku. 🙂

xjulinkax
19. led 2017

@bublina91 Děkuji. Na Kifik se taky dívám pravidelně. Já mám termín až koncem června, takže pořád je času na vybírání dost, ale ta Bexa mě tak zaujala i tím vybavením, že se k ní pořád vracím. Když už najdu recenze, tak vždycky kladné 😃. Asi budem taky objednávat přes internet. Tak ať slouží 😉.

baluci
19. led 2017

Taky ho mam doma a jsem natesena az vyzkousime v praxi🙂 vzhledove je luxusniii

xjulinkax
19. led 2017

@baluci Super! Holky, pak napište po čase, jak jste s ním spokojené při používání. Právě, že je moc krasnej 😃. Snad bude dobrý i v terénu...

lonida
25. led 2017

Ahoj holky. Tak dnes jsem složila zálohu a kočárek bude snad do 1,5měsíce doma🙂👏 Jsem moc zvědavá,jaký bude v praxi..vyhlídla jsem si ho na netu,jak parametrama,tak vzhledem mi učaroval hned.A i v obchodě to byla jasná volba. Prosím,až budete mít miminka u sebe,dejte vědět,jak se s ním jezdí😉

xjulinkax
25. led 2017

@lonida Odkud jste objednávala? Děkuji 😉

lonida
26. led 2017

@xjulinkax Babys world - Liberec😉

chris90
8. kvě 2017

@bublina91 @lonida
Ahoj holky,
zaujal mě tento kočárek a jediné recenze, které jsem k němu našla, jsou vaše příspěvky zde, tak obnovuji diskuzi. Koukám, že jste kupovaly kočárek v lednu, tak to už jste určitě měly možnost ozkoušet a pořádně projet. Jak jste spokojené? 🙂
A jedná se o vzor puntíků? Bexa má i model Line, který vypadá jako puntíkovaný, ale jsou to kamínky, tak se radši zeptám 🙂

Děkuji všem za příspěvky 🙂

xjulinkax
8. kvě 2017

@chris90 Měla jsem tento kočárek objednaný od dubna, ale po měsíci mi napsali, že už není k sehnání ☹. Takže jsem sháněla jiný a totéž se mi stalo u dalších dvou. Nakonec jsem si objednala Bexa line L1 Black, který už na mě čeká na poště. Nemám teda odzkoušeno, jen píšu, co se mi přihodilo s tímto typem kočárku. Kdyby na netu všichni doopravdy uváděli, jestli je mají skladem, nebo aspoň napsali dřív než po měsíci, že není, bylo by to lepší... Tak přeju hodně štěstí při vybírání.

jankajaneczka
12. kvě 2017

Už jsem to tu psala ale asi to zapadlo. Ideál už se nevyrábí, jsou jen poslední kusy na skladě. Teď je řada ideál new. Ten mám. Jezdím zatím s hlubokou korbou. Jsem s ním docela spokojená, protože je pěkný. Jen mi vadí gelová kola, která jsou tuhá a proto ne příliš vhodná do terénu. Ani pérování není moc do terénu. Jezdím jen po městě, ale některé chodníky už malého dost vydrncaji. S výbavou jsme jcelkem spokojená. Jen větrání korby je slabé. Jezdím s kamarádkou která má adamex a kdybych se mohla vrátit v čase koupím ten, protože líp pruží a má lepší větrání. Ale ve srovnání s jinými kočárky to zas tak desne není. Ovšem opravdu žádný terén nezvládne.
Co se týče konstrukce tak zatím žádné vady. Má vše příjemné na ovládání a všechny páčky funkční na první dotek. Taška má zajímavý způsob uchycení, takže jinou tam nedáte. Mně to nevadí, ale někomu by mohlo. Uzavírací koš dole je skvělý. Navíc se výborně čistí diky kožence.
Na dotazy klidně odpovím.

chris90
12. kvě 2017

Děkuji za příspěvek, nakonec jsme objednali Bexa Line Black L1, dnes přišel a jsem spokojená, tak doufám, že poslouží, až bude prcek venku 🙂

ment_holka
13. dub 2018

Přesně tento mám doma, byla jsem s ním spokojená, hluboka korbička dostatečně veliká, s kočárkem se hezky manipulovalo, šikovné je otáčení korbiček na obě strany, hlavně u sporťáku..

stucja01
26. dub 2018

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám doma tento kočárek a už jsme přešli na sportovní verzi. Mám otázečku. Malého upoutám do kočárku na spaní, když se ale probudí, a zvednu mu kočárek do sedu, musím pásy přitáhnout (dole pod kočárkem), když se mu chce zase spát tak je musím povolit. Chci se zeptat máto to také tak? Hodně lidí mi říká, že musím mít kočárek špatně sestavený. děkuji za odpověď

ment_holka
26. dub 2018

@stucja01 Také to tak děláme, teď už ale tolik v kočárku nespí a máme je nastavené jen na sezení. Někdy ho ani na spaní nezapínáme (když usne na procházce). A nedáváme popruhy přes ramena, ale kolem bříška a bohatě to stačí na uchycení dítěte, tolik se nekroutí a je v něm spokojený.

stucja01
27. dub 2018

@ment_holka Děkuji 🙂

jankajaneczka
18. srp 2019

Z těch co mají tenhle kočárek, nemáte už zkušenosti se stupatkem pro sourozence?

jankajaneczka
18. srp 2019

@jankajaneczka stále píšu k Ideál new .tašku jsme museli vyměnit, nezvládla nápor. Nakonec jsme jednoduše dokoupili řemínky a můžu vozit i kabelky. U sporťáku je děsné odepinani přední zábrany. Je pouze na malý čudlík, takže to jde špatně otevřít. A zábrana je dost nízko takže s fusakem v zimě s botami už je to na zapnutí tak tak, spíše vůbec. Tak pokud někdo uvažuje o bazarovce nebo nákupu nového, tak klidně doporucim, je skvělý, ale hlavně s korbickou. Jinak pérování je sice tužší, ale kamarádce s měkčím pérováním se nakonec tlumiče pokazily, zatímco ty naše pořád jako nové.

ment_holka
18. zář 2019

@jankajaneczka Máme stupátko a nějak se tam nemůžeme porovnat. Taška se samozřejmě nevejde, ale mě to dost vadí při chůzi (a to jsem malá) a se zdviženým se zase celý kočárek naklání, protože nedosáhne šňůra. Stupátko bych si už nepořídila, raději dvojkočár, dítě tam stejně nechce moc stát..

jankajaneczka
19. zář 2019

@ment_holka my máme stupátko lascale boggy board maxi a nakonec jsme ho tam nějak napasovali. Milimetr navíc a už se nevleze. Malý je silně spokojený, rád tam jezdí, ale já už méně. S korbickou a stupatkem mám pocit že jedu s tankem. Zatáčky děs a při chůzi to mě nevadí, ale manželovi už jo ( asi jak kdo jde, oba jsme hodně vysocí). Ale taška se mi vleze i s dítětem( mám jinou než originální- asi 3 krát větší) a se stupatkem nahoře kočárek drží a nenaklání se, takže možná máte jen nekompatibilní stupátko. Za mě jediná možnost, protože druhé dítě se mi do kočárku nevejde a ty vzdálenosti sám neujde, ale trpím. Není to komfortní.