Kočárek Firkon. Jste s ním spokojené?

leryl
13. dub 2008

Ahoj máte některá tento kočárek?Jak jste s ním spokojené? 🙂

cipin
13. dub 2008

Ahoj, já o něm taky uvažuju. Má ho švagrová (přesně nevím jaký typ, něco staršího, čtyřkolku) a je s ním spokojená... Jak jsem na něj byla koukat v obchodě, tak jsem tam potkala maminku, co ho prý má už 4 roky a taky mi ho vychvalovala... Ale podrobnosti nebo osobní zkušenost zatím nemám ☹

petkakrutik
13. dub 2008

Moje kamarádka ho má a je docela spokojená 😉

jmisa
13. dub 2008

Kamarádka si ho pořídila, protože ho chce hlavně do terénu. Ale třeba do MHD bych se s ním tahat fakt nechtěla.

motylek
13. dub 2008

My ho máme, trojkolku, není tak těžký, naopak mě překvapilo, že zase tak moc neváží. Nevím jak čtyřkolka, ta je určitě těžší, ale je výbornej za super cenu 😉

listicka77
13. dub 2008

Čtyřkolka je těžší, ale do MHD ji netahám (do města nosím v šátku, kočár je jen na procházky). Ten náš hrozně táhl na jednu stranu, tak můj táta s mým chlapem zkoumali, čím to je, a zjistili, že rozdíl mezi roztečí předních a zadních kol je 1 cm. Tak to přiohnuli, chvíli to bylo ok, ale už zase táhne. Tak nevím... ☹

lennis
14. dub 2008

Ahojda, tak my máme taky trojkolku, dokonce jsem mrkla motýlkovi do alba a máme i stejné barvy. Reklamovali jsme podvozek po cca 3,5 měs ježdění (i terény a hlavně hodně houpání), vyměnili nám celý podvozek, kočár byl neovladatelný a táhnul na jednu stranu, to přední dvojkolečko bylo jako kdyby šíleně vyhrkaný. Brzy se nám ta brzdička na přední kolo, myslím to zaaretování zničilo, takže to moc nefungovalo, ale vyměnili celý podvozek a jezdili jsme dál, ale na podzim jsem jen tak zkusila to přestavět na sporťák, malýho jsem do toho dala v bundě a byl tam pěkně narvanej, prostě ten sporťák mi přijde hrozně úzkej na zimu, to neměl ještě fusak a byl tam jak sardel, takže jsme koupili Jane Nomad sporťák a nedá se to srovnat - váha, ovladatelnost, Firkon přestavím na sporťák a pojede na chatu na léto, ale ve městě jezdím jedině s Nomadem.
Chtěla jsem velkou korbu a houpací kočár a nafukovací kola, to splňoval jako tehdy jeden z mála (téměř před 1,5 rokem, teď je zas uplně jiný výběr). Malej nechtěl být moc v kočáru, takže už od miminka jsme ho hodně nosili a pak ovládat kočár jednou rukou do mírnýho kopce bylo šílený. A teď, malej začíná chodit a jsem šťasná za Nomada, ovládám nádherně jednou rukou a druhou držím malýho. Nechci ho tady hanit, jen tohle je moje zkušenost, nám se strašně líbil, do korby se malej vejde ještě teď (bez fusaku), na tohle je super, ale když máš nýst dítě v ruce a druhou rukou s ním jet, to bylo pro mně hrozný, záleží jak ho budete a kde využívat.

tevina
16. dub 2008

Ahoj,teda ten poslední příspěvek mě nepotěšil.Holky pište,už jsem pro něj byla rozhodnutá,konkrétně myslím Firkon Twist a teď zase váhám.

tevina
16. dub 2008

Pardon je to Firkon F3,ten twist je i s autosedačkou,taky trojkolka.

leryl
autor
16. dub 2008

mě to taky moc nepotěšilo ☹

tevina
16. dub 2008

Byla jsem se na něj dneska znova podívat a pořád vede.Vždyť tato značka je absolutní vítěz Mladé fronty 🙂

cipin
17. dub 2008

Tevi, tomu testu bych tak moc nevěřila, uvádí tam, že Deltim je české výroby, přitom je z Polska, tak mi připadá, že to nějak odflákli☹

tevina
17. dub 2008

Ale zase proč kupovat drahý značkový kočárky když některý to projeli na plný čáře(zavadný materiály atd......)

tevina
17. dub 2008

Cipin vy už máte vybráno?My se rozhodujeme mezi Mikádo oxford a tím Firkonem,vzhledově se mi líbí víc Firkon,ale zase na Oxrordu zatím holky v diskusi nenašli žádnou chybu a moc ho chválí 🙂

cipin
17. dub 2008

Tevi, mám tři favority Firkon F7, Deltim Travel Soft a Patron Bohemia Apollon Alux, jsou si více méně hodně podobný. Nevím, který nakonec vyhraje, potřebovala bych je mít vedle sebe a pořád dokola zkoušet. Teď jsem si dala týdenní odstup od lítání po kočárech, příští týden asi vyrazím znovu a to už bych chtěla asi definitivně vybrat... O tom Mikado jsem slyšela, ale nikdy neviděla... Máš nějaký odkaz?

cipin
17. dub 2008

Holky nevíte,kde se dá v praze mrknout na ten Firkon, já ho viděla v jednom obchodě, zkoušela jsem si ho, ale potřebovala bych, aby ho viděl ještě manža a nechce se mi jít znovu do toho samého obchodu, kdybychom si ho náhodou nevzali 😅

tevina
17. dub 2008

Hele a Firkon F7 je ta klasická čtyřkolka?Nad tou se taky rozmýšlim.Deltim travel jsme měli pro Tomáška a už nikdy víc.Kočárek nám zahybal i po reklamaci,další nám neuznali a jak jsem ho pořád za jízdy rovnala tak nám praskla celá rukojeť,teď to možná svaříme a bude dobrej na zahradu,ale byla jsem fakt dost naštvaná 😠

Odkaz na ten Mikádo http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10311806&tab=1

listicka77
18. dub 2008

To je divné, jak se ty zkušenosti liší... Já se rozhodovala taky dlouho, furt se někoho ptala... A třeba právě o tom Deltimu travel mi psala Haluška, že už ho má na třetí dítě a furt funguje. Nakonec jsme koupili ten Firkon a zahýbá...

cipin
18. dub 2008

Tevi, Firkon F7 je klasická čtyřkolka, ale je to kombinovanej kočárek s vložnou taškou... My právě asi nakonec chceme kombinaci. Ten Mikado je taky v kombinované verzi nebo jen s korbičkou a sportovní sedačkou zvlášt? No tím Deltimem jsi mě moc nepotěšila, ale jeden si ho chválí a druhý nadává o 106 a stejně tak u jiných kočárů a pak si vyber☹

motylek
18. dub 2008

Já myslím, že si nevyberete, i kočár za dvacet tisíc může být poruchovej. A ze zkušeností zasloužilých matek 😀 vím, že je stejně brzy přestal bavit a kupovaly si novej. Takže já jsem taky chtěla kombinaci, ale asi tuším, že stejně sporťák budeme kupovat jinej, tak proč vyhazovat tolik peněz, když tenhle je za pusu 😉 , a já jsem z něj naprosto unešená - Firkon Twist. Splňuje všechny mé požadavky a paní v obchodě byly moc milý, dokonce mi nabízely, že mi zaruka začne běžet až se malej narodí, ale myslet celou dobu na to, že tam musím zaslat kopii rodnýho listu se mi nechtělo a závada se pozná hned, tak mě těch pár měsíců už nevytrhne. Já jsem zatím velice spokojená. Projížděli jsme ho se zatížením a neuhýbal, ale nevím jaký to u čtyřkolek, tam to bude asi něco jinýho.

tevina
18. dub 2008

Hm Cipin,ten Mikádo neni kombinace ale zvlášť korba a sporťák.
Motýlku taky jdu do toho Firkonu trojkolky,ale bez autosedačky,myslim že je to Firkon F3,je asi stejný jako Twist,ale ten je s autosedačkou.

motylek
18. dub 2008

Holky, ale určitě se nejdřív koukněte na vlastní oči na barvy. Já měla vybranou béžovo-hráškovou a když jsem to viděla na netu byla jsem tou barvou nadšená, ale ve skutečnosti se mi vůbec nelíbila. Hodně to zkresluje.

listicka77
18. dub 2008

Jo to je pravda. Já vybrala černo-červenou a taky ji koupila, ale v reálu je ta červená jiná - taková říznutá do korálova.

motylek
18. dub 2008

No tak já jsem nechtěla červenej kočár, ale nakonec ta kombinace černo-červená vyhrála. Na vlastní oko vypadala nejlíp, ale je fakt červěně červená. Ale paní mi říkala, že nikdy neví jaký kombinace barev jí přijdou, že nemají žádnej vzorník, že prostě čapnou dvě barvy co jim přijdou pod ruku a z toho to ušijou.

tevina
18. dub 2008

Mně se zatím líbí ten černo-bílý,ale myslím že ta bílá bude spíš do béžova.
Motýlku tak potom napiš zkušenost s kočárkem,když rodíš dřív 🙂

motylek
18. dub 2008

Jasný, pořádně ho zajedeme a dám vědět 😉

lennis
18. dub 2008

Holky, já vás nechtěla odradit, to je moje zkušenost, posloužil mi suprově, byla jsem moc spokojená, ale fakt jen s hlubokou korbou, jestli chcete nafotím vám rozdíl, když roční dítě sedí ve Firkonu sporťáku nebo v Nomadu, rozdíl v šířce tý sedačky - sportovní, ta mi přijde hrozně úzká a nedovedu si představit ho tam mít v zimním oblečení a s fusakem. My z toho kočáru byli taky nadšený...

tevina
18. dub 2008

Lennis vyfoť to,ráda se podívám.Mně se právě líbí ta cena i kdybych využila jen hlubokou korbu a pak třeba pořídíme pěknej sporťák 🙂

zlatka
18. dub 2008

Tak já mám tu trojkolku F3 a nemůžu si vynachválit tu hlubokou korbu- je fakt hluboká a prostorná, vozila jsem tam malou až do deseti měsíců a vešla se mi tam krásně přes zimu i s fusakem a teď si zvykám na sporťák, naštěstí je už teplejc, tak tam mít fusak nebudu, má tam místa docela dost. Jezdím s ním i na brusle. a je lehce rozložitelnej, neváží moc, když se rozhodí na ty dva díly.

zlatka
18. dub 2008

no, příští zimu taky netuším, jak se tam vejde....uvidím. záleží, kdy rodíte, pokud na zimu, tak velikost korby nemusíte až tak řešit, pokud na jaře,v létě, tak jo, protože přes zimu ještě mimi nebude sedět, tak aby se vám tam pěkně vešlo. No a taky oceňuju ty nánožníky- krásně kryjou proti větru, hodně kočárků to nemá.

tevina
18. dub 2008

Zlatka no vidíš,děkuju,takový názor se mi líbí a jsem rozhodnutá čím dál víc 😀 Taky chci F3.