Kočárek Hartan. Zkušenosti?

romisek
29. led 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s kočárkem Hartan? Díky moc.

teddylu
12. kvě 2012

@ptjj Tak to je škoda ža nemáte fotečky,ale tak když to je čokoládová a né skoro černá tak to bych do té barvičky také šla 🙂! Jen by se mi líbíla právě na té bílé konstrukci a to by možná šlo dojenat v tom německu. Tak moc děkuji za informace

ptjj
12. kvě 2012

@teddylu jasně, není za co...........je to spíš taková hořká čokoláda, ale nám se fakt líbí, černá to určitě není

cipisektp
12. kvě 2012

@ptjj Ahoj, aha, já myslel, že se to liší pouze a jen těmi zdvojenými koly, které se mi tedy osobně líbí více, ale přednost samozřejmě musí dostat ovladatelnost. I tak díky moc. Ještě se zeptám, sedačku budu kupovat od Römera Baby Safe Plus a musím ji kupovat ve verzi SHR a poté nemusím mít adaptéry na sedačku od Hartana, nebo i tak musím? Ještě jednou díkec!

ptjj
12. kvě 2012

@cipisektp aha, tak s tou sedačkou netuším, my máme adaptéry hartanovské, na Maxicosi Cabrio

babymarket_sk
12. kvě 2012

@cipisektp
ak budeš mať SHR potrebuješ len adaptéry "hartanovské" na Romer, ak budeš mať verziu len PLUS, potrebuješ od Romeru ešte "protikus" na adaptér od Hartanu

mochenkaa
12. kvě 2012

@cipisektp Já se přiznám, že jsem teď z odpovědi @babymarket_sk zmatená. Mě bylo v obchodě řečeno, že mi stačí autosedačka Romer Baby Safe plus SHR II a adaptér nepotřebuju. Takže mám tuto autosedačku a doufám, že mi půjde nasadit na kočárek. Ten je teda objednaný takže to nemám jak zjistit.
A mám objednaný Racer GT. Jednak se mi nelíbily ty zdvojená kola, hlavně co se týče terénu mi to nepřišlo nejlepší řešení a jednak se k nim v případě nouze nedá dokoupit ta přední náprava s velkými koly (tu jsem nepořizovala, ale když bych ji chtěla, můžu). Já řešila jestli vzít Racer GT nebo Topline S 😉

babymarket_sk
12. kvě 2012

@mochenkaa
bez tohto - adaptéru to nie je na čo upnúť....

mochenkaa
12. kvě 2012

@babymarket_sk tak to mě trefí 😠

babymarket_sk
12. kvě 2012

@mochenkaa
veď to nieč, dá sa to doobjednať 😉

mochenkaa
12. kvě 2012

@babymarket_sk otázkou je, jak dlouho to trvá to objednání. Trvá to stejně dlouho jak objednání kočárku nebo to přijde dřív?

cipisektp
12. kvě 2012

@mochenkaa No jo, tak to taky vyhrálo GTčko. Já nevím holky, co se vám na tom eSku nelíbí. Ty kola má prostě jako nějakej Boeing, pěkně mohutný, dvojitý a to se mi líbí 😀 Ale zase je fakt, že to GT má hezčí rám. Akorát škoda, že se nedají zvolit ty jiná kola. Takže teď zase začne souboj o barvu. Chtěl jsem ten tmavě modrý ale má bílá kola a co mám zkušenost s plastem, tak ten brzo zežloutne... Netušil jsem, že vybírat kočárek je horší jak vybírat auto/motorku... Strašný!! 🙂

Co se týká té sedačky, myslel jsem si to samé jako ty ale dnes jsem byl také vyveden z omylu. Musíš mít SHR a ještě koupit ty hartanovské adaptéry.

PS: zejtra ještě zkusim svést bitvu o S místo GT!

mochenkaa
13. kvě 2012

@cipisektp 😀 GT je hezčí 😀
A to s tím vybíráním auta řekl i můj partner 😉
Barva byla horší boj než vybrat podvozek. Já mám nakonec objednaný 613 (šedá). Líbil se nám hodně i vínový (628), bílá koženka (621), bílá koženka-černá látka (619), černý puntík (645) a černá koženka (647). Já se zamilovala do bílého rámu, takže jsem pak vybírala podle toho (super údržba, když to odřeš, vytáhneš bílý lak na nehty a zatřeš 😀 ).

Ta sedačka mě naštvala, ale tak co se dá dělat, dokoupí se adaptéry.

Hlavně kočárek vybírejte rychle, Já ho objednala v 27tt a pokud využijí fakt celou objednací dobu, tak přijde v 39tt. Takže se teď modlím, aby malý nešel před termínem ven 😀

cipisektp
13. kvě 2012

@mochenkaa Njn opět jsem bitvu o S prohrál a tak už definitivně mlčím, páč mám z celého kočáru a sedačky hlavu jako pátrací balon.

No a k těm barvám. Máš recht s tou bílou, ale já nechci bílý kolečka, neboť je to jen bílý plast (bez povrchové barvy) a obávám se že to časem zežloutne a i údržba bude kapku horší. Jsem velký leštič (motorka kartáčkem na zuby 😉 ) takže už vidim, jak to bude muset svítit! Barvu sis vybrala moc hezkou, můj favorit bila ta námořní modrá 610 ale kvůli těm kolečkům neee - nechápu proč nejde na GT dát ta vícepaprsková kola jako u S, jsou hezčí a zároveň i stříbrná! Takže na výběr máme: 600, 601, 608 - na prodejně vypadal pěkně, 632, 635 a 644. No neskutečný dilema!

Ještě se zeptám, kamarádka má podobný design co ty, akurát se ji hodně špiní právě ty bíle okraje, ty to máš z koženky?

mochenkaa
13. kvě 2012

@cipisektp Ne, je to látka. Já chtěla světlý, kočárek bude zřejmě doma v chodbě a máme 3 kočky, tak tmavý bych neustále odchlupovala 😀 Přinejhorším ho sundám a vyperu.Koženka je jen bílá a černá (611, 621, 619, 643, 647), kdyby byla šedá, tak neřešíme jiný.
Co se mě týče, tak do 601 bych nešla ani omylem. Na sporťáku má ten vnitřek semišový, což je na údržbu fakt děs. A jestli 600 nebo 608 bych řešila v kooperaci se vzorníkem, některé ty látky nejsou moc pevné, takže bych brala tu pevnější. Hodně se mi líbila i 636, ale chtěla jsem ať ten kočárek jde dát i k případné holce. Podle barev kočárku čekáte chlapečka?
Autosedačku mám tu Romer, co zvažujete i vy a barvu Felix (šedá) ať jde ke kočárku, i když původně jsem chtěla Leon (tyrkysová)

cipisektp
13. kvě 2012

@mochenkaa Máš recht, někdo tu na ten semiš nadával ale na druhou stranu jsem měl 2x semiš v autě a lepší materiál na údržbu jsem snad neměl! Podle barev chlapečka? No nevím co čekáme, snažím se o takový univerzál a taky aby to bylo trochu praktické na údržbu. Škoda že si nejde zvolit jiná kola sakra. Ta 608čka je i pevná, včera jsem se na ní byli podivat v Kika. Autosedačka je ta flekatá kráva Cowmouflage, přijde mi taková veselá ale ty ostatní nejsou taky špatný. Škoda jen že ta ISO báze se pak může vyhodit i s tou sedačkou. Uvidíme, děti chceme dvě, tak se to poak schová. Co se týká ještě té objednávky, v pondělí budeme volat do toho německého obchodu ohledně odečetu DPH (jsem plátce, mám možnost si díky mnou provozované činosti odečíst DPH) tak uvidíme.

S tou barvou bude ještě boj!!!

mochenkaa
13. kvě 2012

@cipisektp Tak to je super, že si můžeš odečíst DPH. vím, kterou barvu autosedačky myslíš.
Tak držím pěsti ať se na barvě kočárku shodnete 😉

babymarket_sk
14. kvě 2012

@mochenkaa
lepší predajci mávajú skladom...
@cipisektp
pozor potom na záruku, pri vzťahu firma-firma neplatia zákony ako firma-konečný spotrebteľ...či to za tú dph stojí..

elana
14. kvě 2012

@alemari máme nánožník, hola hoj 😀
@teddylu rukojeť je polohovací, ne teleskopická, ale my máme s manželem velký výškový rozdíl (já 165cm, on 186cm) a oba vypadáme u kočáru normálně a ani jeden nemá pocit, že jde o kompromis. Ruční brzdu mám (protože muž si ji hrozně přál, netuším proč)-nevyužila jsem ji snad ani jednou, pro mě to byly vyhozený peníze a krám na rukojeti, o který jsem si akorát párkrát natrhla ruku 😅 On to teda používá, tak asi je to o zvyk, ale většinou s kočárkem jezdím já, takže jak říkám, předpokládala jsem, že bude k ničemu a ono jo. Něco jinýho je, kdybys s tím třeba chtěla bruslit, tak pak samozřejmě je nutná. A třetí otázka na přehazovací rukojeť-jo, já to docela využívám, musí se potom zaaretovat ty malý kolečka, jinak kočárek šíleně šmajdá (na tři metry to jde, na třicet natož třista už je to opruz), ale to je jednoduchý, takže jsem ráda, že ji mám.

cipisektp
14. kvě 2012

@babymarket_sk Ahoj, záruka je sice snížená nicméně u prodejců v Německu nemám problém nikdy s ničím narozdíl od Čech. Bohužel. Jinak se ale musím podívat, jak je to v tomto vztahu přesně v Německu, díky za poznatek!

cipisektp
14. kvě 2012

@mochenkaa No hele už jsem pouze a jen u dvou a to: verze praktická 632 (stříbrnej podvozek a kola, tmavá lemovka) a verze barevně pro mě nejhezčí a to 610. Tam se bojím jen těch bílejch kol. Měl jsem bílá kola na motorce a vim co to je, když to člověk chce mít pěkný a čistý! Navíc když s tím kočárkem bude M jezdit i v zimě tak nevím nevím... Jakmile dorazí ten tvuj tak nahoď foto!

cipisektp
14. kvě 2012

@babymarket_sk Ještě jednou ahoj, hele DPH s tím nemá nic dělat, je spíše rozdíl, pokud jsi spotřebitel nebo to kupuješ za účelem další distribuce 😉

teddylu
14. kvě 2012

@elana Tak moc díky za info. Ta výška by asi byla OK! Já jsem ale nakonec zjistila,že se mi nevejde do auta a to je větší problém,mám renault twingo a tam ho bohužel nenacpu,musela bych sklopit celé zadní sedačky a protože mám ještě psa,kterého musím také převážet v tašce,tak by se mi tam už s miminkem a psem ten kočárek nevlezl ☹! Cestuji dost často za rodiči a tohle by pro mě byl porblém. Hodně mě to mrzí,protože jsem našla kočár,který měl všechna plus co jsem požadovala a teď musím hledat jiný,skladnější.

alemari
14. kvě 2012

@elana no a teď v takovým hnusným počasí to je super!! Za kolik ti došel? Myslím peněz🙂))
@teddylu kvůli těm rozměrům tu holky braly to GT, je skladnější🙂, zítra to obkoukneš🙂.

elana
14. kvě 2012

@alemari přesně, říkala jsem si, že líp si to načasovat nemohl 😉 Stál 852kč 😅 A teda malej je v tom fakt krásně krytej, včera zrovna foukalo a on šel do kočáru spát a jak tam tak vleže nynal, tak jsem si říkala, že by to úplně stačilo i na malý miminko (to by v tom teda fakt lítalo jakože rozměrově, ale zima by mu v tom určitě nebyla).
@teddylu aha, tak to je fakt škoda. Já jsem taky pořád nasáčkovaná u našich a auto máme prťavý, ale naštěstí naši sem koupili nějaký jiný kočár, tak ten náš nemusím převážet. On je sice skladnej, ale přece jen je to prostě takový terénní vůz, no 😒 Tak uvidíš, třeba ten GT bude složitelnější. Akorát nechci rýpat, ale pospěš si s výběrem, pokud bys Hartana fakt chtěla, tak už jsi dost tt, on má dodací lhůty dlouhý, tak abys to stihla.

alemari
14. kvě 2012

@elana no tak zhruba stejně, mě 829, a s tím sporťákem, taky to tak beru že až vylezeme z korby tak bude s prodloužením a nánožníkem v pohodě a kdyby byla ješte zima tak na jato ten pelíšek super, co? Ta rovná poloha ležení je k nezaplacení...
Ten nánožník tam má nějaký zip jsem koukala, k čemu to je dobré? Teda koukala jen v katalogu...ještě čekáme!!! Už aby došel.

teddylu
14. kvě 2012

@elana Ten GT už je pro nás malý,viděla jsem pár fotek a nebylo to ono. Já už to ale do porodu stejně nestihnu objednat ☹! Jsem si holt vzpoměla brzy. Původně už jsem měla vybraný BRIO GO(dodání do 14 dnů),ale to je úplně jiná kapitola a nemá sporťák až do lehu. Nakonec koupím v OBI kolečko a bude vystaráno, co se budu pořád nervovat s výběrem,když je to tak jednoduché 😀 😀 😀!

popellka
14. kvě 2012

Holky máme doma Hartan Topline X asi 14 dní a do teď jsme nepotřebovali nánožník, máme ho k tomu sice koupenej, ale bylo teplo a včera se ochladilo a já netechnickej typ prostě za Boha nemůžu přijít na to, jak tam ten nánožník sakra vůbec patří???? 😅

elana
14. kvě 2012

@alemari netuším taky, k čemu ten zip. Já teda doma, když jsem si s tím hrála, tak jsem ho zapla a už ho tam nechala zapnutej, myslím že díky tomu drží hezky zvednutý ten poslední (nebo první z pohledu miminka) dílek, co vlastně funguje jako větrolam...na jiný důvod jsem nepřišla a už vůbec ne, proč je ten zip vlastně dva zipy-zapíná se zleva i zprava a setká se to uprostřed (takže teoreticky lze jeden nezapnout).
@teddylu 😀 radši si ho ale pojezdi, podle fotek to nemusí být ono. Odkud jsi? V ČB mají na prodejně několik podvozků, GT (i TS) zrovna mezi nima. Jinak sporťák do lehu je fakt (nebo není, ale měla by být) priorita, kor pro letní děti, které už zhusta v zimě vyrostou z korbiček, ale ještě nesedí a je potřeba je mít krytý. Já než mi došel ten nánožník, tak jsem jezdila s půjčeným X-landerem, ten jde taky do lehu. Ale tam si se skladností asi nepomůžeš (že je to taky jiná liga ani nemluvím, hrozně se s ním nadřeš, ač taky má otočná kola) 😖
@popellka hehe, já věděla že je fajn, že prvně ho vytahujem zrovna když máme tátu doma. Takže jsem ho tam nenasazovala já, ale on a měl to tam fakt rychle, jde o to, že (podobně jako překryt na korbičku-nevím zda jsi měla) má oboustranný patenty a uchytí se to nějak jako pod tu boudičku. A to tělo se jen převleče přes spodek kočáru, už se to nikam neuchytává. Já zas nevím, jak sklopit to madýlko, docela je pod tím nánožníkem vidět a vypadá to divně. Jsem taky vyloženě technický typ. Po kom mají být ty naše děti šikovný, co? 😀 (narážím na diskuzi o motorice z min. týdne, kde jsme se potkaly a vím, že Ti malá zatím taky moc akrobatických výkonů nepředvedla).

teddylu
14. kvě 2012

@elana Já jsem ze Sokolova u Karlových Varů a to je do ČB hrozná dálka,už jsem to na přítele zkoušela,že se tam pojedeme podívat,ale i tak by to neklaplo,jsem na neschopence a vycházky 6 hodin by mi na to nestačily ☹! Jsem zase blízko hranic,tak jsem se chtěla jet mrknout do německa. Nakonec budu vybírat až přeberu 😀!

cipisektp
14. kvě 2012

@teddylu Ahoj, koukala jsi na B-Smart od Britax-Römer? Prý je hodně skladnej a takovej jednoduchej ale prodávám jak jsem koupil. Jinak ze Sokolova to máte celkem blízko do tý podnikový prodejny Hartanu, škoda že se ti nevejde do auta...