4měsíční syn nesnáší kočár

nejlady
16. zář 2017

Dobrý den, chci poradit. Našemu synovi jsou 4mesice a nesnáší kočár,už nevím co mam dělat. Vůbec sním nemůžu vyrazit ven,dám ho do kočáru a hned rev. Máte prosím nějaké rady, typy aby si na kočárek zvykl. Děkuji

karlajasmine
16. zář 2017

@nejlady Meli jsme to uplne stejne, takovy rev, ze se po me otacelo cele sidliste. Zkouseli jsme prejit z hlubokeho kocarku na sportak a dat ho do lehu, neproslo.. zkouseli jsme i jiny kocarek.. neproslo. Po 14ti dnech trapeni jsem ho dala do Manducy a nosila ho vesele az do roka.. pak jak zacal sam chodit tak se uz nosit nechtel a od te doby mame zase kocarek, kdyz ho po chuzi boli nohy.

eliskaxox
16. zář 2017

@nejlady nám ten přechod na sportak pomohl, přecházeli jsme na.začátku prosince kdyz byly malému 4m a kousek. Pak se z nej stalo kocarkove dítě 🙂

eithelwing
16. zář 2017

Mám to stejné, akorát naše dcera brečí všude a pořád. U kojení, v kočárku, v postýlce, v náručí... Od narození řev a řev, je jí téměř pět měsíců.
Kočárek bojkotuje cca 1,5 měsíce. Sporťák máme z neurologie zakázaný, takže nevím. Uvidíme, jestli nám na rehabilitaci dovolí aspoň manducu. Zatím to řeším babyvakem, ale je jen na jedno rameno. Švagrová to vyřešila tím sporťákem.

Jinak zkoušíme sklopenou boudu, aby trošku viděla. A kvůli jejím problémům podkládáme nožičky.

nejlady
autor
16. zář 2017

Děkuji všem za rady a typy. Skusim vše co jste mi poradili a uvidím co projde u malýho.

jipe
16. zář 2017

@eithelwing do babyvaku je hodně obtížné (ne-li nemožné) dítě správně napolohovat

@nejlady já taky doporučuju šátek nebo nosítko, jinak u nás trochu pomáhalo stáhnout boudičku, aby mohl koukat na stromy, lampy,.. (ale na to ted není počasí), pak dost holek zapíná i do kočárku bílý šum,já v krizi měla strčenou hlavu v boudičce a recitovala polámal se mraveneček :D :D :D

cartney
17. zář 2017

určitě zkuste šátek nebo ergonomické nosítko je fakt krásné nosit své dítě...u nás nosí už i tatínek v manduce a je nadšený....kdybyste chtěla s nošením poradit na facebooku je skupina "nosíme děti" a tam vám určitě poradí

nejlady
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jipe
17. zář 2017

@nejlady nechci do toho kecat, ale tohle nebude moc ok na páteř... :( (zkus vygooglit něco o pasivním posazování, ale samozřejmě každého věc)

cartney
17. zář 2017

taky mi to příjde jako pasivní sed, asi bych takhle nedávala

maii
17. zář 2017

@nejlady tohle ale fakt neni moc ergonomicky! Tlak na pater, pak uopcneny drncanim, sklouzava,... chapu, ze te to vycerpava, ale nektere deti kocarek proste nesnasi, a neda se to urychlit posazovanim pred tim, neumi li se posadit sam. Kup si ergonomicke nositko (vzdy ho dobre prodas), nebo jestli trvas na kocaru, zkus pohledat po bazarech stary kocar s okynky, nez se maly nauci sedet sam a vydrzi ve sportaku.

maii
17. zář 2017

(*umocneny)

nejlady
autor
17. zář 2017

neni uplne do sedu, lezime krasne a koukame a jsme spokojeny.

maii
17. zář 2017

Ja chapu, ze je spokojeny (a ty taky), ale zdravi ditete bych kvuli odmitani kocarku neriskovala. Neni to dle fotky leh, dite tlaci vahou na bedra, ktera na to jeste nejsou pripravena, hlavu ma jakoby vmacklou dozadu. Je to podobne jako s polstarky pro kojence, visitky a choditky, jsou to veci, o kterych se VI, ze detem mohou zpusobit celozivotni potize (skolioza a pod), ktere se projevi treba za 10, 20 let. Ja fakt nechci prudit, nechci ti nutit dogmata a rozumy, naopak, chci ti pomoct. Vim, jake to je, mit dite, co odmita kocarek. Ale misto tohohle poloposazovani se zkus poradit s fyzio nebo ortopedem, treba prijdede spolu na vhodnejsi reseni. Krome toho sehnat si ted na par mesicu kocarek s okny me napada treba zvednout matraci o par cm, a dite priksirovat takovymi temi starsimi ksirami (ne petibodovy pas)? Aby videl a tys mela klid, ze se nevymrcasi ven? Nebo nakloni trochu matraci? Jo a nezapomen, deti se meni ze dne na den, muze se stat, ze treba za tyden vezme kocarek na milost...

eithelwing
17. zář 2017

@jipe U nás problém není. Zprvu jsem taky nevěděla, jak na to, ale pak jsem dostala radu, že ji mám do vaku položit diagonálně. A byla tam stulená jak v děloze. 🙂 Teď, jak roste, už to jde pravda hůř. Proto bych ráda přesedlala na manducu.

jipe
17. zář 2017

@nejlady to na fotce opravdu není leh :( POkud ti jde sporták do úplného lehu a vozíš v lehu, tak ok, ale tohle je nepřiměřený tlak na páteř, bohužel, přestože je mimčo spokojené

treasurka
29. zář 2017

@maii Ahoj, ráda bych něco dodala k tématu předčasného posazování a nošení dětí. Mám tři děti, první dvě manducu nesnášely, teď třetí v ní docela vydrží. Bavila jsem se ale s ortopedem na kyčlích a ten říkal, že nošení v manduce/šátku ve vertikální poloze je de facto totéž jako pasivní posazování. Dítě bylo 9 měsíců nadnášeno ve vodě a teď najednou ho dáme do svislé polohy a čekáme, že to bude ok - prý není. Navíc takhle malé dítě v nosítku samo nedokáže změnit polohu a bývá prý přeležené, tak nevím... Doporučoval to až od doby, kdy se dítě samo posadí.

bbubble
29. zář 2017

@treasurka v manduce ani inom ergonomickom nositku to urcite to iste neni, vo visitkach asi jo.. V ergo nositku (ked ho tam date spravne) je podsadeny a vahu tela ma opretu rovnomerne o zadovu operku. A tym ze ma zadicka do tvaru C, tak sa nikde nic neborti a nezatazuje neprimerane 🙂 v nositkach s vystuzenymi rovnymi zadami je to samozrejme problem..

jipe
29. zář 2017

@treasurka v šátku a ergonomickém nosítku dítě není ve svislé poloze - má záda do C, nohy do M, hlavičku si opírá o hrud nosícího, páteř není nijak přetížená. Obávám se, že mnozí ortopedi se dále nevzdělávají a o ergonomickém nošení nic neví

maii
29. zář 2017

@treasurka presne jak pisou holky nade mnou, ergonomicka nositka respektuji kyfovitou pater a hlavucka netlaci jakoby dolu na pater, to je samozrejme blbe!, ale opiraji se o hrud. Proti zaklaneni se pouzivaji smotane pleny za krk atd. Uplne mala miminka se do nositek nehodi, lepsi je satek (nosit svisle i v kolibce), prave aby se zajistilo spravne posazeni kycli a patere, vcetne krcni. Souhlasim, ze svisle tahani detem nesvedci, napr. Choditka, hopsatka, atd., ale pri spravnem noseni je tam dite jakoby v klubicku. Prijde ni, ze ten ortoped se zrovna v problematice ergonoswni moc neorientuje...

eithelwing
30. zář 2017

Taky jsem chtěla ergo nosítko využívat, ale neuroložka i rehabilitační sestra mi ho vůbec nedoporučovaly, spíš dokonce zakázaly. Ale je fakt, že naše malá má tendenci k opistotonu.

marrrtinna
30. zář 2017

Moje malá taky bojkotovala hlubokou korbu v kočárku koupila jsem ji golfac co jde dát úplně do lehu a vozila ji v tom . Byla ráda že má výhled. Jak už byla větší tak jsem ho dala do polosedu. ( Na jedné foto má 4 m na druhé 11 m)

luj89
30. zář 2017

@treasurka Ortoped by si mel doplnit vzdelani...

@nejlady dcerka vzala na milost kocarek, az kdyz me z neho videla. A taky jsem ji na nej naucila taky ze jsem prochazky zavedla jako ritual - vzdy v prvnim rannim spanku, kdy je nejvice unavena. Chvilku si sice poplace, ale pak usne. Jinak uspavam pres den doma v satku, kde si teda taky pred usnutim cca 5 minut poplace.