Jaký jednoduchý kočárek pro 20měsíční dceru doporučuješ na poslední měsíce kočárku?

Zodpovězené
13. led 2023

Ahoj,

hledám kočárek na poslední kočárkovací období. Dcera má 20 měsíců a 11 kg. Nikdy neměla úplně ráda kočárkování, takže kočárek už skoro nevytahujeme. Kratší trasy ujde, déle jezdíme autem. Ale hodil by se nám ještě kočárek na výlety a krátké přesuny, případně na letní dovolenou.

Používáme Chicco Liteway, který mám moc ráda. Je po synovi a už je dost rozhrkaný

Mé požadavky:

  • malý a jednoduchý sportovní kočárek, případně golfky,
  • velmi skladný a lehký (často jezdíme autem nebo vlakem),
  • vyšší nosnost,
  • ať zvládne i mírnější terén, řekněme polní cestu nebo pláž, tedy ne vysloveně městský typ,
  • nižší cena a jelikož určitě nebudeme kupovat nový kočárek, tak nějaký typ, jehož jsou plné bazary,
  • dcera v kočárku nespí,
  • vysloveně jen na přesuny, takže nějaké opěrky a polohování vůbec neřeším,
  • máme skejt ke kočárku zn. Zopa a pokud by se dal ke kočárku připojit, bylo by to skvělé.

Můžeš nám poradit?

Děkuji

Ahoj,

před koupí kočárku z bazaru si určitě nezapomeň prohlédnout naše video. Najdeš v něm tipy, na co si máš dát pozor.

Z kvalitnějších modelů Ti doporučuji Avova City Ranger. Je to skladný a lehký, nejen cestovní ale i kočárek, který díky větším kolům a odpružení zvládá přejezd i nerovnějším terénem.

Podobným, o něco levnějším modelem, je kočárek ABC Design Ping Two. Jedná se o velmi lehký a ultra skladný sportovní kočárek cestovního typu, který je vhodný do letadla, na výlety, do města nebo jen tak do auta. Má extra polstrované sedadlo s odpruženými pěnovými koly, snadným ovládáním či přístupným košíkem.

Z golfiek doporučuji oblíbené kočárky Maclaren Quest či Peg-Pérego Pliko Mini. Nebo pak dražší a kvalitnější model Cybex Libelle.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka