Kočík Inglesina Ottuto 2009. Máte skúsenosť?

lucrezinca
15. kvě 2009

Ahoj holky, uz se mi to krati a porad vaham s vyberem kocarku. Muj favorit je Inglesina Ottuto s houpacim podvozkem Ergo Bike letosni kolekce. Je to kombinace prostorne vanicky, sportovni sedacky a autosedacky plus nejake ty doplnky. Nepochybuju o spravnosti korbicky, ktera je hodne velka, ale chtela bych se zeptat jak je to s vyuztim sportovni sedacky. Jestli budu muset po case koupit neco jineho nebo vystacim pouze s touto kombinaci? Posilam odkaz na kocarek. Jen ten podvozek chci jiny nez je na fotce, tento se do terenu moc nehodi, alespon tak jsem to slysela. Podvozek Ergo Bike je dole na strance. Dky za vase zkusenosti a rady! 😉

http://www.ajuty.cz/shop/inglesina-ottuto-korba...

tereziep
15. kvě 2009

Ahoj, já mám inglesinu magnum. Jako hlubokej surp. Mohla jsem ho používat déle než klasickou hlubokou korbičku, ale mě jako sportovní nevyhovoval. U nás jich pár jezdí a používají ji jako sportovní. Já jsem koupila sporťáček nový. Proč mě nevyhovovala - i když je lůžko dost dlouhé, tak se mi tam malá už v 9 měsících nevešla. V 10 měsících má 80cm. Za druhé se mi stalo, že když jsem se trošku víc opřela o kočárek, tak měl tendenci se zvrhnout. Spousta maminek nechce sportovní kočárek na houpacím podvozku. Ale je to každého věc. Kamarádka má Roan (hluboká korbička a pak sportovní sedačka) a v 16 měsících koupila golfky. Ty jí vyhovují více.

tereziep
15. kvě 2009

Já bych osobně do inglesiny magnum šla znovu, ale né do kombinace - hluboká korbička a sportovní sedačka na houpacím podvozku. Myslím, že magnum je dobrá volba. Když tam máš hygienickou vložku a část nánožníku tak nikdo nepozná, že to není hluboká vanička. Malá se narodila v červenci a kočárek fakt supr. Jiný bych snad ani jako hluboká nechtěla. Výhoda je v tom, že nemusíš kupovat sportovní kočárek moc brzo a pokud nemáš moc velké mimčo, tak se ti tam vejde i delší dobu. Jedna holka ho používala do 18 měsíců. Měla menší mimčo. Inglesina je v každém případě správná volba. Mrkni se na ostatní diskuse o inglesině.

lucrezinca
autor
15. kvě 2009

Diky holky, ja jsem si rikala, ze sportak na tak vysokem podvozku by asi nebyl ideal. Ale ten Magnum zni dobre! Omrknu to 😉

astrane
15. kvě 2009

ahoj,nevím,jak to má ottuto,ale magnum je pořád stejně vysoko...Já jezdila s kombinací s houpacím podvozkem až skoro do 3 let dítěte a pohoda..nestabilní nebyl,nikdy se nepřevracel a to malej visel na kšírách z kočárku ven-musel vidět třeba kolečka jak se točí a tak......ale ta sportovní sedačka se tam dávala trochu jinak,teda dávala se stejně,ale byla níž než hluboká korba právě kvůli udržení stability a snížení těžiště. 🙂 Měla to naklikávání ne na dně ale asi v polovině hloubky sedačky,možná i výš,takže tam tak pěkně zapadla.... 😉
Někomu to vadí, někomu ne,je to dost individuální.....

lucrezinca
autor
15. kvě 2009

Diky astrane, ja to porad porovnavam a premyslim a Ty jsi me potesila informaci, ze ta sportovni sedacka neni tak vysoko jako vanicka. Ja kdyz vidim ty hrby, tak se mi moc nechce do nejakych golfovych kolecek. Mozna pozdeji nejaky poridime, ale jen na kratke vzdalenosti. Musim do nejakeho obchodu a poradne si to osahat. Co maminka to jiny nazor, ale pohodli mimca predevsm! 🙂

astrane
15. kvě 2009

Já nevím jak je to u inglesin,ale u mýho kočárku to tak bylo a třeba Roan maritato tak má taky...U inglesiny si to musíš zjistit,nejlíp v nějakým obchodě....
Mrknu se někde na obrázky,třeba to tam bude taky vidět.... 😉

astrane
15. kvě 2009

Tak podle obrázků to u inglesiny nejde,tzn že je tam sedačka stejně vysoko jako hluboká korba a vypadá to,že u všech modelů 😖
Tady je to třeba vidět u Roanu,ten rozdíl http://www.detskyruzek.cz/kocarky/hluboke/roan/... je to až úplně dole,je to tam vedle sebe-hluboká a sportovní verze a to Inglesina takhle asi teda nemá....takže bych ji volila jen jako hluboký kočárek,nebo s tím co víš od tereziep-to si už musíš promyslet ty 😉

tereziep
16. kvě 2009

Lucrezinco, koukala jsem a je to stejné jako u magnumu - teda sportovní sedačka je ve stejné výšce jako hluboká. Někomu to vyhuvuje, ale mě ne. Ségra má roana a tam je sportovní sedačka opravdu níž než u inglesiny - jak psala astrane. Stabylita pak nic moc. Ségra v tom mém jednou vezla svoji malou a říkala mi, že by to nesnesla. Jí to připadalo opravdu nestabilní. Mě taky. Proto jsem si pořídila sportovní kočárek. Když jsem to teď porovnala, tak sedačka je o proti inglesině umístěna o takových cca 20 cm níž. Vůbec se nebojím nechat malou v něm sedět samotnou. To jsem se u magnumu bála. Z mojí zkušenosti bych si tento kočárek rozhoně jako sportovní nepořízovala. Když jsem koukala na tu cenu, tak je to opravdu hodně. Já pořídila magnum s autosedačkou, taškou na kočárek, hygienickou vložkou a bází za necelých 17 tisíc. K tomu jsem pořídila sportovní kočárek za 6 tisíc a jsem na tom, co stojí ten tvůj komplet. Když tak o tom přemýšlím, tak tahle kobinace může být stabilní - důvodem je podvozek. Pokud chceš inglesinu s ottuto jenom kvůli vaničce a chceš houpací podvozek, tak si pořiď ottutinu - je to to samé jen bez sportovní sedačky no a až ti mimčo povyroste, tak si kup sportovní kočárek. To budeš mít už představu, co o něj chceš. Já bych do této kombinace rozhodně něšla. Šla bych, ale jen s podvozkem golfovým. Původně jsem si chtěla na magnum dokoupit ten druhý podvozek allum, ale malá vyrostla a tak jsem musela koupit delší sportovní kočárek. Myslím, že na tomhle podvozku by kočárek byl stabilnější. Proto asi dělají ottuto s podvozkem golfovým. Nikde jsem neviděla, že by si na houpací podvozek kupovali mamky od inglesiny sportoní sedačky. Většinou mají jen hluboké a pak kupují golfky nebo jiný sportovní kočárek. Nechci tě od koupi odrazovat, ale myslím si, že volba ottuto na podvozku bike není moc dobrá volba.

yanna.o
16. kvě 2009

to je ale fakt úplně jedno, jestli je ta sedačka o kousek níž než korba (např. roan) nebo ne.
Podvozek ergo bike prostě není nestabilní. Existují samozřejmě stabilnější podvozky, ale také nestabilnější nebo srovnatelně stabilní - tím teď myslím všechny ostatní = trojkolé, čtyřkolé pevné sportovní podvozky (tzn. nehoupací). Vzhledem k tomu, že Ergo Bike je širší než většina golfáčů a má větší kola (je to prostě jiný typ kočáru než golfky), tak je stabilnější než golfky a to citelně. Zkoušela jsem oboje rozkývat a golfky klasického typu (viz např. inglesina zippy, pp pliko atd.) převrátím s dítětem ve stejných podmínkách rozhodně snáz. A to nemluvím o golfech typu tfk buggster nebo quinny zapp, které jsou trojkolé (taková ta vejce). Velmi snadno se ovládají i jednou rukou (byť mají berany), jsou lehounké, ale také je velmi snadno převrátím i s dítětem. Trojkolé sporťáky tak snadno nepřevrátím, převrátím je lépe než čtyřkolé - to platí obecně, jelikož musejí mít samozřejmě zadní kola daleko od sebe, takže se pak nedá projet jen tak dveřmi, ale rovněž o nich nelze prohlásit, že jsou nestabilní. Nejvíce nestabilní jsou bez diskuze golfky, některé více, některé méně, některé dost. A jsou to právě gofláče, ve kterých se vozí většina dětí od roka a půl. Samozřejmě není pravidlo, pokud někdo jezdí stále jen v přírodě, tak by s golfkami daleko nedojel, protože mají mrňavá kolečka. Záleží tedy na životním stylu, ale jakmile dítě začne ťapat a bude míň spát, tak se kočár nevyužívá než na výlety. Je to přibližovadlo, slouží k tomu, aby dítě neběhalo u silnice nebo v krámě mezi regály atp. Určitě v kočáru tráví mnohem méně času. Kočár sice stále nutný je, protože to dítě se do něj strkat musí, jinak by si běhalo, kam chtělo, ale už v něm nemusí a ani nechce být, pokud není moc unaveno. Tudíž všichni, resp. většina kupuje golfáče k jakémukoliv typu sporťáku. Někdo v 7 měsících (kvůli MHD a vynášení do schodů), někdo později (místo v kufru auta, mobilita, skladnost, nižší váha, menší rozměry). Sice to drncá, ale do města a na nějaké to popojíždění stačí. Dost dětí v roce a půl ťape samo, je živé, běhá, klouže se na klouzačce atd. a kočár se tahá s sebou z výše uvedených důvodů. Maximální využití (dlouhé a časté procházky) je v prvním roce věku. Samozřejmě je to individuální, to si musí každý rozmyslet, jaký má životní styl a kde bydlí a co kolem sebe má (příroda, město atd.). Sporťák se využívá třeba na výlety a tak. Někdo má např. Jané Slalom či Nomád. Nomád je podobně těžký jak Inglesina Zippy golfáče a je lehčí než Hartan Buggy nebo Bebeconfort Loola golfky. Slalom je těžší. Je pohodlný, ale jako kombinace je blbý v tom, že má malou korbičku a sporťák je jen po směru. A později je neskladný, zabere v kufru více místa než golfky.. Prostě co vím, tak většina kolem roku a půl (rok až 2) je v golfkách nebo na motorce.. A že výrobci uvádějí, že kočáry jsou od 0 do 3 let je hezké, ale které 3leté dítě se běžně, denně, často vozí ve sporťáku? Jako může se tam vozit, může si tam sednout, když ho bolí nohy, ale podle toho bych se opravdu nerozhodovala. Maximální vytížení je cca v prvním roce.
S Inglesinou Magnum na houpacím podvozku jsme ještě v roce a půl sjížděli místní lesnaté kopce po klaccích, na neupravené hrbolaté cestě do velmi prudkého krpálu, později ještě jezdila na horách ve sněhu na takových větších šutrech se sněhem a ledem.. Vyklopení nehrozí. Teda nevšimli jsme si.. Terez, ty jo.. cos dělala? 😀 😀
Samozřejmě terez má pravdu, že ergo bike není nejlepší sporťák. Je lepší na ten první rok, ale vídám s ním běžně maminky s batolaty.. My koupili golfky po roce a půl a pak už jen nosítko Ergo. Od té doby používáme především je a jezdím s nima i po šutrech, já jsem v tomhle prostě prase.. 😅 Drncá to, kolečka lítají, ale my to přes to narvem.. 😅 Samozřejmě šutry netvoří už většinu našich nynějších cest, jako tomu bylo s inglesinou, s kterou jsem jezdila cestou necestou bez nějakých omezení. Houpací podvozky budou všechny tak nastejno, jedno, jestli sedí sedačka trochu níž... 😉 Záleží spíš, jak jsou těžké, na to bych se zaměřila. Ergo bike je lepší hluboký, horší sporťák, ale není to nemožné. Nám stačily už jen golfky a nosítko, které používáme na slézání krpálů, kam se žádný kočár nedostane. Už ani nevyhledávám ticho a klid, takže nemusím do houští, tudíž mi stačí gofláče na chodníky a do krámu, občasné šutry prostě přejedu. Dítě lítá, takže kočár už není tak podstatný, ač ho stále potřebujeme (budou nám 2 roky). Záleží taky, jak má kdo velké dítě, já mám průměr - ani žížalka, ani obřík. Kdo má delší mimčo, tak se mu tam dřív nevejde. Magnum tedy aspoň nemá pevné nožky, takže nabízí víc volnosti. Taky má plně polohovací záda a lze přehazovat po a proti směru jedním nacvaknutím. Jak píše Terez, je to individuální, jelikož někdo dokupuje ještě klasický sporťák, někdo jen golfky. Někdo využije kočár (houpací i nehoupací) 8 měsíců, jiný 2 roky.. Záleží, kde a jak se žije, kam se jezdí, jak často a jak hodně roste mimčo 😉 To je dost podstatné.. Co jeden chválí, jiný kritizuje. Je to opravdu velmi individuální.

rok a půl:
http://img2.rajce.idnes.cz/d2/0/749/749219_d675...

http://img1.rajce.idnes.cz/d4/1/1405/1405116_07...

yanna.o
16. kvě 2009

jako jinak maj holky pravdu, je to tak, že čím je sedačka níž a kola dál od sebe, tím se kočár hůř převrátí, záleží, kde je těžiště kočáru.., takové obecné pravidlo. takže ano, sporťáky (ne nějaké debilně řešené) jsou obecně stabilnější než houpací kočáry. Jde o to, jestli si řekneš, ty jo.. to je děsný, hrůza, radši ne, lepší je vzít něco super stabilního, co kdyby... nebo a co, to je jedno ne, vždyť to tak strašný vůbec není , je to v pohodě a pro mimčo je to taktéž super jízda 😉

tereziep
17. kvě 2009

yanna - né, že by se převrátil do strany, ale synovec ji vezl. Malá seděla a trochu víc zatlačil na rukojeť a kočárek se zkrátka poroučel k zemi. Tak tak jsem to zachytla, než se dotkl rukojetí trávy. To byl tak nějak první popod. Když jsem si představila, že by tam malá seděla nepřivázaná a někdy sama, tak mě jímala hrůza. Prostě mi to přišlo dost blbý. No a hlavním důvodem bylo to, že se tam prostě nevešla. Je hrozně dlouhá a už jí pomalu koukali nožičky z kočárku. Tak jsem ji dala do sportovního.

lucrezinca
autor
18. kvě 2009

Holky, ty vase argumenty maji logiku. Ja nemam s temito vecmi nejmensi zkusenosti 😅 takze rada vyslechnu nazory zkusenych maminek. Uz jsem se ptala i nahodne kolemjdoucich maminek s kocarkama a potvrdili mne vasi teorii - nejlepsi je koupit hluboky zvlast a pak sportak zvlast, ted uz jen vybrat... Krome Magnumu me zaujal ale kocarek Teutonia Mistral P, ktery je vedeny jako sportovni kocarek s moznosti dokoupeni pevne korbicky nebo vlozne tasky. Tak nejak porad tihnu ke 4 kolam a aby to zvladlo mimo mestsky tankodrom i prirodni teren 😝 A ty kombinace mne taky nedaji spat 😀 Tak do konce kvetna se snad rozhodnu, nemam nervy to delat na posledni chvili, tak mi drzte palce, at dobre vyberu! A diky!!! 😉

yanna.o
18. kvě 2009

terez, jo takhle.. ne ze strany na stranu, ale k sobě 😀 no to jo. to čím je dítě těžší, tím to jde snáz k sobě. Tedy ne hned, ale jak to zvedneš na zadní do určitého bodu, tak pak už to jde samo. To jsem zažila u jedněch golfáčů v krámě. Tak krásně se přizvedávaly, až to nebylo hezký.. 😖 Samozřejmě mnohem mnohem snáz než Magnum, jelikož byly lehčí a menší a měly jinou konstrukci. Taky když mám svý golfy napolohovaný na leh, tak to na obrubníky jde taky samo. On asi zatáhl moc dolů a už to jelo 😖 Proto taky furt tvrdím, že se snadno ovládá i bez otočných kol (tento typ podvozku - pokud není těžký). S otočnými koly je to jiné, s nimi to jde lépe, ale tohle šlo tak hezky, že mi nikdy nechyběla. Já jsem tohle psala někam jinam, že s těžším dítětem tu houpací Inglesinu přizvedneš někdy až moc, víc než bys chtěla. Ne běžně a pokaždý, ale stane se, to člověk už pak ví, že nesmí. Já bych to rozhodně taky řešila, pokud bych dítě nechávala třeba spát v kočáru na zahradě nebo balkóně nebo tak něco, pokud bych např. byla na tvém místě. Ale to já nemůžu, já vždycky byla u kočáru, jelikož s ním jezdím jen na procházky a do krámu a to ho prostě držím v ruce nebo sedím na lavičce hned vedle něj.

luc, jestli vybíráš mezi Inglesinou Magnum a Teutonií Mistral, tak se nemůžeš splést 😉 Každý je o něčem jiném, k Magnumu dokoupíš později golfky, nosítko nebo ještě další sporťák, to uvidíš až pak, předem to nejde odhadnout. K Mistralu nosítko, golfky.. Určitě vybereš dobře 😀 (ono je to s těmi kočáry i tak nějak jedno, pokud to není vyloženě nějaký klump k vzteku, co se rozbíjí nebo nějaký neovladatelný těžký monstrum).

lucrezinca
autor
23. kvě 2009

Tak nakonec to vyhral kocarek Teutonia Mistral S...uz je objednany, ale byla to fuska, ten vyber... 😀

kutcher
22. říj 2009

Ja Inglesinu OTUTTO mam, mam ji s obema podvozky a vyuzivam oba, nejlepsi volba v mem zivote!