Sporťák/autosedačka. Kdy je správný čas tam dát dítě?

5. kvě 2024

Ahoj, malemu je 6 a půl měsíce a sám sedí(sedne si sám), leze. Kdy jste dávaly do sporťáku a normální autosedačky? Řídily jste se věkem, nebo tím, že už seděl? (Ne, nechci ho tam dávat hned teď, ano, vím, že není na co spěchat,...) Jen mě zajímá, jak to kdo udělal.
Děkuji

areh
5. kvě 2024

Z vajíčka šly kluci kolem roku. Ale měla jsem pak Dualfix, takže nebyli v sedu, ale ještě jakoby ve větším vajíčku v protisměru. Sem tam jsem jim to narovnala. Ve vzpřímené pozici to měli na furt asi kolem roku a půl.
Sporťák bych řekla kolem 3/4 roku. Dlouho jezdili na bříšku

kokoska29
5. kvě 2024

Do autosedačky dítě má jít až když minimálně dva měsíce stabilně sedí. Každopádně vajíčko je pro něj nejbezpečnější varianta, takže ideálně aby v něm byl co nejdéle. Novou sedačku kup až se do vajíčka nevleze ( bude mu čouhat hlava nebo překročí limit vajíčka) Dcera šla do pokračovací sedačky ve 13 měsících. Do sporťáku jsem ji dávala cca od těch 8 měsíců.

tasimia
5. kvě 2024

Sporťák cca od půl roku, v normálním kočárku to byl boj, rvala a křičela :D.
Co se týče vajicka, tak jsme používali do roka a něco, až začala couhat tak jsme kupovali pokračovací.

kubesovaadelka
5. kvě 2024

U vajíčka šla dcera kolem roku, jak ji začala čouhat hlava a vajíčko nebylo tudíž bezpečné, do sporťáku šla ovšem velice brzy. V 5mesicich, neboť hluboká korba bylo peklo, že neviděla pořádně kolem sebe(taky už si zvládla sama sednout), navíc bylo zrovna léto, největší hice a ten sporťák přeci jen víc větrá

honatko092
5. kvě 2024

Do sporťáku obě děti kolem 7.-8. měsíce, ve vajíčku byly skoro do dvou let (Klippan Dinofix), syn pak přešel do protisměrné autosedačky (Klippan Triofix) a jezdí v protisměru doteď (skoro 4 roky) a ještě nějaký čas tak pobude. Dcera 18 měsíců jezdí ve vajíčku a do dvou let jí vydrží 🙂

rejalin
5. kvě 2024

Do sporťáku nějak v 9m, kdy už nějakou dobu seděl. Do pokračovací sedačky až ve chvíli, když už váhou přesáhl limit vajíčka, což bylo cca ve 22m. Vajíčka je pro děti nejbezpečnější, proto je ideal nechat dokud to jde 🙂

pe_tu_ss_ka
5. kvě 2024

Obě děti šli z vejce do pokračovací po roce (syn v 15 měsících a dcera 17 měsících). Dcera by vydržela i déle, byla malá, ale slíbili jsme vejce sestře na její mimino. Každopádně oba přešli do velké protisměrky. Syn šel do axkid minikid 2, pro dceru jsme pořídili besafe stretch. Ta jí ale byla i přes super vložky kolem těla velká a synovi zase nešla už v minikid výš opěrka a tlačily ho pásy do ramen. Takže on šel do besafe stretch a vložky z ní jsem dala dceři do minikid. Jezdí tak oba ještě teď. Do sporťáku šel syn v 9 měsících a dcera v 11 měsících. Oba seděli asi od 7/8 měsíce, ale nebylo kam spěchat. Myslím, že v 6 měsících i když sedí, bych počkala 2 měsíce, než bude sed stabilní. A pak bych uvažovala o pokračovací s integrovaným vejcem, protože pořád bude malinký. Nebo co nejdéle ve vejci, je to nejbezpečnější varianta pro takhle malé děti

cherie24
5. kvě 2024

Starší dcera byla větší, takže všude šla dřív než mladší, ale i tak měla vajíčko až někdy do roka a čtvrt. Sporťák jsem nehrotila, tam podle pocitu, ale měla jsem velkou korbu a kšíry, tak nebylo kam spěchat. Mladší měla vajíčko mnohem déle, je drobná. Obě holky přecházely z vajíčka do protisměrné sedačky Axkid Minikid, starší pak přešla do posměru na pětibod ve 4 letech.

jana_zofie
5. kvě 2024

Autosedacka - dcera nekdy po roce, syn cca v roce a pul, je drobnejsi. Sportak dcera nechtela asi do roku a pul, takze se nekdy od devateho mesice vyhradne nosila, predtim jezdila na brisku nebo sporadane v kleku (hrozne ji nebavilo, ze se ve sportaku obcas "svezla", kdyz se uvolnila, usinala). Syn sel hned jak se poprve i pres ksandy postavil z briska az prakticky do stoje (jak jen ho ksandy pustily), coz mu mohlo byt tak sedm, max. osm mesicu (spis tech sedm, on byl rychly a nedal si to vysvetlit).

kikicha177
5. kvě 2024

Hele u nás taky brzo sedela, ležela. Ale byla taková ještě právě nezpevněná. A protože byl srpen, tak jsem pořídila do korbičky kšíry. Vím, že někdo může říct, že je to starý, ale fakt to pomohlo. Ona si tam hezky, byla na čtyřech, případně seděla po svém. A já neměla infarkt, že vyskočí z kočáru. Měli jsme to tak asi 2 měsíce a pak protože už byla pevnější a stabilnější, a taky proto, že už za šla být zima, tak šla do sporťáku. Tak jen tip, že teď začíná být fakt už teplo a třeba na tu dobu než se pořádně zpevní se to bude hodit

swan42
6. kvě 2024

Do sportaku oba kolem 8 mesicu, do pokracovaci protismerne autosedacky taky oba v 15 mesicich.
Sedeli asi od puli roka.
Ridila jsem se tim, ze z vajicka vyrostli a protoze je bezpecnejsi nez pokracovacka, byla jsem rada, ze se tak stalo az po jednom roce.

hennrietta
6. kvě 2024

Do sporťáku šla v době, kdy už stabilně seděla a v kočárku už spíš koukala než spala.
Kvalitní vajíčko bych nechala do doby, kdy se tam dítě vejde. Klidně i rok a půl. Já jsem bohužel neměla při první dceři u vajíčka takové znalosti jako teď a tak jsem dceru dala do pokračovací a hlavně protisměrné autosedačky skoro v roce.
Budu se opakovat jako vždy. Pokud máš Facebooku, tak doporučuji projít, případně dát dotaz do skupiny "Autosedačky - bezpečí pro děti".
Jinak nejlepší je pro děti protisměr. Dcera má 2,5 a ještě minimálně pár let v něm bude. A pokračovací sedačka (i když je napsáno 0 - 18), tak až minimálně 2 měsíce stabilně samo dítě sedí. Jinak se mu tím ničí záda.

krisstina93
6. kvě 2024

Autosedacku sem měnila někdy v roce a půl, ale stále za protismernou. Sportak nak kterého dítěte, u jednoho v 7 měsících, protože se tam nevešel s fusakem, u dcery teď asi v 10 měsících (a to od 5 měsíců seděla sama), líbilo se ji víc jezdit v korbe, měla tam ksiry aby nevypadla a mohla tam pérovat na kolenou, klecet, sedět, stoupat si :D ve sportaku pak musela sedět pevne pripoutana a rozcilovala se tam :D

dyechampion
6. kvě 2024

autosedacku asi v 10-11 mesicich do protismerne, do sportaku v 5 mesicich, jeli sme tehda na dovcu a nechtelo se nam tahat korbicku. Ale sportak byl do uplneho lehu, takze porad byl v lehu protoze nesedel.

cilkat
6. kvě 2024

Syn hrozně dlouho neseděl. nicméně konzultoval jsme to tenkrát s fyzioterapeutkou, která ho měla ve sledování: do sporťáku šel v době, kdy stabilně obcházel - do té doby byl v hluboké korbě na břiše s kšírama. Bylo to zhruba v deseti měsících, když se začalo ochlazovat a pod nánožník se do hluboké korby dítě ba čtyřech cpe blbě.
Z vajíčka šel až někdy v roce a půl, protože tam jsou přecejen větší vnější síly. Navíc rostl fakt pomalu, takže se vešel.