Kdy vyměnit hlubokou korbu za sporťák?

kozaci
27. črc 2018

Ahoj holky, v kolika měsících vašeho miminka jste změnily hlubokou korbu na sporťák? Až když miminko samo sedělo, nebo dřív? Našemu miminku je čtyři a půl měsíce a v hlubokém kočárku se dost nudí. Chce koukat ven. Díky za typy!

verionka
27. črc 2018

Až když jistě seděl, cca v 10 měsících. Jinak tak od 3 měsíců ho hluboký také nebavil, tak jsem nosila v nositku. Do sporťáku už pak šel rád 😉

konidana
27. črc 2018

když už chodilo, 10. měsíc

vanea
27. črc 2018

Myslím že někdy v 7-8 měsících, ale kočárek jsme měli daný naležato, aby neseděl..v hlubokém byl většinu času na bříšku a koukal ven 🙂 pak se mu to přestalo líbit a už bylo venku dost teplo na to, abych ho přendala, tak jsem to udělala ..každopádně to bylo zbytečně brzo, plaval v tom, takže jsem spíš nosila v šátku a nosítku v tom meziobdobí... příště počkám určitě dýl.. dobře je v kočárku až teď v 10,5 měsících.. (stále ale nesedí, takže ho nemám nastavený na sed)

alcar
27. črc 2018

Dceru v 8 mesicich, az sedela. A kluky dvojcata jsem mela od narozeni ve sportaku, protoze y se mi nevesly do auta korbicky. Zpocatku jsme tam meli urezane desky, aby lezeli opravdu narovno.

veronikaveronikaveronika
27. črc 2018

Až když si sedala v 8mesici.

v_erunka
27. črc 2018

Malé bylo 7,5 mesice. Ještě sama nesedela, ale v hlubokém už děsně řvala. Ale jde úplně do lehu. A zvedala jsem jí jen do 45 stupňů a jen na chvilku. Teď už sedí, ale do úplného sedu jí stejně nedávám. A podle mě je 4 a půl mesice brzo

bartakova_veronika
27. črc 2018

dceře už to v hlubokém nebavilo a pořád se točila na bříško tak jsem jí přendavala hlavičkou na mě aby viděla ven .. ale už i to jí nebavilo ... původně jsem chtěla až bude plně sedět ale nakonec jsme se v 9 měsících rozhodli jí dát do sporťáku ... samozřejmě jí nedávám do úplného sedu ale polosedu a nebo tam leží ale vidí víc a kouká ... zatím jí to tam baví ale pořád by chtěla ven a skákat či stát na nohou venku ... v hlubokém ještě měla místo na ležení ale bohužel aby byla spokojená jsme jí přendali .... malá má teď v 9 měsících cca 65 cm takže měla asi 15 cm ještě místa ale nevadí 🙂 hlavně že je spokojená to je důležitější

kittyy17
27. črc 2018

Starší ve 4,5 měsících, protože se do hluboké korby nevešel. Dávala jsem ho do úplného lehu, že nevidí ven mu bylo jedno, do pěti minut spal... Mladší totéž od 5,5 měsíce.

bartakova_veronika
27. črc 2018

@kittyy17 ty jo to byli tak dlouhe a nebo kratka hluboka korba?

mku
27. črc 2018

Tak 4,5mesice je fakt brzo... otevri strisku aby neco videl? Ja jsem prendavala do sportaku az letos v dubnu (narozeny v cervenci), a to jeste ne do sedu... az kdyz si sam sedl sel do uplneho sedu... za me ale zlata korba, nic nehazel ven, nemusel byt pridelany ksirama...

pavlinakm
27. črc 2018

U nas to bylo v 7-8mesici. Sice sed nebyl jeste ok, nechavala jsem v pololehu ale lepe videla. A taky bylo leto a v te hluboke korbe byla hrozne zapocena, ve sportovni to lepe "luftovalo". Ale 4,5 mes je jeste brzo. Kdyztak vic prizvednout pod hlavou, sklopit strisku, zavesit hracky/zrcatko... ale do sportaku je jeste brzo.

rebe
27. črc 2018

Otevřená stříška a na bříško, aby mohli koukat ven. Později kšíry, aby mohli i klečet a koukat. Do sporťáku šli až v roce a kus. Nelíbí se mi, jak jsou ve sporťáku děti přivázané a nemohou se pohybovat.

rkozakova
28. črc 2018

7-8 měsíc...hlavně jsme se naučili brzy stát a od té doby jsme povětšinou nejezdili ve sporťáku jinak,než ve stoje 😂 Takže jsme ještě dokupovali další kšíry 😊

bartakova_veronika
28. črc 2018

@rebe proc by se nemohly pohybovat? Mala se fambpohybuje jako vvhlubokem. Ja ji davam ksiry jenom dole

rebe
28. črc 2018

@bartakova_veronika Stačí se rozhlédnout, absolutní většina dětí je ve sporťáku připoutána pětibodovým pásem stejně jako v autosedačce, což volný pohyb opravdu neumožňuje, a to se mi nelíbí.

v_erunka
28. črc 2018

@rebe mo vidíš, ja si zase kolem sebe všímám toho, ze tam ty děti nejsou pripoutaný vůbec, jen tam sedí

mazgutka
28. črc 2018

Je nám 5,5 měsíce a už zhruba cca 14 dní zpět jsem vyndala vložnou tašku a nechala malou na sporťáku na kšírech, zatím jen na ležato. Už se nevešla a hlavně několikrát málem vypadla jak se snažila koukat ven a točila se na všechny strany jako vrtule. Takže raději bezpečnost ;)

ladyhacek
28. črc 2018

asi na 7 měsících (8?) a byl ze začátku vleže syn seděl tedy na 8m .
ale i tak jsem nechávala v pololehu my většinou kočár na spaní

rebe
28. črc 2018

@v_erunka Jestli někdo nechá dítě do roka nepřipoutané ve sporťáku, tak je podle mě blázen. Když si vzpomenu, co dělaly v kočáru moje děti. Nechce se mi věřit, že by bylo nějak moc lidí, kteří by něco takového udělali a už vůbec ne, že by bylo moc dětí v tomhle věku, které by jen tak seděly...

mazgutka
28. črc 2018

@rebe Přesně. Já osobně mám raději když otevřu či sklopím boudu nebo sundám potahy, aby viděly děti ven, než abych riskovala...a stačí se opravdu rozhlédnout okolo sebe...

rkozakova
28. črc 2018

Tak asi máte hodně poslušně děti,které chtějí jen sedět a koukat ven. Ja,když malého priksiruji,tak je řev jako blázen a přetočí se mi a vyvlikne se,i když to má na fest....občas sedí i v klidu,ale to je málokdy....spíš chce stát,takže mám normální kšíry přímo na něm a mám je připoutané k rukojeti...a je spokojený. Určitě bych ho nemucila a nejezdila s ním,když by pripoutany řval jak turek od okurek. To bychom vůbec ven nemuseli a trápit ho nebudu. Radši dávám pozor!

mazgutka
28. črc 2018

@rkozakova Tak dcera má 5 měsíců, nesedí a neběhá :D na zahradě hospodaří na dece venku a když obcházím hospodářství, stačí jí ležet nebo naklopit o jednu západku 🙂 zvířata se do kočárku podívají sama a ona je spokojená. Lepší než riskovat že se mi zvedne na 4 a vypadne ven ;)

rkozakova
28. črc 2018

Tak to je pak jiná....my máme jen dvoreček a tam běhat nemůže.....když zahrádka není,tak člověk musí častěji ven 😊

mazgutka
28. črc 2018

@rkozakova Jasný, každý má jiné možnosti 😉 já bydlím v bytovce a každý den kočár tahám do schodů domů, k tomu 5 letého syna koriguju a dva psy k tomu (jeden je teprve štěně)… a stačí to 🙂 takže schody jsou další věc proč kšíry ano

bartakova_veronika
28. črc 2018

@rebe většina dětí alespoň u nás ve městě nemají přikšírované jako v autosedačce a horní pásy nedávají tak jako my je nedáváme ... malá je mít ani nemůže ... má je až nad hlavou tak jí je nebudu zapínat ... nesedí jenom leží tak je to zbytečné ... je jí 9 měsíců a je malinká ale v hlubokém být nechce tak proč jí nedopřát pohodlnější jízdu v kočárku 🙂

bartakova_veronika
28. črc 2018

@v_erunka nebo tak ... ale to spíš ty větší děti ty menší jsou jenom kolem pasu připoutané tak jako ta naše

bartakova_veronika
28. črc 2018

@rebe proč by nebyli? malé je 9 měsíců a jenom tam sedí a kouká .. to spíš v hlubokém se mi pořád přetáčela na bříško a chtěla vidět ... kolikrát jsem jí hlídala aby mi z něj nevypadla ... strkala nohy ven ... tohle je pro nás bezpečnější .. připoutaná kolem pasu jenom a leží a kouká nebo spí ... malá mi v 9 měsících pouze válí sudy, neumí sedět, neumí lézt ... neumí nic tak nevidím důvod jí nepoutat jen dole když stejně ty horní pásy jí jsou velké a má to prostě přes obličej

rebe
28. črc 2018

@bartakova_veronika Asi jsi mě špatně pochopila. Já jsem nepsala, že odsuzuje vození všech dětí ve sporťákách. Pokud vám to tak vyhovuje a dítě má volnost pohybu, je to paráda. Já ale nejčastěji vídám ve sporťákách malé děti, které jsou tam pětiboďákem připoutané tak pevně, že můžou tak maximálně zvednout nohy. Ale většinou to nedělají a jen se bez zájmu dívají před sebe, proto se mi to nelíbí. A vzhledem k tomu, co na kšírách dělaly moje děti, mi nepřipadá vůbec divné, že je mají rodiče pevně přikurtované 😀

bartakova_veronika
28. črc 2018

@rebe tak záleží na člověku .. u nás právě většinou děti jezdí tak že přikurtované nejsou a jsou tam v pohodě ... mě malá naštěstí sedí ve sporťáku krásně a přikurtovaná být nemusí .. raději akorát poutám spodními pásy ... zatím je to jen ležící miminko tak uvidíme až povyroste jak tam bude sedět a až bude větší určitě pujde lépe poutat i na horních pětibodových pásech 🙂 zatím nevyužívám .. ale vaše díťko tedy vypadá neposedné ... bych se bála :D

rebe
28. črc 2018

@bartakova_veronika Člověk si zvykne, když ho tak vozí pořád 😀