Zastínění kočárku - čím řešit?

inka02
9. dub 2019

Zdravím všechny maminky, můžete mi, prosím, poradit čím zastínit kočárek? Máme zatím hlubokou korbu a pořídila jsem sluneční clonu od zn. Emitex, ze které jsem popravdě docela zklamaná. Kroužky jdou hrozně ztuha nandat a když bych chtěla clonu posunout trochu na bok, mám strach, že poškodím látku na boudičce. Navíc to celé jaksi plandá. Děkuji za všechny tipy 🙂

sirka1
9. dub 2019

Zastiňovala jsem normální plenou připevněnou kočárkovými kolíčky. Ale tak, aby přikrytá byla max polovina otvoru, aby se mi dítě neupeklo. 😉

bonulinka
9. dub 2019

Mám Caretero ( je na podobném principu jako Emitex, akorát tam má místo kroužků gumu ), ale také to není úplně vychytané, na kočárku máme odklápěcí kapsu na boutičce, takže za tu jsem gumu provlékala, jinak by to asi moc nedrželo. Přišlo mi fajn, že pod to proudí vzduch a v létě mohlo být dítě jen v body a přitom mělo stíněné i nožičky.

sarrita
9. dub 2019
badyr
9. dub 2019

@inka02 dělala jsem stejně jako @sirka1

inka02
autor
9. dub 2019

@sarrita @bonulinka Na tyhle jsem taky koukala, ale nevěděla jsem, jak je to na kočár uvázané. A jde to posunout na bok stříšky nějak lehce? A ještě mě zajímá materiál. Ten Emitex hrozně drhne při posunutí a látka je taková elastická. Brala bych něco podobného, co je např. na slunečníku.

bayt
9. dub 2019

Davam prodysnou tenkou bavlnenou plinku ze strany, kde sviti slunce. A kolicky. Ty slunecni clony z umelotiny jsou malo prodysne.

inka02
autor
9. dub 2019

@sirka1 Jestli nic lepšího nenajdu, plenu taky použiju 🙂 Tohle je akorát pro zlost.

lucie_j
9. dub 2019

Mám jako saritta, celkem dobrá, ideální není asi nic. Připevnění nic moc,provázky mi nešly k ničemu přivázat, tak jsem je musela prodloužit a upevnit na čudlíky, co má boudička zespodu, posunutí ke straně je problém.

sarrita
9. dub 2019

@inka02 Tím že to je na zavazování a gumičky dá se to jednoduše předělat kam je zrovna potřeba. Látka je pevná, elastická není vůbec.

kittyy17
9. dub 2019

Já jsem měla na kočárku slunečník, nebo jsem používala plinku na polovinu otvoru

bonulinka
9. dub 2019

@inka02 Elastická není, materiál asi jako na deštníku, jen je prodyšnější. Není to žádný zázrak, ale nám sloužila dobře. Pokud bych jí už neměla, pořídila bych osušku, připevnila velkými klipy na kočárek a na druhý konec našila tkaloun a vyrobila si něco podobného jako je ten Emitex.

cosimamvybrat
9. dub 2019

Mame toto, znacka Babypoint. Pouzivala jsem na hlubokou korbu i na sportak.

kettkav
9. dub 2019

@inka02 Zkoušela jsem různé a za mě je nejlepší tato: https://www.feedo.cz/diago-premium-pram-sun-str...

miba10
9. dub 2019

Máme clonu Dooky a spokojenost 😊

makronka222
9. dub 2019

Zastinovat plenou je nejvetsi kokotina... nejlepsi je, kdyz je to jeste vsude zakolickovany. testy prokazali, ze behem 20min tam ma dite o 10stupnu vic, ikdyz to trochu luftuje. Kup si origo clonu na tvuj kocar nebo v DMku maji taky asi za 200,- upevneni ma myslim jiny. X holek na Fler a Mimibazaru clony sijou za par stovek na vsechny mozny typy kocaru

zelenaesmolda
10. dub 2019

@makronka222 v DMku je nemaji,ptala jsem se.A ani nevedi jestli je budou mit,rikali ze snad ano,ze je to sezonni ale podle me sezona uz je a furt nic