Baby šátky. Jaké používáte?

srpka
7. led 2007

Ahoj holky,

chci se zeptat jaké šátky na nošení dětí používáte a jak jste s nimi spokojené. Především mě zajímá (pokud to můžete některá zhodnotit), jestli jsou ty levnější (do 1000,- Kč) dost kvalitní, nebo zda je lepší pořídit si nějaký dražší. Díky za vaše postřehy.

haluskacz
12. únor 2007
gedren
12. únor 2007

fakt nechapu, co kocurek resi, toto opravdu neni diskuse satky ano-ne, tady se resi idealni znacka a typ. Jak uz jsem psala helikovi v bezplenkove diskusi, taky prece nepujdu do diskuse "jaka znacka papirovych plen vam vyhovuje" vysvetlovat, cemu vsemu papirovky skodi a ze latkovky a nocnicek jsou zdravejsi 🙂. Kazdy se muze rozhodnout, jak chce, a kdyz se resi detaily a konkretni zkusenosti mamin s jednotlivymi znackami satku, tak proc diskusi zbytecne zahlcovat off-topic prispevkama?

Jinak nase Helca zvlada v pohode satek i kocar - v kocaru s tatou (zvladne s nim sam manipulovat, jako vynest po schodech, do mhd apod.), v satku s mamou - taky jako haluska mam na brise dite, na zadech batoh 🙂. Od zacatku ji davam do svisle polohy, protoze kolibky nemela rada, kolem hlavicky jsem ji to poradne utahla, aby ji neklimbala, kdyz jdu ven, jisti ji moje kosile a bunda a to uz je uplne v pohode. Je fakt, ze jsem ji tam, dokud tu hlavicku nedrzela, nenechavala moc dlouho, max. dve hodiny nebo dokud se neprobudila 🙂

Moje neter (ted uz vetsi) v zivote v satku nebyla a v kocarku vzdycky rvala jak tur, takze je to asi dost otazka temperamentu ditete 🙂

kocurek
12. únor 2007

Jen jsme jeste chtela pridat zajimave casopisy, kde se muzete dovedet daleko vice z lekarske praxe, nazory maminek, lekaru atd. vrele doporucuji se podivat. Na internetu je toho dost, ale mnohdy se vice dozvite z odbornych casopisu 🙂 :

-Zdravotnicke noviny
- Sestra
- Psycholigie
- Lekarske listy

haluskacz
12. únor 2007

kocurek,
jo, tak to uz je celkem relevantni, rozhodne daleko vic nez odkazy na clanky, ktere propaguji satky a pri tom vyvraceji nektere negativni pohledy 😀

horty
2. kvě 2007

Chceme s manželem šátek určitě pořídit, prohlížím net a dikuze, ale z této nejsem moudrá.
Pochopila jsem, že lepší je šátek tkaný, ale je jich poměrně dost a nějak nevím, na co ještě se mám dívat.
Může mi někdo dát nějakou dobrou radu, na co se zaměřit? Cana tak do 2000.
Případně i odkázat na konkrétní výrobek, s kterým jste spokojeni. Díky moc.

PS: rady proč šátek NE slyšet nechci, jen konkrétní věcné rady zkušených mamince čekatelce 🙂

makelka
2. kvě 2007

Ahoj, vím že to sem asi nepatří, ale co je MMB za značku a kde ji najdu, ješě jsem se s ní nesetkala. Díky

honzi
2. kvě 2007

Ahoj horty, já mám šátek guatemalský, je tkaný cena asi 1800,-. Jsem s ním moc spokojená 🙂, nemohu ho však srovnávat s jinýma, jelikož jsem jiný neměla, ani nezkoušela. Koupila jsem ho na www.babysatky.cz.

sage
2. kvě 2007

horty, srpko,
ja mam tiez guatemalsku satku, 4,2 metrovu, z tej istej adresy ako pise honzi, a som s nou velmi spokojna. dlzka 4,2m mi staci na vsetky uvazy. skusila som si aj nosenie v obycajnom platenom satku z afriky a neda sa to porovnat. rucne tkany material z guatemaly je ovela prijemnejsi, je pevny a pritom makucky.
myslim ze v rucne tkanej latke je kazda ta utkova nitka utiahnuta trosku inou silou, preto satek nikdy netlaci a je velmi poddajny, na rozdiel od strojovo tkanych materialov (nikde to nie je takto konkretne napisane, to sa len domnievam). nicmene, na horuce leto mi ten guatemalsky satek pride trosku hruby, takze si asi dokupim este jeden z tensieho materialu, uprednostnim asi tiez rucne tkany (Indicky).

gedren
2. kvě 2007

Ja mam ten indickej z www.latkovky.cz, je fajn, dobry je koupit svetlou barvu (to plati pro jakejkoli satek), at se v lete neuvarite.

MMB je zkratka pro mimibazar 🙂, www.mimibazar.cz

horty
2. kvě 2007

Tak zatím to vypadá na AMAZONAS EL COMAL na www.isatky.cz . Zdá se mi být poměrem cena/kvalita dobrý. Má ho někdo? Měl by být také guatemalský.

Už vidím, jak manžel doma trénuje s panenkou 😀 , kurzy jsem v Ostravě žádné nenašla...

mikyluna
2. kvě 2007

ahoj,
ja jsem poridila satek MAM Eco na www.nosenideti.cz a je uzasne jemnouckej, vyrobeny z konopi a biobavlny. Nosim jsem v nem prcka od mesice a jsem moc spokojena. ted ho mame na stridacku s nositkem ERGO. To je zas skvely vynalez pro tatu, moc se v nem sblizili. Ale na maly mimco rozhodne neni, i kdyz to uvadej.
Jinak se MAM satky daji koupit na www.mamaja.cz, priblizne 1800 kc.

listicka77
2. kvě 2007

Na výše zmiňované stránce nosenideti je i diskuse, kde se můžeš dočíst o jednotlivých značkách (mimo jiné tam jsou některé typy testovány zkušenými nosičkami). Stejně ti to asi neporadí, který vybrat, to je na tobě. Ale v ceně kolem 2 tis asi nemůžeš sáhnout vedle. Záleží také na tom, co tě chytne za srdce materiálově (když si na něj sáhneš), pak taky aby se ti líbil barevně (aby ti bylo příjemné ho nosit) a pak to, jak má být silný (nošení v létě, v zimě).

chechta
7. čer 2007

Holky a jak dlouhý si kupujete? Koukala jsem na vbavlnce na ty uvázy a když si koupím 5m tak u některých úvazů Vám tam toho musí pak hodně zbýt - nebo ne? Možná se ptám blbě, ale moc by mě to zajímalo jak to řešíte.

tlapicka
7. čer 2007

mas pravdu. Zbyde, ale ja nosim stejne porad v krizi s kapsou, prijde mi nejlepsi... a tam pak moc nezbyde... lepsi je delsi, chtela jsem 4.5 aby nosil i manza, ale na tenhle uvaz mu je kratky:( a ostatni jsou na delsi noseni narocnejsi. tj. boli zada apod. tedka uz moc nenosim, jelikoz uz nasi princeznu proste neunesu, ale do pul roku jsem ji nosila porad. nemeli jsme kocarek!!! mame guatemalsky a nedam na nej dopustit! druhe mimi budu taky urcite nosit co to pujde.

chechta
7. čer 2007

Tlapička díky - no můj muž je hubeňour - takže si myslím, že problém by neměl být. tak já ještě nad tou délkou popřemýšlím a jsem zvědavá pro co se nakonec rozhodnu

gedren
7. čer 2007

Ja koupila prave petimetrak kvuli manzelovi, nejdriv jsem toho trochu litovala, protoze nechtel nosit a ja kolm sebe pak motala metry latky 🙂, ale pak nosit zacal a je to akorat 🙂

Jinak se pridavam k tomu, ze je treba ridit se narocnosti kreze s kapsou, protoze to je nejuzitecnejsi uvaz, kterej ale taky sezere nejvic latky 🙂

kili
7. čer 2007

no ja som si objednala 4,6m pre mňa, a keď bude chcieť nosiť aj manžel, tak objednám 5m, no zatiaľ je strašne proti, viac ako predtým, čím viac o tom hovorím a čítam mu rôzne veci, tým večmi je proti 😢

gedren
7. čer 2007

Tak Mirkovi se do toho taky nechtelo, odolaval nekolik mesicu, ale kdyz videl, jak to Helence dela dobre (v kocarku nam kricela) a zaroven mne moc ne (mela jsem pak problemy s mlikem), tak uz bylo jasny, ze je to holt na nem 🙂, no a ted uz skoro nechape, proc vubec lidi jezdej s kocarem ;)

chechta
7. čer 2007

Holky dík - tak asi koupím raději ten delší

kili a jak to budeš dělat, když máte dvojčátka a manžel nechce nosit? Jinak jsou krásní - takoví opravdoví malušcí drobečci 🙂

kili
7. čer 2007

chechta, ja som dosť malá, no snáď ich zvládnem nosiť zo začiatku naraz v kolíske s kríža, každého na jednej strane. No takto by som ich nosila len doma. No a možno von budem chodiť s jedným v šatke a druhým v kočíku (máme taký, ktorý sa dá použiť len jedna vanička) a potom sa vystriedajú. No ale to všetko zistím, až keď budú doma. No ale stále dúfam, že zmení názor 😔

kamus77
25. čer 2007

Ahojda holky, poslední zpráva z tohoto tématu je z 12.února, tak doufám, že se ještě někdo chytne😉. Chtěla jsem se zeptat jestli máte některá z vás zkušenosti se šátkem od firmi ŠaNaMi (http://www.sanami.cz/). Vypadají v pohodě, ale zdají se mi podezřele levné oproti ostatním. Díky za info.

kamus77
25. čer 2007

Jé pardon, neotevřela jsem druhou stánku. Teď vidím, že poslední zpráva je z 7. června 😎

sage
25. čer 2007

kamus, ja mám šátek Šanami - bavlna+len. Najprv, keď mi prišiel, nepáčil sa mi až tak, lebo som bola zvyknutá na mäkučký guatemalský šátek (obidva mám ináč aj nafotené v albume). Šanami je o dosť menej poddajný a látka je taká tuhšia, takže pri viazaní to dá viac práce, aby na miminko dobre sadol. Ale potom som si ho veľmi obľúbila, lebo kvôli obsahu ľanu je chladivý na dotyk, čo je super, keď je horko - posledný mesiac nosím malú vlastne iba v ňom.

kamus77
25. čer 2007

Diky moc za radu Sage. Já zatím žádný šátek nemám, takže nemám ani s čím porovnávat. Malej se má narodit koncem srpna, tak už možná ani tolik tepla nebude. Ty by jsi mi doporučila který? Nechci rozhodně za žádnou cenu kupovat ten nejlevnější, ale pokud by byl v pohodě, tak proč ne. Ani nevím jakou velikost si pořídit, čtu různé názory. Já jsem drobná (162cm), přítel celkem velkej (186cm), takže fakt nevím. Myslíš že 4,5 m bude stačit? A nebo koupit raději hned 5m?? Mám strach, že mi bude hrozně velkej. Děkuju ještě jednou za radu.

sage
25. čer 2007

kamus, ja som tu už vyššie doporučovala guatemalský alebo indický (ale je to čiste vec sympatií, sú aj iné rovnako dobré šátky). s jednou kočkou sme o tom dosť podrobne debatovali cez IP, tak ti tie informácie prepošlem.

kamus77
25. čer 2007

sage: díky moc
Btw. kdyby některá z vás měla další zajímavé postřeby, budu jen ráda. Díky.

kamus77
25. čer 2007

sage: článek super, určitě mi pomohl. Mohla by jsi mi prosím tě dát ještě odkaz na ty šátky quatemalský a indický? Nemůžu je najít. Protože v něm chci nosit malýho hned od narození, asi bude jeden z nich lepší volba než od Šanami. Jakou by jsi mi prosím tě ještě doporučila délku? Přeci jenom už je máš vyzkoušené 😉 a já jsem skutečně úplný laik.

tlapicka
25. čer 2007

Ahoj kamus,
mam na malou guatemalsky a jsem nadsena. je mekkouckej, nosila jsem malou do pul roku porad (bez kocarku) a vypada jako novej. ted uz je na me tezka :(
http://www.babysatky.cz/stranka.htm
a tady je odkaz na indii a guatemalu. Jo a na dylce satku zalezi, jestli chce nosit manza a jak je velkej. Ja koupila blbe. mam 4,5 a manzovi se mala do krize s kapsou nevesla ☹

kamus77
26. čer 2007

Ahoj tlapicko,
diky za odkaz. Vidis, ja chtela koupit taky 4,5m. Pritel meri 186cm, tak na nej to je asi taky malý. Já mám jen strach, že když koupím delší, že ho nebudu moc nosit až se malej narodí. Že mi bude hrozne velkej. Nedokážu si moc představit jak to bude vypadat a co s vyčnívajícíma cípama dělat. Já měřím jen 162 cm, takže je mezi námi docela velkej rozdíl. Tak ted opravdu nevím... Asi nejlepší varianta je koupit dva, ale to se mi moc nechce.

sage
26. čer 2007

kamus, ja mám ten môj šátek tiež odtiaľ jak píše tlapicka. dĺžka - na kríž s kapsou pre chlapa 186cm podľa mňa stačí 4,6m guatemalská šatka, lebo má navyše skosené cípy, ktoré nie sú započítané v základnej dĺžke. Indické majú myslím rovné konce, tak tam by si musela kúpiť ten 5m.