• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bolest ramen a krku z nošení dítěte, dělám něco špatně?

24. října 2014 
Ahoj damy, jdu se k vam poradit. Koli je nosene miminko kocarek nemame a ani nechceme. Posledni dobou jak roste a tezkne zacinam mit bolesti ramen, krku a brneni v rukou, odezni do par minut po sundani. Mate nekdo zkusenost? Delam neco spatne? Pomohlo by nositko pro vetsi deti (tula)? Mame nositko Liliputi a do roka jsem byla maximalne spokojena.
9. kvě 2013 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malaletajicimyska tak je jasné, že záda a páteř dostávají zabrat. nemají chvíli klid, když nemáte kočárek :slight_smile: asi bych se obrátila na fyzioterapeuta. mně teď hodně pomohla v těhotenství, mám problémy s kostrčí. po porodu mě také bolela záda, ale to bylo tím, jak byly povolené vazy v těhotenství. a taky záleží, v čem nosíš, jsou to ergonomická nosítka? možná je už na čase dát dítě do krosny na záda.
10. kvě 2013 ve 14:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malaletajicimyska Ahoj, doporučuju nosit na zádech, pokud to jde (já vím, že to dost často nejde) a pokud nosíš na břiše, zkus vzadu zkřížené popruhy, já takhle v Manduce nosím a je to nesrovnatelně lepší než normálně, odlehčí to ramenům. Na záda je to ale stejně záběr a ten je zapotřebí nějak kompenzovat vhodným cvičením a protahováním, nejlépe každý den (já se snažím posilovat hluboké svaly cvičením na míči, jednou týdně chodím plavat, běhám, v zimě běžky...). Což je podle mě nutné, i když je dítě vozené v kočárku, protože tlačení kočárku taky vyžaduje nějakou sílu a zapojení jiných svalů než normálně a neustálé manipulování s dítětem taky záda nešetří. Doporučuju taky zajít občas na masáž (hm, já byla naposledy jako těhotná...) :wink:
Taky jsme byli bez kočárku (teda měli jsme ho, ale syn v tom řval tak, že jsme ho přestali používat a prodali, aby tu ten krám nepřekážel), pak jsme pořídili vozík za kolo, který používáme i jako kočárek, takže teď volím podle toho, co je zrovna praktičtější (do města ale nosím skoro vždycky).
14. kvě 2013 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@indigirka moc dekuji....vyzkousim to. Cviceni ani masaze nejsou u me problem jelikoz je to ma profese tak se o sebe staram myslim nadstandartne :slight_smile: slo o to ze jde o akutni bolest, ktera sama do par minut po sundani odezni tak s tim cvicenim ani masazemi bohuzel nehnu
14. kvě 2013 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj damy mam problem nosim holku na rukach je ji 2.5 roku kolem 13 kil pokazdy kdyz jjdeme ven tak uz chce chovat boli me zada a de mi to az do plic nerada sni chodim ven poradite mi
24. říj 2014 ve 12:18  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek