Fusak z berana. Jak ho vyprat?

beruskablanka
20. lis 2008

Ahoj,
mám starý fusak s beránkem, ještě po mě. Dali jsme ho do čistírny, ale děsně smrdí po chemikáliích či co, no prostě do toho dítě dát nemůžu. Tak jsem se chtěla optat, jestli máte některá zkušenosti, jak takový fusak vyprat a v čem? 😕

frog
20. lis 2008

Tak to bych se bála dát do pračky,beran jedině v čistírně ,jinka se zničí!!..tak ho nech pár dní vyvětrat a určo to vyčichne.Nám byl taky trochu cítit,dala jsem ho na balkon a za dva dny bylo po "vůni"..

lanka
20. lis 2008

Taky jsme 40 let starý fusak strčili do čistírny... a pak ho nechali skoro týden větrat venku na vzduchu... vyčáchlo to a je to v pohodě.
Jenže je mi jasný že v týhle zimě asi týden času nemáš.... 😒
S praním doma netuším..

angelik
20. lis 2008

urcite by som neprala
cistiaren a nechat vyvetrat

sylvar
20. lis 2008

do čistírny

kettm
20. lis 2008

my ho dávali min.týden do čistírny, cena 140,- 😉

veronikahel
20. lis 2008

ja by som ho už len namočila do aviváže, alebo pervolu...

marselina
20. lis 2008

zrovna dneska jsem si tky donesla fusak z čistírny a vůbec nesmrdí,když tak ho vyper tedy ručně a v lanolinu,speciální na ovčí vlnu,mamka ho používá na své deky a polštáře.

veronikahel
20. lis 2008

noo, alebo lanolin... 😉

beruskablanka
autor
20. lis 2008

ahoj, dík holky, já se nejvíc bojím toho, že mi ta kůže ztvrdne, jak ji namočím 😒

veronikahel
20. lis 2008

v lanoline, neztvrdne... a znama nedavno vyprala takyto fusak a ztvrdol jej, tak namocila do avivaze, dost avivaze... a bolo to ok... 😉

mysulka
17. pro 2008

Taky jsem ho přinesla z čistírny a smrdíknul, tak jsem ho dala vymrznout a smrděl pořád, pak ho dala na topení pořádně uschnout a bylo po smrádku 😀

bzuco
18. pro 2008

ja som ho normálne oprala...nestvrdol a nič sa nestalo...jemné pranie na 30 stupňov a super