Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

emjee
16. črc 2010

@lucika smelo ho zacni nosit - najprv po chvilkach - jednak nez si on zvykne a jednak ty nie si trenovana (zacinat s 13 kilami uz je dost, ale urcite sa da) - ale uz by som ho asi nedavala na brucho, hod si ho rovno na chrbat pripadne na bok

luciferova
17. črc 2010

prosim vas na co je toto dobre? nejak som to nepochopila z toho odkazu? vdaka
http://www.ekoplienky.sk/product/navleky-design...

mneme
17. črc 2010

@luciferova na nozky 😀

emjee
17. črc 2010

@luciferova alebo aj na ruky 😉 namiesto mikiny alebo namiesto nohavic ked sa ochladi - nezabera vela miesta v kabelke a rychlo sa "instaluje" bez nutnosti vyberat dieta z manduce 😀

lucika
18. črc 2010

@emjee děkuju za odpověď. Už jsme to zkusili a malému se to líbilo. Chce to trénink, ale půjde to. Určitě to využijeme na dovči.

sasikas
21. črc 2010

ahojte kocky...vcera nam prisla manduca....chcela by som sa spytat ci sa tam da umiestnit babatko aj tak ze je celom dopredu, ked nosim na bruchu.....

reruna
21. črc 2010

@sasikas nedá

sasikas
21. črc 2010

@reruna -dik...som si aj myslela.....

sasikas
21. črc 2010

@emjee - aha dik...idem to popozerat...dnes som malu do nej dala prvy x a hned aj zaspinkala....sa tesim ze sa jej paci... 😉
a do kolkych tyzdnov ci kg treba pouzivat tu novorodenecku vlozku ?

emjee
21. črc 2010

@sasikas dokym ti z nej nevyrastie, resp. ked uz bude vediet roztiahnut nozky tak, ze ju nebudes potrebovat, tak ju prestanes pouzivat 😉

janka2110
21. črc 2010

Ahojte.
Chcem sa spytat ci mi viete poradit kde sa daju kupit tie navleky na popruhy..
A ci vlastne existuju...

ikke
21. črc 2010

@janka2110 ja mam z ebay z nemecka
ale emjee kupovala na nejakych sk alebo cz strankach... 😅

verusinek
21. črc 2010

@janka2110 jeee já poslala jen ten odkaz, tam prodávají ty "slintáčky"

janka2110
21. črc 2010

Dakujem baby...pozriem to.

sambucca
21. črc 2010

jdou koupit na Mimibazaru 😉

emjee
21. črc 2010

@janka2110 ja som kupovala na branakdetem

pipussa
23. črc 2010

@emjee
ahoj,
ako vyzera ta novorodenecka vlozka ?, lebo prave preto sa bojim uz teraz kupit manducu, lebo maly sa nevie tak rozkrocit...
a nieje manduca prilis tvrda ??
ja vyberam , zvazujem medzi liliputi a manducou

sasikas
23. črc 2010

tak my sa nosime v manduce treti den a malej sa v tom ohromne paci.... 😉 sa tesiiim bo som sa bala ze bude vyvadzat...len to teplo.... 😝
baby a aj v nej kojite?....to si ju mam posunut neako nizsie alebo ako?... 😅

geegee
23. črc 2010

@pipussa, v manduce je novorodenecka vlozka kusok latky, ktory pripnes patentkami a ta latka babo posunie vyssie v Manduce. Manduca je makkucka, nie je tam ziadne vypln tvrda, len latka, no a spevnene su bedrove pasy.
Ja som bola s Manducou spokojna velmi. Len Tomas vymysla a uz do nej nechce ist potvora...radsej beha 😠 Tak som aj inzeraty rozhodila, ale ak by si to krpaty rozmyslel, tak by som bola happy 🙂

emjee
23. črc 2010

@pipussa kusok bavlnenej latky, ktory je uzsi ako samotna manduca, takze v nej babo nemusi byt tak velmi rozkrocene

@sasikas ano, povol si popruhy a spusti ju nizsie, tak aby babo malo pusinku vo vyske bradavky

zdeniii
23. črc 2010

Ahojky, tak dneska nám taky přišla manduca, myslela jsem si že se v ní malé bude mooc líbit protože už nechce být v kočárku a z procházek se vracíme že ji nesu v náručí.. ale nějak tam nechce být ☹( přijde mi že tam má nějak divně skřípnutý nožky - kolínka jakoby vytočený... nevím jak ji tam dát správně aby se jí lbilo ☹(( netuším co dělám špatně...

prsky
23. črc 2010

@zdeniii ak postupujes podla navodu, davas ju spravne. detickam chvilu trva, kym si zvyknu (tak 3-4razy) nam pomohlo pohupovanie a chodenie po byte - zo zaciatku som ju len vlozila, chvilu ponosila a vybrala. inak poloha by mala byt taka, ako ked babatku roztiahnes nozicky okolo svojho pasa a ruky podlozis pod zadocek. kolienka su vo vyske pupku babatka. skus si to pripadne najprv na babike

aurinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zdeniii
24. črc 2010

@prsky jjo všechno správně... tak jako v šátku, ale tam mi teď taky nechce být.. vůbec nevím copak to s ní je... budem zkoušet dál, snad se umoudří ;o) nebo vážně nevím co dělám špatně...

prsky
26. črc 2010

@zdeniii je to o zvyku 😉 treba skusat..kazdy den, ked bude spokojna, tak ju na chvilu vloz do manducy, ponos ju, pospievaj, ona si zvykne - maloktore babo sa nenosi rado 😉

zdeniii
27. črc 2010

@prsky nojo jenže ona se rozčílí hned jak vidí manducu a položím jí do ní a to j tam nemám připnoutou... ☹ snad to přejde...

prsky
28. črc 2010

@zdeniii aj nasa revala hned, lebo som nou prvykrat moc manipulovala (snazila som sa zapnut novorodenecku vlozku), ale na treti den som ju vlozila napriek placu a ponosila som ju chvilu a dalsi den uz to bolo lepsie. a neskor sa zacala tesit ked zbadala manducu 😉

sophy
28. črc 2010

nas manduca trosku obmedzovala, od styroch mesiacov sme presli na babysatku posediacky, lebo lezat v nej syn nechcel, ale vacsinu casu som ho nosila len tak na rukach, teda nosila som uplne stale ak nespal 😀 vsetky domace prace viem robit jednou rukou... 🙂