Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

andelka
11. zář 2010

@jitka_ tak šup šup do bazárku, taky tak prodávám i kupuju 🙂

Já taky teď zvažuju nosítko, nevím které vybrat, jestli Manducu, Beco nebo Liliputi. Asi vyzkouším všechny tři a pro jedno se rozhodnu - jak to tu čtu, nákup bez vyzkoušení nebudu radši riskovat 😅
Prcek má teď 4 měsíce, já mám 160cm, manžel 180cm a je prostorově výraznější - musíme vyzkoušet, jestli bude něco sedět oběma. Nechci to ani na dlouhé nošení, spíš do obchodu, na poštu, na návštěvu, abych nemusela s kočárem. Později na výlety, když budou malého bolet nožičky.

jitka_
11. zář 2010

@andelka Jé, máme stejně staré mimi! 🙂 Taky to nosítko chci takhle do obchodu a tak, na takové to pochození, abych nemusela vytahovat kočár, a pak na výlety. A taky na doma na nošení, kolikrát malou bolí bříško a mě pak z toh bolí ruce a záda. V některých obchodech mají třeba i více schodů a s kočárem se tam blbě zajíždí. Taky jsem ta nosítka chtěla vyzkoušet všechna, ale nakonec jsem objednala jenom tu Manducu, tak uvidím. Snad teď po neděli konečně přijde.
Do bazárku už jsem plínky dala. 😉 Hodí se tam dát i oblečení, prodává se?

andelka
11. zář 2010

@jitka_ rozhodně, tam se prodává všechno, je tam plno kategorií 😉 Já mám úplně stejné plány jako ty, s nosítkem 🙂 jenom na doma ho nepotřebujem. Vyzkouším rozhodně Beco a Manducu, Liliputi ještě uvidím.

jitka_
11. zář 2010

@andelka koukala jsem, že Tvůj malej má 7 kilo. Tebe z něj nebolí ruce? Naše malá má jenom 4,5kg a pronese se kolikrát dost, proto chci to nosítko, abychom měly obě dvě pohodlí a byly u sebe 🙂

andelka
11. zář 2010

@jitka_ samozřejmě že bolí, ale mám ho často i na zemi pod hrazdou nebo v lehátku. Ale i tak je to dobrá posilovna 😅

zdeniii
11. zář 2010

@andelka ahojky, nu to vyzkoušejte ale spíš se řiď sebou, prtože asi budeš nosit hlavně ty... Já jsem s manducou moc spokojená, myslela jsem žýe ji unosí i manžel, ale než bychom to všechno přešněrovali na něj... tak jsme se na to vyprdnuli... a říkám dokud Helenku unesu tak budu nosit já a pak až bude veliká tak on 🙂))

@jitka_ jjo do obchodu jedině v manduce a tak vůbec 🙂 nu a ted ji mám na uspávání, malá nechce být v kočárku tak všude beru i manducu a kdžyž je protivka strčim ji do ní ona usne a pak ji zas šoupnu do kočárku :_) když ne, tak zajdu na nákup, kočárek je super nákupní vozík a taška v jednom 🙂) ale vši na mne koukají jak na blázna pořád 😀

andelka
11. zář 2010

@zdeniii 😀
Jé, už se těším, až budu mobilnější 🙂 😵 Máš pravdu, hlavně aby teď sedělo nosítko mně 🙂

jitka_
11. zář 2010

@zdeniii No to právě jsem si taky říkala, že přece nebudu tahat nákup v ruce, že na nákup do města stejně kočár potáhnu, když pojedu sama bez manži 😀 A s prázdným kočárem bez mimi se přece jenom líp jezdí, nemusím dávat tolik bacha, aby to nedrncalo a tak.

zdeniii
11. zář 2010

@jitka_ to joo, ale fakt si kolikrát přijdu jak blázen 🙂 kočár mám jen jako mpdní doplněk 😀

jitka_
11. zář 2010

@zdeniii 😀

zevina
11. zář 2010

@andelka jestli můžu přirovnat, tak já mám 158, manža 182cm a manduca nám vyhovuje oběma 🙂 jiné nosítka jsem nezkoušela, spíš jsem pročetla spoustu recenzí a srovnání nosítek a manduca to vyhrála, že je poměrně variabilní na různé typy postav (předělání popruhů zas nedá tolik práce, už mám v oku, o kolik který povolit) beco se mi líbí, ale to jsem si netroufla ani pomyslet, cenu by taťka asi nerozdýchal a vzory možná taky ne 😅
a přes léto na výlety je manduca fakt k nezaplacení, je spousta míst, kde si s kočárem ani nevrzneš 😉

andelka
12. zář 2010

@zevina díky 🙂 u nás stojí Beco o 500 víc jak Manduca, to by se dalo, kdyby náhodou neseděla, ale věřím, že bude 🙂

lucula73
12. zář 2010

ahojte

rozmášľam nad manducou.....chcem sa opýtať,tie pásy na chrbte to sa prekrižuje?keď nie sú prekrížené,tak to padá,alebo???a má aj nejaké vrecko či nie?
neviem sa rozhodnúť medzi liliputi a manducou... 😠

gabika7706
12. zář 2010

@lucula73 nemusis mat tie pasy prekrizene, ja by som ich napr pri mojej postave ani prekrizit nevedela 😉 vacsinou chudsie maminy maju na kriz vzadu. Pasy nepadaju, vzadu nad lopatkam cca sa daju zopnut. vrecko ma vpredu

lucula73
12. zář 2010

@gabika7706 aha ,takže ja k chudým určite nepoatrím,takže krížiť netreba,hej? 😀 ďakujem...uf,len sa rozhodnúť,manduca sa mi viac páči..... 😉

gabika7706
12. zář 2010

@lucula73 jasne, krizit netreba 😉

lucula73
12. zář 2010

@gabika7706 a ty máš manducu?a si spokojná?moj malý má 10kg,nevládzem ho vláčiť,keď potrebujem niekde sa dostať bez kočíka,tak mi padá z ruky 🙂

gabika7706
12. zář 2010

@lucula73 jasne, ze mam manducu, vsak inak by som Ti nepisala 😉 tiez mam takeho maca, uz ma 11 kg...boli sme v Tatrach, pri vodopadoch, na Skalnatom, bez manducy by som sa tam s nim nedostala, v Turecku na dovolenke, na letisku..no super vec.

emjee
13. zář 2010

@lucula73 mdc su s vreckom aj bez, zalezi od verzie, ale prakticke vyuzitie vrecka je nulove (aspon u nas) pretoze vsetko co tam das, mu tlaci na chrbatik

lucula73
13. zář 2010

@emjee dík 🙂
a ešte jeden dotaz..ak oblečiem malého teplejšie,myslím nejakú hrubšiu vetrovku,zapnem ho do toho?bude sa zmestiť?

sasikas
13. zář 2010

kocky ahojte....pouzivate niektore tu MAm kapsu na manducu?...rozmyslam ze ju objednam, len sa stale neviem rozhodnut....je nepremokava?....

emjee
13. zář 2010

@lucula73 je vhodnejsie nedavat krpcovi vetrovku do mdc, ale dat vam dvom spolocnu (ci uz tvoju tehotensku, speci nosicsku alebo pozicanu od manzela ci svokry 😀) - lahsie sa ti bude vyzliekat, prezliekat, vkladat a vyberat do mdc

@sasikas ja mam zimnu verziu, uz nam je lentaktak, nie je nepremokava - nepremokava je deluxe verzia

zdeniii
13. zář 2010

@sasikas ahojky mám tu kapsu a ted jsem ji hojně využila v Jizerských horách, malou jsem nemusela moc oblékat, a jen jsem to přes ní přetáhla, pěkně jsme i zmoknuli a ona byla krásně v teploučku a suchu. Máme kapsu Deluxe a nemůžu si ji vynachválit. Využívám jí maximálně i v tomto proměnlivém počasí...
Takže já jsem pro kapsu. Nosičské oblečení je asi taky fajn ale je to pálka za investici a pokud bude nosit i někdo jiný je to k ničemu... Takhle se obleču jak potřebuju a pak hodím na sebe malou a přes ní kapsu a super!

gabika7706
13. zář 2010

no ja nad tou kapsou tiez prave uvazujem, takze odporucate Deluxe? Na zimu to hlavne potrebujem, ale aj teraz, ked bolo take veterne chladne pocasie.. (vtedy nie je detom velmi teplo?)

sasikas
13. zář 2010

@emjee
@zdeniii -aha....takze len deluxe je nepremokava....takze je rozhodnute...objednavam ju.... 😉 to oblecenie na nosenie mi pride dost drahe a urcite to az tak nevyuzijem ako tu kapsu....dakujem za nazory....

jitka_
13. zář 2010

Jejda, holky, mně ta manduca ještě nepřišla! Počkám do zítra a kdyžtak jim napíšu dotaz, kde to vázne.

zdeniii
13. zář 2010

@sasikas jjo je 🙂 teda ssi nesmí být liják jak z konve, ale na nějakou tu pršku je to v pohodě ;o) je vvážně super, když je tepleji a spíš fouká vítr, dáš to na mímo tou stranou z látky a když je zima a fakt hnusně a prší tak na mimčo tím plísem a je to 🙂

zdeniii
13. zář 2010

@jitka_ však přijde neboj.. to budou ty seerepetičky cos objednávala k tomu určitě ;o)

andelka
13. zář 2010

Holky, co to je ta kapsa? Vypadá to, že se Danymu bude nošení líbit. Zatím mám vyzkoušené Beco, ale myslím, že možná líp bude sedět Manduca.

jitka_
13. zář 2010

@zdeniii Tak paní ji pošle zítra. Objednávala jsem k tomu tu kapsu, taštičku na nosítko a ochranné návleky proti oslintávání popruhů. Tak ty návleky jim ještě nedošly, ale prý mi to nosítko paní pošle zítra i bez toho, ať už ho máme doma, a pak až dopošle ty návleky. Já se táááák těším 🙂 Naše malá dva měsíce v kuse řvala, jen 5 hodin v noci spala, takže jsem byla ráda, když jsem ji zavezla k našim na hlídání a na hoďku jsem si skákla do města. Jenže teď už je hodná, tak mi moc chybí, když ji nemám u sebe 😀 Já se táááák těším 😉