Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

prsky
20. srp 2011

@jabadaba treba manducu lepsie dotiahnut, aby bol maly lepsie nalepeny na tebe, vtedy sa nebude zosuchavat na jednu alebo druhu stranu, ked zaspi..inak hlavicku, ked zaspi, mozes upravit aj sama, aby bol pekne na hrudi a neotlacal sa na plastovych sponach - ked podrastie, bude mat hlavicku vyssie a aj tak bude asi popruhy zuzlat 😝 - kup alebo usi si ochranu, ked ti to vadi 😉 . ad zuzlanie popruhov - moja dcera ich nezuzlala, syn ich zuzle este ani nestihnem poriadne popruhy zapnut 😅
a v teple nosim tak ako v nie teple - sak sa potime tak ci tak

ja.na81
20. srp 2011

@jabadaba ahoj, ja manducu vyuzivam moc, hlavne kdyz mam nekam jet s prckem MHDckem (kdyz jedu jen ja a prcek, kocarek zasadne nepouzivam) a je to uuuuuplne v pohode, neboj 🙂 Kdyz byl syn malinky, tak jsem si v buse i obcas sedla, ale vetsinou (ted uz vyhradne) jezdim ve stoje, on maly aspon hezky vidi kde co lita 😉
Jinak ja si fakt manducu nemuzu vynachvalit, problem s otlacenim plastovych spon (uchytu) jsme nikdy nemeli - nepomohlo by ty popruhy trochu prenastavit (prodlouzit/zkratit)? A to "okusovani" popruhu, to maly dela taky, ted mam pocit, ze to dela schvalne, proste porad musi do neceho kousat, tak lepsi do popruhu nez do me (coz nekdy bohuzel taky dela 😉)

danka.chomka
20. srp 2011

mozeem sa vas zienky opytat ci ste nosili v manduce aj uplne novorodeniatko? ja si to dost dobre neviem predstavit hoci sa pouzije na ,,sedenie" ta novorodenecka patentkova cast je to ergonomicke pre miminko ked je take malinke? svagrine sa narodil syncek teraz uz ma 3 mesiace ale ked bol malinky tak sme si vobec nevedeli predstavit ho tam dat. nie je na prve tyzdne vhhodnejsia skor satka s koliskovymi uvazmi?

ja.na81
20. srp 2011

@danka.chomka ja jsem prvne nesla maleho, kdyz mu bylo neco malo pres mesic (potrebovala jsem neco akutne zaridit, byl v manduce cca pul hodky). Vice jsem zacla nosit az od 3. mesice. Ja si myslim, ze na prvni tydny je urcite lepsi satek, protoze ta manduca je dost "tvrda" a miminko prakticky nuti mit narovnana zada, ze v satku je ma prece jen hezky zaoblene.

terinda
20. srp 2011

Ahoj, doporučily byste nějaké doplňky k manduce?
Např. návleky, slintáčky apod.? 😉

emjee
20. srp 2011

@terinda ano, vid https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok... v casti doplnky na nosenie

ada11
21. srp 2011

ja mám tiež Mnaducu a bola som s ňou spokojná 😉 My sme ju využívali hlavne v Tatrách, doma len občas, ale v Tatrách pomohla a amelj sa v nej páčilo 😉 inak ak by mal niekto záujem, tak by som ju aj predala- mám bordovú a je vo výbornom stave 😉

terinda
21. srp 2011

@emjee moc díky za odkaz 🙂
Máš toho strašně moc 😕 . Bez čeho se nedá obejít? 😀

ciernavila
21. srp 2011

mne sa v Manduce maly zacne po case trocha mrvit a mrncat, este v nej bol len zopar krat...mozno to je tym ze ja ho moc nenosievam ani na rukach casto a je zvyknuty na vacsi priestor. Raz v nej aj spal ale ked bdie tak sa zacne mrvit a zlostit akoby chcel ist von a akoby mal malo miesta ale popruhy nemam zas strasne navolno, podla mna tak akurat. Je mozne ze to bude robit len zo zaciatku a ze si na to casom zvykne?

emjee
21. srp 2011

@terinda da sa obejit bez vsetkeho toho, resp. vies si to doma samovyrobit 😉 urcite sa hodia slintaciky, navleky (mozes vyrobit z velkych ponoziek), kapsa alebo bunda (daju sa usit resp. presit)
co by som urcite odporucila - aspon jedno tricko alebo body termoregulacne, zide sa tak v lete ako aj v zime

@ciernavila zvykne si, len ho netreba vyberat hned pri kazdom zamrncani 😉

terinda
21. srp 2011

@emjee díky 🙂

mooncaa
22. srp 2011

Teď jsme se vrátili z dovolené z Krkonoš. Nachodili jsme s Manducou celkem přes 100 km, nejdelší výlety byly i 34 a 31 km za den, kdy malá byla v Manduce až na malé přestávky na jídlo a přebalení celý den (cca 10 hodin). Byla náramně spokojená, dokonce někdy řvala při sundavání z Manducy. Prožívá teď separační krizi, takže být celý den připlácnutá na mamince jí naprosto vyhovuje.
Vzhledem k tomu, že mě často bolí ramena od nošení těžkých batohů, krosen a pod. , tak jsem byla mile překvapena, že s Manducou jsem tyto problémy neměla a to má malá 10.5 kg s oblečením a Manducou to může být 11 kg.
Co teda mohu doporučit, je funkční oblečení jak pro nosiče, tak pro prcka. Bylo teplo, zvlášť do kopce, malá měla ode mne úplně propocené oblečení, ale pod tím měla funkční triko, takže byla vlastně v suchu a nehrozilo prochladnutí.

Co se týče doplňků, tak doporučuji slintáky, já je ušila doma, přijde to na pár Kč. Dále jsem chtěla pořídit ty návleky na nohy, ale zdálo se mi to s poštovným celkem dost drahé. Nakonec jsem objevila doma mnou nepoužité krásně chlupaté ponožky, takové ty extra jemné, pruhované a teplé od vietnamců a ty byly ideální, bo měly i šlapku, malá totiž pořád sundavá ponožky a s tímto jí to něšlo.
No a využila jsem i fleeseku na nošení vzadu. Pánskou mikinu za 200 Kč z Teska jsem si upravila podle tohoto vzoru:
http://www.angel-wings.cz/produkty/mikiny-a-ves...
Jen teda nemám zipy vzadu až dolů, ale spodních asi 10 cm je bez zipu. Barvy mám 2, nesehnala jsem jsem stejnou, tak jsem šla do kontrastní.

terinda
22. srp 2011

Prosím, kde se dají pořídit fční body pro děti?
A jak vypadají slintáky - jako malé plíny? 😅

jabadaba
22. srp 2011

@ja.na81
@prsky
kocky dakujem za spatnu vazbu, takze zuzlu aj vase dietky, fajn, budem to brat ako standard. 🙂 Som rada aj tomu busu, ze to ide do pohody. Ono, tu nepouzitelnost v teple som myslela skor vzhladom na prehrievanie - zda sa mi trochu nepriedysna ta latka, ale tak riesim to tak, ze maleho do Manducy v teple davam co najmenej obleceneho. Napr. vcera bol len v bodynku a ked som mala pocit, ze by zniesol nieco na stehienkach tak som natiahla tie stucne. Inak som s nou spokojna, zda sa, ze sa budeme kamaratit. 🙂

Prsky, no, ked som vcera skusala viac utiahnut tak sa mi maly odtlacal chvilu, akoby nebol spokojny tak natesno. Mrvil sa proste vcera viac ako dva razy predtym. Vtedy to bolo s nim v manduke do pohodky. Ale tak asi zavisi aj od momentalnych nalad babatka. No a este radsej prejdem ten manual ci snad ja nerobim niekde chybu v nastaveni. Uvidime.

jabadaba
22. srp 2011

@terinda slintacky mas take bavlnene trojuholnicky. Ja mam zopar kuskov a material je ako trickovina. No ale dost rychlo sa preslintaju, nestiham menit. Podbradnicek vydrzi dlhsie kedze je podsity frote materialom. Ale inak su fajn, nemusis aspon babatko v kuse prezliekat, my sme tieto tyzdne totiz mokry stale. Maleho volame mokry bandita. 😀

mooncaa
22. srp 2011

Slintáky, jsou obdelníčky, které se připnou na sebe suchým zipem okolo popruhu nahoře (teda já je tak šila, originál jsem neviděla), jen na obrázku:
http://www.branakdetem.cz/fumbee-ochranne-navle...

Funkční body např. moira, ale mě dítko rychle roste a přijde mi to docela drahé (jiné oblečení kupuji s použité), tak jsem koupila triko s dlouhým a krátkým rukávem (to s dlouhým velikost 120, to krátké 104), tělo mají dlouhé jako body, jen druky chybí, rukávy ohrnu a vydrží několik sezon.

To s dlouhým:
http://www.canard-shop.cz/detske-triko-dlouhy-r...

To s krátkým (super akce):
http://shop.progress-cz.cz/produkt/idilo-301-de...

jabadaba
22. srp 2011

@danka.chomka netrufla som si na nosenie novorodeniatka, zacala som maleho davat az okolo styroch mesiacov. Tak mi gto prislo vhodnejsie, aj z hladiska toho, ze uz maly drzal v pohode hlavicku, bol celkovo taky pevnejsi a narabalo sa s nim podstatne lepsie.

jabadaba
22. srp 2011

@mooncaa aha, takze toto su speci slintaky k manduce. Ja som bola v tom, ze myslite vseobecne, tak sorry za zmatocnu odpoved. Super vecicka ako som tak pozerala.

jabadaba
22. srp 2011

@terinda teri, tak som Ta zle informovala, moonca sem dala link na tie slintaky, ja som mala na mysli klasika slintaky. Sorry. 😀

jabadaba
22. srp 2011

@gabika7706 gabi, no prvy raz v manduce mu sla hlavka pri zaspavani do boku a rovno tie spony mal pod lickom. Tiez som sa divila, ze preco to takto vychadza...Mozno som to mala ja zle nastavene, uz mi Prsky pisala nech to skusim nastavit inak. No uvidime ci sa to zopakuje.
@zuzanockamt dikes, som rada, ze to ide. 😉

martuska75
22. srp 2011

Slintáky čo ste hodili do linku máme doma a sú super. Úplne jemnučký materiál, suché zipy dobre držia. Požužlala by som ich ja také sú muckavé 😀

vavrenka
23. srp 2011

ahojte, vie mi niektora poradit? ma manduca new style (novy dizajn 2011) uzsiu chrbtovu cast (otvor na nozicky) pri bedrovom pase v porovnani so starou manducou?
pytam sa lebo: mam pozicanu manducu new style, mala -9tyzdnova sa mi tam pekne vopcha a aj nozicky jej vystrim a je to ok. Dnes som skusala stary typ manduci a tam sa mi zdalo, ze otvor na nozky je dalej, ze musi nozicky viac roztiahnut, vyzeralo to trosku neprirodzene.
a ake vlastnosti ma material CANVAS?
dakujem

simik99
23. srp 2011

@vavrenka na internete som citala, ze Manduca New style ma zuzenu spodnu cast pre pohodlne nosenie najmensich babatiek. Napises mi, prosim, kde si si ju pozicala?

ja.na81
23. srp 2011

@vavrenka ja mam tu manducu starsi a maleho jsem zpocatku nosila s nozickama uvnitr, mel je hezky pokrcene, roztazene by to bylo pro neho neprirozene, nepohodlne a hlavne mel ty nozky kratke a vubec by to nebylo mozne, aby je mel ven 🙂 do toho musel dorust (i to tak je uvedeno v "navodu k pouziti", ze ta mala mimca se nosi s nozkami uvnitr).
Vlastnosti canvasu - asi ze je to pevna odolna latka, ne? Nic jineho me nenapada 😉

emjee
24. srp 2011

@vavrenka canvas je platno, plachtovina 😉 http://en.wikipedia.org/wiki/Canvas

martinabg
24. srp 2011

Ahoj, dlouho jsem přemýšlela, jestli si mám nějaké nosítko pořídit nebo né. Mám chlapečka, docela velkého, je mu teď šest měsíců a už má přes 8 kg. Nakonec jsem se rozhodla, že Manduca by byla ze všech nosítek nejlepší.... kdyby jste někdo chtěl Manducu prodat, prosím, napište mi. Ráda bych koupila cca do 1900 kč použitou, v pěkném stavu. Předem díky za nabídky. Martina - tel. 602 265 121.

vavrenka
24. srp 2011

@ja.na81
@emje moja mala je akorat na hranici, ze nozky do vnutra sa jej uz nezmestia a von (vcera som zistila pri skuske stareho modelu!) ich mala vonku velmi neprirodzene a plakala. novy typ, co mam pozicany - tam nozky von strci v pohode. viem, ze je to platnovina, ze sa z toho robia aj stany a maliari ho pouzivaju na malovanie, len som myslela, ci tam nie je nejaka primes, ze to ma nejake funkcne vlastnosti...

vavrenka
24. srp 2011

@simik99 ja som z BA, poziciavaju v obchode Latkovky. maju aj e-stranku
www.latkovky.sk. Maju tam ja ergo, liliputi -rianbow collection, satky a latkove plienky a ine..

emjee
24. srp 2011

@vavrenka na mojej je napisane: vrch - 55% konope, 45% bio-bavlna, vnutro 100% bio-bavlna

vavrenka
24. srp 2011

@emjee aha, takze konope, dik 🙂 , inak, rozhodla som sa ist do starej verzie- prirodna, lebo farbu sand-prirodna z novej kolekcie este nemaju ☹