Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

ciernavila
24. srp 2011

@vavrenka ja mam sand new style, je paradna, maly ma 4 mesiace a kupila som ju v E-shope Mladatko cz

ciernavila
24. srp 2011

aj mi uz tam pekne zabuval

vavrenka
24. srp 2011

@ciernavila ako dlho trvalo, kym ti dosla od tvojho objednania?

ciernavila
24. srp 2011

ja som si ju objednala za 300 Czk na tyzden, len na pozicanie. Dokopy som zaplatila 2500 s tym ze ked ju vratim, vratia mi 2200. Ale po tyzdni som si ju chcela nechat, tak som uz ani nic nedoplacala a nechala som si ju. Dosla mi hned do dvoch dni, rekordne rychlo, Komunikacia cez mail bola skvela, reagovali rychlo. Asi si tam objednam aj slintaky, lebo tie su nevyhnutne, maly to ozuzlava 🙂

vavrenka
24. srp 2011

@ciernavila 2500? na ich stranke ju maju za 2660 plus postovne...
a poznas aj stary typ? ak hej, aky je medzi nimi prakticky rozdiel?

simik99
24. srp 2011

@vavrenka dakujem. ja som tiez chcela tu new style v pieskovej farbe, ale momentalne je vypredana. Ani staru verziu v pieskovej som uz nenasla ☹

ciernavila
24. srp 2011

@vavrenka ja som stary typ neskusala ale ak je sirsi som rada ze mam novy, mozno rozdiel je aj v zlozeni materialu. Ale mne ta pani napisala ze nemusim doplacat ze mi dali nejaku zlavu, ale aku to ti neviem povedat.

vavrenka
24. srp 2011

kocky, dnes mam doma aj staru aj novu verziu manduci, idem pomerat, popozerat ake su rozdiely 😉
@ciernavila uz som tam pisala, ci by mi tu sand pozicali na tyzdne, som zvedava na odpoved. zatial maju na web site, ze ju maju skladom
@simik99 skus www.mladatko.cz ako mi @ciernavila poradila

vavrenka
24. srp 2011

tak som zistila nasledovne:
rozdiely: stara ma o cca 2cm sirsiu novorodenecku vvlozku pri klbikoch, nei je pouzity ten canvas, ale tusim bavlna?, nieco maksie a prijemnejsie, ma kapsicku na opierke na chrbatik, kapucku ma bavlnenu, cize omnoho maksiu a tensiu ako nova - ta ju ma z toho canvasu. stara ma trosku menej vypolstrovane ramenne pasy a aj podlozku na bedrovom pase (ta co sa dava po zapinak). nova je tensia, ale nie ovela.
zaver . stara verzia je maksia a prijemnejsia na dotyk a ma maksiu a prijemnejsiu prikrivku na hlavicku (mam tu prirodnu farbu, je fakt kraaasna, ale neviem, ci ju nepredam, mam zalusk na tu new style 😉)
nova verzia je o kusok tensia, ma viac vypolstrovane popruhy a ma uzsiu novorodenecku vlozku.

vavrenka
24. srp 2011

@ciernavila pouzivas este novorodenecku vlozku?

ciernavila
24. srp 2011

@vavrenka nepouzivam, lebo maly je dost baculaty a velky, uz pred troma tyzdnami mi tam nevosiel, teda asi tak cca kratko mam len tu manducu zhruba, bol tak ze ledva, ledva, asi by sa to uz odopinalo. Som sa bala ze mu to este bude siroke ale zda sa ze v pohode, tak ho tam davam postupne na dlhsie a na dlhsie. Rozdiel je este v dizajne loga - stara ma taky stvorcek a nova to ma tak pekne vysite nitou - na tej Sand tmavohnedou, kapucka je naozaj hrubsia ale ak by fukalo alebo bolo blbe pocasie tak mne to len vyhovuje. Pasy su dobre polstrovane, keby boli menej neviem, to by som sa bala ze pri dlhom noseni by ma rezalo, vraj ale Ergo nositka su polstrovane este lepsie. Joj a este pri novej je vraj nejak inak tvarovany anatomicky ten bederny pas, to som tiez niekde citala. To dako vylepsili.

ciernavila
24. srp 2011

@vavrenka nasla som tie rozdiela na stranke mama a ja :
INOVACE 2011 - nová barevná kombinace ladící s logem, kraší bederní pás -umožňuje pohodlné nošení i velmi štíhlým maminkám, zúžení ve spodní části nosítka - pro pohodlné nošení nejmenších miminek, nové ergonomické přešení hrudního pásu.

simik99
24. srp 2011

@vavrenka ale @ciernavila to objednavala v ramci CR. Ktovie, ci by poslali aj na Slovensko. Ak ano, postovne by bolo asi vysoke a tiez bankovy prevod. Ty si im pisala? Poto daj vediet, co napisali.

simik99
24. srp 2011

Baby, vie niekto, ako dlho mozu byt deti v manduce zavislosti od veku? Nikde som to nenasla. My budeme mat iba mesiac a neviem, ako dlho tam mozem maleho nosit, aby som mu nejak neublizila.

mysiatkoo
24. srp 2011

@simik99 ja ju mam z BA... www.bocianik.sk....manzel to vyzdvihol osobne a nie je nic lepsie pod slnkom, ako tento nosic 🙂

ja.na81
24. srp 2011

@simik99 hm, ja v manduce teda takhle mame mimco nenosila (teda vlastne prvne, kdyz mu bylo malinko pres mesic a pak zas kdyz byl o neco starsi jsme poradne zacli nosit v manduce), ono uplne spravne by pro takhle male mimi byl idealni satek, protoze tam muze mit zadicka hezky kulata, manduca jak je z pevne latky, tak to prcka prece jen nuti byt dost narovnany... moje znama, ktera pusobi jako poradkyne ohledne noseni deti, rikala, ze manduca je vlastne idelani az od te doby, co si prcek sam sedne... no ja tak ortodoxni nejsem 😉 tak asi bych nenosila cely den bez prestavky, ale to asi nikdo, ze jo 🙂 Tak nejak rozumne, cestou na nakup, kratsi prochazku, doma kdyz akutne potrebuju mit volne ruce a prcek se chce chovat...

simik99
24. srp 2011

@mysiatkoo mas tu new style? Od kolkych mesiacov ju pouzivate?

mysiatkoo
24. srp 2011

@simik99 ano, new style, ale pouzivame ju od 4 mesiacov... dovtedy som mala iba satku, lenze to je dost neprakticke, ked si potrebujes uviazat napr. niekde na parkovisku ( xodievame casto na celodnove vylety mimo domu)....a @ja.na81 ma tiez asi v niecom pravdu, mensiu by som ju do toho nedala.... ked som ju tam davala prvy krat, tak to nevydrzala ani 10sek, ale po 2 tyzdnox som to skusila znova a ako pisem, odvtedy uz len tam...kedze mam 2 deti, tak som musela vyriesit spanie mladsej, ktora je sxopna spat iba na mne alebo v xodiacom kociku, co sa vzdy neda, takze 2 az 3 hodinovy spanok da denne iba v manduce...satku mam uz teraz na predaj, lebo ju nevyuzivam

simik99
24. srp 2011

@ja.na81 dik. Tiez som myslela, ze asi zo zaciatku len chvilu nosit. Vlastne este neviem, ci sa nam nosenie bude vobec pacit 🙂

simik99
24. srp 2011

@mysiatkoo tak asi predsalen vyskusame aj satku. Kamoska mi ju nukala, ale to viazanie smi zdalo komplikovane...

vavrenka
24. srp 2011

@simik99 dam vediet. dik, ze si ma upozornila, skoda, ze som to nevedela skor, mam rodinu v cechach a na vikedn sa k nam chystaju,mohli mi to doviest ☹

ciernavila
25. srp 2011

Ja mam tiez dve satky, tie a su naozaj vhodnejsie pre male babatko, ale ja som bola daka lava v tom viazani, tak som si pockala kym maly vyrastie trocha a teraz v 4 mesiacoch mame manducu. Malinkeho by som tam na dlho nedavala, teraz ho tam davam max. na hodinu ale to len z toho dovodu ze este furt si myslim ze nedrzi hlavicku na 100% tak ho trocha rukou obcas istim, Ked bude sediet a mat tu hlavu pevnejsiu tak uz budem kludnejsia a nebudem sa ho bat mat ho tam dlho. Len ono je teraz aj dost teplo, teraz som bola s nim na poste, tristvrte hodinu sme cakali a ked sme dosli domov tak pomrnkaval ked som ho vyberala, asi sa mu tam pacilo, tak som ho este na chvilu do nej strcila. Akurat je fakt dobre mat funkcne pradlo, my nemame a v tomto teple sa malemu spotilo brusko a aj mne. Takze sa tesim ked teploty trocha klesnu.

peliroja
29. srp 2011

@simik99 ahoj, no my sme nasu malu najskor skusali nosit v satke, aj sa jej tam asi celkom pacilo, ale mne sa to akosi nedarilo uviazat, tak sme sa nosili v babyvaku, akurat, ze pre dcerku poloha v koliske rovna sa papat 🙂 pozicali sme si na skusku manducu. vtedy mala asi 7 tyzdnov, je to priemerne velke babatko. prvy tyzden tam nevydrzala dlhsie ako par minut, revala ako keby sme ju tyrali. po tyzdni som sa odhodlala znova ju skusit, to som jej ale dala dole tu novordencku vlozku a cuduj sa svete malinka bola spokojna. odvtedy denny spanok spi len v manduce, sem tam jej pridrzim hlavicku ked nieco robim, ale podla mna nema problem, paci sa jej tam. ked sme si ale isli po vlasntnu uz NEW STYLE (strasne sa mi pacila ta nova modra) tak som ju aj hned bola vratit a vzali sme starsi typ cervenu. po tom co sme ju nosili dva tyzdne, nam proste viac sedela, na tej novej mi strasne odstavali tie popruhy vpredu, nakolko cela vystuz je posunuta smerom dozadu, tak sa mi to tam plantalo, vyzeralo to skaredo a este mi to bolo aj dost volne. mozno ked by som zazipsovala tu zvacsovaciu cast, tak by to bolo fajn, ale tak si malu este netrufam dat skrz hlavicku.

zanet2009
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maurizia
16. zář 2011

cavte dievcata, tak ja uz druhe bejby, prve v manduce nevydrzalo dokopy asi ani 5 min a teraz som skusala toto moje 6 tyzdnove novorodene, co je inak pokojne babatko a hned rev...tie nozicky tak nasiroko od seba, ma to boli aj za to babatko....fakt si myslim, ze pre novorodenca takyto nosic vobec nie je vhodny 😖 🤐

tanija133
16. zář 2011

@maurizia moj krpec chcel byt v manduce az od 4 mesiaca, ked tie nozky uz viac vedel roztvorit....Takze skus neskor.... 😉

luucia
16. zář 2011

@maurizia ale novorozencům se ty nožičky neroztahují..má je jakoby skrčené, aby byly chodidla u sebe..nevím jak to popsat 😕 prostě jako žába 😅 Malou v manduce nosím od týdnů a je spokojená moc 😉

jasekd
16. zář 2011

@maurizia ahoj, @luucia ma pravdu, novorozenec se do Manducy dava v novoroz. vlozce a nozicky ma jakoby pod sebou, chodidly k sobe, vubec nejsou videt ven, neroztahuji se 😉 Horsi je pak ten prechod, kdy novoroz. vlozka uz je mala, teda ten prostor pod ni, a klasicka varianta jeste trochu velka, to jsme meli tak kolem 3 mesicu asi, ted uz nosime klasiku. Mydali poprvy malou do Manducy asi v 5-6ti tydnech.

mamusia
16. zář 2011

Ahojte,

chcem sa poradit ohladne okuskavania/slintania Manducy.My mame aj tie chranice na popruhy,no mala sa tak vykruca,ze slinta az tam vzadu,naboku od kapucne.Robia to aj Vase deti?Ako to riesit?

mooncaa
16. zář 2011

@jasekd Ono je to asi jak u koho, ale já malou už od začátku nemohla mít s nohama vevnitř, bo se na nich odrážela a skoro vyskakovala z manducy. Takže novorozeneckou vložku jsem použila 2x, než jsem zjistila, že to je lepší bez ní. Ono hlavně mi vadilo, že v té novorozenecké vložce neměla podepřenou hlavičku ani s otevřeným zipem jak byla vysoko. Nožičky jí nevadili vůbec.

@mamusia Slintání je lepší asi nežešit, ono to uschne. Ale ze začátku mi to vadilo hodně, teď už jsem otupěla.