Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

delfi
27. říj 2009

ahoj, tak i já jsem si pořídila manducu, ale mám i elastickej šátek (moby). v šátku mi malej krásně usne a spí třeba i hodinu. když ho ale dám do manducy tak mi tam prostě neusne. navíc ho musím pořád dávat do tý novorozenecký vložky i když teda z ní kouká nahoře i dole (má 5.7 kg), protože když ho dám bez ní tak strašně začne řvát. podle mě je to kvůli nožičkám, že je má strašně od sebe a dělá jak tu někdo psal provaz. v tom šátku má ty nožky blíž u sebe. řešil jste někdo tento problém a jak jste ho vyřešily? navíc jak ho mám v tý novo vložce tak je pak strašně vysoko takže nemá jištěnou hlavičku (leda tou kapuckou, ale to se mu zase nelíbí bo nic nevidí - než usne samo 😉

bibi78
28. říj 2009

baby, vdaka za rady. nakoniec sme nasli manducu aj tu, v bruseli, vyskusali sme ju, aj ergo a manduca sadla lepsie mne a potom malemu tiez. pri skusani erga tak protestoval, ze sme ho tam ani netlacili. uz sa tesim, ked ju budeme vyuzivat, ale zaroven dufam, ze maly si nezvykne a nebude odmietat kocik. to by ma rachlo. taky krasny koc a na nic 😀 😀 😀 😉

nanika
29. říj 2009

Lamarika, ono pomohol az presun do sportaku, bohuzial, uz v 4 mesiacoch, esteze mame sklopny chrbat az na rovinu. Proste Oli dobre nevidel, on sa chcel pozerat a vanicku som nemohla velmi klopit, lebo sa potom smykal a sedel mi v predu v tureckom sede. Takze sme presli do sportaku a pa pa nosenie na rukach, ako ked utne. Najprv bol skoro na lezato, ked uz prichadzal sedeniu na chut a zmocnel, dala som mu operadlo viac vyssie. Takze vo vanicke bol asi 3 mesiace vseho vsudy, kym sa oteplilo.

lamarika
29. říj 2009

Nanika: Tak sporťák jsme dali před týdnem. Myslela jsem, že se to zlepší, páč tam je víc místa, ale to byl omyl. Vanička byla taky polohovatelná, takže do sedu jsme mohli dát i tam. Je mu to úplně jedno, prostě asi kočár nesnáší. . . Dneska jsem pořídila ochranou kapsu na manduku abychom byli vyzbrojeni na zimu. Hold budem asi víc nosit jak jezdit v kočáře. Však ještě jednou budu ráda vzpomínat na to jak se u mě kdysi rád nosil 😉 😀

nanika
29. říj 2009

Lamarika, a uvidis, ako sa ti osvalia nohy a zadok, spevni sa chrbat 🙂 Ono je to podla mna za jedno, ako kocik, ja som sa chodila s malym prechadzat v manduce a ked zaspal, isli sme hajat domov. Alebo sa vychrapal v nej. Aj do obchodu to bola pohoda, ruky som mala volne, neterigala som sa s kocikom a maly bol spokojny, ze je pri mne. Ale uz aj rad chodi, tak manducu prenechavame pre bruskove mimino 🙂

reruna
29. říj 2009

delfi a máš tu manducu rozepnutou? i tak nemá jištěnou hlavičku?

katty_k
29. říj 2009

quinny: k novorozencke vlozce tak trochu z jineho soudku...jak jsi psala, ze trimesicni dite uz ne, tak kamaradka si manducu koupila na me doporuceni a v novorozenecky nosila temer pulrocni dcerku, jsem ji vysvetlila co a jak 🙂 zkratka ji to nenapadlo
lamarika: ano, musim rici, ze i u nas se to zacina projevovat, ale je to mozna tim, ze z Manducy vidi ven, z hluboke korbicky kocarku moc ne, je to zenska zvedava 😀 pomuze nejspis az presednuti do sportaku, kazdopadne co mame manducu (tyden?), tak uz kocarek ven neberu
nanika: ono se diky tomu posiluje? dobra zprava, me dnes z noseni jen trochu pobolivaly stehna ale zada nastesti ne, byla jsem mimo domov sedm hodin s asi hodinovou prestavkou u tchyne, mala si schrupla i v Manuce, ale zpravidla ma predtim hlasite namitky a pak je ji to sumak, kapucku snasi
dnes mi jedna prodavacka tvdila, ze nosenim deti si pekne zhuntuji pater... no, moc jsem tomu neverila, kazdopadne s ditetem v nositku budim pozornost i v Brne a to to neni male mesto

kozicka
29. říj 2009

Ahojte, ja len pre tych, ktori sa rozhoduju kupit Manducu.. Ja ju mam a moje 3 a pol mesacne dieta v nej nechce byt, pokial nespi. Teda ked spi, je v pohode, v momente ako sa zobudi, chce ist z nej von. Preto ju velmi nevyuzivam, lebo spat moze aj v postielke alebo kociku. Kupila som obycajnu klokanku, v ktorej moze byt otocena smerom odo mna, lebo ked nespi, chce pozerat na svet okolo seba. Teda to je nevyhoda manducy, ze sa neda dieta otocit smerom od teba.

lamarika
29. říj 2009

kozicka: u manducy se úmyslně nedá otočit dítě směrem od sebe, protože se tak dítě ani nosit nemá.

1) je to nápor na jeho nervovou soustavu a spoustu věmů není schopno pobrat
2) hlavička není fixovaná kdyby usnulo
3) zádička má v nepřirozené poloze a dost mu toto nošení je ničí
.
.
.

Nošením dítěte směrem od sebe si možná ulehčíš, ale dítěti akorát ubližuješ!

lamarika
29. říj 2009

kozicka přečti si:

Přestože tento způsob nošení bývá k vidění na mnoha reklamních fotografiích a populárních časopisech - jednoznačně se odborníky na nošení dětí a psychology nedoporučuje. Malé dítě při tomto způsobu nošení v novém prostředí bývá konfrontováno velkým množstvím nových podnětů, které nezvládá nervová soustava zpracovat. To může vést ke zvýšené předrážděnosti a rozmrzelosti. Neméně důležitým faktorem je bezpečnost dítěte. Dítě nošeno čelem dopředu funguje jako nárazník pro všechny situace - jako je vítr, prach , fyzická nebezpečí aj. V neposlední řadě je potřeba zmínit ztrátu pocitu bezpečí. Dítě, které je čelem dopředu, se nemá možnost ukrýt do bezpečí, poleká-li se čehokoli, nebo je něco vystraší. Při nošení na boku, nebo na břiše jednoduše stočí hlavičku a ukryje se k vám do bezpečí. Při nošení čelem dopředu nedocílíte správného fyziologického postavení páteře a nožiček. Děti v této poloze obvykle "visí", celá jejich váha spočívá na stydké kosti. A zejména u žen s většími prsy může docházet k nepřirozenému prohýbání zádíček miminka do luku.

nanika
30. říj 2009

Mozem porovnat, ako malickeho som Oliho nosila v beznej klokanke, aj celom von, no, nikto ma nepoucil, ze to tak nema byt. Ale dieta som si vzdy pridrziavala a snazila sa ho instinktivne chranit. Po presedlani dalsi rok do manduca mi to naozaj pripadalo o mnoho prirodzenejsie a lepsie, ze sa babo tulilo bud ku hrudi, alebo k chrbatu. Teraz sa bohuzial aj ja krivo pozeram, ked vidim babo v nosici, ako plapola v popruhoch ako pri bungyjupingu s bruskom od rodica, naozaj toto nie je uz o noseni..
Kozicka, kazde dieta je individualista, takze preto tvojmu nemusi vyhovovat akurat manduca, ale ked vravis, ze je v tvojom nosici spokojne, proti gustu ziaden disputat.

katty_k
30. říj 2009

Jsem taky zastancem noseni deti smerem k rodicu, kvuli zdravotnim duvodum a taky psychiky, prece jenom si myslim, ze do urciteho veku by melo byt miminko co nejblize rodici. Terezka ma temer sest mesicu a z Manducy kouka v pohode, kdyz je neco zajimaveho na koukani, tak se pripadne natocim, at ji to neujde.
Navic co jsem se divala, tak pri vyhledani ergonomickych nositek jsem nasla snad jen Baby Bjorn, tam se da nosit nekolika ruznymi zpusoby, ale i tam je napsano "větší děti je možné nosit obličejem k rodiči i ven", otazka je, co je to vetsi dite, nositko je do 12 kil 🙂 ale i tak, prijde mi neprirozene, nosit dite takhle pred sebou celem dopredu http://littlehedgehog.co.nz/images/catalogue/Ba...

kozicka: a kolikrat v Manduce byla? Terka si musela zvykat i na satek a na zacatku nebyla zrovna nadsena, pak si zvykla a v satku i spinkala

nanika
30. říj 2009

Katyy, aj na tom linku vidno, ako sa dieta staca naspat smerom k mame 🙂

quinny
31. říj 2009

kozicka povazuju tvuj prispevek spis za vtip nez za co jineho 😉
To neni nevyhoda manducy, ale jedine velika vyhoda 😉

katty kamaradka asi mela male mimi. Mimi moji kamaradky uz v tom 3m vypadalo, ze by se tam vesla naposledy asi jako cerstvy novorozenec 😀

katty_k
31. říj 2009

quinny: prave ze ne, jeji holcicka ma uz skoro sedm kilo a kupovala Manducu asi sest tydnu zpet

my dnes zase byli nakupovat s Manducou a opet parada, hezky se od sebe ohrivame, vymenila jsem Terezce mikinku se zipem za mikinku se zapinanim na patentky, myslim, ze je to tak pro ni pohodlnejsi

baca
3. lis 2009

Půjčila jsem si manducu na zkoušku a jsem zklamaná, Barborka v ní nechce být a řve. Tak nevím, jestli si ji nechat a doufat, že do ní doroste, nebo ji vrátit a zkusit půjčit znovu třeba za dva, tři mesíce. vadí jí, že má roztažené nožičky, když jí dám do té novorozenecké, tak e tpo lepší, ale stejně ty nožky musím vytsčit ven a má je zase roztažené, vevnitř je nechat nemůžu, tam se jí už zse nevejdou ☹

raady
3. lis 2009

baca, no možná na to není jen zvyklá. Třeba by se jí nelíbilo ze začátku v žádném nosítku. Nosíš v šátku?

baca
3. lis 2009

šátek mám, není to teda žádný značkový, ale poslouží, ze začátku v něm být nechtěla, tak jsem ji tam nějak přestala dávat, zkuisla jsem to později a dá si říct, ne že by v něm byla blažená, ale vydrží, ale stejně mám pocit, že jí vadí, že je v tom stažená, jak v šátku, tak v nosítku ☹

lamarika
3. lis 2009

baca: hlavu vzhůru, malej ze začátku taky nebyl zrovna nadšenej a teď se chce zase jenom pořád nosit 😉 Nám strašně pomohlo když jsem se vyslekla jen do podprdy a malýho jsem taky vyslíkla a tak jsem ho nosila po bytě. Líbilo se mu, že mě jako by cítí.. . Tak zkus, třeba to pomůže i vám 😉

baca
3. lis 2009

myslíte, že teda nevadí, že má ty nožky tak šílené roztažené? Není nijak přerostlá, má něco přes 5 kilo. 🙂

lamarika
3. lis 2009

Myslím, že to nevadí 😔

baca
5. lis 2009

Tak už jsme udělali pokrok, chvíli v Manduce vydrží, ale já se pořád do toho nějak nemůžu naštelovat. Připadá mi, že mi ty popruhy na ramenech nedrží a divně odstávají. Šátek je mi pohodlnější. I ten bederní pás, když si ho dám do pasu, kde je mi pohodlnější, mi dělá mega zadek (já ho teda mega mám, ale prostě to nějak vyleze ven 😀 ).
Tak udivíme, ještě budem od neděle zkoušet, a pak se musíme rozhodnout.

reruna
6. lis 2009

baca ty ramenní popruhy je lepší mít překřížené, normálně mi to taky moc nevyhovuje...

meleri
6. lis 2009

jo..je to fakt rozdíl..když jsou popruhy "normálně" nebo překřížené..z těch překřížených záda nebolí.

lovacka
6. lis 2009

ahojte 😉
ani mne maly nechcel byt v manduce a dovod bol ze som ho tam zle davala do tej novorodeneckej vlozky ale potom mi to ukazali v predajni a odvtedy nemame problem 😉

katty_k
6. lis 2009

Me zada z Manducy neboli, ale po posledni puldenni vychazky me bolely stehenni svaly protoze na to nejsou zvykle. Dva dny jsem pak tedy moc radostne do schodu nebehala.

baca
6. lis 2009

Tak pilně denně trénujem, dne sjsme zkusila překřížit, je to o hodně lepší, ale Babu stejně vydrží tka 5 minut a pak začne vřeštět. Připadá mi, že šátek je lepší. Možná je na to ještě malá.

nanika
6. lis 2009

Katty_k a to uvidis, ked bude mat Terka 14 kg ako nas Oli, to budes uz taka trenovana, ze ti to ani nepride looooool

meleri
6. lis 2009

holky to ste dobré, já to s tou Manducou dám tak tři hodky maximum ( a to fakt velké ) a fakt padám..strašně mě z toho bolí kyčle..je fakt že co jsem ted začala nosit na zádech tak je to lepší, ale zase mě po dvou hodinách bolela ramena...malý má asi 10 možná už 11 kg.

baca
6. lis 2009

Jsem hodně nakloněná k tomu, že ji vrátím. Navečer v ní tak vřeštěla, že jsem ji zas sundala. 😢