Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

ninison
17. dub 2013

@ivanka.7 @cacika - dakujem kocky, uz mame doma bezovu 😀 to s tym psom bol padny argument. mame dvoch a presne viem ako vyzeraju cierne nohavice pokazde. dnes som s nou uz bola vonku a vyzera ze pohodka. doma sice mala velmi rychlo zacina byt nespokojna ale vonku vydrzala tych 15-20min tak dufam ze sa to bude kazdym dnom zlepsovat aby sme uz mohli vyrazit tak poriadne.

keira
17. dub 2013

Do akého veku sa používa ?

behulka
19. dub 2013

@keira do akého unesieš a dieťatko bude chcieť. Kľudne i 4ročného na chvíľu, no tých 18 kíl je podľa mňa strop.

biba321
26. dub 2013

Baby ktore mate Manducu,možete mi prosim odmerať širku medzi nožičkami dieťatka? dakujem

maudn
26. dub 2013

já jsem s ná moc spokojená, malý v ní vždy usnul,byl v ní moc rád🙂

lin123
30. dub 2013

je mozne si manducu niekde v BA poziciat,vyskusat?

ivula7
1. kvě 2013

@lin123 Skúste sa pozrieť na obchody v BA podľa tejto mapky http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_gmap... Mám pocit, že látkovky a latkoveplienky majú aj požičovňu, pozrite si to na ich stránkach.

matulienka10
4. kvě 2013

Máte niekto na predaj Manducu a nechcete za ňu takmer pôvodnú cenu? Píšte IP (nechceme ušetriť, len žiaľ máme obmedzený rozpočet a dietatko sa nám chce iba nosit - kociar neznáša drobec ☹ ... )

natali2013
15. kvě 2013

Ahoj, já tedy Manducu ještě nemám, ale plánujeme ji pořídit a právě bych v ní nosila už od narození, ale pořád jsem se nějak nedočetla názor někoho, kdo ji používal. šátek se mi zdá jako špatné řešení, jak pro mimčo, tak i pro moje záda - už teď mě dost bolí a šátek mi tu váhu tak nerozloží. Je pravda, že je Manduca dražší, ale chci ji potom prodat, buď na Aukru, nebo na nějakém fóru a nebo kámoškám. Plánujeme ale ještě jedno dítě, takže až po něm a kdo ví, jestli to nosítko přežije 😅
Vybírám si tady: http://www.mamaja.cz/nositka-manduca/ - je to přímý zástupce Manduca v ČR a je tam i spousta informací, jak nosit atd.

biba321
16. kvě 2013

prosim Vas,v Manduce sa ale neda nosit dietatko tak ze na bruchu,a smerom dopredu vsak?a na chrte od kolkych mesiacov? maly ma slaby chrbatik,este nesedi,skoro 10 kg,som ho chcela na bruchu nosit,ale dost sa otaca a chce stale pozerat,tak je lepsie asi na chrbat si ho dat?

cacika
16. kvě 2013

@biba321 na chrbát mozes davat nezávisle od veku, pokial uz nie je v novorodeneckej vlozke kludne daj na chrbát, ruky musí mat este dnu. ale to aj tak nebude mat lepsí výhlad, nebude ti este vidiet cez plece. mozno by pomohlo uviazat na bok.

biba321
16. kvě 2013

@cacika jaj ruky musi mat dnu?? uf. no len vcera mi prisla,tak som z toho mierne jelen,ako ho tam dat
sa mi zda straaasne ze tie nozky ma riadne rozkrocene,to nevadi tym detom? ako dlho moze byt v manduce,aj 1 hodinu? no sa vrti ked ho mam vpredu,ze vidi len na mna a radsej by kukal kam ideme a tak..
a dieta musi byt nejako uplne stiahnute,ze tie popruhy co si cez ramena davam uuuuplne nadoraz pritiahnem?
dik moc

mooncaa
16. kvě 2013

@biba321 Na zádech se dá nosit jak chceš, já od 9 kg nosila jen na zádech, to už se na břiše nedalo. Kde má ruce je jedno, malá si je v průběhu nošení dávala nahoru po chvilce dolů jak chtěla sama, nedovedu si představit, že bych jí je do nějaké polohy přivázala.
Rozkročené nožky jsou potřeba, ty nosítka, kde dítě visí jen za 10 cm rozkroku jsou pro dítě nebezpečná, totéž nošení zády k mamince.
Dítě může být v mandiuce tak dlouho jak se mu tam líbí, klidně celý den (třeba na dovolené na horách).
Popruhy bych nastavila tak, aby mi to bylo pohodlné, záda dítěte by měla být podepřena látkou po celé délce jakoby dokulata.

mirkson
16. kvě 2013

Asi me ta dy vsichni ukamenujou, ale risknu to. Vim, ze vsichni si Manducu jenom vychvalujou. Ze je to to nejlepsi, co pro dite muze byt. Ja si myslim, ze vse ma sve klady a zapory. Ja mam Ergo. Stejny princip. A porad si na nej nemuzeme zvyknout. Ani ja, ani Nicolka. Spatne se mi to zapina na tech zadech. Teda pokud mam jenom tricko, tak je to super. Ale kdyz mam mikinu, tak se u toho muzu zblaznit. Nicolka tam vydrzi maximalne 10 minut. Ja ji v tom stejne dele nenosim.
Nasazovani detatka na zada mi pripada dost nebezpecne. Ale to je otazka cviku, ze?

mooncaa
16. kvě 2013

@mirkson Nasazování na záda je nejlepší ve 2, když to nejde, tak s tím taky trochu bojuji. Ne každé dítě je nosící, moje dcera se nosila vždy moc ráda.

cacika
16. kvě 2013

@biba321 tie rúčky musia byt dnu až kým nevie dieta sediet samé pevne. nozky musia byt rozkrocené, nestaci vsak len rozkrocit ale treba dobre podsadit, vtedy je to detom naozaj pohodlné. zadocek musí zapadnút nizsie ako kolienka. ked dás dieta no nosica chytis za lýtka tahás smerom k sebe dohora. dieťa v nosiči musí byt naviazané napevno aby sa velmi nevykláňalo, lebo vtedy je daleko tazisko a zle sa nosí. to dotiahnutie popruhov treba skúšat, lebo majú byt napevno ale zas tak aby si mohla aj dýchat... ked zacínas s nosením neskor, niektoré deti si tazsie zvykajú na to obmedzenie priestoru, ale chce to len čas. treba skusat nosit radsej kratsí čas a častejšie. vyskúsaj aj na ten chrbát dat, mozno sa bude malému viac páčiť v smere "jazdy".

jaajaa
16. kvě 2013

Ja jsem se ted k manduce vratila- nosila jsem v satku, manzel v manduce. Ted je prckovi 11 mesicu, ma necelych 9 kg a v mem satku uz se mi pronese. Manducu jsem driv moc nemusela, ale ted jsem si s ni konecne pohrala- nosim na brise se skrizenymi popruhy a super. Na zadech uz jsem taky vyzkousela, je to jen o zvyku- nasemu prdolovi nevadi skoro nic, takze byl v pohode. Jen to nahozeni je trosku krkolomne...

cacika
16. kvě 2013

@mirkson vyskusaj toto: ked dávas do erga najprv povol ramenné popruhy na maximum, zapni bedrový pás, usad dieta, teraz si zapni tú pracku co má byt vzadu, potom si nasad ramenné popruhy a celé si to prevleč cez hlavu, nakoniec stiahni ramenné popruhy.

biba321
17. kvě 2013

@cacika rucicky by mal mat nejako popri tele? neviem ako na to,celkom ich vystrkuje a chce ma chytať 😀 takze popruhy uuplne napevno,a rucky vedla neho hm no som zvedava
a aky je prosim rozdiel medzi tym ze popruhy su klasicky ako na batohu rovno,alebo prekrizene popruhy?
a aky je rozdiel medzi MANDUCOU a ERGO? 1 znama mi prave spominala ze sa jej zdaju rovnake,len ergo ovela lacnejsie..

cacika
17. kvě 2013

@biba321 ked prekrížis popruhy nepadajú ti z pliec, výhoda je to hlavne pre stíhle mamky s uzkymi ramenami. tie rucky su dolezité hlavne pri dlhom nosení a pri spánku, ak je bdelý tak je normálne ze sa hemží, len kým nesedí treba na to dávat pozor aby ich nemal dlhodobo vystrcené, vtedy je slabo podopretý chrbátik. mozno pomoze rozsipsovat opierku. manduca vs. ergo tu: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/cacika/clano... originál ergo stojí rovnako ako manduca, lacnejsie sú len čínske fejky.

radunda
20. kvě 2013

Ahoj holky, jaké máte zkušenosti s nošením v manduce už větších dětí 8 kg a více, nebolí z toho pak záda nebo za krkem? Uvažuji o koupi nějakého nosítka manduca, beco, ergo, doma máme poděděné chicco, dala jsem ho do toho 2x, malému se to celkem líbí, ale mě z toho hned bolí za krkem, tak bych ráda něco lepšího.

ivanka.7
20. kvě 2013

@radunda manzel je v pohode (nosi malu vpredu, ona ma teraz 9 kil). Mne Manduca nie je az tak pohodlna ako satka, ale ked si dobre ponastavujem popruhy, tak pohoda, za krkom ma nebolelo nikdy, niekedy ma bolia krize, ked ju nosim nizsie, aby som mohla kojit (inak si ten bedrovy pas davam na pas, je to pohodlnejsie, ale tak sa v nej zas neda kojit).

mooncaa
20. kvě 2013

@radunda Zhruba od 8-9 kg nosím jedině vzadu, vepředu to už nešlo. Na zádech je to pohoda, malá má 14,5 kg s oblečením a botama víc a v pohodě. Používáme teď manducu už jen místo krosničky, která mi nevyhovuje.

andelka
20. kvě 2013

@radunda nosím stále vepředu, popruhy zkřížené. Má přes 11kg. staršího jsem vepředu nosila do 16měsíců, pak už to nešlo kvůli bříšku. Mi to vepředu zatím vyhovuje. Vzadu jsem ho měla jen jednou.

jakanaka
20. kvě 2013

Ahojte,stále sa neviem vysomáriť z toho, aké existujú vlastne druhy Mandúk(new style..), či je tam rozdiel len vo farbe, alebo aj v tvare(či sú tam nejaké nové vymoženosti?). A tiež si neviem vybrať farbu, páči sa mi hnedá, ale neviem či malej nebude v lete teplo..Ktorá je taká najpraktickejšia? A kde na nete je najlepšie ju objednať. Ďakujem

adula76
21. kvě 2013

Ahoj, Manduca je iba jedna, new style, nie je na nej kapsa, je upraveny bedrovy popruh a vysite logo. Tie ostatne sa uz dopredali. Hneda ja super, v lete v nej nie je teplo, skor v ciernej. Na www.nosime.sk je teraz Manduca s chranicmi popruhov zadarmo. Prirodna je tiez fajn...

jakanaka
22. kvě 2013

@adula76 Ďakujem. Konečne mám jasno.. Páčila sa mi aj prírodná,ale tá sa už nepredáva, je namiesto nej piesková a tá sa ,mi zdá dosť bledá. Tak kúpim hnedú.

uzu17
4. čer 2013

Ahojte, kupim Manducu do 50 eur. Dakujem.

zuzanockamt
7. čer 2013

@uzu17 do 50 € asi nekupis 😒