icon

Oblečky od Vietnamců a jiných laciných obchodů

avatar
klara.t
5. lis 2009

Holky, kupujete oblečky na mimi u těchto obchodníků? Mě se tam líbí docela dost věciček, které jsou za rozumnou cenu. Třeba malý dupky atd. z velmi příjemného materiálu. Něco jako fleece. Nechce se mi totiž za velikosti 56 a 62 moc utrácet. Tak bych je nejradši pořídila v těchto obchodech (nemám ráda second handy). Větší věci už koupím kvalitní. Ale tyto jsou jen na krátkou dobu.
Nevím, jestli se v nich mimi pak třeba nezpotí.
Máte je dost v albíčkách - jde to poznat podle štítku u krku - značka K & Y, taky myslím V & něco.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 4. čer 2026 · 511 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Mnoho rodičů v diskuzi varovalo před nákupem dětského oblečení na tržištích od vietnamských prodejců kvůli obavám z nekvalitních materiálů, chemických příměsí (uváděny ftaláty, olovo v barvách) a obtížné možnosti reklamace; doporučují jako alternativu obchody jako Tesco, H&M, Mothercare nebo nákupy v sekáčích a na Mimibazaru.
  • Levné kousky pro novorozence lze pořídit i v supermarketech a výprodejích; v diskuzi byly zmíněny konkrétní ceny jako bavlněná bodýčka za 50 Kč na trhu, zimní bunda za 150 Kč u trhovců nebo sada 6 bodyček v Marks&Spencer za 350 Kč, a rodiče radí koupit jen základ (např. 7 bodýček, 2–3 overaly).
  • Praktické postupy, které rodiče používají ke snížení rizika, jsou volba 100% bavlny, důkladné praní a vyžehlení (někteří doporučují praní i na 60 °C), nákup v prodejnách s možností reklamace a upřednostňování použitého značkového oblečení z Mimibazaru nebo sekáčů.


Nejčastější otázky

Q: Kde levně a relativně bezpečně koupit oblečení pro novorozence?
A: Jako běžné a levné zdroje rodiče v diskuzi uváděli Tesco (balení bodýček po 3–5 kusech), H&M, Mothercare, Marks&Spencer (v diskusi zmíněna sada 6 bodyček za 350 Kč) a nákupy ve slevách či výprodejích; použité značkové věci doporučovali sekáče a Mimibazar.

Q: Jak rozpoznat, že je oblečení skutečně 100% bavlna?
A: Diskuze radí osahat materiál a zkontrolovat štítek, zároveň ale upozorňuje, že SOI/inspekce někdy zjistily, že složení na štítku neodpovídá realitě, takže štítek není absolutní zárukou.

Q: Jak snížit riziko alergie nebo podráždění při oblečení z trhu?
A: Rodiče doporučují volit 100% bavlnu, vyhýbat se fleecu na holé tělo, důkladně prát a vyžehlit nově koupené kousky (někdo uváděl praní na 60 °C), a raději nekupovat boty či větší kusy od trhovců.

Q: Jsou použité věci z Mimibazaru bezpečné pro miminko?
A: V diskuzi byla pozitivní zkušenost s koupí značkového oblečení přes Mimibazar a sekáče (uveřejňovaly se Next, Mothercare, Tiny Ted apod.), rodiče doporučují vybírat „od čistých maminek“ a ověřit stav švů a materiálu.

Q: Kdo kontroluje kvalitu a jak reklamovat závadné dětské oblečení?
A: V textu je zmíněna ČOI/SOI jako instituce provádějící kontroly a zveřejňující závadné zboží; rodiče doporučují nahlásit podezřelé produkty inspekci a využít možnost reklamace u kamenných obchodů, které podléhají EU normám.

Q: Jak oblékat miminko do oděvů z tržiště prakticky po koupi?
A: Doporučené postupy zahrnují důkladné praní nových kousků (někteří uvádějí 60 °C), vyžehlení na vysokou teplotu a test nošení (sledovat ekzém či nadměrné pocení), případně podložení fleecových dupků punčochami v zimě.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Kvalita oblečení se výrazně liší; značkové obchody nabízejí snazší možnost reklamace a častěji dodržují kontrolu podle norem EU.
  • Pro úplně malé miminko mnoho rodičů doporučuje upřednostnit 100% bavlnu a vyhýbat se neznámým syntetickým materiálům přicházejícím do bezprostředního kontaktu s kůží.
  • Sekáče a Mimibazar byly shodně uvedeny jako ekonomická alternativa pro kvalitní značkové kousky.


Sporné názory

  • Někteří tvrdí, že oblečení od vietnamských prodejců je nekvalitní, napuštěné „srajdkami“ a může způsobit ekzémy; jiní uvádějí, že se u nich nakupují levné, přijatelné a někdy i trvanlivé kousky, pokud jsou pečlivě vybrané (např. 100% bavlna) a řádně vyprané.


Otevřené otázky

  • Jaká je skutečná frekvence a rozsah laboratorních testů (na ftaláty, olovo apod.) prováděných u zboží z tržnic?
  • Kdo nese odpovědnost a jak spolehlivě probíhá reklamace zboží zakoupeného u trhovců versus v kamenných obchodech?
  • Jak konzistentní je shoda materiálového složení mezi štítkem a reálným složením u levného textilu?


Zmíněné značky a firmy

K & Y, Chicco, H&M, Mothercare, Tesco, KIK, Gigantextil, Marks&Spencer, Next, Cherokee, Mimibazar, C A, Blue Seven, Globus, Disney Store, Old Navy, Victoria Secret, Abercrombie, Gap, Lacoste, Nike, Carters, Rejoice, So Pretty, Deichmann, Baťa, Rieker, Takko, NewYorker, Jon Garfield, Lindex, Lidl, Humanic, Kenvele, Tiny ted

Zmíněné produkty a metody

bodýčka, dupky, fleece, semišový typ látky, zavinovačka, fusak, punčošky, pyžámka, papuče, zimní bunda, tepláky, overaly, 100% bavlna, biobavlna, ftaláty, olovo v barvách, praní na 60 °C, důkladné žehlení, reklamace, kontrola ČOI/SOI, sekáče, Mimibazar, balení po 3–5 kusech

Místa a osoby

Bratislava, Drážďany, Londýn, Praha, Thajsko, USA, Bankok, Ostrava, Zlín, Kuřím rynku, Vltavský trh

avatar
sturnus_vulgaris
14. lis 2009

Prdem obvykle konci vsechno... 😀

avatar
peroli
14. lis 2009

to jo, ale ty následky 😝 😝 😀 😀 😀 😀

avatar
soanpe
14. lis 2009

jj, po kalhoty vlk na řiti 😀

avatar
peroli
14. lis 2009

když už se tu bavíme o těch značkách, tak jsem zapátrala v hooooooooodně velké minulosti a tady aspoň vidíte jací jste všichni žabaři 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=3951669
kam se na to hrabe nějaký německo nebo anglie 😅 😅 😅 😀 😀 😀

avatar
aponchie
14. lis 2009

nevim esti nekdo zna,ale ja miluju danskou a svedskou modu ..hodne krasne a originalni kousky ma claire

http://claire.dk/

avatar
sturnus_vulgaris
14. lis 2009

Boze muj, oni z te holcicky delaji vesak na hadry 😀 ... Nebo ma ty dziny pro pripad, ze by se ztratila a nemela na jidlo? To proda dzinecky a ma na dlouho vystarano 😀. Trochu jako v Indii, kde zensky chodi ovencene zlatem pro pripad, ze by je manzel znicehonic vykopnul z baraku. 😀
Nekteri lidi jsou fakt prasteni 🙂.

avatar
peroli
14. lis 2009

ale všimla sis (kromě té vydražené) i té původní ceny? 😨 to je vážně mazec... 😅 TAKHLE se aspoň vydělává 😅 😀 😀

avatar
aponchie
14. lis 2009

nj regina a jeji nolita ja tohle nechapu kdyz uz luxus tak v origo obchode ..ona kolikrat ma napsane PC 2000tisice a uz je tam treba 2500proc????

avatar
aponchie
14. lis 2009

nerikam ze bych to nikdy nekoupila..mozna mit miliony a neresit koruny vubec bych asi kaslala na to jestli to stoji tolik nebo ne myslim ,ze bych vzala co by se mi libilo,ale ted v tento moment ikdybych dostala nejake penizky radsi je ulozim nez tohle..nechapu jak ta jeji holcicka to ma v tak super stavu to v tom jen dela fotky???moje mala ma na vsem neco 😝

avatar
soanpe
14. lis 2009

hela já jednou našla kombinézu na půl roku od Diora za 6tis 😝

avatar
aponchie
14. lis 2009

no ja teda obcas cumim za kolik s eneco vydrazi pani tam na chatu psala,ze nextacka ruzova zimni kombinezka na mimi s nejakym zajicem ci co to bylo stala loni 600kc a nekdo ji drazil za 1900kc 😝

avatar
peroli
14. lis 2009

apo... asi někdo neví co s penězi..
jednou tam třeba od ní někdo koupil celkem obyčejnej dětskej pásek s hlavou kočky za 2.000!!!!!! obyčejnej pásek...!!!! 😖
ale máš recht.. taky mám pocit, že to má jen na focení 😉

avatar
soanpe
14. lis 2009

tak to je mazec 😝
lidi jsou fakt paka 😀

avatar
peroli
14. lis 2009

soa... a tos nekoupila? ženská seš normální? tos měla koupit celou výbavu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 co z toho, že nebudeš rok žrat... ale budeš kombinézu za šestku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

avatar
aponchie
14. lis 2009

jinak hodne sledujeme na chatu jak si maminky vzajemne prihazuji je to hnus,ale dela jich to hodne.

avatar
soanpe
14. lis 2009

peroli,žrát budu 😝
nakupuju levnou kosmetiku,tak ušetřím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

avatar
aponchie
14. lis 2009

ja prave mam radost koupit neco znackoveho za pakatel me to neuspokojuje jit a vybalit za to plnou cenu prave vubec..jsem asi magor,ale chodima lovim a mam to jako adrenalin a pokazde neco najdu mam stastnou ruku a kdyz si jdu vzit neco draheho tak mam smulu bud je to kazove nebo ja nevim co 😀 a nechavam deti vesele to trhat spiniti a pak to dam neco na unicef neco do azylaku a co je dobrej stav prodam neco schovavam k mati na pudu pac ona mi ted davala veci po me..viz drevena stolicka na krmeni nyni stoji 1800 a je 30let stara po x detech a dalsi veci nemyslela sem ,ze to vydrzi a svete div se vseckoje v super stavu a ocenila jsem to mati ma barak tak to kreckuje na dalsi a dalsi.. 😀

avatar
mmmk
14. lis 2009

Tak nedavno jsem na mimiaukci videla osklivou metalicky fialovou bundicku Sisley vydrazenou taky kolem 5 tis., kdyz porizovaci cena byla 3000,- Kc 😅 Ale kdyby ta bunda byla aspon hezka, ale ona nebyla 😝

avatar
peroli
14. lis 2009

já to říkám furt že někteří lidi jsou praštění vratama od stodoly 😀 😀

avatar
soanpe
14. lis 2009

Sisley má skvělýá make upy,ale ta bunda je mazec 😀

avatar
peroli
14. lis 2009

i když já teda taky jednou vydražila jednu ale opravdu náááádhernou šedou bundo-mikinu od Nextu za 700,- 😅 ale ona je tak nádherná, že jsem ji tam prostě nechat nemohla... 😅 😀 navíc má uvnitř takovej neuvěřitelně měkoučkej kožíšek a i teď po několika vyprání by opravdu! nikdo nepoznal že už byla nošená před tím..

avatar
peroli
Odpověď byla odstraněná
avatar
lenkabu
14. lis 2009

odsud taky posílají do čech a vyplatí se tam sledovat slevy

http://oldnavy.gap.com/browse/category.do?cid=5...

avatar
soanpe
14. lis 2009

peroli,jasně hod mi do ip kontakt
já chci dát příteli naše a sofí fotky 😉

nechce za to 2000,- nebo tak podobně 😅

avatar
soanpe
14. lis 2009

peroli
na kožíšek ze sekáče na první vyprání hooodně aviváže a za moh´kra vyčesat chlup

avatar
bury
14. lis 2009

jezišmarjá Peroli - tak ta aukce je fakt dobrá 😀 😀 mít peníze, že chci koupit holčičce takhle drahý džíny, tak to určitě nekupuju na MMA 😀 😀

aponchie - psala si, že ti přijde, že prášky z německa líp perou.... hele je to blbý, ale já mám stejnej pocit. 😀 a aviváž líp a dýl voní.... by mě fakt zajímalo, jak je tohle možný ..... 😒
pak člově vypadá jako blb, když říká, že je to německý, tak je to lepší, ale ona je to pravda - bohužel 😖

avatar
peroli
14. lis 2009

bury... že jo? 😅 😀 jsem si říkala, že kdyby si ta ženská koupila radši letenku, tak by je koupila nový a vyšlo by ji to stejně, ne-li i levněji... ale kdo chce kam, pomozme mu tam 😝 😀 😀

avatar
peroli
14. lis 2009

u nás teď prodávaj německej ariel - 11 nebo 12 kg za 550,-... to jde, ne? 😉

avatar
bury
14. lis 2009

peroli - fakt mě to pobavilo 😀 já si teda všimla, že častou jsou ty aukce "supervýhodný". já na to nejsem nakupovat přes internet a už vůbec ne na aukcích, ale třeba tomu někdy přijdu na chuť....

ty ceny prášků fakt nevím... 😒 vůbec netuším, kolik takový věci stojí 😀 jak jsem psala, nakupuju převážně v německu (podotýkám - nejsem zhýčkaná, ale mám to blíž 😀 😀 ), tak prostě vezmu prášek, vezmu aviváž a jedu, protože to prostě potřebuju... já teda moc vysledovaný nemám, jestli to líp pere, nebo ne. ale mamka je na to expert 😉, takže prezentuju její zkušenost....

avatar
peroli
Odpověď byla odstraněná
Strana