icon

Oblečky od Vietnamců a jiných laciných obchodů

avatar
klara.t
5. lis 2009

Holky, kupujete oblečky na mimi u těchto obchodníků? Mě se tam líbí docela dost věciček, které jsou za rozumnou cenu. Třeba malý dupky atd. z velmi příjemného materiálu. Něco jako fleece. Nechce se mi totiž za velikosti 56 a 62 moc utrácet. Tak bych je nejradši pořídila v těchto obchodech (nemám ráda second handy). Větší věci už koupím kvalitní. Ale tyto jsou jen na krátkou dobu.
Nevím, jestli se v nich mimi pak třeba nezpotí.
Máte je dost v albíčkách - jde to poznat podle štítku u krku - značka K & Y, taky myslím V & něco.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 4. čer 2026 · 511 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Mnoho rodičů v diskuzi varovalo před nákupem dětského oblečení na tržištích od vietnamských prodejců kvůli obavám z nekvalitních materiálů, chemických příměsí (uváděny ftaláty, olovo v barvách) a obtížné možnosti reklamace; doporučují jako alternativu obchody jako Tesco, H&M, Mothercare nebo nákupy v sekáčích a na Mimibazaru.
  • Levné kousky pro novorozence lze pořídit i v supermarketech a výprodejích; v diskuzi byly zmíněny konkrétní ceny jako bavlněná bodýčka za 50 Kč na trhu, zimní bunda za 150 Kč u trhovců nebo sada 6 bodyček v Marks&Spencer za 350 Kč, a rodiče radí koupit jen základ (např. 7 bodýček, 2–3 overaly).
  • Praktické postupy, které rodiče používají ke snížení rizika, jsou volba 100% bavlny, důkladné praní a vyžehlení (někteří doporučují praní i na 60 °C), nákup v prodejnách s možností reklamace a upřednostňování použitého značkového oblečení z Mimibazaru nebo sekáčů.


Nejčastější otázky

Q: Kde levně a relativně bezpečně koupit oblečení pro novorozence?
A: Jako běžné a levné zdroje rodiče v diskuzi uváděli Tesco (balení bodýček po 3–5 kusech), H&M, Mothercare, Marks&Spencer (v diskusi zmíněna sada 6 bodyček za 350 Kč) a nákupy ve slevách či výprodejích; použité značkové věci doporučovali sekáče a Mimibazar.

Q: Jak rozpoznat, že je oblečení skutečně 100% bavlna?
A: Diskuze radí osahat materiál a zkontrolovat štítek, zároveň ale upozorňuje, že SOI/inspekce někdy zjistily, že složení na štítku neodpovídá realitě, takže štítek není absolutní zárukou.

Q: Jak snížit riziko alergie nebo podráždění při oblečení z trhu?
A: Rodiče doporučují volit 100% bavlnu, vyhýbat se fleecu na holé tělo, důkladně prát a vyžehlit nově koupené kousky (někdo uváděl praní na 60 °C), a raději nekupovat boty či větší kusy od trhovců.

Q: Jsou použité věci z Mimibazaru bezpečné pro miminko?
A: V diskuzi byla pozitivní zkušenost s koupí značkového oblečení přes Mimibazar a sekáče (uveřejňovaly se Next, Mothercare, Tiny Ted apod.), rodiče doporučují vybírat „od čistých maminek“ a ověřit stav švů a materiálu.

Q: Kdo kontroluje kvalitu a jak reklamovat závadné dětské oblečení?
A: V textu je zmíněna ČOI/SOI jako instituce provádějící kontroly a zveřejňující závadné zboží; rodiče doporučují nahlásit podezřelé produkty inspekci a využít možnost reklamace u kamenných obchodů, které podléhají EU normám.

Q: Jak oblékat miminko do oděvů z tržiště prakticky po koupi?
A: Doporučené postupy zahrnují důkladné praní nových kousků (někteří uvádějí 60 °C), vyžehlení na vysokou teplotu a test nošení (sledovat ekzém či nadměrné pocení), případně podložení fleecových dupků punčochami v zimě.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Kvalita oblečení se výrazně liší; značkové obchody nabízejí snazší možnost reklamace a častěji dodržují kontrolu podle norem EU.
  • Pro úplně malé miminko mnoho rodičů doporučuje upřednostnit 100% bavlnu a vyhýbat se neznámým syntetickým materiálům přicházejícím do bezprostředního kontaktu s kůží.
  • Sekáče a Mimibazar byly shodně uvedeny jako ekonomická alternativa pro kvalitní značkové kousky.


Sporné názory

  • Někteří tvrdí, že oblečení od vietnamských prodejců je nekvalitní, napuštěné „srajdkami“ a může způsobit ekzémy; jiní uvádějí, že se u nich nakupují levné, přijatelné a někdy i trvanlivé kousky, pokud jsou pečlivě vybrané (např. 100% bavlna) a řádně vyprané.


Otevřené otázky

  • Jaká je skutečná frekvence a rozsah laboratorních testů (na ftaláty, olovo apod.) prováděných u zboží z tržnic?
  • Kdo nese odpovědnost a jak spolehlivě probíhá reklamace zboží zakoupeného u trhovců versus v kamenných obchodech?
  • Jak konzistentní je shoda materiálového složení mezi štítkem a reálným složením u levného textilu?


Zmíněné značky a firmy

K & Y, Chicco, H&M, Mothercare, Tesco, KIK, Gigantextil, Marks&Spencer, Next, Cherokee, Mimibazar, C A, Blue Seven, Globus, Disney Store, Old Navy, Victoria Secret, Abercrombie, Gap, Lacoste, Nike, Carters, Rejoice, So Pretty, Deichmann, Baťa, Rieker, Takko, NewYorker, Jon Garfield, Lindex, Lidl, Humanic, Kenvele, Tiny ted

Zmíněné produkty a metody

bodýčka, dupky, fleece, semišový typ látky, zavinovačka, fusak, punčošky, pyžámka, papuče, zimní bunda, tepláky, overaly, 100% bavlna, biobavlna, ftaláty, olovo v barvách, praní na 60 °C, důkladné žehlení, reklamace, kontrola ČOI/SOI, sekáče, Mimibazar, balení po 3–5 kusech

Místa a osoby

Bratislava, Drážďany, Londýn, Praha, Thajsko, USA, Bankok, Ostrava, Zlín, Kuřím rynku, Vltavský trh

avatar
aponchie
19. lis 2009

😀 😀

avatar
jijitka
19. lis 2009

Kocicinka - no prostě jako u Cimrmanů 😀 😀

Před týdnem jsem v Takku dostala letáček, že zavádějí koejeneckou kolekci. Tak jsem tam dneska vlezla, kojenecká kolekce je všeho všudy 1 věšák, z jedný strany pro holky, druhá strana klučičí.
Dupačky - sametové, ale taková umělina, pár bodýček a triček - na visačce 100% bavlna, možná jo, ale taková ta hnusná, žmolkovací (nevím jak to popsat, taková ta hrubá, ťamanská 😝 ). Pár svetrů a toť vše.

Tak jsem zašla do svých 2 oblíbených sekáčů a za 300,- (= cena jedné hnusné soupravičky z Takka) nakoupila tašku věcí, bodýčka, dupačky, trička - vše sice použité, ale krásné, čisté, bez žmolků, převážně zn. Next.

Tož asi tak .. 😉

avatar
soanpe
19. lis 2009

Takko mi taky přijde jako šílená hadrárna a mají i nepoměry mezi velikostí těla a délkou rukávů. 😝

avatar
soanpe
19. lis 2009

kocicinka
já mám spoustu věcí ze sekáče a pokud je to kvalitní,tak to žmolky nemá 😉
jinak já musím mít Sofí sladěnou i s ponožkama 😀 😀 😀
mám několik body, co máme oblíbený a nejsou zničený,tak jsem je prodloužila extendorem,co používaj látkařky 😎
G mini maj body za 180,- , což je taky síla.

Koukala jsem do věcí,když byly Sofí asi 2-3m a máme tam body K a Y a jsou bez žmolečků. Já peru v DM tekutým prostředku ,který je vyráběný s asociací alergiků a přijde mi,že se v tom prádlo tak neničí. Hlavně není parfemovaný. Z Lovely jsem měla prádlo zašlý a takový jetý, jako hodně použitý.

avatar
soanpe
19. lis 2009

jo a ted jsem koupila povlečení s eko testem za 7,-€ se zapínáním na plast.zip. no už v něm Sofí spí 😉

avatar
aponchie
19. lis 2009

soan nedivala jses kolik stoji haribo gumidkove sladkosti?me by zajimalo jak je to cenove tam pac dneska jsem brala gumove dinosaury haribo 200g za 34kc v kaufu jestli to vyjde na stejno

avatar
soanpe
19. lis 2009

apon
nekoukala, páč kdybych to kupovala,tak mám zpět předporodní váhu 😀 😝
ale každopádně jsou chutnější,když už je náááhodou koupíme 😉

avatar
bury
19. lis 2009

Tak jsem holky zrovna dneska zalezla u nás do jediného krámu s dětským oblečením - ze zvědavosti - měla jsem vždy podezření, že to vlastní vietnamci. A taky že jo!!! Mají to tak půl na půl. Nějaký český zboží, polský a pak to jejich typický .... něco šílenýho. A ceny 😝 😝 Dupačky 300 Kč, úplně obyč. povlečení do postýlky, který koupíte na netu za 300 Kč, tak tady 570.... je to síla. Takže vietnamci a ještě drahý... 😠 😠 🙂 Ale je pravda, že jsem ze západních čech a ty jsou generelně dražší.... 😖

Apon - já Haribo celkem kupuju a myslím, že stojí 1,19-€ . Ale je to velký balení - myslím, že 350 g dokonce možná i 400 g. Ale úplně jistá si nejsem - to by možný věděla mmk 🙂

avatar
mmmk
19. lis 2009

Apon, medvidci Haribo stoji 0,80€ 😉 Je docela jedno, jestli v Realu nebo Lidlu, nemaji to nikde levnejsi.

avatar
aponchie
19. lis 2009

a to 200g baleni??neni to treba to male tech 100g?pac ja videla v rakousku ve sparu jeste drazsi jak u nas

avatar
bury
19. lis 2009

Apon - Rakousko je dražší, než německo - teda aspoň co se jídla týče...
Já jsem fakt hrozná, nakupuju tam dost, ale ceny nevím... 🙂

avatar
aponchie
19. lis 2009

fakt jo ?ja myslela prave,ze rakusaci maji levneji jak nemci ani nevim proc 😀

avatar
soanpe
19. lis 2009

nazdááár bury 😀

avatar
bury
20. lis 2009

Apon - nevím jak ostatní věci, ale mám vdanou kamarádku v rakousku a když jede přes německo domů do čech, tak nakupuju jídlo v německu, že přej u nich je dost drahý.... hadříčky a jiný záležitosti to netuším.... 🙂

Jinak jsem se po naštvání z návštěvy našeho super krámku, kterej se tváří luxusně (cenově) a je vietnamskej naštvala a asi jsem propadla kouzlu MMB, kterej jsem si do teď moc neoblíbila 🙂 Až dostanu první balíček, tak se rozhodnu, jestli tam nakupovat dál ... Doufám, že budu spokojená 😉 a v sobotu se chystám na výlet do německa, tak pak poreferuju 😉
Na MMB jsem našla kombinézku chlupatou HM - nová kolekce 430 Kč + poštovný a v pondělí jsem na ní koukala v krámu a byla za 390 Kč 😕 😕 a to se vyplatí... By mě zajímalo, za kolik je v německu.

avatar
soanpe
20. lis 2009

bury
hm je v německu takový nějaký sociální 😝 lepší je ca ,ale třeba v realu maj dětský s ecotestem za pár €

avatar
mmmk
20. lis 2009

Aponchie, jedu za chvilku do Realu, na ty medvidky se ti mrknu. Ale je to takovy to vetsi baleni nez se prodava v CR. Gramy netusim 😀

Bury, hod mi do IP na tu kombinzku odkaz, reknu ti, kolik stoji.

Soan, mne se prave spis libi H&M v DE nez v CR. A C&A jsou tu hnusny. To se mi zas libi spis v Brne. I kdyz ceny jsou pravda jine. Jinak co je v C&A hnus nejvetsi jsou tehotensky hadry. Nevim, kdo to navrhuje, ale asi zije v domneni, ze tehule priberou asi tak 50kg a vekove jsou tak 48+ 🙄 Otresne materialy a priserne babkovske strihy! Meli tam nedavno slevu tehotenskych gati, jedny za 5€ a ani za ty prachy se mi zadne nezalibily 😀

Ceny v Rakousku a Nemecku se lisi. Nevim, co je v Rakousku levnejsi, ale drazsi je tam jidlo, sladkosti, obleceni... porad mi tam nektere veci pripadaji ale levnejsi nez v Cechach. Staci, kdyz mrknete na visacky v obchodech s hadrama (CA, HM, Pimke, Orsay, New Yorker), nektere z tech obchodu maji cenu v € jednotnou, ale jinde se to lisi stat od statu a to byva zpravidla drazsi v A. Napriklad takovy Kik.

avatar
soanpe
20. lis 2009

mmmk
dospělý CA je hnus i u nás.hlavně je to celkem nekvalitní. ne léto jsem si koupila plátáky za litr a za 2 měsíce se mi prošoupala látka v místech ,kde se hrne atd. 😝

mmk a kam do CA chodíš?

avatar
marcela72
20. lis 2009

Mě dnes došly hadříky tady od toho českého výrobce: http://www.bundles.cz/kategorie/1-merino Jinak na trhu bych mimču nikdy nic nekoupila. To radši nakoupím na MMB nebo ebay něco z druhé ruky. Teď jsem zkusila pár věcí z Topolina přes MMB, ale mám to tu ještě složené, protože jsou to samé větší velikosti, ale vypadají ty věcičky moc pěkně. Taky mám hodně věcí z Mothercare, ale to jsem nakoupila, když jsou slevy, jinak to mají nehorázně drahý tady u nás. Něco mám Tesco, docela se mi tam ty věci líbí a něco G-mini a pak různě z MMB mini mode, TU, George Next a podobný věcičky, jsem s nimi spokojená. Loana mi přijde předražená a nemají žádné kolekce, prostě to mají halabala. Punčocháčky mám oblíbené od Treponu, taky z MMB. Ohledně velikostí mi taky každý radil, abych v těch menších moc nekupovala, ale my jste to tedy využili bohatě. Malá se narodila a měla 2820 g a teď v 6,5 měsících má něco málo přes šest kilo, takže Mothercare nosí overalky ještě 62 a ostatní věci 68. Neměla jsem nic koupené 50 a litovala jsem toho, protože 56 byla malé dost dlouho velká.

avatar
marcela72
20. lis 2009

Ještě jsem zapomněla na čepičky od českého výrobce Pico. Máme i rukavičky a šáličku, ale to jsme ještě nevyužily, ale ty čepičky jsou fakt super. Krásně sedí.

avatar
soanpe
20. lis 2009

marcela
sofí nosí next body na 6m a to má 9kg a 74cm 😀
CA džíny má jedny,co jsou 3-6m,ale jsou zateplené a byly ohrnovací. tak jsem je odhrnula a na dýlku jí sedí. 😎

avatar
marcela72
20. lis 2009

soanpe, tak bodýčka od Nextu máme 68 a jsou malé jen tak tak a to má 63 cm 😀 Asi to taky šijou, jak jim to zrovna vyjde. 😎 CA mám bodýčka a mají děsně dlouhý rukávy, ale zase oceňuju, že nemají moc velký výstřihy, protože Mothercare dělá výstřihy na mega hlavy a Toničce z toho pak lezou ramena. 😀

avatar
tymothy
21. lis 2009

Nám zase ty děsně dlouhý rukávy vyhovujou - máme hodně dlouhé ručičky... 🙂

avatar
mmmk
21. lis 2009

Soanpe, mne zas maminy tu v DE rikaji, ze dospely hadry z CA stoji za prd, kdezto ty detsky skvele poslouzi svemu ucelu a jsou site z lepsich materialu 😉 Ja si v CA koupila loni svetr, letos jsem ho teda rekonstruovala, necham ho vytahat brichem a poleti do kose. Sice nezmolkuje, ale lezou z neho kousky vlny na vsecky strany, u krku se paral - koupeny zcela v poradku, toto mi udelal po jednom rucnim vyprani 😅
Jinak kdyz jsme bydleli v Sasku, do CA jsem chodila v Chemnitz do Galerie Roter Turm, sem tam v Drazdanech ve meste.

avatar
soanpe
21. lis 2009

mmmk
jj, však jsem to psala,že dospělý hadry jsou v CA na prd 😝

marcel, fakt??? já teda když kupuju multipacky, tak tam jsou namíchaný velikosti ,že to není jako jiný firmy,kde je 7 ks bílých body v jedný velikosti 😉
zrovna dnes jsem přerovnávala kmodu a vyřazovala. takže jsem nechla od 6-9 a výš

avatar
zukab
21. lis 2009

malej kupujem vela v zahranici. bud si zajdeme na vylet do rakuska, alebo ideme na par dni do UK. alebo objednam cez net, svokre to pride domov a preposle mi veci na SK (ak obchody neposielaju ku nam).

na slovensku kupujem mothercare, original marines maju krasne veci a ked su zlavy tak sa da tiez.

avatar
svoja
21. lis 2009

Souhlas. V CaA maji tehotensky veci strasny - jak na tehotny duchodkyne!!!

avatar
erikasadek
Odpověď byla odstraněná
avatar
soanpe
21. lis 2009

prej těhotný důchodkyně 😀

avatar
svoja
21. lis 2009

Vyrostlo nam pobliz baraku u tesca "nakupni centrum" (rozumej asi 10 kramu) a je tam KIK...se chystam to obhlidnout...

avatar
svoja
21. lis 2009

A veci na dospely v CaA nektery teda sileny hadry, to je pravda...neda se tam koupit vsechno...

Strana