Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

katyxq
7. led 2014

@zlatelevizeedna za mě brožurka s fotonávody z nosenideti.cz a pak hlavně taky vonzino1 - a ve skupině Nošení dětí jsou každou chvíli fotky a ladí se úvazy online 😀

zlatelevizeedna
8. led 2014

@mahafi @katyxq díky, tak já ty zdroje taky zkusím nějak zkombinovat a pak to ve skupině zkonzultuju. Teď už mi zbývá "jen" vybrat šátek. Chci nějakou Zaru, asi velikost 6, ale mají děsně moc barev, tak to vidím aspoň na dva😀. Jeden určitě čistou bavlnu a druhý asi zkusím s bambusem.

neznapes
19. led 2014

ahoj, chtěla bych se zeptat, v jakém úvazu a jestli jste nosily novorozeně, na co dát případně pozor. Zvažovala jsem účast v kurzu, ale mám ted před porodem komplikace a musím ležet. Byla bych ráda za zkušenosti a tipy. Díky

perca
19. led 2014

@neznapes ahoj já nosila asi od dvou měsíců a jen na kolíbku /s kapsou), byla jsem i na kurzu a tam nám lektorka říkala, že dokud si dítě samo nesedne tak nejideálněji kolíbka, ale myslím, že kolem toho 6-7 měsíce už lze vertikálně, záleží jak dlouho v šátku bude 🙂

kytkakvete
19. led 2014

@neznapes Já kolíbku prostě neuvázala, takže šla v 6 týdnech do vertikálu.Sezení dítěte není podmínka vertikálu, protože v šátku dítě nesedí. Kurz můžeš absolvovat i s mimčem, mrkla bych se ale na recenze lektorky, bo už jsem slyšela kritiku 😉 .

katyxq
20. led 2014

@neznapes pokud mám miminko v pořádku kyčle a to poloha mu nevadí, pak lze používat kolíbkové úvazy ... v opačných případech nebo pokud se ti chce, tak kříž s kapsou uvnitř s nožkama ponechanýma uvnitř kapsy na žabičku - vhodnost úvazů a videonávody vázání pevných šátků https://www.modrykonik.cz/uvazy-pevnych-satku a nebo pro elastický šǎtek https://www.modrykonik.cz/uvazy-elastickych-satku

katyxq
20. led 2014

@perca vertikálně lze vázat při dodržení pár podmínek (správné provedení úvazu, zajištění hlavičky, případně nožky dovnitř kapsy na žabku) klidně od narození 😉 ... dokonce v určitých případech jsou kolíbky přímo nevhodné (při ne úplně v pořǎdku kyčlích, miminko s kolikou)

neznapes
20. led 2014

děkuji moc za rady, na úvazy tady jsem se už dívala, je tam toho spousta. Zkusím se pak s mimčem dostat na kurz, uvidím, jak to budu zvládat. U nás nabídka kurzů moc není, učí jenom jedna lektorka, takže možnost volby není 😒

madlisek
20. led 2014

@neznapes kurz bude určitě lepšís miminkem, s břichem je to všechno jinak a s panenkou taky 🙂 Ad dotaz, první byla v kolíbce do 2,5m, druhá jen asi 3 týdny, byla hodně blinkací. Pak jsem vázala ten vertikál s nožkama uvnitř a "límcem" z plíny na zajištění hlavičky 🙂

pavlapl
27. led 2014

já jsem obě děti nosila od narození v kříži s kapsou.

wiky1405
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hocapinka
31. bře 2014

Dobrý den, potřebovala bych poradit, který šátek vybrat. Mám dceru 2 měsíce, je to hrozná vzteklina. Před týdnem jsme začaly šátkovat a ejhle je klid 😀 Mám půjčený šátek Šanami, ale chtěla bych vlastní. Přemýšlím nad značkou Girasol, Amazonas, Neobulle či Storchenwiege, ale opravdu nevím. Určitě budeme ještě používat kočárek a taky bychom rádi časem pořídily croozer, takže nebudeme jen šátkovat.

cervena_vila
8. dub 2014

@hocapinka Já mám pozitivní zkušenosti s Néobulle - hodnotím je jako šátky pro celé nosící období. Jsou hned měkké, dobře se vážou, pohodlné a když chytnete někde nějakou hromadnou objednávku, vyjdou i vcelku levně. Z dalších značek, co jste psala bohužel nemám vyzkoušeno, nemůžu srovnat.

hocapinka
9. dub 2014

Jééé, děkuji za odpověď. Už jsme vybrali a minulý týden došel, nakonec jsme zvolili právě značku Neobulle. Už nosíme.

kaczka85
14. dub 2014

Ahojky, prosim o radu 😉
Chtela bych koupit satek - dcera 3,5 mesice a skoro 7 kg, mame Beco, narozdil od prvni dcery se v nem nosit nechce ☹
Doporucite mi nejakou znacku satku? Koukala jsem na Amazonas a Vatanai, chtela bych zatim z druhe ruky na zkousku, nechci moc investovat, treba bude uplne nenosici 😠
A jak dlouhy? Ja mam vel. M, manzel L. Material? Pruzny nepruzny?
Diky moc 😉

cervena_vila
22. dub 2014

@kaczka85 Nepružný, 4-4,5m, Amazonas jsou moc krásné. Já ulítávám na Néobulle.

barruska1
29. dub 2014

Devcata nevite jake jsou vyhody a nevyhody satku které mají primesi? Jde mi hlavne o hedvabi a merino vlnu. Chci to hlavne na leto, tak aby moc nehral. Mam zatím vybranou znacku NATIbaby. Diky za radu 😎

suzancha
19. črc 2014

Holky, prosím, co máte více šátků - máte je ve stejné délce? Objednala jsem si teď tři šátky (na některé se bude dlouho čekat), ale vzala jsem si všechny v délce 4,6m, aby s nimi šlo vázat vše, není to zbytečné? Neměla jsem třeba jeden vzít kratší na nějaké ty jednodušší úvazy?

cervena_vila
22. črc 2014

@suzancha No, to jsi mohla vzít jeden kratší, až budeš vázat třeba jen batoh nebo koníka, aby ti neplandaly metrové konce.

konidana
22. črc 2014

@suzancha Já měla jeden a pak jsem dokupovala druhý o metr delší pro manžela, když po roce konečně zjistil, že je šátek nejlepší:D Stejně jsem ho pak nosila i já, protože jsme brali většinou jen jeden. Holt jsem měla o uzel navíc:D a jednoduché úvazy jsem nepoužívala.

suzancha
22. črc 2014

@cervena_vila ...ale tak případně můžu uvázat ještě jednou kolem sebe??? Teď dorazil první 4,6 m. Zatím zkouším kapsu na břicho a moc konce nezbývají - uzel udělám na břiše.

suzancha
22. črc 2014

Já si říkala, když by se mi zdálo, že ty tři šátky ve stejné délce jsou zbytečné, tak ho vždy u paní švadleny můžu nechat přistřihnout 🙂 ale s krátkým šátkem nenadělám nic. Tak uvidíme, zatím jsem ho vyzkoušela, byl to boj a teď se pere 🙂 takže pokračování pokusů bude asi až zítra.

konidana
22. črc 2014

@suzancha Zkus ji uvázat, když bude totál unavená na spaní (jestli to teda přes případný odpor zvládneš:D), pak by mohla třeba za 5 nebo 10 minut usnout a po probuzení vzít šátek na milost. Já to zkoušela poprvý už ve 2 týdnech, takže mimino šlo přeprat snadno :D

suzancha
22. črc 2014

@konidana Malá je na nošení zlatá s tou to boj nebyl, ale s tím šátkem 😀 Je to pro nás nové. Nosila jsem jen v nosítku...ale tak snad se s tím poperu.

cervena_vila
23. črc 2014

@suzancha Už jsem taky viděla z ustřiženého šátku ušitou kabelku nebo sukni - krásně to pak ladilo.

kimby
2. srp 2014

hezký večer všem, otázka na zkušené - z praktických důvodů a i proto, že nosit chci (co na to mimčo, teprve zjistím), potřebuji nosit od narození (tedy co nejdříve, jakmile to půjde). Na kurzu šátkování mi ovšem nebylo doporučeno vázání v kolébce, prý se od toho ustupuje, protože to není úplně ok. Ovšem jak tedy nosit opravdu novorozence? Už od začátku vertikálně? Kdy nejdříve jste začaly vy prosím? Dále bych přijala radu zkušenější maminky, která také bydlela ve 4. patře bez výtahu, jak to od narození řešila (kočárkárnu máme ve vestibulu domu). Budu potřebovat fungovat co nejjednodušeji (ráno se starší do školky, pomoci ji obout boty atd) a miminko k tomu. Přijde mi jednodušší dát miminko do šátku rovnou doma a jít, než snášet 4 patra a umísťovat do kočárku....děkuji za všechny názory, rady, zkušenosti

katyxq
2. srp 2014

@kimby klidně hned od narození vertikálně http://vbavlnce.blogspot.cz/2013/06/biologicke-... ... malá miminka, kterým ještě nejdou dát nožky do M pozice nebo jim to vadí, tak se vážou s nožkama v kapse na žabičku - viz první video https://www.modrykonik.cz/uvazy-pevnych-satku 😉

katyxq
2. srp 2014

@kimby koukni třeba do blogu k @dandelion, má tam několik fotek malého miminka od 1 týdne v šátku vertikálně

kimby
3. srp 2014

@katyxq Moc děkuji!!!! Katy a prosím, který šátek by jsi doporučila? Dceru jsem měla v Manduce (4 roky zpět), ale nebylo to pro mě to pravé ořechové, nosili jsme, ale nemohu tvrdit, že pro mě Manduca byla nej volba, proto chci nyní syna zkusit šátkovat.
Těch dobrých značek-kvalitou je hodně a já prostě nevím, po kterém sáhnout, vím, že nechci elastický, ale pevný, ovšem zda jen čistou bavlnu nebo i příměs? V tom mám trošku zmatek.
Délku u sebe tipuji tak na 4,2m....??? 170/57kg, vel. nosím běžně M (36/38)