Kočárek Roan Marita, máte zkušenost?

ivvana26
4. kvě 2017

Ahoj, sice diskuze o kocarku Roan Marita uz tu je, ale prispevky jsou neaktualni. Rada bych se zeptala na zkusenosti s timto kocarkem. Potrebuji kocarek na vesnici a Marita se mi hodne zalibila. Taktez bych poprosila jestli nekdo vite o kamenne prodejne kde by se dal kocarek vyzkouset v nejake rozumne vzdalenosti od Olomouce (do Prahy se mi kvuli tomu moc nechce). Predem moc dekuji.

monaluza
5. kvě 2017

Mel ho kdysi bratranec, je to malo muziky za hodne penez - tezka spatne ovladatelna kr**a, strasne brzo se rozvrzal a urcite nebrat jejich autosedacku - vajicko, je nahore hrozne otevrena, temer nechrani hlavicku pred bocnim narazem. Z "terennich kocarku" s pevnym podvozkem bych zkusila nejakou Inglesinu.

listopadka1
5. kvě 2017

Ahoj, já mám Maritu z druhé ruky, bydlíme na malé vesnici a jsem úplně spokojená, jezdím s ním po lese, polníma cestama a krásně to jde, líbí se mi, že péruje - dneska už spousta kočárků klasicky nepéruje. Za tu cenu (měla jsem ho za 2000 i se sportovní korbou) je bezvadnej.

ivvana26
autor
5. kvě 2017

@monaluza na inglesinu jsem koukala taky 🙂 je pravda ze si v diskuzich stezovali, ze roan vrze a je treba ho mazat, vajicko bych od nich ani nemela
@listopadka1 ja prave koukala po novych, protoze mam z bazaroveho kocarku trochu strach aby mu neco nebylo a je pravda ze novy roan se sedackou by me vysel na cca 13 000 tak se bojim abych pak nebyla zklamana, jako vyhodu prave beru velkou korbicku 🙂 prcek se narodi koncem zari takze prave budeme nejvic jezdit v zime. Musim si ho nekde vyzkouset 😀 jsem docela prcek (155cm a 55kg) tak potrebuju vedet jestli ho utahnu.

xmele004
5. kvě 2017

Sleduju diskuzi a cekam na vyjadreni, taky o kocarku uvazujeme, nejradsi bych jen hlubokou korbu, k tomu koupit adpater a Maxi Cosi vajicko...sportak pak uplne zvlast...byli jsme se podivat v Malvikovi v Praze a tam nebyl od teto znacky zadny, za to tam byla ta Inglesina, moc pekny kocarky, ale o dost drazsi, protoze na cenu kterou ty uvadis, ze se dostanes i se sedackou tam maj jen korbu a podvozek...

ivvana26
autor
5. kvě 2017

@xmele004 ta inglesina je docela draha no :( ja si dala limit tak tech 13 000 max ale strasne me stve ze pobliz ji nemaji nikde v obchode a ja se bojim naslepo neco objednat z eshopu, ale hodne se mi libi a na diskuzich ji docela chvali 🙂 tak mozna zkusim v obchode nejakej podobnej model a uvidim

listopadka1
5. kvě 2017

@ivvana26 Já mám jen 150cm a ještě k tomu revma a utáhnu ho, s tou sportovní korbou je docela lehkej. Jaký je nový nevím, já už mám ulomenou jednu packu od toho spodního koše, ale na jízdu to vliv nemá. Ale zas už toho hodně zažil, tak si myslím, že je to ještě OK. Já nový nechtěla jednak kvůli ceně a taky mi bylo jasný, že ho tady na těch cestách oddělám, to by mi bylo novýho líto. Je fakt, že je docela velkej, ale zase se mi do hluboké korby malá vešla až do devátého měsíce, než začla sedět.

listopadka1
5. kvě 2017

@ivvana26 jo ještědodám, že fakt vrže, ale mě to doteď nikdy nevadilo, nemazala jsem to nikdy. Já u něj beru jako největší výhodu, že péruje a že má pořádný kola, takže ten terén zvládá bez problémů.

tsasenka
5. kvě 2017

Ahoj, já mám Roan Maritu a jsem naprosto spokojená. Mám teda starší verzi, kupovala jsem teď už pro 8 letou dceru, ale zrovna využívám pro 11 měsíční holčičku. Za mě je moc fajn. Hluboká korba super, teď máme sporťák a malá je spokojená. Velký pohodlný kočár, bydlíme na vesnici, takže můžu jezdit i terénem. Nemám problém s ovládáním. Pro mladší jsem si dokoupila autosedačku a musím říct, že mě mrzí, že jsem to neměla i pro starší. Pro mě nejlepší kočár. Kupovala jsem ho na veletrhu v Brně - tenkrát mě vyšel na 8100, autosedačku jsem kupovala před rokem a půl, vyšla okolo 3000

tsasenka
5. kvě 2017

Ještě podotknu, mazali jsme jednou, když jsem si kočár znovu skládala. Ale to vrzání není problém, namaže se to a je to 😉

aklin
5. kvě 2017

Za me super kocar. Koupili jsme ho z bazaru. Dobre se mi ovladal, velka prostorna korba. Pokud zacal vrzat, manzel namazal a byl klid. Parkrat jsme s nim vyjeli i na hory. Za me dobra volba.

xmele004
5. kvě 2017

U nas v jednom krame by snad mela byt, pujdem se podivat a nebo pak je nejaka vetsi prodejna cca 70km odtud, az to bude aktualni, obhlidnem to 🙂

blka
5. kvě 2017

@ivvana26 já jsem se na něho byla dívat v prodejně v Prostějově. Ale nevzpomenu si, jak se jmenuje☹. Kočárek je parádní. Já jsem využívala jenom hlubokou korbu, u sporťáku preferuji otočná kola, je s tom rychlejší manipulace, když se musí chodit za prckem a tak. Houpání parádní, mně nikdy nevzal. Mela jsem ho tak ráda, že mi trvalo, než jsem se s ním rozloučila a dala na bazar.

blka
5. kvě 2017

Jenom je větší na skládání do auta.

blka
5. kvě 2017

Možná tady http://www.kocarky-babylon.cz/clanky/kontakty/ , ale fakt si nejsu jistá.

luciehutt
5. kvě 2017

Ahoj, taky jsme na vesnici a původně jsme si šli koupit Maritu. Ovšem vedle stála Emma... a bylo jasný co si koupíme. S Emmou jsem hodně spokojená. Jen častěji dofukujeme kola - ale jezdím každý den 6 km po polňačkách. Jedna maminka z vedlejší vesnice má Maritu, jezdíme spolu a přijde mi Emma víc terénní, jinak si taky nestěžuje 🙂

ivvana26
autor
5. kvě 2017

Dekuju holky za zkusenosti 🙂 jeste zkusim projet net jestli mi nenajde nejakou prodejnu pobliz porad mi to hleda eshopy, ale asi jsem stejne rozhodnuta ze nejaky roan vezmu 🙂 jezdit budu stejne hlavne na vesnici a do mesta si chci poridit manducu tak by me nemel zklamat 🙂

martyina
5. kvě 2017

Já ho mám taky a byla to pro mě jasna volba! Nyní mám v okolí další tři co pořizovali a všichni spokojeni...

sunrain
5. kvě 2017

Emma je novější než Marita viděla jsem oba v obchodě. Paní doporučovala Emmu bouda je u Hluboké korby i sportovní verze.Marita má jednu přendávací. Kočárek je pěkný my teda byli koukat v Polsku a cena tam byla za 3 kombinaci nižší než v ČR.

majvik
5. kvě 2017

Jéé, diskuze o Maritě, tak to já jdu chválit😀 Měla jsem dva - jeden bazarový, po pěti dětech, odvozil dvě moje a ještě jsem ho na bazaru prodala😀 Ale je fakt že už to na něm bylo hodně znát, už byl hodně orezlý, pružiny vytahané, barvy vyšisované, ale jezdil!😀 Ale na parádu moc nebyl. Na tu jsem si koupila původně jiný "modernější" kočárek, ale po měsíci, kdy jsem viděla že ta stoletá Marita je lepší, než ten "fajnový" kočárek, tak jsem si koupila ještě jeden Roan - fungl nový🙂 A ten nadělal parády🙂 s hlubokým se mi jezdilo nádherně, autosedačku už jsme měli jinou, takže tu posoudit nemůžu a sporťák jsme nejdřív ani nevyzkoušeli, protože se nám po 14 měsících narodila druhá dcera, takže první šla z hlubokého rovnou do sourozeneckého (ano ve 14 měsících se vešla do hluboké korby!) Pak teda přišlo malé zklamání když jsme prodaly sourozenecký kočárek, mladší dcera šla do sporťáku a starší jsem vodila za ruku. Tam nastal ten problém, že kočárek s pevnými koly se jednou rukou dost špatně manévruje☹ po vesnických cestách i v terénu jakžtakž dobré, ale projet s ním jednou rukou po obchoďáku mezi regály, apod. to moc nešlo☹ a tak jsem si nakonec sporťák koupila jiný🙂 ale hluboký je dál moje srdcovka a zatím ho mám schovaný pro případné další mimčo🙂 Ale abych se přiznala tak poslední dobou si pohrávám s myšlenkou nafotit ho na bazar a až přijde to třeťátko, pořídit si Roan Emma, protože ten se mi jednak od pohledu líbí ještě o chlup víc a za druhý má vychytané i ty věci co mi trošku vadili - polohování rukojeti, jiná bouda pro sporťák a hluboký, více "zadělatelná" ta díra do boudy (teď nevím jak to napsat, ale prostě že to jde víc uzavřít, aby na mimčo nefoukalo..) dneska bych asi šla už do Emmy, i když Marita je prostě taková moje první láska🙂 jo a pokud vím tak k vidění je mají v Chrudimi - to je poloviční cesta než do Prahy😀

ivvana26
autor
5. kvě 2017

@majvik ja jsem prave nejak nepochytila ten rozdil mezi emmou a maritou musim prozkoumat poradne parametry 🙂 je to hodne i tim ze zatim koukam jen virtualne jeste jsem nebyla v zadnem obchode vicemene cekam na vysledky screeningu a potvrzeni pohlavi 🙂 a pak zacnu nakupovat. Prave ty kolecka musim vyzkouset ale sestre jsem vozila v kocaru s pevnymi kolecky a slo to v pohode 🙂
@sunrain nad nakupem v Polsku jsem taky uvazovala 🙂 ale netusim jestli by se nam to skrz benzin vyplatilo

al_pajda
5. kvě 2017

Já mám tip kousek od Olomouce. Na roany jsem se byla dívat v Přerově, mám pocit, že tam měli roan marita i emma pěkně vedle sebe. Jejich stránky ajashop.cz. Já si tam dopředu zavolala, jestli mají, to co chci vidět zrovna v obchodě a pak vyrazila🙂

majvik
6. kvě 2017

@ivvana26 Já jsem tu Emmu jen tak zběžně přejela paramtery, ale jedinou nevýhodou je že má o chlup menší korbičku, ale né zas tak o moc, jinak bych řekla že samá pozitiva🙂 jj, pevná kolečka jsou v pohodě, já je taky mám radši, ale když pak člověk potřebuje manévrovat jenom jednou rukou, protože v té druhé neustále vláčí druhé dítě, tak to je docela únavné. Tak jsem si potom koupila sporťák tříkolku. Ale mít k dispozici obě ruce, tak možná u pevných kol zůstanu až do konce🙂

mandala
6. kvě 2017

Měřím i vážím stejně jako ty a měla jsem taky Maritu, nejde o to, že bys ho neutáhla,spíš jsem měla pocit, že k mé výšce by se hodil menší kočár. Jinak já byla max spokojená, syn se mě narodil v lednu a já ho vozila ještě příští zimu v hluboké korbičce, má polohovatelná záda, takže mohl i sedět, možná jsem byla za exota, jelikož dnes se děti stěhují do sportovní verze v půl roce, ale mě to tak vyhovovalo, byl krásně schovaný a chráněný , u té sportovní verze jsem měla pocit, že ta boudička nesedí, nešlo se moc pod ní schovat, když seděl, ani vzhledově se mě moc nelíbil, takže za mě hluboký ANO, sporťák spíše NE. 🙂

xmele004
6. kvě 2017

Tak my se dneska byli na Emu podivat. Trosinku me mrzi, ze neni moznost objednat jen korbu, protoze spousta lidi radi, at sportak koupim zvlast...pani prodavacka rikala, ze teda jde jen se sportakem objednat. No ukazala mi vzorniky, je tezky si to predstavit, takze barevnou kombinaci vybereme na netu a pak koupime u nas v krame 🙂

ivvana26
autor
6. kvě 2017

@al_pajda tak super zkusim tam mrknout dekuju za tip 🙂

@majvik tak my zatim druhatko neplanujeme 🙂 tak mi pevna kolecka asi nebudou vadit

@mandala taky me ta sportovni korba moc nenadchla 🙂 ale tak planuji jeste to nositko tak by to snad slo

@xmele004 taky to omrknu pristi tyden po genetice a pak uz neco koupime 🙂 videla jsem krasnej modrej ale potrebuju potvrdit ze to bude kluk jinak jdu do sedoruzove 😀