V čem nosit 3. měsíční dítě, když nechce být v kočárku?

flor1
11. říj 2008

Ahojky, potřebuji poradit, malý šíleně v kočáru řve, úplně hystericky, tak uvažuji v čem ho na zimu nosit...Co si mám pořídít šátek nebo manducu, baby bjorm atd? Aby mu nebyla zima..Klokánek asi dobrý není, že? Potřebuji něco rychlého, když začne řvát, abych ho hned přendala z kočáru.
A kdy může do sporťáku? Díky

bubba
11. říj 2008

my sme chodili aj v baby vaku a okolo seba som si omotala hrubuuu deku.bolo teplo aj mne aj malej 😀

lenocka80
11. říj 2008

flor ja mam manducu skoro od narodenia, je super. Kukni http://nosime.sk/kategoria300-manduca

gabka32
11. říj 2008

ahoj, měla jsem babyvak ale větší dítě se už do něj hůře vejde, takže ve 3m jsme koupili manducu a jsme moc spokojení 🙂

zuza.m
11. říj 2008

ja mam aj klokanku aj baby vak.moj v klokanke nechcel byt skoro vobec lebo bol malinky a asi ho tam bolel chrbatik 😒 a vo vaku bol spokojny len ked spinkal.a aj to som mu musela vypodložit od spodu lebo schulena poloha sa mu vobec nepačila.

mausi
11. říj 2008

Ahojky, ja mam Baby Björn, ja jsem spokojena, krasne se to nosi, ale moje dcerka v tom dlouho nevydrzi. Kdyz, tak radsi je tam celem ke mne, celem dopredu je to pro ni jeste po psychicky strance dost narocny, je toho moc najednou. (Jsou ji taky 3 mesice) Kdyz usne, je v pohode, ale kdyz je vzhuru, neni to na moc dlouho. Jinak az zacne zedet, chtela bych ji davat do krosny na zada. Ta mi prijde pekne stabilni a pohodlna (Viz album). Ale to zas neni do mesta, my bydlime na horach a s detma chodim spis do prirody. 😉

dnada
11. říj 2008

já mám šátek a je v něm teplo mě i prckovi a pořád ještě vážu do klýbky,malému se tak líbí 😉

flor1
autor
11. říj 2008

Díky moc za info...Koukám na net, nejvíc mě zaujala Manduca a Bondolino...Šátek jsem zavrhla, určo je fajn, ale pochybuju, že se to naučím vázat ☹
Malý má přes 7 kg a 65 cm..Já jsem zase prcek a hubená...Tak teď nevím, co vybrat...

flor1
autor
11. říj 2008

lenocka : a jak oblíkáš prcka v zimě, když ho máš v Manduce? 😨

bubba
11. říj 2008

flor1 satka je uzasna a nemusis nic viazat,je to propravene tak ze si to len navlecies a pritiahnes uzol 😉 urcite by si sa to naucila

gedren
11. říj 2008

V tomhle veku bych sla asi do te manducy (satek je super, ale nositka jsou precejenom pohodlnejsi na pouzivani, zvlast pak na vetsi deti). Jinak co se tyce oblikani, vetsinou neni potreba dite nejak moc navlikat, bud se Ti jeste vejde pod bundu, nebo si muzes poridit kapsu na noseni, to je na zimu fajn vec. Takze se z vetsi casti hrejete navzajem, akorat je potreba zapytlovat nozicky, nejlepe nejake navleky a boticky (boticky jakoze zateplovaci, ne chodici 🙂)

kili
11. říj 2008

flor1, môžeš si kúpiť buď špeciálnu bundu, ktorá bude aj cez teba aj cez dieťa, alebo kúpiť, prípadne ušiť (je to jednoduché) kapsu, ktorú pripevníš na manducu a dieťa je v teple. určite vo väčšom ako v kočíku, keďže ho zohrievaš aj ty. netreba dieťa tak strašne babušiť 😉 . Ja som napr. viazala do šatky tak, že som dieťa položila na zloženú fleesovú deku, a spolu s ňou dala do šatky a malý bol fakt v teplúčku aj keď vonku šialená kosa. Sestrička u dr. si myslela, že aký je vyštípaný od zimi a keď ho chytila, tak sa divila, že on je teplý a nie vyštípaný 😵
Šatku by si sa určite viazať naučila, ale vonku je to trochu náročnejšie, hlavne keď chceš chodiť s kočíkom a nosítko mať ako 2.variantu. Ale možno, ak si ergonomické nosítko zaobstaráš, sa ti tak zapáči, že budeš chcieť len nosiť 😉

kili
11. říj 2008

jo a tá kapsa sa dá určite použiť aj ako deka do kočíka, takže netreba ťahať zo sebou 2 veci

flor1
autor
11. říj 2008

No, právě že to chci jako druhou variantu, když bude v kočárku ječet...
Asi pořídím tu Manducu..a ta kapsa se koupit neda? A ty zateplovací botičky?

kili
11. říj 2008

na http://www.nosenideti.cz máš všetko, vlnené botičky, kapsu aj manducu, keby si chcela návleky na nožičky al. aj špeci overal na nosenie, všetko tam je 😉

flor1
autor
11. říj 2008

Jj...díky moc...

jastericka
11. říj 2008

ahoj flor: aj moja dcérka od druhého mesiaca v kočíku reve, ale hrozne, vaničku som už predala, nemá to cenu. Nosíme sa v Manduce a tiež som veeľmi spokojná,neviem, čo by som si bez nej počala. V zime, ju naobliekam, overalík, šálik, čiapočka, rukavička a šup po moju bundu, ktorú si požičiam od manžela a bez problémov ju zapnem aj cez Manducu 😝

cerstvamama
11. říj 2008

Taky mám manducu, nejdřív jsem si jí půjčila a když se osvědčila tak jsem si jí odkoupila.
www.biomamma.cz

bobulle
11. říj 2008

Ahojky Flor,
tak my máme občas podobný problém (i když teď je to už lepší) a vyřešili jsme to babyvakem od Premaxxu. Malá je v něm moc spokojená. Je skladný, pro malou pohodlný a celkem levný. Za sebe doporučuju... máme ho nafocený i v albu 😉

zuzik03
11. říj 2008

doporučuji ergo s novorozeneckou vložkou, u nás téměř nejlepší investice 😉 viz album. jestli to správně chápu, v manduce se nosí dítě už od mala nastojato, v ergu v té vložce jak v klubíčku. ale pokud už udrží hlavičku, tak už ho můžeš nosit asi i bez té vložky, výrobce to ale doporučuje až od 4 měsíců.

mausi
11. říj 2008

Tak jsem skoukla tu Manducu, dotedka jsem ji vidala na ulici, ale nevedela, jak se to vlastne jmenuje. Taky se mi to zamlouva. 😉 Jak se to lisi do Baby Björn, krome toho, ze se to da nosit vepredu i vzadu ?
Nicmene tu krosnicku bych nezavrhovala, myslim, ze treba v zime do hor je super, a to z nekolika duvodu:
Pokud jde mamina sama, je v krosnicce integrovany i batoh, kam se daji ulozit jeste veci. Dite se do ni da i nabalit, coz se v zime oceni. No a navic ma tu funkci stolicky, takze se v ni da nejen krmit, ale pohodlne se nazazuje i sundava - vychazim z toho, ze jsem jako mamina dost sama, nemam vzdycky u sebe nekoho, kdo pomuze.

flor1
autor
12. říj 2008

Ahojky, tak jsem byla včera na webovkách nošení dětí a tam mi poradily,že by pro mě bylo dobré Bondolino, je to podobné jak Manduca, ale protože jsem malá a hubená, tak by mi to mělo lépe sedět.
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nevíte, kde všude v Brně, je možnos tBondolíno vyzkoušet?!

Bobulle : prcek je tak šíleně zvědavý, že mám strach, že by ve vaku už být nechtěl 😖

Mausi : tohle mi odpověděla jedna paní : ve zkratce, že dítě visí za rozkrok a je hlavičkou od tebe, což by se prý nosit nemělo..

kili
12. říj 2008

mausi, ako písala flor, u klokanek (t.j. aj babybjorn) dieťa visí za rozkrok a keďže nie je na pevno "priviazané" k telu, ale len tak si tam visí vo vertikálnej polohe, tak mu to zaťažuje chrbticu. U ergonomického nosítka a šatky je to iné, chrbticu má zaoblenú a podoprenú.

novako
12. říj 2008

flor: Jestli si z Brna, můžeš si vyzkoušet manducu nebo ergo v obchodě Brana k detem v Josefské ulici. My máme manducu a jsme moc spokojení. Potřebovali jsme něco, v čem by mohl Lidušku nosit můj 196cm vysoký manžel a já se svými 168 cm. 😀

K tomu, co psala Kili bych ještě doplnila, že miminko má v nosítku narozdíl od klokanek správně postavené nožičky (líbilo se to i našemu ortopédovi na tříměsíční prohlídce kyčlí. 😉 )

flor1
autor
12. říj 2008

Sice nejsem přímo z Brna, ale zítra tam budu muset zajet a vyzkoušet manducu a bondolino, jelikož malý si pořád musí nosit prdel a já nic nestíhám, jinak řve 🙄
Snad se mu v tom bude líbit..Vy jste spokojeni?

flor1
autor
12. říj 2008

Jo a ještě jsem se chtěla zeptat,používáte ještě kočárek?

novako
12. říj 2008

flor: Většinou, když jdu ven mám malou v kočárku. A když se vracím, tak ji nesu v manduce. 😉 Když spí, tak je jí líp v kočárku, ale když se probudí, tak je raději v manduce (přeloženo: v manduce mi neřve 😀 )

flor1
autor
12. říj 2008

novako : 😀 no, to ja budu muset nést,až usne položím do kočáru a potom zase ponesu...
Už se těším až budumít nosítko, mám v plánu vyzkoušet Ergo, Manducu a Bondolino, jsem zvědavá, kt. mi sedne..
Dá se snadno s manduckou zacházet, když ho budu chtít položít spícího třeba do postýlky?

kili
12. říj 2008

flor, podľa toho, ako je citlivý, naši by to zvládli. Rozopnúť a vybrať dieťa ide fakt ľahko, jednoduchšie ako v klokankách, lebo z nich treba dieťa vyberať ale s ergonosítka len rozopneš, dáš dole z ramien a dieťa je vlastne už odopnuté.
Len neviem, či na Brana k detem majú aj bondolino. Spýtaj sa na ich stránke a www.branakdetem.cz