• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

V čem nosíte svá miminka?

9. dubna 2015 
deni no presne taku tam mali. booooooooze hrozne sa mi pacila :sweat_smile: skoro som ju hned aj vzala. ale drahy by ma asi zabil kebyze daco take dovleciem domov :confounded: teraz ani nie su koruny. ale uz mam zapnute spekulatory. vzdy ked nieco potrebujem tak si to vlastne kupim tak ze mi daju nasi koruny a mam to vlastne na narodky alebo tak. od otca som nic nedostala :grinning: :grinning: :grinning: .....
1. srp 2008 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak toto je nejake nakazlive :fearful: :grinning:
1. srp 2008 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
zrzuska, mne ron tak nema rad koci, ze radsej manducu ako ten..a mam objednanu satku tak cakaaaam :grinning:
1. srp 2008 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
joj baby tolko tu pisete a chvalite hlavne satky ze to chcem skuuuuuuuuuusit :astonished: :grinning:

nie je v tom asi tak teplo ako v nosicoch ze? predsa len to viac dycha ta latka a nie je taka hruba. aspon si myslim :fearful:

verulka tak potom daj vediet ako sa mu pacila satka. som zvedava.
rozmyslam, ze by som tu satku skusila s malou v tom obchode a uvidim ci by sa jej tam lubilo :sweat_smile: ak teda budu taki ochotni. ale ked som chcela skusit babyvak, tak pohoda. mohla som. len sa mi to nevidela akosi :unamused:
1. srp 2008 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby a staci dlzka 4,5m???? ci treba 5m?
1. srp 2008 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
toto je horšie ko cholera :grinning:

ináč,ja teraz na nakupy len ergo ,nejak mi teraz lepšiesedí ako doteraz -dávam si ho na bedrá ,dole :dizzy_face: a mimo temy -maly miluje kočík :grinning: ,prdus maly,to mi robi naschval ked som narobila take zasoby šatiek :grinning:
1. srp 2008 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
deni a doteraz kocik nemusel?
ja aj tak dufam, ze ked sa mala nauci sediet tak si kocik oblubi. ja som sa totiz hrozne tesila prave na kocikovanie :slight_smile:
1. srp 2008 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambusko, ja si nemyslim, ze indio je nejako viac nachylne. Ja ho pouzivam aj ako deku ked sme na ture, alebo niekde vonku. Beham s nim aj po lese a zatial sa mi s nim nic nestalo. To napr. na vlnkach sa mi jedna nitka povytiahla, dufam, ze sa mi podari ju nejako vtiahnut nazad :pensive:
Zrzuska podla mna ti bude stacit 4,5 a podla toho od akeho vyrobcu ale aj 4,2 ono dlzka sa vybera podla tvojej konfekcnej velkosti :wink: co som ta pozerala na fotkach tak urcite bude stacit ta dlzka kolo 4m
1. srp 2008 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ku kociku, moja mala do teraz kocik neznasala a hysacila v nom a teraz, ako zacala sediet, tak som ju skusila dat do kocika a jej sa tam paci. Kuka na vsetko a dokonca aj zaspi. Takze starke mozu konecne kocikovat, lebo handru na seba viazat nechceli :grinning:
1. srp 2008 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja uviažem všetky úväzy aj s 3,6. To je skutočná dĺžka myslím 3,9. Len 2.uzol je už na cípoch.
2. srp 2008 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes som prisla na jednu vyhodu satky oproti ergu v tychto horucavach :slight_smile: satku sa da uviazat aj na hole telo :wink: ale v ergu, ked som mala oblecene len tielko na ramienka, odral ma zozadu pod pazuchou ten cierny nastavovatelny popruh :angry:
2. srp 2008 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
mata, ty si stihlunka a sikovna s tymi uvazmi...
bambusko, ja nosim v manduce- nosim tie popruhy prekrizene a nic ma netlaci :wink:
deni, eriqe, to je super, ze sa krpcom zacali pacit kociky..snad aj u nas to pride...moja svokra je kocikovy maniak a Ronusika este nekocikovala..na zimu by mi to velmi vyhovovalo...
zrzuska, dam vediet...ono je super vidiet rozne satky a moct si ich vyskusat :wink:
2. srp 2008 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ja som zufala :frowning2: cim dlhsie mam ten vak tym menej s nim viem robit :frowning2: nejak sa mi Esterka vobec nedari dat podla navodu do polohy koliska. :cry:
Uz neviem ci som totalne neschopna alebo co, sledujem vsetky mozne dostupne fotky a stokrat som ju rozviazala a znova zviazala nejak to stale nejde. Chcela by som si ju uviazat uplne napevno - natelo aby sa mi tvarickou opierala o prso aby citila tlkot srdca no vzdy skonci niekde na mojom boku a hlavicka v lufte :frowning2: Neviem ci je to tym ze je taka malicka, alebo to robim zle ale asi je vo mne chyba ked to vsetkym ide a mne nie :frowning2: Uplne som nanervy baby ja ked ju uz len davam do toho vaku v tom momente uz zaspinkava aka je spokojna a ja to tiez milujem ale velmi sa bojim aby som jej neublizila na chrbatik a na bedrove klbiky :frowning2:

verulka pls porad ako ty davas Rona do kolisky? Ty ho mas tiez superne na fotke prosim mozes mi skusit tvoj postup?
2. srp 2008 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
weroni, ja som si dala vak na seba, potom som vkladal nozky, telo a hlavku- ako chcel, niekedy trochu von, inokedy celkom schovanu, potom sa on pomrvil a ja som napravila ,co sa mi nepozdavalo. Niekdy sme postup opakovali aj 3x kym bol mlady pan spokojny, Tiez boli dni, ked ani za svet. Ale celkovo bol ochtny v tom byvat od 8t, dovtedy ziapal ako predrapeny..v tych2mes sa to zlomilo definitvne- kocik vobec a vak bol No.1..teraz som ho uz asi 2t vo vaku nemala, lebo mam manducu a ta je super...skoda, ze ju uz musim vratit kamoske :cry: ale satka je na ceste :grinning:
2. srp 2008 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej,doteraz -teda v hlbokom nechcel byť,tak som začala nosiť a teraz,ked je teplo a nie je naobliekaný,tak kočík miluje :sunglasses:
2. srp 2008 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru takze najprv vak a potom maleho? No ja som to tak tiez najprv skusala a zdalo sa mi to fajn ale neviem to telicko sa mi pri dokladnom pozorovani zdalo pokrutene - keby bola schulena v klbku tak som kludna lenze mne sa zdalo ze ma chrbatik taky doboku - ako ked sedis a troska sa otocis do jednej strany - tak sa mi zdalo ze lezala :fearful:

veru a maleho zadocek je ako vo vaku? Tak ze sa o teba opiera stehnom - cize ma nozky pri sebe alebo sa o teba opiera bruskom - resp. plienkou vpredu takze ma nozky nasiroko od seba?
2. srp 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
weroni, ako kedy- niekedy bol pri mne stehnom- nozky mal od seba, ked som kojila, tak bol nacapeny celym telom na mne :wink: ja som skusala polozit vak, dat don babo a potom na seba, ale to sa mi nikdy nepodarilo :sweat_smile:
skus ju ponapravat. mne napr vzdy nechal ruku akoby pod pazuchou a ato sa mu nepacilo, tk sme sa popravali, az do nasej spokojnosti :wink:
2. srp 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
weroni - já nosím malého taky ve vaku, postup mám stejný jako verulka. Nejdřív vak na sebe. Pak si vezmu malého na ruku a vložím mu tam nejdřív nožky a pak zadeček a nakonec hlavu. Nakonec ho tam tak natřesu :wink: Taky se mi zdá, že je tam zkroucený, ale je spokojený. Nožky má zkřížené jako na turka, opírá se o mě bokem a hlavičku má někdy položenou na mě, ale někdy ji má dál od těla.
Zkoušelas ten vak otočit? Záleží jaký máš vak. Já mám od Pechů a ten má na jednom konci síťku až do konce a na druhém ne, podle toho vím, že hlavu má mít tam, kde je síťka až do konce. Když jsem ho jednou dala naopak, nebylo to dobré.
Nosím ho v něm hlavně při uspávání a když ho bolí bříško. Na delší pochody ne, protože mě z toho dost bolí záda.ˇChystám se koupit šátek nebo ergo :slight_smile:
2. srp 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru no ved prave - to chcem aby bola nacapena celym telickom pri mne len mi to akosi nejde a som z toho zufala lebo sa jej vo vaku neskutocne paci a mozno len ja zbytocne stresujem ale co pozeram tie fotky tak na vsetych je vidno ze su tam deticky v takom obluku C-ckovom len ja ked sa obzeram v zrkadle tak sa mi zda ze je tam zle - vykrutena. Velakrat si ju napravam no furt si nie som stopro ista :frowning2:
Mne ide hlavne o tie klbiky - ked su pri sebe bojim sa aby si neublizila - kedze ju balim nasiroko este. Radsej by som bola keby ich mala nasiroko a bola celym telickom o mna opreta lenze to je vlastne vtedy na boku a na chrbatiku je tak divne vykrutena tak ja neviem ci som uz fakt totalna neschopa :frowning2:
2. srp 2008 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
weroni, mne s atak ron drzal iba pri kojeni, inak to nemal rad..na vsetkych fotkach je skor tak ako pise rajka, presne nohy na turka :grinning: ale ja nebalim nasiroko od 6t, takze neviem ako by to bolo...na fotkach vyzerte obe v pohodke :wink: neboj, cim dalej, tym to pojde lepsie...moj muz ho do vaku nevedel dat nikdy :wink:
rajka, ja som s akom slapala 3h turu a zistila, ze vak nie je pre mna vhodne riesenie :wink:
2. srp 2008 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
rajka, verulka - ja sa tiez chystam kupit si satku - za dva mesiace lebo sa mi zda ze sa tam dietatko da dat viac natelo a proste je variabilnejsia - neviem uplne ma tu baby - nosicky na nu namotali :grinning: a presne ako pisete - pri dlhsom noseni ma boli chrbat tiez.
JA som to zo zaciatku tiez skusala tak ze najprv vak a potom malu len ja som si ho dala hrozne natesno - uplne najviac ako a len dalo a to sa mi tam mala davala hrozne tazko, skusim asi volnejsie a potom ked uz bude mala vnutri tak stiahnut. Takze tie nozicky ked su kolienkami k sebe nevadi? Ja sa toho najviac bojim totiz a obcas ma nimi tlaci do rebier alebo do brucha a myslim ze pri spravnom noseni by nikoho - ani mna ani ju nemalo boliet nic :confused:
2. srp 2008 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
weroni - já myslím, že jí neublížíš....pokud je spokojená, tak bych to tolik neřešila... :wink: malému dávám látkovky (obyč bavlna 2) takže je to téměř naširoko a připadá mi to v pohodě. V tom vaku to asi nikdy nepůjde, tak jak popisuješ, že bys chtěla. To by asi byl lepší šátek....

verulka - přesně....někdy se bolení bříška a uspávání protáhne a po hodině a půl nošení necítím trapézy....on ten vak je spíš na takové "rychlé akce" :wink:
2. srp 2008 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
rajka vies co mozno fakt len zbytocne stresujem, no vies, len sa bojim aby som jej neublizila ale zrejme je to fakt neopodstatnene...
ano mas pravdu - ta satka z fotiek vyzera ze mozes dieta nosit aj cely den a ani to necitis :slight_smile:
2. srp 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambusko vdaka velka :slight_smile: no nic, budem zajtra znova skusat :slight_smile:
2. srp 2008 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, nosíte niektorá v šatke dieťa chrbtom k sebe?
Nadmerné vnemy už u nás fakt nie sú problém ale proti noseniu na chrbte (hlavne v meste) mám blok a malá a mi na bruchu stále vyťahuje...
4. srp 2008 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
biham, aj u nas to iste... skusala si Buddhu? uz by Ti v nom mala pekne sediet... (nas sa este klati, mozem iba tak 1/2 hod...)
alebo nabok? to uvidi viac....
4. srp 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, která máte ergo nebo manducu, koupila jste je některá v obchodě, nebo je to možné jen přes internet? Já vím, že oni i posílají ke zkoušení, ale za to se taky platí, tak kdybych si mohla zajet někam do obchodu, bylo by to lepší (navíc já bych si chtěla zkusit oboje:slight_smile: )
4. srp 2008 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes som cestou do obchodu stretla dve kocikantky s asi rocnymi detmi, pozname sa z videnia. hned obdivovali maleho ako mi pekne sedi v ergu, jedna z nich hovorila, ze ona skusala klokanku a drobec v nej nechcel byt. tak som im urobila strucnu osvetu na ergonomicke nositka :slight_smile:
6. srp 2008 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambusko a ako satka? si mala len pozicanu alebo si kupila?
ja som uz teraz tiez mudra a davam skolenia o vhodnosti ergon.nosicov :grinning:
6. srp 2008 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek