V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

zrzuska
1. srp 2008

deni no presne taku tam mali. booooooooze hrozne sa mi pacila 😅 skoro som ju hned aj vzala. ale drahy by ma asi zabil kebyze daco take dovleciem domov 😖 teraz ani nie su koruny. ale uz mam zapnute spekulatory. vzdy ked nieco potrebujem tak si to vlastne kupim tak ze mi daju nasi koruny a mam to vlastne na narodky alebo tak. od otca som nic nedostala 😀 😀 😀 .....

bambusko
1. srp 2008

tak toto je nejake nakazlive 😨 😀

verulka
1. srp 2008

zrzuska, mne ron tak nema rad koci, ze radsej manducu ako ten..a mam objednanu satku tak cakaaaam 😀

zrzuska
1. srp 2008

joj baby tolko tu pisete a chvalite hlavne satky ze to chcem skuuuuuuuuuusit 😲 😀

nie je v tom asi tak teplo ako v nosicoch ze? predsa len to viac dycha ta latka a nie je taka hruba. aspon si myslim 😨

verulka tak potom daj vediet ako sa mu pacila satka. som zvedava.
rozmyslam, ze by som tu satku skusila s malou v tom obchode a uvidim ci by sa jej tam lubilo 😅 ak teda budu taki ochotni. ale ked som chcela skusit babyvak, tak pohoda. mohla som. len sa mi to nevidela akosi 😒

zrzuska
1. srp 2008

baby a staci dlzka 4,5m???? ci treba 5m?

denisocka
1. srp 2008

toto je horšie ko cholera 😀

ináč,ja teraz na nakupy len ergo ,nejak mi teraz lepšiesedí ako doteraz -dávam si ho na bedrá ,dole 😵 a mimo temy -maly miluje kočík 😀 ,prdus maly,to mi robi naschval ked som narobila take zasoby šatiek 😀

zrzuska
1. srp 2008

deni a doteraz kocik nemusel?
ja aj tak dufam, ze ked sa mala nauci sediet tak si kocik oblubi. ja som sa totiz hrozne tesila prave na kocikovanie 🙂

eriqe
1. srp 2008

Bambusko, ja si nemyslim, ze indio je nejako viac nachylne. Ja ho pouzivam aj ako deku ked sme na ture, alebo niekde vonku. Beham s nim aj po lese a zatial sa mi s nim nic nestalo. To napr. na vlnkach sa mi jedna nitka povytiahla, dufam, ze sa mi podari ju nejako vtiahnut nazad 😔
Zrzuska podla mna ti bude stacit 4,5 a podla toho od akeho vyrobcu ale aj 4,2 ono dlzka sa vybera podla tvojej konfekcnej velkosti 😉 co som ta pozerala na fotkach tak urcite bude stacit ta dlzka kolo 4m

eriqe
1. srp 2008

a ku kociku, moja mala do teraz kocik neznasala a hysacila v nom a teraz, ako zacala sediet, tak som ju skusila dat do kocika a jej sa tam paci. Kuka na vsetko a dokonca aj zaspi. Takze starke mozu konecne kocikovat, lebo handru na seba viazat nechceli 😀

martina46
2. srp 2008

Ja uviažem všetky úväzy aj s 3,6. To je skutočná dĺžka myslím 3,9. Len 2.uzol je už na cípoch.

bambusko
2. srp 2008

dnes som prisla na jednu vyhodu satky oproti ergu v tychto horucavach 🙂 satku sa da uviazat aj na hole telo 😉 ale v ergu, ked som mala oblecene len tielko na ramienka, odral ma zozadu pod pazuchou ten cierny nastavovatelny popruh 😠

verulka
2. srp 2008

mata, ty si stihlunka a sikovna s tymi uvazmi...
bambusko, ja nosim v manduce- nosim tie popruhy prekrizene a nic ma netlaci 😉
deni, eriqe, to je super, ze sa krpcom zacali pacit kociky..snad aj u nas to pride...moja svokra je kocikovy maniak a Ronusika este nekocikovala..na zimu by mi to velmi vyhovovalo...
zrzuska, dam vediet...ono je super vidiet rozne satky a moct si ich vyskusat 😉

weroni
2. srp 2008

baby ja som zufala ☹ cim dlhsie mam ten vak tym menej s nim viem robit ☹ nejak sa mi Esterka vobec nedari dat podla navodu do polohy koliska. 😢
Uz neviem ci som totalne neschopna alebo co, sledujem vsetky mozne dostupne fotky a stokrat som ju rozviazala a znova zviazala nejak to stale nejde. Chcela by som si ju uviazat uplne napevno - natelo aby sa mi tvarickou opierala o prso aby citila tlkot srdca no vzdy skonci niekde na mojom boku a hlavicka v lufte ☹ Neviem ci je to tym ze je taka malicka, alebo to robim zle ale asi je vo mne chyba ked to vsetkym ide a mne nie ☹ Uplne som nanervy baby ja ked ju uz len davam do toho vaku v tom momente uz zaspinkava aka je spokojna a ja to tiez milujem ale velmi sa bojim aby som jej neublizila na chrbatik a na bedrove klbiky ☹

verulka pls porad ako ty davas Rona do kolisky? Ty ho mas tiez superne na fotke prosim mozes mi skusit tvoj postup?

verulka
2. srp 2008

weroni, ja som si dala vak na seba, potom som vkladal nozky, telo a hlavku- ako chcel, niekedy trochu von, inokedy celkom schovanu, potom sa on pomrvil a ja som napravila ,co sa mi nepozdavalo. Niekdy sme postup opakovali aj 3x kym bol mlady pan spokojny, Tiez boli dni, ked ani za svet. Ale celkovo bol ochtny v tom byvat od 8t, dovtedy ziapal ako predrapeny..v tych2mes sa to zlomilo definitvne- kocik vobec a vak bol No.1..teraz som ho uz asi 2t vo vaku nemala, lebo mam manducu a ta je super...skoda, ze ju uz musim vratit kamoske 😢 ale satka je na ceste 😀

denisocka
2. srp 2008

hej,doteraz -teda v hlbokom nechcel byť,tak som začala nosiť a teraz,ked je teplo a nie je naobliekaný,tak kočík miluje 😎

weroni
2. srp 2008

veru takze najprv vak a potom maleho? No ja som to tak tiez najprv skusala a zdalo sa mi to fajn ale neviem to telicko sa mi pri dokladnom pozorovani zdalo pokrutene - keby bola schulena v klbku tak som kludna lenze mne sa zdalo ze ma chrbatik taky doboku - ako ked sedis a troska sa otocis do jednej strany - tak sa mi zdalo ze lezala 😨

veru a maleho zadocek je ako vo vaku? Tak ze sa o teba opiera stehnom - cize ma nozky pri sebe alebo sa o teba opiera bruskom - resp. plienkou vpredu takze ma nozky nasiroko od seba?

verulka
2. srp 2008

weroni, ako kedy- niekedy bol pri mne stehnom- nozky mal od seba, ked som kojila, tak bol nacapeny celym telom na mne 😉 ja som skusala polozit vak, dat don babo a potom na seba, ale to sa mi nikdy nepodarilo 😅
skus ju ponapravat. mne napr vzdy nechal ruku akoby pod pazuchou a ato sa mu nepacilo, tk sme sa popravali, az do nasej spokojnosti 😉

rajka
2. srp 2008

weroni - já nosím malého taky ve vaku, postup mám stejný jako verulka. Nejdřív vak na sebe. Pak si vezmu malého na ruku a vložím mu tam nejdřív nožky a pak zadeček a nakonec hlavu. Nakonec ho tam tak natřesu 😉 Taky se mi zdá, že je tam zkroucený, ale je spokojený. Nožky má zkřížené jako na turka, opírá se o mě bokem a hlavičku má někdy položenou na mě, ale někdy ji má dál od těla.
Zkoušelas ten vak otočit? Záleží jaký máš vak. Já mám od Pechů a ten má na jednom konci síťku až do konce a na druhém ne, podle toho vím, že hlavu má mít tam, kde je síťka až do konce. Když jsem ho jednou dala naopak, nebylo to dobré.
Nosím ho v něm hlavně při uspávání a když ho bolí bříško. Na delší pochody ne, protože mě z toho dost bolí záda.ˇChystám se koupit šátek nebo ergo 🙂

weroni
2. srp 2008

veru no ved prave - to chcem aby bola nacapena celym telickom pri mne len mi to akosi nejde a som z toho zufala lebo sa jej vo vaku neskutocne paci a mozno len ja zbytocne stresujem ale co pozeram tie fotky tak na vsetych je vidno ze su tam deticky v takom obluku C-ckovom len ja ked sa obzeram v zrkadle tak sa mi zda ze je tam zle - vykrutena. Velakrat si ju napravam no furt si nie som stopro ista ☹
Mne ide hlavne o tie klbiky - ked su pri sebe bojim sa aby si neublizila - kedze ju balim nasiroko este. Radsej by som bola keby ich mala nasiroko a bola celym telickom o mna opreta lenze to je vlastne vtedy na boku a na chrbatiku je tak divne vykrutena tak ja neviem ci som uz fakt totalna neschopa ☹

verulka
2. srp 2008

weroni, mne s atak ron drzal iba pri kojeni, inak to nemal rad..na vsetkych fotkach je skor tak ako pise rajka, presne nohy na turka 😀 ale ja nebalim nasiroko od 6t, takze neviem ako by to bolo...na fotkach vyzerte obe v pohodke 😉 neboj, cim dalej, tym to pojde lepsie...moj muz ho do vaku nevedel dat nikdy 😉
rajka, ja som s akom slapala 3h turu a zistila, ze vak nie je pre mna vhodne riesenie 😉

weroni
2. srp 2008

rajka, verulka - ja sa tiez chystam kupit si satku - za dva mesiace lebo sa mi zda ze sa tam dietatko da dat viac natelo a proste je variabilnejsia - neviem uplne ma tu baby - nosicky na nu namotali 😀 a presne ako pisete - pri dlhsom noseni ma boli chrbat tiez.
JA som to zo zaciatku tiez skusala tak ze najprv vak a potom malu len ja som si ho dala hrozne natesno - uplne najviac ako a len dalo a to sa mi tam mala davala hrozne tazko, skusim asi volnejsie a potom ked uz bude mala vnutri tak stiahnut. Takze tie nozicky ked su kolienkami k sebe nevadi? Ja sa toho najviac bojim totiz a obcas ma nimi tlaci do rebier alebo do brucha a myslim ze pri spravnom noseni by nikoho - ani mna ani ju nemalo boliet nic 😕

rajka
2. srp 2008

weroni - já myslím, že jí neublížíš....pokud je spokojená, tak bych to tolik neřešila... 😉 malému dávám látkovky (obyč bavlna 2) takže je to téměř naširoko a připadá mi to v pohodě. V tom vaku to asi nikdy nepůjde, tak jak popisuješ, že bys chtěla. To by asi byl lepší šátek....

verulka - přesně....někdy se bolení bříška a uspávání protáhne a po hodině a půl nošení necítím trapézy....on ten vak je spíš na takové "rychlé akce" 😉

weroni
2. srp 2008

rajka vies co mozno fakt len zbytocne stresujem, no vies, len sa bojim aby som jej neublizila ale zrejme je to fakt neopodstatnene...
ano mas pravdu - ta satka z fotiek vyzera ze mozes dieta nosit aj cely den a ani to necitis 🙂

weroni
2. srp 2008

bambusko vdaka velka 🙂 no nic, budem zajtra znova skusat 🙂

bihan
4. srp 2008

Kočky, nosíte niektorá v šatke dieťa chrbtom k sebe?
Nadmerné vnemy už u nás fakt nie sú problém ale proti noseniu na chrbte (hlavne v meste) mám blok a malá a mi na bruchu stále vyťahuje...

vikinka27
4. srp 2008

biham, aj u nas to iste... skusala si Buddhu? uz by Ti v nom mala pekne sediet... (nas sa este klati, mozem iba tak 1/2 hod...)
alebo nabok? to uvidi viac....

lili03
4. srp 2008

Ahoj holky, která máte ergo nebo manducu, koupila jste je některá v obchodě, nebo je to možné jen přes internet? Já vím, že oni i posílají ke zkoušení, ale za to se taky platí, tak kdybych si mohla zajet někam do obchodu, bylo by to lepší (navíc já bych si chtěla zkusit oboje🙂 )

bambusko
6. srp 2008

dnes som cestou do obchodu stretla dve kocikantky s asi rocnymi detmi, pozname sa z videnia. hned obdivovali maleho ako mi pekne sedi v ergu, jedna z nich hovorila, ze ona skusala klokanku a drobec v nej nechcel byt. tak som im urobila strucnu osvetu na ergonomicke nositka 🙂

verulka
6. srp 2008

bambusko a ako satka? si mala len pozicanu alebo si kupila?
ja som uz teraz tiez mudra a davam skolenia o vhodnosti ergon.nosicov 😀