V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kili
2. zář 2008

verul 🙂

ja som zasa vytiahla šatku, lebo Samko po daní do postielky spustí taký rev, jak keby ho rezali. Tak som spravila kolísku (fotka v albume III.) a chvíľku ho tam pohojdám, on sa ukludní, potom ho vyberiem a on pekne zaspí sám 😵

karlicka111
2. zář 2008

Ahoj holky,

podzim na krku.... 😀 a tak začínám uvažovat o nějaké té kapse na nošení (konkrétně Ergo).
Můžu poprosit o vaše rady, zkušenosti a tak? Díky! 😉

eriqe
2. zář 2008

Kili mne tak presne spala mala teraz na dovolenke, ale ako sa zobudila, tak sa hned otocila na brucho a cap na dlazdice 😔 ale doma v postielke je to super, lebo aj ked sa otoci, tak capne len do postielky. Jej sa tak velmi paci

listicka77
2. zář 2008

Tak budu mít tenhle týden konečně indio. Už se nemůžu dočkat. Náš Moby už má tak příšerně vytahané lemy, že je opravdu umění navázat tam dítě tak, aby mělo nožičky výš než zadeček. Na sobě to ještě zvládám, ale vázala jsem na manžela (sám neumí) a vypadalo to dost blbě hned od začátku (jenže jsem spěchala). A když se za dvě hodiny vrátil, tak tam malá visela tak, že mi bylo stydno. Ale spala celou dobu a přežila spící i bouřku se slejvákem. 😉 No zkusím ho naučit dvojitý kříž, to by mohl zvládat i sám, ale zas mám obavu, že korálové indio nebude pro něj to pravé. Tak asi stejně pořídíme ergonomické nosítko. 😀

vikinka27
2. zář 2008

listi, nechcem ta demotivovat, ale nas tata odmieta nosit manducu 🙂 lebo ju treba "zlozito" prestavovat 😝
tak nosi v babyvaku (to len utiahne).
ale myslim, ze vasmu tatovi to bude jednoduchsie ako satka 😵

valka
2. zář 2008

mam krasnu prihodu: sme boli pred par dnami zbierat zemiaky - jasne, ze s malou na chrbte...a u susedov maju taku malu potvorku (cca 3-4 rocne dievcatko) a ona, ked nas videla, tak sa zavesila mame na chrbat a aj oni zbierali zemiaky spolu 😀

dnes lucka zvladla 7 hodinovy takmer nonstop noseny vylet...chudatko, spala aj ked sa jej nechcelo...a teraz znovu...som si myslela, ze to mala aj do zasoby...ale asi nie...

listicka77
2. zář 2008

Valka, to jsem už taky zjistila, že když mi Š spí v šátku na celodenním výletě skoro furt, tak pak v noci klidně spí nanovo.

kili
2. zář 2008

eriqe, on tak spať nechce, on sa potrebuje pretáčať. Možno by zaspal, keby som ho tak hojdala, ale to sa raz stalo a potom bol prevesený cez šatku a ja som to nevedela, lebo som bola v inej izbe 😔

verulka
2. zář 2008

hmmm, tak mne v satke uz nespi, ak nie je predtym dostatocne dlho hore..to len ked to fakt potrebuje- ako dnes rano..inak mi taha 4- 4,5hodky hore a potom si schrupne na pol 3/4hodku 😅 v nedelu poca s6h vyletu prespal 3x 20min...
listi, tesim na fotky..
nas tato viaze jedine jednoduchy kriz 😀 ja som mu pohrozila, ze mu kupim nosic, ak nechce satku...tak si radsej privlastnil nino 😀

venonna
3. zář 2008

kili, super napad s tym ukludnovanim pred spanim 😵 MUSIM to skusit aj ja, lebo mala sa brani spanku - nechapem preco, ja by som spalaaaa, az by tak prastalo 😀

kili
3. zář 2008

tak držím palce, nech to víde. Jeho stačí fakt len pár minút a potom vybrať. Ale keď ho do postielky dám rovno, tak spustí taký zjapot, jak nikdy. Minule som chcela, že najprv nakŕmim A. a dám ho spať a potom ho uspím, ale nedalo sa. Mal úplne slzičky v očiach a bol taký nešťastný ☹ . Nechápem to, že je zrazu taká zmena. Teda tak zrazu ani nie. Boli 4 dni u svokry a medzitým sme ich presťahovali do druhej izby a od vtedy je toto, takže asi je to tým, že nie je s nami, keď zaspáva. No hádam ho to časom prejde.

weroni
3. zář 2008

baby vcera vyrazil Leo domov a Anna k nam tak asi zajtra dojde 😵 😵 😵

venonna
3. zář 2008

kili, skusala som to teraz na poobednajsi spanok a nula bodov ☹
sakra, ja neviem, co s tym... poobedjansi spanok je u nas hrozny problem... 😝

listicka77
3. zář 2008

Holky, nezkracovala jste některá šátek? A nezbyl vám ten odstřižený kus nevyužitý doma? Sháním někoho, kdo by za symbolickou cenu takový kus prodal, chtěla bych si z něj udělat mei tai. Obdélná část by ale měla mít cca 50 cm. 😉

vikinka27
3. zář 2008

a ja mam denisockinu annu RS 🙂
uzasna, zatial pohodlnejsia ako babyvak. lahsia, skladnejsia, akurat babyvak ma premakany ten polster pod kruzkami. potom podam dalsie porovnanie.

kili
3. zář 2008

skúšali ste niekto ten RS na chrbát? (už som sa tu tuším pýtala) nejako tak ako nosia v afrike?

listicka77
3. zář 2008

Viki, musíš prostě vychytat přesně tu polohu kroužků, aby to co nejmíň tlačilo. Ale taky už jsem přemýšlela, že to nečím podložím.

Kili, nezkusila jsem. Někdo o tom myslím psal na nosenideti.cz a ta zkušenost nebyla moc pozitivní.

vikinka27
3. zář 2008

ja som skusala babyvak na chrbat, ale je volnejsi, maly z neho isiel vyskocit.
vyskusam, podam info. mne tie 1-plecove nosice vyhovuju... lepsie ako satky....

rajka
3. zář 2008

Ahojky!
Tak dnes jsem se setkala s první negativní reakcí na nošení ☹ Malý si v šátku spokojeně chrupkal a procházela jsem kolem drbajících důchodkyň, když v tom jedna z nich zvolala afektovaným hlasem:" No, podívejte se na to miminko!! Jak je tam zkroucené božátko!! To musí mít páteř jako paragraf. To když my jsme měly děti, tak nám říkali hlavně ať leží pořád na rovném!!! .... 😠 😠 To jo a po porodu dítě odebrat, nosit na kojení co 3 hodiny, ať dítě chce či nechce a tatínci pod oknem ☹ No, nejdřív jsem měla chuť něco jim říct, ale pak jsem se na to vykašlala, protože mě hned nic trefného nenapadlo. Docela měě to zaskočilo, doposud jsem se setkala jen se samými pozitivními reakcemi, tak jsem z toho taková přešlá

kalerat
3. zář 2008

ahojte, tak já jsem pořídila manducu. Měla jsem možnost vyzkoušet i Ergo, ale manduca byla pro mě lepší. Pak přijdu poreferovat,jak se tam malýmu líbí 😉

listicka77
3. zář 2008

Rajko, to se stává. Naštěstí se setkávám taky hlavně s pozitivními reakcemi, ale i na negativní je potřeba si zvyknout a pouštět druhým uchem ven. Hlavně že ty víš, že to děláš dobře, ne? nějaká bába tě nemůže rozházet.

kili
3. zář 2008

no mne sa stalo, že v mesiarstve, kam chodím my bába od pokladni začala hovoriť, že to sa nedá na malého pozerať, ako tam spí (spal v mdc na chrbte, nemal kapucňu, lebo sme za chvíľku išli domov, a na chrbte sa mi zle dáva, ale bolo mu tak dobre, tak čo mám riešiť) a podobné drísty, tak som jej len odvrkla, že nech sa na neho teda nepozerá 🙄 . No a teraz to na mňa MM vyťahuje, aká som strašná, že sa z každým pohádam 😔 😢

rajka
3. zář 2008

Já to taky pustila jedním uchem tam a druhým ven, ale teď jsem nad tím zase začla přemýšlet... ☹ Vždyť v té kolíbce leží jako v bříšku, nepřipadal mi zkroucený, no má to cenu vysvětlovat ženské, co si stejně bude mlít svou?!

listicka77
3. zář 2008

Nemá. 😉

rajka
3. zář 2008

Tak dobrou noc 😉

s.arik
4. zář 2008
kili
4. zář 2008

sarik, dobré 😀

kalerat
4. zář 2008

super klokanka 😀

eriqe
4. zář 2008

tak to je teda dobreeee, ale neviem si to predstavit s takym bernardinom 😀

martina46
4. zář 2008

to je svetoveeeee 😀