V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kili
27. zář 2008

... no a MM celú cestu komentoval, že jak by im bolo v kočíku dobre 🙄
a jediné, prečo sa na to nechal nahovoriť, lebo dvojkočík som prala. najprv, že zoberieme jednokočík a ja jedného v mdc, ale potom sa nechal prehovoriť

kili
27. zář 2008

... (dnes nejak na etapy 😅 ) a že na nás všeci civeli, ale ja si to nejak nevšímam, na nás stále čumia, aj keď ideme s kočíkom. Ale išli sme okolo jedných dvojičiek dievčatiek už asi 3r a mamina okomentovala, že sú to tiež dvojičky, majú rovnaké čiapočky 😎

duskaf
27. zář 2008

bambusko aj nám by sa také niečo zišlo, ale väčšie, dá sa to niekde na Slovensku kúpiť?

audreyd
27. zář 2008

ahojte, aj my máme manducu a tiež si ju neviem vynachváliť 😵 mala som najprv čiernu na skúšku a je v nej brutal teplo 🙄 mali sme ju v júni, dokonca aj tá kapucka je čierna 😝 a okrem toho na nej vidno každý chlp a smeť ☹ takže čiernu ee 😒 teraz mám tú prírodnú a je super! fakt vyzerá tak čisto, ani nie je nejako "uchytaná" a keď sa aj zababre, tak v poho sa operie 🙂 no jednoducho tá farba je asi najlepšia 🙂 (červwnú vtedy nemali, inak by som brala tú 😉 )
tááák a idem objednávať pončo 😵 ešte idem pozisťovať tú dĺžku rukávov 🙂

vikinka27
27. zář 2008

tak mam v albume mini ponco do bundy 🙂
kuknite
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

bambusko
27. zář 2008

vikinka, parada, to je site? su take kapucnove osusky, to by sa tiez dalo nejako prerobit, nie?

duska, v polsku mavaju tie kozusinkove capacky

lubii
27. zář 2008

jéj Viki,to je pekné,máš strih?

verulka
27. zář 2008

viki, wow 😕 supeeer.
kocky, vsak negativne reakcie uz netreba riesit 😉 bambu, aj moja ajka furt tvrdi, ze ona bude len nosit..chudatko uz je nakazena 😀 viazat ju nacham ale len babiky...Kedze ronko je tezkotonaznik a ona je ako prutik, vyzera to, ked nosi zaujimavo 😀
ja som isla v piatok busom( co bezne nerobievam) a velku cast cesty sa na mna pozerali take 2 dievcatka. Az im to nedalo a zacali sa pytat( mala som ponco) a ako sa tam drzi? a je mu tam dobre? a kde ma ruky...a pod..tak som im ukazovala a rozpravala ako pocuva srdiecko, ako je nam teplo..dievcatka hltali kazde slovo..on a zrazu som zistila, ze nas pocuva cely bus 😀 1z dievcatiek mi potom povedala, ze je bracek vela plakal v kociku, ze skoda, ze maminka take nemala 😉 a ked sme vystupovasli, tak ma pozdravilo asi 5ludi z autobusu 😵 tak som sa dobre citili...
Weroni, skusim, ale myslim, ze kolisky u nas nic moc..
ja sa teraz trapim z batohom 😅 uz neplace, ale neviem ho donutit aby nechal nozky od seba...vcera som ho nakoniec ako tak uviazala- Ron zistil, ze je to sranda- ja som mu podsadila ritulku, dla dobre nozicky a on ich stiahol azacal sa rehotat 😀 potom mi pekne nablil do vlasov, to ho pobavilo este vacsmi..takze sme sa s detmi na mne nasmiali..strasi ho zabavali a tak sme to spliuu nakniec dokazali..teraz to uz len dotrenovat a uviazat o 10cm vyssie 😀 ale sranda to bola poriadna 😀

valka
27. zář 2008

ahojte, tak dnes sme boli v ba na fotomaratone a toooolko kocikujucich oteckov som jakziv v bratislave nevidela...no co uz, je sobota 🙂 ale musim byt spravodliva, videla som aj par mamiciek a tatkov - nosicov 🙂 sa to rozbieha...

je pravda, ze aj mala bola kludna do nedavna..teda aj v satke je, ale musim byt vonku...inak zacina byt dost nepokojna... 😖 a neviem co s tym... ale asi to bude s rytmom - ja som akosi zabudla ten jej dodrziavat...

bambusko
27. zář 2008

verulka, tak to ked ta v blave pozdravi v buse zo 5 ludi 😨 paraaaadny uspech 😀 sranda, ze si ludia fakt myslia, chuda dieta sa tam musi drzat 😕 ale deti su este take spontanne a neda im to, qaby sa neopytali 🙂

weroni
27. zář 2008

verulka to je fajn taketo mile prihody 🙂

inac my sme vcera oprasili trocha aj kocik 😀 a sil sme tak do detskeho klubu tu v dedine a mala mi tam tak zahajkala ze sme museli vypustit aj vecerne kupanie kedze sa ani po rozbalani nie a nie prebrat, len tak so zavretymi ockami hladala prsicko ako take maciatko malicke tak som ju nadojcila a on stale spala 😀
No a dnes uz zase cely den v satke, moja malicka dcerka miluje ked so mnou upratuje 😀 vtedy vzdy zahajka alebo ked aj nie tak kuka potichu zo satky svokra sa vzdy smeje ze tam cusi ako vos pod chrastou aka je tam spokojna 🙂

Len baby ja ju nedokazem prinutit dat tu hlavicku doprava, furt si ju otoci dolava bojim sa aby jej to nerobilo zle na vyvoj chrbatika, snazim sa to kompenzovat tym ze ked je na brusku alebo na chrbatiku tak ju motivujem pozerat sa doprava ale neviem ci to staci - oproti casu stravenemu v satke s hlavickou otocenou dolava je to dost malo podla mna, nemate nejaku zarucenu fintu ako ju prinutit otocit hlavku dolava? Uz som skusala aj tie popruhy vymenit aj zabalit jej hlavicku jednym popruhom aby nevidela a bola nutena sa otocit ale akurat som ju tak dobre znervoznila tym a zacala sa mrvit a tocit hlavickou zo strany na stranu a nakoniec som aj tak musela nechat nalavo otocenu 😒

vikinka27
27. zář 2008

lubi, nemam strih - to len tak od oka - svokra sila podla mojich pokynov. ale mozes prist okuknut 🙂
som prekvapena, je to fajne teple, zatial si myslim, ze sa odvazim aj do zimy...

inak, ja som na tie kapucnove osusky tiez myslela, aj som to s jednou len tak od oka skusala, ale nejako sa mi to nepacilo... okrem toho, nebolo by to dost teple...

audreyd
28. zář 2008

ahojte, tak som si objednala pončo a dala som si ho najprv pomerať... ale tá baba vraj dostane prvú zásielku až o nejakých 20 dní 😕 vy to máte odkiaľ? nie z nosime.sk? inak my sme boli včera na jednom stretnutí ohľadom mc a ja naivka som si zobrala iba manducu, že však sa mi tam krpaňa vyspí 😝 no to určite! revala, ako by ju na nože brali, ja som moc veľkú reklamu včera teda neurobila 😖 zadrichmala až v autosedačke 😅

bambusko
28. zář 2008

audrey, my ich mame priamo z nemecka, prva bola verulka. v lete mali dokonca 10% zlavu 🙂

valka
28. zář 2008

weroni, mala s tou hlavickou mala to iste - nechcela otacat..skusala som aj inak viazat a nic...ale ked je teraz v manduce na chrbte, tak otaca na obe strany...a zatial nevidiet ziadny problem - otaca sa z bruska na chrbatik a naopak na obe strany, to iste pri sedeni - nevala ju...tak hadam to bude ok...

skusala som uvaz batoh - tak tomu sa hovori super tazky super uvaz 🙂 neviem malej podsadit zadocek, stale sa mrvi a mrnci...
usita satka bude ok, ale musi zmaknut...momentalne mam pocit ako zo zavesu...idem si ju hned dat pod zadok 😀

verulka
28. zář 2008

valka, ja som dnes uviazala batoh a vcelku fajn 😀 i ked ma zaase ogrcal, ale to preto ,ze on sa pritom taaak rehoce, a vtedy sa pogrcka 😀 ale iba na doma...este ho musim vymakat podotahovat.ritku mal podsadenu 😉 ale potom ked uz bol na chrbte tak sme skusali aj kapsu na chrbte a ta mi slalahsie..ale zas epohodlnejsi je asi batoh 😉
joooo, a budem asi coskoro predavat mojho nina, lebo je mi zbytocne mat 4,7m a 4,2m a vcera som ziskala nove indio- bielohnede 😵 3,6mtusim velkost 4...na batoh je mi aj nino dlhy a na KsK je mi lepsie to indio 4,7, kedze nie som nejaka stihla...uvidim, ked dojde satka a potom sa rozhodnem...atk ak bude mat niekto zaujem 😀 uz sa s tym aj muz zmieril, povedal, ze bielo hneda moze byt 😉
audreyd, adka z nosime je super kocka 😵 vznikla normlana mania, tak sa to zaradilo aj tu na sVK do ponuky..oplati sa cakat 😉
dnes sme zase vyletovali. bolo super, jaaaaj ta sloboda je bohovska..inak odkedy som poriesila nosenie v zime, tak mi ani nebude vadt ak kocik nadalej 0b 😎

duskaf
28. zář 2008

Ani dnes manduca nesklamala, malá si to v Zoo užívala.
A najviac sa jej páčili opičky, asi preto, že jedna mama opička presne na hrudníku, či brušku mala zakvačenú malinkatú opičku-malá na nich pozerala a pozerala- asi jej to niečo pripomínalo 😀 😀 😀

audreyd
28. zář 2008

verulka, mala som tú česť už niekoľkokrát komunikovať s andreou z nosime.sk 😵 X-krát som čendžovala manducu, robili sme nejaké prezentácie, fotky som jej posielala... aj návleky máme 😉 verím, že budem spokojná aj s pončom motýlikovým 🙂 sa naň teším, juchúúú 😵

verulka
28. zář 2008

audreyd, istotne budes 😵 akurat nervim ,lebo ho nemam cas ani oprat 😀
duska v kt. zoo ste boli? no jasne, ze sa jej opicky pacili 😀 a neboli tam nahodou aj mednvediky koala 😀

kili
28. zář 2008

tak toto mi nedá sem neskopírovať 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

bambusko
28. zář 2008

kili 😀 😀 😀 to kreslo s popruhmi je asi taky bohovsky vynalez ako furik na vozenie deti, co tu pred casom niekto daval

listicka77
28. zář 2008

Já nevím, mně přijde, že je to taková ta krosna a la S tebou mě baví svět. V našem dětství nic lepšího nebylo.

Od té doby, co máme půjčenou manducu, tak jsem nesla jednou jedinkrát, když jsem šla kamarádce vrátit vypůjčené ergo. Jinak furt nosí chlap. To je supeeer! 😀

kili
28. zář 2008

listi, tak mdc je teda riadne pohodlná 😀

listicka77
28. zář 2008

Kili, jojo tojo, ale abych neodvykla. Mi pak bude připadat těžká. 😀 (ale to se nestane, on teď chlap furt jezdí po všech čertech, tak se ještě nanosím dost, když nebude doma).

certica
29. zář 2008

baby, uz som aj ja objednala ponco...nech nezerem 😀 . akurat ze je skoda, ze sa neda vpredu odzipsovat, ked pridem zo zimy napr. do obchodu a pod

kajkavar
29. zář 2008

Ahoj kočky a od kedy ste nosili deti v Manduce? My máme 3-mesačnú dcérku a zvažujem kúpu.
A musím sa pochváliť, dnes sme ráno staršiu dcérku odprevádzali v požičanej šatke. Podarilo sa mi ju zaviazať na prvý krát a schovala som ju pod veľkú fleesovú bundu, ktorú som už chcela dať z domu preč. Nakoniec sa ešte zíde. Dík vopred za všetky odpovede

verulka
29. zář 2008

kajka a nepacisa ti satka viac ako manduca 😅 ja som mala manducu od 3mes asi 3t a potom prisla satka 😉
certi, budeme ponco gang 😎 inak da sa v pohodicke vyzliect aj obliect 😉

duskaf
29. zář 2008

Verulka- v Košiciach a predstav si taký veľký koala medvedík- či vlastne medvedica s malým koalčiatkom tam len tak voľne chodili a obzerali zvieratká. 😀 😀 😀

audreyd
29. zář 2008

duskaf, mala si konkurenciu 😀

my sme sa nosili od narodenia - najprv babyvak, skúšali sme šatku (no nejaká som čaptavá to viazať 😖 ) a v mdc od 4 mesiacov. ja tam dokonca vláčim aj môjho 3 ročného 17kg škôlkara!!! si tam sedí, hompáľa nohami a vyškiera sa na svet 😀

duskaf
29. zář 2008

audreyd- to my sme boli tie koalky- včera sa nám konkurenciu stretnúť nepodarilo. 😵